NETFLIX

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42186
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13801 times
Been thanked: 12343 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by Masamune » 11 May 2022, 22:56



ovo bi moglo biti ludo

Mike Myers :ok
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42186
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13801 times
Been thanked: 12343 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by Masamune » 14 May 2022, 10:31

@Rum




Ova muzika je iritantna... vidjećemo :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50860
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18904 times
Been thanked: 21428 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by Zanki » 14 May 2022, 10:38

Krokodil Behko wrote: 02 May 2022, 00:20 Obavezno čitanje sinopsisa :ha

Netflixa telenovela nueva Esmeralda presenta





Camila (Ana Lucia Dominguez), mlada žena izgledom slična modernoj verziji ljepotice Esmeralde, sprema se za udaju za bogataša Zachariasa (Sebastian Martinez), ali kolabira na dan vjenčanja. Njeno srce je bolesno i potrebna joj je hitna transplantacija. U kolumbijskim bespućima, kriminalna organizacija otima Valeriju (Margarita Munoz) i povrjeđuju je do smrti kako bi došlo do toga da joj se odstrani netaknuto srce i presadi nekom drugom.

Druga osoba je upravo Camila, kojoj nije jasno pravo porijeklo njenog novog organa. Simon (Michel Brown), očajni suprug žene kojoj su "iščupali srce", želi se osvetiti, pa ulazi u opasan svijet trgovine organima. Camila istovremeno traži odgovor na pitanje kako je moguće da je bila tako nisko na listi za transpantaciju a ipak tako brzo dobila novi "el corazon".


U međuvremenu, Simon kopa i rukama i nogama sve dublje kako bi pronašao odgovorne za smrt svoje žene i natjerao ih da plate. Međutim, najveća (melo)drama njegovog osvetničkog i emocionalnog putovanja događa se u trenutku kada se zaljubi u Camilu, kojoj je dopušteno živjeti zahvaljujući ukradenom srcu njegove ubijene žene. Kad oboje doznaju istinu, stvari se drastično zakompliciraju i sve poprima razmjere opasne po život.

Serija "The Marked Heart" propituje pitanje morala, preuzimajući sve stereotipe telenovele. Iako je žanrovski određena kao krimi melodrama, ona ima fabričke postavke sapunice. To su, prije svega, sulud i nevjerovatan zaplet (ono kad glavni junak sazna da je njegov otac zapravo sin njegove majke), nemoguću ljubav i beskrajno kritiziranje bogatih koji misle da im novac može donijeti sreću, pa i onda kada svrate na "crvenu tržnicu".

Dobro, to i nije tako nemoguć zaplet sada kada je već poznato da oni koji su primili tuđe organe preuzimaju i neke osobine svojih donora. Otud i ne tako iznenadno zaljubljivanje Simona u ženu koja ima srce njegove ubijene supruge.
Pa nije li bia pir sa Zachariasom ili neponovilo se šta bi naš narod reka :roll zbog radi kolabiranja jel
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Krokodil Behko » 14 May 2022, 10:49

Zanki wrote: 14 May 2022, 10:38
Krokodil Behko wrote: 02 May 2022, 00:20 Obavezno čitanje sinopsisa :ha

Netflixa telenovela nueva Esmeralda presenta





Camila (Ana Lucia Dominguez), mlada žena izgledom slična modernoj verziji ljepotice Esmeralde, sprema se za udaju za bogataša Zachariasa (Sebastian Martinez), ali kolabira na dan vjenčanja. Njeno srce je bolesno i potrebna joj je hitna transplantacija. U kolumbijskim bespućima, kriminalna organizacija otima Valeriju (Margarita Munoz) i povrjeđuju je do smrti kako bi došlo do toga da joj se odstrani netaknuto srce i presadi nekom drugom.

Druga osoba je upravo Camila, kojoj nije jasno pravo porijeklo njenog novog organa. Simon (Michel Brown), očajni suprug žene kojoj su "iščupali srce", želi se osvetiti, pa ulazi u opasan svijet trgovine organima. Camila istovremeno traži odgovor na pitanje kako je moguće da je bila tako nisko na listi za transpantaciju a ipak tako brzo dobila novi "el corazon".


U međuvremenu, Simon kopa i rukama i nogama sve dublje kako bi pronašao odgovorne za smrt svoje žene i natjerao ih da plate. Međutim, najveća (melo)drama njegovog osvetničkog i emocionalnog putovanja događa se u trenutku kada se zaljubi u Camilu, kojoj je dopušteno živjeti zahvaljujući ukradenom srcu njegove ubijene žene. Kad oboje doznaju istinu, stvari se drastično zakompliciraju i sve poprima razmjere opasne po život.

Serija "The Marked Heart" propituje pitanje morala, preuzimajući sve stereotipe telenovele. Iako je žanrovski određena kao krimi melodrama, ona ima fabričke postavke sapunice. To su, prije svega, sulud i nevjerovatan zaplet (ono kad glavni junak sazna da je njegov otac zapravo sin njegove majke), nemoguću ljubav i beskrajno kritiziranje bogatih koji misle da im novac može donijeti sreću, pa i onda kada svrate na "crvenu tržnicu".

Dobro, to i nije tako nemoguć zaplet sada kada je već poznato da oni koji su primili tuđe organe preuzimaju i neke osobine svojih donora. Otud i ne tako iznenadno zaljubljivanje Simona u ženu koja ima srce njegove ubijene supruge.
Pa nije li bia pir sa Zachariasom ili neponovilo se šta bi naš narod reka :roll zbog radi kolabiranja jel

Ne znam, nisam gledo.
U zadnje vrijeme, sve se više odajem ovoj svojoj pošasti starih filmova :grana
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Krokodil Behko » 15 May 2022, 10:04

Ljudi su zgroženi Netflixovim dokumentarcem o doktoru iz pakla: "Ovo je bolesno"





NETFLIX je ovaj tjedan na platformu digao dokumentarac Naš otac (Our father) o Donaldu Clineu, doktoru koji je od 1979. godine u Indiani "pomagao" parovima koji nisu mogli imati djecu tako što je u tretmanima koristio svoju spermu.

Dokumentarac prati Jacobu Ballard i njenu novootkrivenu braću i sestre, koji su svi biološka djeca manijaka koji je desetljećima vršio umjetnu oplodnju svojim sjemenom bez pristanka žena koje su mu dolazile u ordinacije.

Clineovi zločini su otkriveni kada je Jacoba Ballard napravila DNA test i kad je otkrila da ima sedmero polubraće i polusestara. Od tada je, navodi se u dokumentarcu, Ballard otkrila da ih ustvari ima više od 90.

"Srce mi se slama"

The Atlantic je svojevremeno pisao kako se Clineu, koji je sada u svojim osamdesetima, nikad nije sudilo za silovanje ni za bilo kakvu drugu kriminalnu aktivnost, poput prevare. Jedine posljedice koje je Cline pretrpio su kazna od 500 dolara i gubitak liječničke licence.




Lucie Jourdan, redateljica dokumentarca, rekla je za The Guardian kako je Cline i dalje aktivan član zajednice i kako ne pokazuje nikakvo kajanje za svoja djela.

Ljudi koji su pogledali dokumentarac na Twitteru su ostavili komentare koji pokazuju koliko su bili šokirani i zgroženi. "Gledam Našeg oca na Netflixu i zgrožena sam! Slama mi srce kad vidim kako su je ove jadne žene napastovao netko kome su povjerile sveto putovanje svojih života. Bolesno!" napisala je jedna korisnica.


"Upravo sam pogledala dokumentarac Naš otac na Netflixu. I dalje ne vjerujem koliko je to sve suludo. Srce mi se slama zbog svih žena koje je napastovao ovaj narcis. I zbog braće i sestara kojima se svijet okrenuo naglavačke", napisala je druga korisnica.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Julia-Klara » 27 May 2022, 10:12

Pokusala pokrenuti Netflix na starom laptopu, koji niko ne koristi, XP SP3 imam na njemu, i kaze mi fali mi neki plugin...da instaliram plugin fali mi browser koji podrzava plugin...da instaliram browser fali mi svega :valja

elem, batalila, ebo netflix na staroj krntiji, sacu kuci svakako :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42186
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13801 times
Been thanked: 12343 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by Masamune » 27 May 2022, 16:28

Dobri stari XP SP3 :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42186
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13801 times
Been thanked: 12343 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by Masamune » 29 May 2022, 10:06

Ova zadnja sezona Stranger things je beton... et da znate :oo

Ovo je prvi dio... biće i drugi za koji mjesec pretpostavljam
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5710
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1818 times
Been thanked: 2239 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Skin » 29 May 2022, 10:13

jesi li vec pregledao :br
sinoc sam htjela, nakon sto godina, pripremila se i zaspala. :grana
e veceras ili nikad :DD

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7037 times
Been thanked: 11343 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by spacebound » 29 May 2022, 10:21

Chan wrote: 29 May 2022, 10:06 Ova zadnja sezona Stranger things je beton... et da znate :oo

Ovo je prvi dio... biće i drugi za koji mjesec pretpostavljam
😭 ja jucer htjela gledat, pa nema jos online. Valjda ce danas biti. Netflix nemam
Drugi dio u julu. Nisam sigurna kojeg tacno, eno stavila sam na Serije prije par dana.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42186
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13801 times
Been thanked: 12343 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by Masamune » 29 May 2022, 10:30

Mi smo jučer odgledali 4, a sinoć zarakijao sa društvom i ustanem jutros u 5. Šta ću neg nastaviti gledati :oo

Zadnja epizoda ovog prvog dijela četvrte sezone je do sad najbolja epizoda serije
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by Rum » 29 May 2022, 10:38

Chan wrote: 29 May 2022, 10:30 Mi smo jučer odgledali 4, a sinoć zarakijao sa društvom i ustanem jutros u 5. Šta ću neg nastaviti gledati :oo

Zadnja epizoda ovog prvog dijela četvrte sezone je do sad najbolja epizoda serije
Dobra neka jabuka :p
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7037 times
Been thanked: 11343 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by spacebound » 29 May 2022, 10:39

Chan wrote: 29 May 2022, 10:30 Mi smo jučer odgledali 4, a sinoć zarakijao sa društvom i ustanem jutros u 5. Šta ću neg nastaviti gledati :oo

Zadnja epizoda ovog prvog dijela četvrte sezone je do sad najbolja epizoda serije
:poludio
Ako danas ne izbace izvrsit cu harakiri :852

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3792
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by tuzlak1212 » 29 May 2022, 14:03

Chan wrote: 29 May 2022, 10:06 Ova zadnja sezona Stranger things je beton... et da znate :oo

Ovo je prvi dio... biće i drugi za koji mjesec pretpostavljam
Sinoc sam ko zombi u dahu izgledao 6 epizoda, nezz kolko sam puta trepno na nekim dijelovima i kliknem sedmu kad ono 5 ujutru a epizoda 1h38min hajmo reko spavat :plavi

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3792
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by tuzlak1212 » 29 May 2022, 16:05

Chan wrote: 29 May 2022, 10:30
Zadnja epizoda ovog prvog dijela četvrte sezone je do sad najbolja epizoda serije
Kakav kraj, ko ce Juli docekat :sok

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7037 times
Been thanked: 11343 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by spacebound » 29 May 2022, 16:07

Hajd ba crknite :why

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42186
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13801 times
Been thanked: 12343 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by Masamune » 29 May 2022, 18:18

spacebound wrote: 29 May 2022, 16:07 Hajd ba crknite :why
Ok

Image
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7037 times
Been thanked: 11343 times
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by spacebound » 29 May 2022, 18:22

😍

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Krokodil Behko » 02 Jun 2022, 09:58

Netflix počeo naplaćivati dijeljenje lozinki


Netflix je u Peruu, Čileu i Kostariki krenuo s testiranjem suzbijanja dijeljenja lozinki, a sudeći prema prvim izvještajima, došlo je do poprilične zbrke.

Kako piše The Verge, korisnici u Peruu većinom nisu bili obaviješteni o dodatnom naplaćivanju usluge, a provođenje nove politike razlikovala se od korisnika do korisnika. Neki su, kako su otkrili, ignorisali upute za provjeru valjanosti računa i nastavili ga koristiti kao i dosad, dok drugima nikakvo obavještenje nije ni stiglo.

Zbunjujuća je i Netflixova definicija kuće.

- Otkako smo započeli s najavom ovih promjena prije 18 mjeseci, jasno smo komunicirali da se kućanstvo odnosi na ljude koji žive na istoj lokaciji - kazali su iz Netflixa dodavši da su zadovoljni dosadašnjim provodjenjem dodatne naplate.

Za članove porodice koji ne žive skupa naplaćuje se dodatnih oko dva dolara u navedenim zemljama, prenosi tportal.

Podsjetimo, Netflix se bori s odlaskom pretplatnika. U aprilu je iznenadio objavom da je u prvom tromjesečju 2022. izgubio 200 hiljada pretplatnika i upozorio da bi mogao ostati još bez dva miliona u idućem tromjesečju. Nakon toga su mu dionice potonule za 35 posto u jednom danu, prenosi poslovni.hr.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: NETFLIX

Post by Rum » 10 Jun 2022, 21:51

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “Antene, kablovska, resiveri, TV oprema”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests