Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 20:27

Kladim se da " statebriga" kada je neki muskarac nece, kada mu se ne svidi to obrazlaze cinjenicama da je imao nekih problema u djetinjstvu :D.

PA naravno da moze postjati opcija da budem u braku kada me interes bude navodio na to, kada mozda ne budem mogao da vodim racuna sam o sebi, pa ce se tu raditi o jasnoj potrebi za Formom, za papirom kojim sebi garantujem neko pranje gaca, kuhanje rucka i slicno :ooo , ali ljubav prema svim lijepim zenama svijeta nikada nece prestati, dok ne umrem :zubi

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Venera » 12 Mar 2017, 20:29

Socrates wrote:Ne znam zasto uvijek neki forumasi zavrse na zivotinjama kada se prica o slicnim temama. :D.

Zivotinja nema sposobnost da da pristanak na bilo kakav odnos sa ljudskim bicem. Zato, prestanite sa takvim argumentima. :sok
pa to je devijacija ponanja ljudi ,a ljudi se ponasjau u skaldu sa licnim potrebama, a mnogi znaju vrsiti ritiak i na osobe, ne iskljucivo na nevine zivotinje :kafa

argument je devijacija :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Venera » 12 Mar 2017, 20:33

posmatrac wrote:Kladim se da " statebriga" kada je neki muskarac nece, kada mu se ne svidi to obrazlaze cinjenicama da je imao nekih problema u djetinjstvu :D.

PA naravno da moze postjati opcija da budem u braku kada me interes bude navodio na to, kada mozda ne budem mogao da vodim racuna sam o sebi, pa ce se tu raditi o jasnoj potrebi za Formom, za papirom kojim sebi garantujem neko pranje gaca, kuhanje rucka i slicno :ooo , ali ljubav prema svim lijepim zenama svijeta nikada nece prestati, dok ne umrem :zubi
ne, grijesis; ja ne ocekujem da se dopadnem svakom msukarcu, kao sto se niej ni meni svaki muskarac dopao :kafa

pa eto,ipak planniras u brak u kojem ces imati zenu sluzavku i porodoilju , plus ljubavnice :kafa

ali pod uslovom da zena dobrovljno uje u brak sa tobom i da joj kazes da neces odsutati od buducih ljubavnica ,ili ces svoj brak zasnovati na lazima :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Socrates » 12 Mar 2017, 20:34

Pa to jeste devijacija zbog toga sto je zloupotrijebljavanje zivotinje.

Medju odraslim ljudima koji slobodnom voljom biraju nesto sto nije protiv zakona, nema devijacija, ima samo razlicitosti.

Tvoj stav pomalo vuce na religijsku doktrinu. Ljudi zive kako hoce da zive. Sve dok nije protuzakonito, proglasavati nesto normalnim ili nenormalnim je neosnovano.

Zasto bi zivjeti sam bilo nenormalno?
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Venera » 12 Mar 2017, 20:44

Socrates wrote:Pa to jeste devijacija zbog toga sto je zloupotrijebljavanje zivotinje.

Medju odraslim ljudima koji slobodnom voljom biraju nesto sto nije protiv zakona, nema devijacija, ima samo razlicitosti.

Tvoj stav pomalo vuce na religijsku doktrinu. Ljudi zive kako hoce da zive. Sve dok nije protuzakonito, proglasavati nesto normalnim ili nenormalnim je neosnovano.

Zasto bi zivjeti sam bilo nenormalno?
a opet ponavljas ista pitanja Socrates :kafa

prvo: slobodna volja ne postoji :kafa

nije svaka razlicitost destruktivna,jer ne ugorzava pojedinca ni drustvo, ali jeste devijacija :kafa

zivjeti sam nije nenormlano, to nisam nigdje napsiala, jer definicija nenomralnosti odstupa od elemanta karakteristicnih za devijacije, to sam ti upravo pokusala ranije objasniti :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Socrates » 12 Mar 2017, 20:46

Pa dobro onda, objasni zasto je devijacija.

Zato sto vecina ljudi zavrsava u braku ili vezi? :hm
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Socrates » 12 Mar 2017, 20:48

Evo, u Kanadi, racuna se da jedna cetvrtina populacije ima status "single".

Zapravo, da se ispravim, jedna cetvrtina domacinstava su "single households".
Last edited by Socrates on 12 Mar 2017, 20:50, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 20:49

statebriga wrote:
posmatrac wrote:Kladim se da " statebriga" kada je neki muskarac nece, kada mu se ne svidi to obrazlaze cinjenicama da je imao nekih problema u djetinjstvu :D.

PA naravno da moze postjati opcija da budem u braku kada me interes bude navodio na to, kada mozda ne budem mogao da vodim racuna sam o sebi, pa ce se tu raditi o jasnoj potrebi za Formom, za papirom kojim sebi garantujem neko pranje gaca, kuhanje rucka i slicno :ooo , ali ljubav prema svim lijepim zenama svijeta nikada nece prestati, dok ne umrem :zubi
ne, grijesis; ja ne ocekujem da se dopadnem svakom msukarcu, kao sto se niej ni meni svaki muskarac dopao :kafa

pa eto,ipak planniras u brak u kojem ces imati zenu sluzavku i porodoilju , plus ljubavnice :kafa

ali pod uslovom da zena dobrovljno uje u brak sa tobom i da joj kazes da neces odsutati od buducih ljubavnica ,ili ces svoj brak zasnovati na lazima :kafa
Ko je spomenuo porodilju i sluzavku ? :zubi


NAravno da ce vecina usamljenih zena od 60, 70 godina dobrovioljno da udju u brak, da pobjegnu od samoce i nadju kakvu takvu sigurnost i logicno da ce se rado zadovoljiti i Formom tj kakvim takvim brakom.

ALi ako covjeka pogleda i ta materijalna sreca u zivotu, onda je sexipilna sluzavka u nekim poznijim godinama bolji izbor, pa svaki mjesec drugu zaposliti :zubi
Last edited by posmatrac on 12 Mar 2017, 20:58, edited 2 times in total.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Venera » 12 Mar 2017, 20:51

Socrates wrote:Pa dobro onda, objasni zasto je devijacija.

Zato sto vecina ljudi zavrsava u braku ili vezi? :hm
postavi sebi pitanje: zasto osobe ulaze u brak ili veze ( pisem iskljucio za solidne brakove i veze) :kafa

pitaj svoje roditelje, zasto su u braku tolike godine :kafa

ponavljam: vecina i manjina nisu predmet ni mjerilo rasprave, vec uzrocno-posljedicne veze i rezultati koji su uticali na formiranje dugih veza i brakova :kafa zasto osobe imaju potrebu da se vezu sa drugom osobom :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Venera » 12 Mar 2017, 20:51

Socrates wrote:Evo, u Kanadi, racuna se da jedna cetvrtina populacije ima status "single".

Zapravo, da se ispravim, jedna cetvrtina domacinstava su "single households".
logicno, u BiH djeca zive sa rodtilejima i do polovine 30tih godina, jer nemaju posao :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 20:54

statebriga wrote:
Socrates wrote:Pa to jeste devijacija zbog toga sto je zloupotrijebljavanje zivotinje.

Medju odraslim ljudima koji slobodnom voljom biraju nesto sto nije protiv zakona, nema devijacija, ima samo razlicitosti.

Tvoj stav pomalo vuce na religijsku doktrinu. Ljudi zive kako hoce da zive. Sve dok nije protuzakonito, proglasavati nesto normalnim ili nenormalnim je neosnovano.

Zasto bi zivjeti sam bilo nenormalno?

prvo: slobodna volja ne postoji :kafa
Znaci sve je predodredjeno i covjek ne treba da odgovara za svoje necasne radnje i zlocine jer mu je u sudbini bilo zapisano da ih ucini ?

Nije jadnicak Hitler kriv sto je pobio 6 miliona Zidova, nego eto sudbina tako odredila? :grana

Ode ba sa pricom u nejasnocu, kakve devijacije, kakva sr.nja, normalno je da se covjek moze osjecati sretno i u braku i van njega, nenormalno je kada neko ode na zgradu i skoci sa nje na glavu na beton.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Socrates » 12 Mar 2017, 21:04

statebriga wrote:
Socrates wrote:Evo, u Kanadi, racuna se da jedna cetvrtina populacije ima status "single".

Zapravo, da se ispravim, jedna cetvrtina domacinstava su "single households".
logicno, u BiH djeca zive sa rodtilejima i do polovine 30tih godina, jer nemaju posao :kafa
Kakve veze ima BIH sa ovim sto pisem?

Dodatno, racuna se da otprilike 15% domacinstava u Kanadi otpada na samohrane roditelje. Kad saberemo singlove i samohrane roditelje, dobijemo 40% domacinstava u kojima nema ljudi u stalnim vezama.

Malo je to prevelik broj da se sve okarakterise kao devijacija. :sok
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Venera » 12 Mar 2017, 21:11

Socrates wrote:
statebriga wrote:
Socrates wrote:Evo, u Kanadi, racuna se da jedna cetvrtina populacije ima status "single".

Zapravo, da se ispravim, jedna cetvrtina domacinstava su "single households".
logicno, u BiH djeca zive sa rodtilejima i do polovine 30tih godina, jer nemaju posao :kafa
Kakve veze ima BIH sa ovim sto pisem?

Dodatno, racuna se da otprilike 15% domacinstava u Kanadi otpada na samohrane roditelje. Kad saberemo singlove i samohrane roditelje, dobijemo 40% domacinstava u kojima nema ljudi u stalnim vezama.

Malo je to prevelik broj da se sve okarakterise kao devijacija. :sok

Statistika domacinastava samohranih majki ne ukljucuje njihove veze, jer nisu formlane , nisu dio birokaracije :kafa

Single formlani status domacinstava takodjer nije dokaz da osobe nisu u vezama :kafa

Puno oosba zive odvojeno,ali imaju vezu sa istom osobom godinama :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Socrates » 12 Mar 2017, 21:15

Ali isto tako ne znaci da su u vezama. Doduse, definisati danas vezu je dosta tesko, barem na Zapadu.

Ni status "porodica sa dvoje ljudi I djecom" ne znaci da su to dvoje ljudi u vezi. Veza, kao sto kazes, podrazumijeva kompatibilnost, a u mnogim brakovima ljudi uopste nisu kompatibilni I cak zivotare tako, ko zna iz kojih razloga.
Last edited by Socrates on 12 Mar 2017, 21:48, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 21:21

statebriga wrote:
Socrates wrote:Ne znam zasto uvijek neki forumasi zavrse na zivotinjama kada se prica o slicnim temama. :D.

Zivotinja nema sposobnost da da pristanak na bilo kakav odnos sa ljudskim bicem. Zato, prestanite sa takvim argumentima. :sok
pa to je devijacija ponanja ljudi ,a ljudi se ponasjau u skaldu sa licnim potrebama, a mnogi znaju vrsiti ritiak i na osobe, ne iskljucivo na nevine zivotinje :kafa

argument je devijacija :kafa
Neke potrebe ljudi koje nisu drustveno prihvatljive za njih nisu nikakva devijacija, ali za drustvo jesu, jer svojim ponasanjem te osobe izravno uticu na okolinu i na druge clanive drustva i ne mozes sex sa zivotinjama u kojem psihopate i nenormalni ljudi pate iste da poredis sa osobama koje biranjem samoce mozda traze svoj dusevni mir i pri tome ne diraju nikoga.

Tu se znaci ne radi o nikakvim drustveno neprihvatljivim devijacijama nego o razlicitom vidjenju zivota i onoga sto svaku osobu individualno ispunjava.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Venera » 12 Mar 2017, 22:30

Socrates wrote:Ali isto tako ne znaci da su u vezama. Doduse, definisati danas vezu je dosta tesko, barem na Zapadu.

Ni status "porodica sa dvoje ljudi I djecom" ne znaci da su to dvoje ljudi u vezi. Veza, kao sto kazes, podrazumijeva kompatibilnost, a u mnogim brakovima ljudi uopste nisu kompatibilni I cak zivotare tako, ko zna iz kojih razloga.
zna se sto je veza, Zapad Istok, ne treba puno filozofirati, ma kako se doticne veze prakticiraju :kafa

naravno, svako ulazi u brak u vezu iz niza razloga, a ako osobe kompatibilne, isti brak ili veza su definitvno najbolja kombinacija :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Venera » 12 Mar 2017, 22:45

posmatrac wrote:
statebriga wrote:
pa to je devijacija ponanja ljudi ,a ljudi se ponasjau u skaldu sa licnim potrebama, a mnogi znaju vrsiti ritiak i na osobe, ne iskljucivo na nevine zivotinje :kafa

argument je devijacija :kafa
Neke potrebe ljudi koje nisu drustveno prihvatljive za njih nisu nikakva devijacija, ali za drustvo jesu, jer svojim ponasanjem te osobe izravno uticu na okolinu i na druge clanive drustva i ne mozes sex sa zivotinjama u kojem psihopate i nenormalni ljudi pate iste da poredis sa osobama koje biranjem samoce mozda traze svoj dusevni mir i pri tome ne diraju nikoga.

Tu se znaci ne radi o nikakvim drustveno neprihvatljivim devijacijama nego o razlicitom vidjenju zivota i onoga sto svaku osobu individualno ispunjava.
Drustvena prihvatljivost ili neprihvatljivost nije dio moje price o singles, jer mnoga drustva , ne vide problem o statusu singles, ali mnoga drustva pokusavaju odgonetnuti sto uzrokuje povecani broj singles u danasnajim sredinama , npr. ekonomska neovisnost, politicki sistemi, ljudksi faktor, i niz drugih faktora, jer status braka, ili statusi singles nije zasnovan na jednoj uzrocno-posljedicnoj vezi :kafa

Nijedna osoba u sretnom braku ili vezi nece osuditi osobu sa single statusom. Postoje single osobe pretjeruju sa isticanjem prednosti zivljenja kao single, najcesce da bi opravdale svoj status. Postoje osobe koje su singles ce reci takodjer da nisu sretne sa doticnim statusom. Broj osoba koje su sretne kao singles je jako nizak, a rezulta tnjihovog izbora nije jedan razlog,a to je upravo podrucje koje se jos uvijek analizira, jer potreba za ranijim istrazivanjima nije postojala.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 23:22

statebriga wrote:
Socrates wrote:Ali isto tako ne znaci da su u vezama. Doduse, definisati danas vezu je dosta tesko, barem na Zapadu.

Ni status "porodica sa dvoje ljudi I djecom" ne znaci da su to dvoje ljudi u vezi. Veza, kao sto kazes, podrazumijeva kompatibilnost, a u mnogim brakovima ljudi uopste nisu kompatibilni I cak zivotare tako, ko zna iz kojih razloga.
zna se sto je veza, Zapad Istok, ne treba puno filozofirati, ma kako se doticne veze prakticiraju :kafa

naravno, svako ulazi u brak u vezu iz niza razloga, a ako osobe kompatibilne, isti brak ili veza su definitvno najbolja kombinacija :kafa
DA , ali isto tako odredjeni procenat ljudi ne ulazi u nikakve brakove iz niza razloga, koji su takodjer najcesce rezultat razlicitih indivudualnih potreba pojedinca, pa je jako glupo misliti da svaku osoba na planeti ima isti mentalni sklop i da se svi moraju drzati odredjenog strogo definisanog obrasca ponasanja vezanog za ispunjavanje ili neispunjavanje svih drustvenih normi, sto je izmedju ostalog i potreba za socijalnim nacinom zivota, brakom, vezama itd

Da bi se ljudi u vezama i brakovima osjecali sretno( to je sustina i bit ove price) onda moraju biti kompaktibilni po brojnim pitanjima, pa ne znaci da ako se dvije osobe trpe( iz ovih i onih razloga, strah od samoce, djeca itd) u formalnoj vezi i braku da su obavezno sretne, kao sto ne znaci da su osobe koje nisu zasnovale bracni odnos jer su imale neke druge prioritete u zivotu nesretne.

Dedo moj sa nanom bio u braku 20 godina , dosadila mu i ostavio je, nikada se vise nije zenio, covjek uzivao u samackom zivotu kasnije , inace jako drustven bio, legenda grada Mostara, majstor tavle, i dan danas se prepricavaju price o njemu po gradu, pa ne bi rekao da je bio manje sretan sto je odabrao takav nacin zivota, pa je znao za nanu reci " nek sam je se samo rjesio" :zubi

Znaci potreba za single statusom moze da bude stvar sile prilika,a moze da bude i stvar slobodne volje i slobodnog izbora , prva varijanta predstavlja teret za dusu onih koji ocito nisu imali srece,a druga predsavlja zadovoljstvo :ok

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 23:28

statebriga wrote:
posmatrac wrote:
statebriga wrote:
pa to je devijacija ponanja ljudi ,a ljudi se ponasjau u skaldu sa licnim potrebama, a mnogi znaju vrsiti ritiak i na osobe, ne iskljucivo na nevine zivotinje :kafa

argument je devijacija :kafa
Broj osoba koje su sretne kao singles je jako nizak, a rezulta tnjihovog izbora nije jedan razlog,a to je upravo podrucje koje se jos uvijek analizira, jer potreba za ranijim istrazivanjima nije postojala.
Ne znamo to, nismo proveli istraziovanje o stepenu zadovoljstva i nezadovoljstva osoba koje su single.

Isto ja mogu kazati da je veci procenat nesretnih ljudi u brakovima nego sto je sretnih, sto samo potvrdjuje da papir braka i formalna veza nije siguran pokazatelj obavezne srece, cak naprotiv, kao sto ni samoca nije pokazatelj obavezne nesrece, mada nekim ljudima sigurno tesko pada.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Nije svima bolje u dvoje: Koje su prednosti singl života

Post by Venera » 12 Mar 2017, 23:30

posmatrac wrote:
DA , ali isto tako odredjeni procenat ljudi ne ulazi u nikakve brakove iz niza razloga, koji su takodjer najcesce rezultat razlicitih indivudualnih potreba pojedinca, pa je jako glupo misliti da svaku osoba na planeti ima isti mentalni sklop i da se svi moraju drzati odredjenog strogo definisanog obrasca ponasanja vezanog za ispunjavanje ili neispunjavanje svih drustvenih normi, sto je izmedju ostalog i potreba za socijalnim nacinom zivota, brakom, vezama itd

Da bi se ljudi u vezama i brakovima osjecali sretno( to je sustina i bit ove price) onda moraju biti kompaktibilni po brojnim pitanjima, pa ne znaci da ako se dvije osobe trpe( iz ovih i onih razloga, strah od samoce, djeca itd) u formalnoj vezi i braku da su obavezno sretne, kao sto ne znaci da su osobe koje nisu zasnovale bracni odnos jer su imale neke druge prioritete u zivotu nesretne.

Dedo moj sa nanom bio u braku 20 godina , dosadila mu i ostavio je, nikada se vise nije zenio, covjek uzivao u samackom zivotu kasnije , inace jako drustven bio, legenda grada Mostara, majstor tavle, i dan danas se prepricavaju price o njemu po gradu, pa ne bi rekao da je bio manje sretan sto je odabrao takav nacin zivota, pa je znao za nanu reci " nek sam je se samo rjesio" :zubi

Znaci potreba za single statusom moze da bude stvar sile prilika,a moze da bude i stvar slobodne volje i slobodnog izbora , prva varijanta predstavlja teret za dusu onih koji ocito nisu imali srece,a druga predsavlja zadovoljstvo :ok
Sumnjam da su se tvoj dedo i nana imali brak sa medjusobnim respektom, jer njegov komentar da se "napokon rijesio nane" mi je dovoljna indikator da se pokusao opravadti, jer mozda je nana njega sikterisala, ali je on javno pricao da je on odlucio da izdaje iz braka, uostalom, pricati na takva nacin javno u gradu je definitvno seljakljuk i niza kategorija muskaraca koji deinitvno odstupaju od dzenltlmena :kafa Vidis i dedo je postao single, jer nije imao dobar brak ,a ne jer je imao potrebu da bude single :hihi Tesko je kasnije bilo pronaci novu priliku za brak, mozda je dedo bio na losem glasu :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 95 guests