Ljubomora

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by KOMESAR » 26 Dec 2016, 13:09

Chloe wrote:
Pametnica wrote:
Heidi wrote:Ili dlakava. To mi najteze pada :ccc
I da...

Mi smo imali problema, ženturaca svaki dan zivkala, ima pitanje oko posla, doduše, on jest dosta stariji od mene...I ja mu rekoh, javi se još jednom i vidjet ćeš mene..
U minjaku na cesti ... :obrve :zubi
Ha u minjaku ,ha u dimijama,ako si na cesti?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Pametnica » 26 Dec 2016, 13:37

KOMESAR wrote:Ja mislim da je tu jedino rješenje pištolj.Sve drugo je odugovlačenje i patnja
Hajde jedan put, dva puta, ali već je granicu prešlo..u sedam, osam..eto "samo" da pita! Dušo svjesni smo da mu želiš čuti glas, ali ne budi ofirna.
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Čarobni » 26 Dec 2016, 23:25

spacebound wrote:@ bla
E, onda se postavlja pitanje zašto su stupili u brak :cudi Valjda s pretpostavkom da će se ono drugo promijenit (sto je najveći i najčešći za**b)Uzimaš osobu kakva jest, sa manama i vrlinama, ako možeš, ako ne, svak' sebi, bar bi tako trebalo da bude :cudi

Sto i ja mogu palamudit :oo :grana

Nije to pretpostavka, već činjenica. Ljudi se mijenjaju i ne možeš sa sigurnošću znati koga ćeš imat pored sebe za 15-20 godina. To je život i nekad zna ljude voditi različitim putevima, a poslije 10-15 godina braka, pa i manje, argument "što si me ženio" je već davno zastario.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Bla » 26 Dec 2016, 23:32

Hajmo sad na filozofiju, ima negdje ona: "da li se ljudi mijenjaju" :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Zagorka » 26 Dec 2016, 23:39

KOMESAR wrote:Ja mislim da je tu jedino rješenje pištolj.Sve drugo je odugovlačenje i patnja
:valja
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Čarobni » 26 Dec 2016, 23:57

spacebound wrote:Čini mi se da smo se izgubili u prevodu :hm
Šta hoćeš reći? Da žena koja ima svoj stil oblačenja(pretpostavljamo da ne hoda polugola, već sam gore pomenula suknju do koljena) treba da ga promijeni jer dragi mužić to ne odobrava, a razlog je vjerovatno njegova nesigurnost :cudi I tu žena nije u vinklu. :lud A ona se sigurno tako oblačila i prije braka.
Nameće se pitanje šta je uzrok njegove nesigurnosti? Postoji li razlog za zabrinutost? - Odgovori na ova pitanja variraju, jer svaki brak ima različite kritične granice(koliko god one, nama sa strane, bile čudne).

Što se tiče života prije i poslije braka, teško je formirat uspješan brak bez spremnosti na odricanje, pa je to u nekom braku prekratka suknja, negdje izlazak, negdje održavanje kuće, trošenje para na neke stvari...

Bračni drugovi kroz život mijenjaju jedan drugog bez obzira koliko su oni ubijeđeni da je njihova individualnost očuvana.

Nije toliko loše ući u brak očekujući neke realne promjene koliko je loše ući u brak totalno nespreman na kompromis, pozivajući se na svoj život prije braka, koji bi navodno trebao biti očuvan kao takav.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Ljubomora

Post by spacebound » 27 Dec 2016, 06:19

Čarobni wrote:
spacebound wrote:@ bla
E, onda se postavlja pitanje zašto su stupili u brak :cudi Valjda s pretpostavkom da će se ono drugo promijenit (sto je najveći i najčešći za**b)Uzimaš osobu kakva jest, sa manama i vrlinama, ako možeš, ako ne, svak' sebi, bar bi tako trebalo da bude :cudi

Sto i ja mogu palamudit :oo :grana

Nije to pretpostavka, već činjenica. Ljudi se mijenjaju i ne možeš sa sigurnošću znati koga ćeš imat pored sebe za 15-20 godina. To je život i nekad zna ljude voditi različitim putevima, a poslije 10-15 godina braka, pa i manje, argument "što si me ženio" je već davno zastario.
Ljude mijenjaju godine, okolnosti, a ne partner.Na to sam mislila.Zato kad upoznaš strane partnera koje ti se ne sviđaju trebas sam sa sobom popricat možeš li se nositi sa tim 24/7 jer ne vrijedi da se zanosiš da ćeš ti to "sredit" :oo Ne ide to tako.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Nice try » 27 Dec 2016, 08:26

KOMESAR wrote:Ja mislim da je tu jedino rješenje pištolj.Sve drugo je odugovlačenje i patnja
:cool
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Čarobni » 27 Dec 2016, 21:55

spacebound wrote:
Čarobni wrote: Nije to pretpostavka, već činjenica. Ljudi se mijenjaju i ne možeš sa sigurnošću znati koga ćeš imat pored sebe za 15-20 godina. To je život i nekad zna ljude voditi različitim putevima, a poslije 10-15 godina braka, pa i manje, argument "što si me ženio" je već davno zastario.
Ljude mijenjaju godine, okolnosti, a ne partner.Na to sam mislila.Zato kad upoznaš strane partnera koje ti se ne sviđaju trebas sam sa sobom popricat možeš li se nositi sa tim 24/7 jer ne vrijedi da se zanosiš da ćeš ti to "sredit" :oo Ne ide to tako.
Partner jeste okolnost, a da li vrijedi ili ne, to je do ljudi. Nekom vrijedi, pa mu krene za rukom, ali još nisam vidio uspješan brak u kojem se tek tako dizalo ruke od svega pri nailasku na prvi problem. Stvari treba popravljati, ne bacati bez ikakve nade.

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Pametnica » 27 Dec 2016, 22:00

Čarobni wrote:
spacebound wrote:
Čarobni wrote: Nije to pretpostavka, već činjenica. Ljudi se mijenjaju i ne možeš sa sigurnošću znati koga ćeš imat pored sebe za 15-20 godina. To je život i nekad zna ljude voditi različitim putevima, a poslije 10-15 godina braka, pa i manje, argument "što si me ženio" je već davno zastario.
Ljude mijenjaju godine, okolnosti, a ne partner.Na to sam mislila.Zato kad upoznaš strane partnera koje ti se ne sviđaju trebas sam sa sobom popricat možeš li se nositi sa tim 24/7 jer ne vrijedi da se zanosiš da ćeš ti to "sredit" :oo Ne ide to tako.
Partner jeste okolnost, a da li vrijedi ili ne, to je do ljudi. Nekom vrijedi, pa mu krene za rukom, ali još nisam vidio uspješan brak u kojem se tek tako dizalo ruke od svega pri nailasku na prvi problem. Stvari treba popravljati, ne bacati bez ikakve nade.
:aplauzz
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Ljubomora

Post by spacebound » 28 Dec 2016, 03:46

@čarobnjak
Je l' ja stvarno toliko nepovezano pišem pa da si ti totalno ful'o poentu mog posta?

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Bla » 28 Dec 2016, 08:51

Mogu li ja odgovoriti :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Ljubomora

Post by spacebound » 28 Dec 2016, 08:55

Bla wrote:Mogu li ja odgovoriti :oo
Ne možeš :o

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Bla » 28 Dec 2016, 08:57

:tuga
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Chloe » 28 Dec 2016, 09:21

spacebound wrote:@čarobnjak
Je l' ja stvarno toliko nepovezano pišem pa da si ti totalno ful'o poentu mog posta?
Oči mi ispale tražeći zemljaka ... :123

@Čarobnjak ti neće odgovorit

a @Čarobnom postavi pitanje pa ćemo vidjeti.
:pusa
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Ljubomora

Post by spacebound » 28 Dec 2016, 09:29

:123 e miša mu malog, pa što imaju slične nikove :D.

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Pametnica » 28 Dec 2016, 11:05

spacebound wrote:
Bla wrote:Mogu li ja odgovoriti :oo
Ne možeš :o
Ti pričaš kad upoznamo "strane" partnera trebamo se zapitati da li se možemo s tim nositi. Što je donekle ispravno, međutim šta s onima koji pravo lice pokažu tek kad počneš s njim/om da živiš...

Spakovati se i otići (što je dotični argumentovao današnje zajednice, čim nešta ne valja, nema pokušaja ispravke već se napušta)..Zašto se ne trude promijeniti...idu psihičima sa se "izlijecee" tj. Promijene..da spase brak... To je fakt..da uklone negativnost..
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Bla » 28 Dec 2016, 11:08

Generalizovanje u tom scenariju ničemu ne vodi jer je svaki stav i u pravu i u krivu. A od slučaja do slučaja se ne isplati tabiriti.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by dr laganini » 28 Dec 2016, 11:15

..normalno je da sam ljubomoran mialite da ne visim kako mi razni djukci glede u zenu.. :hm

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ljubomora

Post by Pametnica » 28 Dec 2016, 11:41

Bla wrote:Generalizovanje u tom scenariju ničemu ne vodi jer je svaki stav i u pravu i u krivu. A od slučaja do slučaja se ne isplati tabiriti.
To je slučaj kod vas ili jedno ili drugo :D.
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests