Nedostajanje

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by sann » 26 Feb 2013, 00:06

Bonaqua wrote:Hvala im_ex na doprinosu temi :) Napisala si nesto sto bih voljela prokomentarisati i mozda dobiti odgovor na isto. Kad kazes "stavljajuci mu do znanja da ga se jos uvijek voli (kao da to on ne zna)", pa se ja pitam, ako vec zna, a zna sigurno jer sam mu bez okolisanja rekla sta osjecam onda kad je trebalo govoriti, kako to da on nije nikad uzvrati istom jjerom, kako nije bio spreman da ista ucini? Sad me jos vise boli cinjenica da me on nije ni volio, da nije mogao mene voljeti pa sta god da je bilo. Jesam li ja mozda sanjar ili previse idealiziram ljubav a i njega? Boli me sve kad pocnem analizirati sta je bilo, rekao je da je osakacen i da nikad nece dozvoliti da mu se iko priblizi kao sto sam ja, rekao je i da jos manje vjeruje u brak i da sumnja da ce se ikad ozeniti, ali zasto? Nije trebalo na tome da zavrsi. Mogli smo imati puno lijepog, ali opet, mozda i ne bi bilo vise ista lijepo, kad malo bolje prokontam, nista vise ne bi bilo isto jer je ta veza uzasno poljuljana na startu izdajom i kao takva ne mislim da bi imala spasa. Grijesim li mozda?
Zao mi je sto nisam imala shanse da ga vidim pa da mu objasnim, sve se nekako preko telefona odvijalo. Zao mi je sto ga nisam zagrlila i rekla koliko mi je zao i da je on necu reci jedina, ali jedna od rijetkih koje sam htjela da povrijedim. Zao mi je jer ja mislim da nista od ovoga nije rasciceno a opet znam da i jeste na mnogo nacina.
Meni je zao sto sam ljubav spoznala, bolje bi mi bilo zivjeti u neznanju i misliti da ono sto mozda ispunjava neke uslove je dovoljno za ljubav. Cak sam sada i skontala da ljubav sama po sebi nije dovoljna. Ne znam, osjecam se tako prazno i glupo i tupo i nezrelo. Nekad kad citam ono sto pisem isto kao da citram neku srednjoskolku koja pise dnevnik ili se upisuje i neciji spomenar i odgovara na pitanja :( Za mnogo toga sam jaka, ali kad je ljubav u pitanju, vjerovatno cu ostati ista ona klinka od 15 godina koja je mislila da se moze biti sa jednim covjekom cijelog zivota, da se moze voljeti istim zarom svo vrijeme, i da postoji negdje neko za svakoga od nas, neko ko se rodio samo za nas :( Mrzim sto znam da nije tako :(
.....Nisi u pravu,jednoga dana,ces mozda ovo citati,ko zna',jer sve smo prosle tu jednu pravu'ljubav,a u stvari nije ni bila,jer jedno srce,jedna dusa,jedan jorgan i pidjama :ooo to ste zajedno,a niste mogli,jer niste voljeli istim zarom....ti jesi,ali on nije.......sjecanje ce izbljedjeti,a bol ce procii,istog momenta,kada osjetite isto! :)
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by sann » 26 Feb 2013, 00:08

.......i da,ne dostaje mi cerka.... :srce :pusa
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 26 Feb 2013, 23:16

Prodje godina, ja i dalje tapkam u mjestu i mislim se gdje je :(
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Nekatamo
Na probnom
Na probnom
Posts: 88
Joined: 26 Feb 2013, 11:04
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Nekatamo » 27 Feb 2013, 08:41

Bonaqua wrote:Prodje godina, ja i dalje tapkam u mjestu i mislim se gdje je :(
Pa imate li kontakta ,vidjate li se? :pusa
Poslacu ti odjek moga osmjeha.....da te proganja.....

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by sann » 11 Mar 2013, 23:12

.......ne dostaje mi..... :(
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 03 Sep 2013, 20:26

Da ikako ikada hoce proci :((( Ne mogu se cudom nacuditi da me ovoliko dugo drzi i da mi tacno remeti dusevno zdravlje. Ned'o Bog nikom :(
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

dacina_curica
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by dacina_curica » 03 Sep 2013, 20:36

Jos uvijek Bona? :tjesi :grle

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 03 Sep 2013, 20:49

Jos uvijek:( U zadnja dva mjeseca je uzasno, ne mogu spavati zbog svega i tacno sam na ivici da mi se nesto ruzno desi :(
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Heidi » 03 Sep 2013, 20:53

Ne daj se, Boni :pusa ako je jos nesto osim smrti i poreza sigurno.... to bi bila prolaznost.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 03 Sep 2013, 20:59

Ja fakat zelim da u to vjerujem, na prolaznost mislim pa mi je krivo sto ne prolazi. Kunem se da imam mnogo bitnojih stvari u zivotu koji me okupiraju ali cim padne noc, pojedose me zidovi i bol i griza savjest i sve :(((( Zaklela sam se da vise nikad necu toliko voljeti i pruziti sebe jer se je tesko povratiti i biti sebi dobar prije svega.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Heidi » 03 Sep 2013, 21:06

Vjerujem. Cesto ne vidimo sumu od drveca. (koje smo sami sadili :grana )
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 03 Sep 2013, 21:16

Super si ovo rekla..... koje smo sami sadili. Sta da radim? Kako da pocnem? Ovo sto sam ja pokusavala ocito ne pali.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Heidi » 03 Sep 2013, 21:41

Evo jedan laicki odgovor.

To je individualno kao i vecina drugih stvari.
Ja mislim :grana da je najvaznije to suocavanje sa samim sobom. Mozda najmanje krivicu treba tiskati na drugu stranu, to je apsolutno gubljenje vremena.
Zasto toliki intenzitet te nekakve emocije, odakle dolazi, zasto mi nesto ili neko fali. Zasto sam se zalijepio/la za nekog/nesto sto mi nista dobro ne nosi. Posebno se pozabaviti sa osjecajem vlastite vrijednosti. Tu ugl leze najveci problemi. Tako za pocetak.... :cudi

Odgovori dolaze s vremenom i trazi se strpljenje.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 03 Sep 2013, 21:51

Vremenom :s pa trebat ce mi decenija dok sve ne dodje na svoje.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

Blackhawk
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Blackhawk » 03 Sep 2013, 21:52

Ali belaj je suocit se sa samim sobom..
Lakse je jurisat na cetu vojske nego jurisat na samog sebe... iako znas da si sebi najveci neprijatelj..

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Heidi » 03 Sep 2013, 21:56

Ako nesto hoces da iskorijenis moras u svoje dubine. Tamo je sve pohranjeno.
Tesko je, znam.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 03 Sep 2013, 22:01

Imam par knjiga koje sam procitala vise puta i koje su mi u nekim momentima pomogle da neke stvari lakse progutam. Naoruzala sam se prije ljeta knjigama, pozitivnim nekim razmisljanjem i isto sto black rece kao da sam bila spremna da krenem u borbi protiv svojih osjecanja, no ne ide... Stid me, krivo mi je sto nisam jaka :(
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Heidi » 03 Sep 2013, 22:04

Ne vjerujem da nisi jaka. Mozda ti je potrebno jos vremena. Nemoj na silu....doci ce to na svoje mjesto.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Ideja » 03 Sep 2013, 22:05

Draga Bonaqua,teško mi je bilo šta da ti kažem s namjerom da te utješim jer unaprijed znam da će to najvjerovatnije biti bezuspješno pošto jako dobro slutim u kakvom si stanju. Možda jedino dapokušam da te utješim ako kažem da je puno nas imalo neke tuge, traume, kakogodnazovi u prošlosti koje su nas izjedale, sputavale nas i nisu dopustale da krenemo dalje. Ono što je najvažnijje jeste da se okreneš sebi. Jednog dana ćeš aBd na sve što proživljavaš samo odmahnuti i reći: Eh, da sam znala...
Heidi wrote:Mozda najmanje krivicu treba tiskati na drugu stranu,
ovime ti je sve rečeno.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 03 Sep 2013, 22:10

Zivim za taj dan ali ja kao da ne zelim da ga zaboravim, volim ga :(((
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests