Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Julia-Klara » 15 Jul 2017, 14:59

Meni je samo zanimljivo kako svaki (skoro) tvrdi da voli svoju zenu, i da mu je porodica na prvom mjestu.
Donekle razumijem, jer i sami znaju da su veze koje imaju privremene i ne bitne, ali opet mi je malo sve to poprilicno :lud

Za mene isto postoji klauzula koja kaze "ako volis i postujes ne varas", ali postoje ljudi koji ipak malo drugacije shvataju bivstvovanje :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by srculence7 » 15 Jul 2017, 15:01

Julia-Klara wrote: 15 Jul 2017, 14:44 Ma ne redovno, nego eto, desi se.
Ovi oko mene su samo spomenuti kao primjer, jer ih ima puno vise no sto se pretpostavlja.
I to desi se ima svoju pozadinu nad kojom se treba duboko zamisliti....Ima ih prilično u velikom broju, naročito sa izgovorom da je to samo sex ....
A na ovo ne gledam jednosmerno,ni preko svoje ne bih prešla, ako bi do toga došlo :kafa
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Julia-Klara » 15 Jul 2017, 15:04

Da.
Prije mi nije bilo upadljivo, valjda nisam znala pa se onda i ne zamaras takvim temama,ali je sada varanje postalo "globalna posast".
Sve to gledam sa strane pa ne znam da li sam ja blesava ili oni. Gdje su vrijednosyti kojima su nas ucili? Ili se jednostavno ne uklapam :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Nice try » 15 Jul 2017, 15:41

Julia-Klara wrote: 15 Jul 2017, 15:04 Da.
Prije mi nije bilo upadljivo, valjda nisam znala pa se onda i ne zamaras takvim temama,ali je sada varanje postalo "globalna posast".
Sve to gledam sa strane pa ne znam da li sam ja blesava ili oni. Gdje su vrijednosyti kojima su nas ucili? Ili se jednostavno ne uklapam :cudi
Prevara je uvijek bilo samo je sada lakše doći u priliku i ljudi sebi daju previše slobode.

Ja za to kažem da uzimamo previše stvari zdravo za gotovo.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Nice try » 15 Jul 2017, 16:10

Bla wrote: 15 Jul 2017, 13:26
Nice try wrote: 15 Jul 2017, 08:43 Lično,oprostila bih
spacebound wrote: 15 Jul 2017, 09:02 Milost ne trazim niti bih je dala :oo
Zamijenite mjesta boravka, trenutno pravite totalni disbalans. :oo
Ne kontam dosjetku :hm
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25703
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3144 times
Been thanked: 4159 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by ina » 15 Jul 2017, 16:12

srculence7 wrote: 15 Jul 2017, 13:37
ina wrote: 15 Jul 2017, 13:05
Samo sam pitala... i zelim (ponovo) reci i da i broj godina koji par provede zajedno ima svoju ulogu. Isto toliko bitnu ulogu ima i cinjenica da se vremenom mijenjamo na osnovu dozivljenog ili ne.
Svako normalan ko provede pola zivota sa nekim drugim mislim da ce dobro razmisliti i uzeti u obzir puno toga do kljucnog oprostaja ili ne.
A naravno ima i onih koji bi bez razmisljanja dali nogu u straznjicu ne uzimajuci u obzir nista osim visoko povrijedjeno vlastitog ega.
Prevario/la si me i hajd' voz. ....
O ina, svako od nas drugačije reaguje,nekako iz iskustva gledajući i iz razgovora sa ljudima koji su prevareni nakon 20-30 godina braka, znam da mnogo teže podnose, nego kada neko tu prevaru doživi na početku veze,što je meni sasvim logično,jer je mnogo toga u igri i mnogo više onoga sa čim se kocka.

Lično, nakon višegodišnjeg iskustva, prevaru ne bih mogla progutati, ne bi bilo izglađivanja odnosa na staro,ne zbog ega, nego imajući u vidu kako bi se dalje razvijao naš odnos sa mojim nepoverenjem, njegovim padom u mojim očima,to ne bi bio onaj isti čovek kome sam sebe dala i to više ne bi bio isti život koji smo delili... :cudi
A nemam ništa ni protiv onih parova koji to mogu prevazići,neka im je sa srećom ... ;)
Maloprije izadjem napolje i pita me najbliza komsinica jesmo li mi dobili racun telefona.
Rekoh da nismo i da nemamo fiksni... Ona me malo cudno pogledala a usput i sa nekom dozom razumijevanja. Slabo kad smo kod kuce. Dok oni gotov nikad ne idu nigdje.
I da tako je... svako ima svoj zivot i misljenje i na bazi iskustva, principa i svega sabranog u zivotu govoriti da bi ovako ili onako postupio u nekim datim situacijama.
Ja licno znam samo sigurno da cu umrijeti... a da li bih oprostila prevaru ili ne... ne mogu biti 100% uvjerena.
Svijest ima sidrište.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by srculence7 » 15 Jul 2017, 16:15

Nice try wrote: 15 Jul 2017, 15:41
Julia-Klara wrote: 15 Jul 2017, 15:04 Da.
Prije mi nije bilo upadljivo, valjda nisam znala pa se onda i ne zamaras takvim temama,ali je sada varanje postalo "globalna posast".
Sve to gledam sa strane pa ne znam da li sam ja blesava ili oni. Gdje su vrijednosyti kojima su nas ucili? Ili se jednostavno ne uklapam :cudi
Prevara je uvijek bilo samo je sada lakše doći u priliku i ljudi sebi daju previše slobode.

Ja za to kažem da uzimamo previše stvari zdravo za gotovo.
Ne uzimamo zdravo za gotovo, pitanje nije postavljeno tako da bi mi filozofirali kako bi neko u tom slučaju postupao ili šta treba da uradi, nego jasno i direktno da li bi mi oprostili,a dovoljno poznajem sebe da mogu na njega odgovoriti :cudi
Za druge to ne mogu da tvrdim :oo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Bla » 15 Jul 2017, 16:16

ma ono, ljuta (zamalo) hercegovina i mirna bosna :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Nice try » 15 Jul 2017, 16:18

Bla wrote: 15 Jul 2017, 16:16 ma ono, ljuta (zamalo) hercegovina i mirna bosna :oo
Mirnoća je produkt sagorjevanja,ono umjesto dima,pepela i sl.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Bla » 15 Jul 2017, 16:20

e sad ja ne kontam :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Nice try » 15 Jul 2017, 16:22

Bla wrote: 15 Jul 2017, 16:20 e sad ja ne kontam :lupa
Pa,bila sam i ja ovako vatrena,tvrdoglava i tako te osobine dok te život ne spusti na zemlju.
Niko te više ne uspije podići.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Bla » 15 Jul 2017, 16:23

probaj s hemijom :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by srculence7 » 15 Jul 2017, 16:32

Ina,ne znam jesi li imala takva iskustva ali više nije taj život koji želiš ma koliko da voliš,niti budeš više mirna i zadovoljna,ne može se zaboraviti...sve i da pređeš i pokušaš da se sa tim izboriš.Ne kažem da nije moguće,treba vremena,truda i volje obe strane da se to izgladi a pitanje je koliko će sarađivati i biti spremni da istraju u tome bez obzira na osećanja.Da li će proći bez podsećanja i prebacivanja prevarenog i hoće li se onaj ko je prevario iskreno pokajati i potruditi da izgladi odnos i nikada više ne ponovi to?
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Socrates » 15 Jul 2017, 16:37

Za prevaru bi trebalo uvesti smrtnu kaznu i spaljivanje.

Cak i moralnu osudu na drzavnoj televiziji. :kafa
. . . . . . . . .

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Nice try » 15 Jul 2017, 16:37

Ako obe strane imaju volje,onda još samo treba mnogo strpljenja i vremena.Donekle se prevaziđe,ali ostane uvijek ožiljak.
Povjerenje je naravno zauvijek narušeno ali sve u svemu može se naći i ponešto dobro u svemu tome.
Vidiš vrijednost svega što imaš i osjećaš,koliko ti je stalo ili nije,upoznaš se do srži.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by srculence7 » 15 Jul 2017, 16:39

Nice try wrote: 15 Jul 2017, 16:22
Bla wrote: 15 Jul 2017, 16:20 e sad ja ne kontam :lupa
Pa,bila sam i ja ovako vatrena,tvrdoglava i tako te osobine dok te život ne spusti na zemlju.
Niko te više ne uspije podići.
Spustio je mene i ljude iz mog bliskog okruženja više puta,zato i govorim to. Neki su prešli zarad mira,dece i sl. a na kraju sve dobiješ osim toga radi čega si to progutao...I nije mi u interesu kao psihologu koji zagovara toleranciju da ovo tvrdim ali eto iskusila i ja i ljudi koje poznajem, pa na kraju kad izvagam sve,ne bih svoj mir menjala sa njihovim :cudi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Venera » 15 Jul 2017, 16:57

Socrates wrote: 15 Jul 2017, 16:37 Za prevaru bi trebalo uvesti smrtnu kaznu i spaljivanje.

Cak i moralnu osudu na drzavnoj televiziji. :kafa
bitno je sto je tvoj stav nakon sto si jednom prevario, i kako je tvoja prevara uticala na tvoje daljenje misljenje o pojmu prevare , i naravno, da li si priznao prevaru :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Socrates » 15 Jul 2017, 16:59

Da li bi se broj prevara smanjio da prevarante javno prozivaju na drzavnoj televiziji?

Breaking News

"Idiot X.X je prevario svoju vjernu zenicu Y.Y. od 11 godina dok je bio na sluzbenom putu. Zena je podnijela zahtjev za razvod braka I porucuje mu; "Dabogda ti se osusila ona stvar, a ima da radis samo za alimentaciju sljedecih 9 do 11 godina". Ucviljena djeca porucuju; "Babo, kako si mog'o?" Porodicni pas Batistuta nije bio dostupan za komentare.

Drzavni savjetnik za porodicne odnose, izvjesni Mutevelija iz Srebrenika, smatra da se sve ovo desava zato sto muskarcima u Bosniji and Hercegoviniji nije dozvoljeno da imaju cetiri zene, kako Bog zapovijeda.
Last edited by Socrates on 15 Jul 2017, 17:00, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by Heidi » 15 Jul 2017, 16:59

Ta prica, da se zbog djece ujedini obitelj, je zesci supljak. Djeca itekako sve vide i osjete, pa i od njih naprave emocionalne garibe.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25703
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3144 times
Been thanked: 4159 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li bi oprostili prevaru dragoj ili dragom?

Post by ina » 15 Jul 2017, 17:14

srculence7 wrote: 15 Jul 2017, 16:32 Ina,ne znam jesi li imala takva iskustva ali više nije taj život koji želiš ma koliko da voliš,niti budeš više mirna i zadovoljna,ne može se zaboraviti...sve i da pređeš i pokušaš da se sa tim izboriš.Ne kažem da nije moguće,treba vremena,truda i volje obe strane da se to izgladi a pitanje je koliko će sarađivati i biti spremni da istraju u tome bez obzira na osećanja.Da li će proći bez podsećanja i prebacivanja prevarenog i hoće li se onaj ko je prevario iskreno pokajati i potruditi da izgladi odnos i nikada više ne ponovi to?
Svako od nas bude prevaren na neki nacin.

Imala sam jednu kolegicu....pravo fina... Muz joj progutao i kucu i firmu. Kucu zajedno odplacivali i ona svoj znoj u svemu lila. Ostali sa djecom bez krova iako im je malo falilo da odplate... i morali zapoceti sve ispocetka. Ponekad onako u prici i blistavim ocima znala je reci: Da me je prevario lakse bih mu oprostila ali ovako, ovu vrstu prevare ne mogu.... radi djece.
Sve je individualno i sve zavisi sta ko i kako dozivi.... i obradi...
Svijest ima sidrište.

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests