Ljubomora

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Socrates » 04 May 2018, 19:38

Navika je to više opisala u očajničkim terminima, kao što je, recimo, napuštanje.
. . . . . . . . .

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80595
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7214 times
Been thanked: 11667 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by spacebound » 04 May 2018, 19:38

Mi smo zene (sa Venere), vi ste muskarci (sa Marsa).
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Socrates » 04 May 2018, 19:44

Pa sta je konkretno problem?
. . . . . . . . .

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Melek » 04 May 2018, 19:46

Mi smo, kad smo bili mali, zvali komsijinu septicku jamu Venera. Ni sam ne znam kako i zasto..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80595
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7214 times
Been thanked: 11667 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by spacebound » 04 May 2018, 19:50

@Socrates Pa to cuvanje.Nije ovca da ga cuvam :cudi Nit sam ja pa da on cuva mene,A ne vjerujem ni u to da ako si savrsena majka, domacica i supruga bit ce vjeran kao pas.Muskarci vise vole da se tako izrazim - kuckastije zene.Kad si njegova, a nepokorena, kad dignes glas, imas stav, ne das na sebe, samostalna, ispunjena i bez njega.Nisam ja tepih da se sterem i cinim sve za njega i usavrsavam se dok se ne ukalupim u to neko njegovo "savrsenstvo".

Na kraju sve to i postanes, a on ode nekoj sto nema celulitno dupe :oo
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Socrates » 04 May 2018, 19:57

spacebound wrote: 04 May 2018, 19:50 @Socrates Pa to cuvanje.Nije ovca da ga cuvam :cudi Nit sam ja pa da on cuva mene,A ne vjerujem ni u to da ako si savrsena majka, domacica i supruga bit ce vjeran kao pas.Muskarci vise vole da se tako izrazim - kuckastije zene.Kad si njegova, a nepokorena, kad dignes glas, imas stav, ne das na sebe, samostalna, ispunjena i bez njega.Nisam ja tepih da se sterem i cinim sve za njega i usavrsavam se dok se ne ukalupim u to neko njegovo "savrsenstvo".

Na kraju sve to i postanes, a on ode nekoj sto nema celulitno dupe :oo
Dosta se slažem sa ovim, pogotovo sa ovim "cuvanjem".

Ne mora čak ni biti bescelulitno dupe. Mislim da ljudi hoće ono što nemaju. Pitanje je jedino da li su spremni to i da uzmu.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Socrates » 04 May 2018, 20:11

Čuo sam za slučaj sklapanja braka na sedam godina, a nakon toga ponovna reevaluacija situacije.

The Seven Year Itch su uzeli kao validan fenomen.
. . . . . . . . .

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by navika » 04 May 2018, 22:46

spacebound wrote: 04 May 2018, 19:50 @Socrates Pa to cuvanje.Nije ovca da ga cuvam :cudi Nit sam ja pa da on cuva mene,A ne vjerujem ni u to da ako si savrsena majka, domacica i supruga bit ce vjeran kao pas.
Tacno. Nije nuzno da bude, samo ako ne bude, u tom se slucaju nemas ti sama zasto gristi. Ti si dala najbolje sa svoje strane. Po meni je to kljuc uspjeha - da svak pruza najbolje sto moze.
Muskarci vise vole da se tako izrazim - kuckastije zene.Kad si njegova, a nepokorena, kad dignes glas, imas stav, ne das na sebe, samostalna, ispunjena i bez njega.
Tacno je i ovo. Al je tacno i to da, ako si dobra suprugu, majka i domacica, to uopce ne znaci da nisi u stanju biti kuckasta kad situacija zahtijeva, da ne smijes dignut jace glas, da nemas svoj stav, da ne nalazis svoju razonodu u koju on nije uopste ukljucen. Sta vise dajes si vece pravo na sve ovo, jer znas da mozes i zasluzujes.
Nisam ja tepih da se sterem i cinim sve za njega i usavrsavam se dok se ne ukalupim u to neko njegovo "savrsenstvo".
Nisi, i sve sto cinis u braku, valjda cinis za sve vas. I za sebe, i za svoju djecu.
Na kraju sve to i postanes, a on ode nekoj sto nema celulitno dupe :oo
Muskarca koji ode od savrsene zene treba dostojanstveno ispratiti, i iz kuce i iz zivota. Isto vrijedi i za zenu.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Mutevelija » 04 May 2018, 22:56

:hm hajmo zamijeniti uloge da muskarac tuce zenu nekako opet on krivac ovde a ona bi bila zrtva
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Zagorka » 04 May 2018, 23:33

Hoće to kad je kriterij za brak dobar dekolte :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by gaga » 04 May 2018, 23:38

Vidi se da joj ovo nije prvi slucaj.Prefinjeno udara aperkat.Mora da ga je istukla vec puno puta i zna mu slabe tacke.Nije izdrzao ni jednu rundu. :ha
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80595
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7214 times
Been thanked: 11667 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by spacebound » 05 May 2018, 07:56

@ navika :ok Nisam najbolje razumjela tvoj prvi post.Ili se ti nisi najspretnije izrazila.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Melek » 05 May 2018, 09:16

Kao prvo, ne bi trebalo onog sumanutog medvjeda koji teatralno saketa sve oko sebe na javnom mjestu u white trash stilu uzeti kao de facto pozitivnu licnost u svemu ovome. Nesto mi govori da vjerovatno postoje kojekakvi razlozi koji se ticu nje kao osobe koji su i doveli do ovoga. A kao drugo, oni sto najvise moralisu i oni koji predstavljaju sebe najidealnijim partnerom u vezi, oni u vecini slucajeva najvise i shanere naokolo.

Primjerice, sjetih se, prije nekoliko godina Akrep mi rece da kad drugi muzevi na njenom poslu nazovu njene radne kolegice, to bude neka tamo super romantika od razgovora. Te "cmok-cmok" te "falis mi", idi mi dodji mi - podugacka tepanja. A ja kad nazovem sve se vecinom zavrsi kao neka tamo vojnicka instrukcija, kratko i koncizno. A ja joj velim da je sve to sto oni rade vjerovatno fasada.. Ne prodje malo, dvije se razvele od muzeva na tom njenom poslu i to one "najromanticnije"...

Tako da, hocu da kazem, da vrlo vjerovatno oni koji najvise moralisu o ovoj temi i na ovom forumu, oni vrlo vjerovatno nemaju (a mozda i imaju) bas sve tri ciste po pitanju stvari o kojima se ovdje govori. A volio bih da grijesim :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80595
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7214 times
Been thanked: 11667 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by spacebound » 05 May 2018, 09:24

to dodje ko i oni izljevi ljubavi po fb.e od toga mi se povraca.Ima ova jedna, muz je marise, izbio joj jednom zub, nocu je po kafanama, ujutro cisti tepihe od njegove povracotine, a samo srcad i puse po fb.Ko ih ne zna :grana Pa kad joj sta kupi ne dao Bog da mu zahvali licem u lice.Jok valja slikat, turit na fb i napisat Hvala ljubavi :valja.A dje cestitanje rodjendana i godisnjice :ooo Ih...
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by storm » 05 May 2018, 09:42

Melek wrote: 05 May 2018, 09:16 Kao prvo, ne bi trebalo onog sumanutog medvjeda koji teatralno saketa sve oko sebe na javnom mjestu u white trash stilu uzeti kao de facto pozitivnu licnost u svemu ovome. Nesto mi govori da vjerovatno postoje kojekakvi razlozi koji se ticu nje kao osobe koji su i doveli do ovoga. A kao drugo, oni sto najvise moralisu i oni koji predstavljaju sebe najidealnijim partnerom u vezi, oni u vecini slucajeva najvise i shanere naokolo.

Primjerice, sjetih se, prije nekoliko godina Akrep mi rece da kad drugi muzevi na njenom poslu nazovu njene radne kolegice, to bude neka tamo super romantika od razgovora. Te "cmok-cmok" te "falis mi", idi mi dodji mi - podugacka tepanja. A ja kad nazovem sve se vecinom zavrsi kao neka tamo vojnicka instrukcija, kratko i koncizno. A ja joj velim da je sve to sto oni rade vjerovatno fasada.. Ne prodje malo, dvije se razvele od muzeva na tom njenom poslu i to one "najromanticnije"...

Tako da, hocu da kazem, da vrlo vjerovatno oni koji najvise moralisu o ovoj temi i na ovom forumu, oni vrlo vjerovatno nemaju (a mozda i imaju) bas sve tri ciste po pitanju stvari o kojima se ovdje govori. A volio bih da grijesim :oo
Hehe podsjeti me ovo...kratko i koncizno...
Mi muski kad nesto pitamo...i ocekujemo takvu informaciju...pitanje- odgovor.

Žena kad te pita...hoće i razgovor na tu temu...
Prije to akceptiras...laksi je zivot :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Mutevelija » 05 May 2018, 09:44

Kako se ljubomora more ponijeti, uprtis 3 kile ljubomore i poneses :?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Nice try » 05 May 2018, 15:50

navika wrote: 04 May 2018, 16:54
Nice try wrote: 04 May 2018, 07:59

Ma da,onako kako ulijeće u kadar,reklo bi se da je već sve sumnjala.A,i njegov stav i način sjedenja prije upada dosta govori.Mah,ništa novo,ni čudno.Nama jeste ovo smiješno kad ovako gledamo,ali to su teške stvari i normalno da temperamentnije osobe snažnije reaguju.Razočarenje,tuga,bijes moraju negdje izaći.
Muz se svoj cuva u okviru svoje kuce. Kazu da covjek nikad ne napusta onu zenu koju ne moze lahko zamijeniti.
Kad radis ono sto se od tebe ocekuje najbolje sto znas... kad si dobra i supruga i majka i drug i domacica i spremacica i ljubavnica...i kad si toga svjesna, tada se ne tuces za svog covjeka. Ako je odlucio da te i takvu podcijeni, pustis ga dostojanstveno nek ode, nije te ni vrijedan. Svjesna si koliko bi drugih mogla usreciti s tim sto jesi.

S druge strane, ko nema i nije nista od ovog gore nabrojanog, nek se ponizava javno. Jer nije lahko ni naci jos jednu budala kojoj ce ipak zadnja lokacija biti vasa kuca ukoliko u njoj nema nista sto je cini ugodnim mjestom za zivot.


Moj muz uvijk kaze da se ja samu sebe bash volim. Da, ja kazem, volim ali i zrtvujem. I ne zalim. Ali i ne molim.
Ne znam, ne bih se u potpunosti složila s tvojim mišljenjem.
Za prevaru ili napuštanje ne mora čak ni postojati razlog.
Većina onih koji varaju, kad ih upitas za razlog, blijedo će te gledati jer i sami ne znaju zašto.
Većinom se vara iz radoznalosti, želje za avanturom ili nekad iz osvete. Zatim mogućnosti ako većinu vremena provode skupa, na poslu i sl. Ponekad je i ljubav u pitanju. Ništa čudno, jedna se ljubav ugasila, nova nastala. Ma, ima milion raznih situacija.
Nismo gospodari ni svojih vlastitih osjećaja, a kamo li tuđih.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Nice try » 05 May 2018, 15:57

spacebound wrote: 05 May 2018, 09:24 to dodje ko i oni izljevi ljubavi po fb.e od toga mi se povraca.Ima ova jedna, muz je marise, izbio joj jednom zub, nocu je po kafanama, ujutro cisti tepihe od njegove povracotine, a samo srcad i puse po fb.Ko ih ne zna :grana Pa kad joj sta kupi ne dao Bog da mu zahvali licem u lice.Jok valja slikat, turit na fb i napisat Hvala ljubavi :valja.A dje cestitanje rodjendana i godisnjice :ooo Ih...
Ljudi traže sreću, zadovoljstvo čak i tamo gdje je nikad neće naći. Dožive poniženja, ali i pokušaju da stanu na noge. Traže balans. Ako ne mogu da pokupe komadice ljubavi i ponosa u stvarnom životu, čine to u virtuelnom svijetu.
Sve je to vječita potraga za ljubavlju. Neko razumije gdje će naći istinski primjerak, neko baulja po bespućima.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Chloe » 05 May 2018, 15:58

Ne bih se ponijela tako ili ovako ...
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljubomora: Da li biste se i vi ponijeli ovako? (VIDEO)

Post by Socrates » 05 May 2018, 16:46

Veoma je čudno mišljenje o kvalitetu braka ili veze formirati na osnovu toga da li su ljudi ostali zajedno.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests