Voliš i nakon što te povrijede....

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Voliš i nakon što te povrijede....

Post by Maja » 03 Feb 2011, 12:18

je li vam se desilo da vas je voljena osoba toliko povrijedila da je zaslužila da je mrzite, ali vi je svejedno volite, pa na kraju mrzite sami sebe zbog toga. ili shvatite da on/ona nije onakav kakvim ste ga smatrali...na vaše oči uradi nešto s čim se nikako ne slažete, npr vi obožavate životinje a on odgurne nogom psa lutalicu (primjer samo :D) ili vi zagovarate prava homoseksualaca, a on vam kaže kako sve to treba pobiti. vrijeđa vas to, razočarani ste, ali ga i dalje volite, pa dođete u situaciju da se pitate jeste li normalni.
šta uraditi u takvim situacijama. je li to normalno ili je prvi znak kako je vaša veza na pogrešnom putu, u smislu da imate nepremostive razlike.
jeste li ikad doživjeli nešto takvo i jeste li prezirali sami sebe što ga i dalje volite/što vam se i dalje sviđa

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by komsija » 03 Feb 2011, 12:36

Naravno da mi se desilo nesto slicno, u stvari nisam se slagao u mnogim stvarima sa osobom ali sam je volio i bila mi je jako draga
ne , nisam se osjecao lose zbog toga sto se u nekim stvarima nismo slagali , bilo bi lose kad bi se u svemu slagali jer tada bi posumnjao da nesto nije u redu
Kada nekoga volis ne gledas te neke sitnice , jer mozda ni njoj nije dopadalo sto ja mislim drugacije
Ima neki magnet koji nas vice voljenoj osobi i ako stvarno volis nije tesko oprostiti jer i sa druge strane isto tako dolazi oprostaj za vas
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
sancezo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 149
Joined: 25 Jan 2011, 19:08
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by sancezo » 03 Feb 2011, 12:57

Da, nije tesko oprostiti voljenoj osobi ako vas povrijedi, ali ako vas povrijedi sto puta onda se pitam da li me uopste ta osoba voli ili zaista je skolona svakodnevnom bockanju i omalovazavanju. I jedno i drugo ako je u pitanju mislim da se treba ta osoba preispitati> Koliko mu znaci ljubav te doticne osobe i dali je u redu da barem jednom u sedmici otkaze postovanje prema njoj.
Moja ljubav je moja ljubav i sve sto je bilo lijepo ostace u meni a ono sto nije pokazalo je vrijeme da je prelila kap i da sam duzna zastititi svoje dostojanstvo.

:hm

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by Sanjarko » 03 Feb 2011, 17:52

Ljudi se razlikuju pa karakteru i temperamentu pa ih takve treba i prihvatiti(e da samo karakter mozes promjeniti ako zelis)
Svako zivo bice ima pravo na svoje misljenje tak da to treba prihvatiti,donekle i postivati...
Ne bi trebalo obracati paznju bas na svaku sitnicu,mada je najbolje kad nadjes osobu dosta slicnu sebi :D
Ne umijem mrziti(taj osjecaj mi je stvarno nepoznat)al znam osjetiti bijes ponekada...
Ako nekoga volis tesko ces ga moci zamrziti...nikada ne stvaram sebi sliku o nekome(ne zamisljam ga)pustim vremenom da mu upoznam i mane i vrline...
Joooj ma oprostila bi puno toga(samo preko par djela ne bi mogla preci)
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by merylin » 24 Feb 2011, 10:24

Jeste, dogodilo se da sam stvorila pogrešnu sliku o muškarcu,prevarila sam samu sebe :ooo ,idealizovala sam nekoga,da bi poslije shvatila da sam totalno pogriješila...i jeste,bilo mi je užasno krivo!
Ali emocije su bile prisutne,zavolim životinju koja je određeno vrijeme kraj mene,a kamoli čovjeka...heb. ga ja sam tu vezu okončala po kratkom postupku,kad skontaš da te neko magarči,zašto folirati da si slijep...zbog ljubavi,NE... ona bude i prođe...pojavi se neko drugi ko je dostojan tvoje ljubavi i finish! :)
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
bmw
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 307
Joined: 25 Oct 2010, 09:21
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by bmw » 24 Feb 2011, 14:45

Mislim da se to desava samo mladjim osobama i naivnim ako je velika povreda u pitanju a one i dalje vole.

Upoznala sam jednu doktoricu koju je muz, takodje doktor, istukao i poslije operacije koju je morala imati zbog povreda, pitaju je gdje ce poslije toga.
Kaze ona da opet ide muzu jer to nije ni prvi ni zadnji put, on se pokaje kad vidi sta je uradio.

Takve ne treba ni zaliti, naivno ili ludo ako nije mlado??!!!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by Maja » 24 Feb 2011, 14:55

Upoznala sam jednu doktoricu koju je muz, takodje doktor, istukao
da to nisu oni tuzlaci. on se ubio kasnije

User avatar
bmw
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 307
Joined: 25 Oct 2010, 09:21
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by bmw » 24 Feb 2011, 15:24

Zar je bilo i tamo nesto tako slicno? Ovo se desilo u Njemackoj, grad Murnau. Ne ponovilo se vise nigdje...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by Maja » 24 Feb 2011, 15:31

ma jeste. bili ugledni doktori i on nju tukao a ona trpila godinama, pa išla od njega, pa mu se vraćala. na kraju on se ubio a bio valjda šef klinike u tuzli a ona čini mi se došla na njegovo mjesto. to će ti bolje tuzlaci reći

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by merylin » 06 Mar 2011, 22:30

mandibulas wrote:nije ni ona (dr-ca Jasminka) bila "cvjecka" (a ni on se cini mi se nije ubio - i ako su ga nasli objesenog u stanu sa samoubilackom porukom)
ma daleko od cvjećke,da je normalna ne bi iznosila svoj prljav veš u medije...riješila bi to u krugu svoje porodice...razvela se i živila u miru...
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by Krokodil Behko » 23 Jul 2011, 17:39

Zar ima tema bez mene :sok
To je tako... Kad neko nekog zavoli,trpi i uvrijede.
Unutar bosanskih brakova,na zalost,ima svakakvih odnosa
izmedju supruznika..
Jednostavno,osobi treba vremena,da istisne iz misli nekoga,
ko je obicno,dugo vremena tu.. Na kraju,kad uspije,upita se,
pa zasto ovo nisam ucinio/la prije?? :kafa
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by String » 23 Jul 2011, 19:26

Bude svega...nekada je tesko kontrolisati osjecaje kada si jos uvijek pod utiskom emocija koje su ti godile vremenom...nekako pokusavas lose stvari potisnuti sjecajuci se onih dobrih samo jer ustvari covjek tezi dobrim stvarima i onda pokusavas sve vratiti na pocetak..ali ne ide brate...kada pukne u dusi pukne bas i nema povratka...kad volis malo su stvari nejasne i ne moze se bas zdravo razmisljati...ukoliko istinski volis...ali sve prodje i izlapi...samo muzika ostane da te nosi dalje kroz zivot...valjda tako treba...
Image

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by sann » 25 Jul 2011, 00:01

String wrote:Bude svega...nekada je tesko kontrolisati osjecaje kada si jos uvijek pod utiskom emocija koje su ti godile vremenom...nekako pokusavas lose stvari potisnuti sjecajuci se onih dobrih samo jer ustvari covjek tezi dobrim stvarima i onda pokusavas sve vratiti na pocetak..ali ne ide brate...kada pukne u dusi pukne bas i nema povratka...kad volis malo su stvari nejasne i ne moze se bas zdravo razmisljati...ukoliko istinski volis...ali sve prodje i izlapi...samo muzika ostane da te nosi dalje kroz zivot...valjda tako treba...


...ali sve prodje i izlapi...samo muzika ostane da te nosi dalje kroz zivot...valjda tako treba... :)


:ples :ples
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by Luna. » 11 Aug 2011, 10:15

kad te neko povrijedi, sve je drugacije :(
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by Ledena » 11 Aug 2011, 14:18

mah par dana tugujem.. kod mene je bilo godinu dana.. :oo
i onda sam skontala da to ne vodi nicemu, i krenula dalje.. :zubi
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by myka » 11 Aug 2011, 21:31

Ma jok,ja sam previse osjetljiva,nije me ni povrijedio(tek je posao) a ja vec kilometrima daleko...
Ne moze,da li u ljubavi da li ovako inace,nema vise postovanja,sto je i osnov svega,a ljubavi svakako nestane cim mi se ruznim tonom obrati,a kamoli da jos i ruzno sta kaze...a ako kaze nestaje i tog postovanja cak

Desilo mi se jednom da sam ja povrijedila nekoga,oprostio je on meni,ali ja sebi nikada necu
Ne treba mi niko reci,ako sam pogrijesila vidim ja i sama i mene garant vise boli to,jer ja se ne znam iskupit,ne volim moranje i smatram da nema toga sto bi moglo nesto ''sto nisi trebao'' ispraviti

Ja imam tu nesrecu,zezam se puno,a ljudi kao u sali pa de uvali,mislim moze to kod istih takvih,ja nisam zlonamjerna,niti razmisljam u tom smjeru...i ne zelim takve pored sebe
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
Dirty Harry
Na probnom
Na probnom
Posts: 96
Joined: 24 Jun 2011, 10:41
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by Dirty Harry » 11 Aug 2011, 23:02

Ma kakvi ... ja odradim svoj standardni program kojim izbacim tu ljubav i nastavim dalje. A program traje od dva mjeseca do pola godine, uključuje konzumiranje lošeg alkohola, loših žena; određena doza samoće, određena doza druženja i izbacivanje određenog broja osoba iz života.

Poslije toga sam ko nov, nikog ne mrzim, ne mislim na prošlost i spreman sam za nove pobjede i poraze :D

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by myka » 12 Aug 2011, 23:35

haman pa sam ja govorila(pisala) o osjecajima koje skrivamo duboko u sebi,a vi o ponasanju i onim osjecajima koji se proizvode skupom tih skrivenih...i najbitnije ,ja pisem o vaznim ljudima u mom zivotu,a haman vi ne pisete...upS i ovdje mi se omaklo

Svaku temu zachatate i ja za vama

Ako je tako,onda volim,pitam se gdje su ti ljudi(koji su me povrijedili) i vazda se javim istim kada me pozdrave,zele razgovor i porazgovaram...to je sve normalno...ali su u limitu i to opasno(samo oni kontaju da nisu)...nema tu vise nista i nikada nece biti
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by Krokodil Behko » 17 Aug 2011, 14:30

pa volis,naravno da opet volis..
Sta je ljubav,ako nije tragedija u kojoj glavni lik,srecu osjeti.samo ako zaboravi na sebe..svoje zelje i snove.. samo ako zavoli i zeli tudje zelje i sanja,tudje snove.. U tim trebucima,glavni junak tragedije,spreman je umrijeti,teatralno i uz velike rijeci.. Ispustiti dusu pred publikom i izmamiti poneku suzu,zena iz publike,koje su davno,vrlo davno,igrale uloge statista u takvoj tragediji.. Suze zbog neispunjenih zelja,da i zbog njih,nekada neko umre..ili bar ubije nekoga. Sta je ljubav ako nije tragedija u kojoj na kraju,pobjedjuje neki lukavi trgovac ili sluzbenik a ni osjetiti je nece.. Sta je ljubav,ako nije obmana u igri u kojoj,igrac ulaze srce zivo? I cijelo vrijeme,to je jedini ulog na stolu.. I kako bi i mogao dobiti tu igru?
online

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Voliš i nakon što te povrijede....

Post by Sibila » 23 Aug 2011, 11:50

hahahha ...NE !!!! ide ona....moja..... Imperija uzvraca udarac !!!!!!

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests