Smart televizori

Post Reply
User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15190
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by Tokmak » 17 Aug 2017, 12:39

Behko,je li ti andoridtv taj Samsung kod tebe?
Je li kod svih androida dođu instalirane iste aplikacije,npr. i kod LG-evih smart tv-a?
Koliko treba vremena da se navikne na te novotarije?
Koliko se aplikacija obično koristi?
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Smart televizori

Post by Krokodil Behko » 17 Aug 2017, 20:05

zloćko tokmak wrote: 17 Aug 2017, 12:39 Behko,je li ti andoridtv taj Samsung kod tebe?
Je li kod svih androida dođu instalirane iste aplikacije,npr. i kod LG-evih smart tv-a?
Koliko treba vremena da se navikne na te novotarije?
Koliko se aplikacija obično koristi?

E izviniška, tek sad vidim.

Da krenemo redom po pitanjima: :hm


Smart je, ali nije android, s tim da je skladan sa mobitelom androidom, jer je Samsung.
Nema androida TV dobrih u ponudi, dobrih brendova, a da im je cijena prihvatljiva.
Primjera radi, Samsung od 40 inches, vjerovatno bi koštao 1300 maraka, ako je android.

Obrati pažnju i na najnoviju stvar tehnike a to je UHD, poslije FHD. Ta je tehnologija već tu, prodaje se po BiH, a naravno, skuplji su od Full HD i vjerovatno bi smart TV (nije android) od nekih 40 inches koštao 1300 KM ako je dobra marka. Skoro sam pročitao ,da se zahvaljujući toj FHD tehnici, televizori vraćaju iz mrtvih i trenutno je to brzorastuće tržište u USA.

Ne isplati se kupiti jeftin brend samo zato što je android
Postupi kao i ja,. Ako je ugašen, reci nek ga upale pa na licu mjesta, poredi ga sa dobrim brendom i shvatit ćeš da je to samo imitacija modernog TV.
Je li kod svih androida dođu instalirane iste aplikacije,npr. i kod LG-evih smart tv-a?
Trebalo bi da su slične i moja mi iskustva govore, da ćeš ti slabo gdje otići na internetu, ako nemaš aplikaciju za to. Moja je taj neki "Samsung apps" i tu ima svega. Ovo važi za smart TV, ali vjerovatno je slično i za androide. Prisjeti se, da nije lako i jednostavno ni na mobitelu gledati piratske filmove.

Imam youtube, facebook, netflix, amazon, internet pretraživač (otvara forum, razne multiplejer igre i sl) itd... Imam i aplikacije za instalaciju igara po želji.


Vjerovatno će ti nuditi "obični" LED koji nije ni smart ni android, pa te nagovarati da naknadno kupiš google box kojeg priključiš zbog interneta. U tom slučaju, gubiš sve unaprijed zgotovljene aplikacije koje sam pomenuo i prirodnu povezanost TV-a sa wifi mrežom. Uostalom i taj box košta 100 maraka, pa tako da bolje kupiti smart.

Mislim da su vodeći Sony, Samsung i LG, a prati ih Philips i Panasonic i to je to. Ostalo je krš :pusi

Koliko treba vremena da se navikne na te novotarije?

Vrlo-vrlo brzo. Nikad ti više neće zatrebati TV vodič jer ga imaš unutar sistema smart TV i jednim klikom doznaješ za program u narednih 5 sati na svim kanalima po želji.

Ako je TV smart, možeš se priheftati na njega mobom, pa pisati SMS po onlikom ekranu, ili igrati igrice koje inače igfraš na tom malom displeju, sad na malo većem, u mom slučaju 49 inča, ili oko 124 Cm :ha
Isto tako i sa laptopa, ako je noviji.

Koliko se aplikacija obično koristi?

Ma brzo ćeš shvatiti, da ti je najpotrebniji youtube, kao i taj TV vodič, plus ako imaš običaj igrati igrice, pa aplikacije oko toga, a ako dodaš box, onda može i program kodi.
Imaš nekih USB mjesta na njemu trista i možeš prikačiti sve aparate u kući :plavi

E da, odabereš svojih 20 favorita u jedan folder i samo njih vrtiš. Nema potrebe da tražiš SK2 na 230 kanalu, niti da se patiš oko programiranja za neki bliži kanal.
online

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15190
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by Tokmak » 17 Aug 2017, 23:47

Hvala na pojašnjenju... :ok

Primjera radi, Samsung od 40 inches, vjerovatno bi koštao 1300 maraka, ako je android.


ovdje sam vidio na jednom mjestu top ponudu za 1399 KM LG,49 incha,4K,Smart,Full HD,plastični crni okvir mislim da je i android,ali nisam siguran ... :hm
isti takav,samo što je aluminijski srebrni okvir košta 1599 KM...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by Hannibal » 17 Aug 2017, 23:51

bruda ne kupuj
🐽

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15190
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by Tokmak » 17 Aug 2017, 23:52

zašto brt ,jel ne valja el-dži? :cudi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by Hannibal » 17 Aug 2017, 23:53

ne kupuj smart dzaba pare bacis ocmmm
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Smart televizori

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2017, 00:34

zloćko tokmak wrote: 17 Aug 2017, 23:47 Hvala na pojašnjenju... :ok Primjera radi, Samsung od 40 inches, vjerovatno bi koštao 1300 maraka, ako je android. ovdje sam vidio na jednom mjestu top ponudu za 1399 KM LG,49 incha,4K,Smart,Full HD,plastični crni okvir mislim da je i android,ali nisam siguran ... :hm isti takav,samo što je aluminijski srebrni okvir košta 1599 KM...
Ako je Android, pisalo bi da jeste. Ako piše Smart, onda je smart. Vjerujem da nije android, jer je dobar brend, a čak 49 inča. To su te cijene. I ovaj je 49 (samsung) a koštao bi isto toliko, da ga nisam kupio na nekoj akciji. Uglavnom, i kod mene je ista tehnologija, kao i kod tog LG.

E sad, ovako bi bile razlike između običnog, smarta i androida

Obični:

kao i klasik TV, ili LCD, nema wifi, a ne može ga ni imati i služi ti kao i klasični TV. Internet samo sa računara, preko kabla i koristiš ga kao monitor. Može se kupiti google box, pa spojiti, ali to nije to i nije to ta tehnologija jbg. Na kraju krajeva, da kupuješ LG od 49 inches koji nije smart, nego je obični, razlika je 100-150 KM. Meni to nije mnogo, ako sam već riješio dati 1000 maraka, jbg :cudi

Smart:

Prvo i osnovno, ako je novija serija, na daljinskom ćeš imati svega 5-6 tipki :D.
Kod mene je ovogodišnja serija i daljinac izgleda ovako

Image

Komande su mu na software, na displayu.

Ima operativni sistem, koji omogućava razne pogodnosti.

Sadržava i taj neki internetski pretraživač, a kao što rekoh, možeš i na forum s njim.

Nisam siguran, ali mislim da samo smart i android imaju onaj detaljni TV pregled i to sa fabulama filmova, pa tako da odmah znam da li će me zanimati ili ne i mogu ti reći da to znači mnogo (bar meni) kad unaprijed provjerim gdje šta počinje, pošto živimo u digitalnoj eri i ne zanimaju nas TV programi po novinama.

Možeš igricu sa mobitela prebaciti na TV, pa da sve vidiš ko čovjek.
Isto to i sa filmovima, muzikom i svim ostalim sadržajima, jednostavno, sa mobitela direktno na TV.

Isti taj mobitel možeš koristiti i kao daljinski upravljač za TV.

Isto to i sa laptopom i to je jako pogodno. Jednim klikom, piratski film sa laptopa pebacuješ na TV, a kablovi ne trebaju.

Jenostavno, gospodskiji je ugođaj sa smartom, nego sa običnim. Kao što rekoh, kad sam već odlučio dati 800, bacio sam još 200 i ne kajem se. Eto, Hanibal misli drugačije, a ti idi u trgovinu, probaj i jedan i drugi, pa osjeti šta i uzeo.


Android>:

Pretpostavljam da android ima sve što i smart, plus više slobode na internetu, google chrome pretraživač i vjerovatno quad core procesor i pohrambeni prostor. Znači, on je sofisticiraniji, ali i skuplji.


E sad, vidio sam neki lijevi android, marka vivax, od 40 inches i to za 600 maraka i mogu ti reći da izgleda ko ciganska roba na pijaci. Ja takav ne bih uzeo ni za pola tih para. Obično smeće.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Smart televizori

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2017, 00:42

E da, na smart ili android, predviđeno je i bežično spajanje istih takvih periferija, odnosno tastature i miša - bežično.
online

User avatar
arman
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 916
Joined: 23 Jul 2017, 12:54
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by arman » 18 Aug 2017, 12:30

Krokodil Behko wrote: 18 Aug 2017, 00:42 E da, na smart ili android, predviđeno je i bežično spajanje istih takvih periferija, odnosno tastature i miša - bežično.
Jesi ga ugajgulio vise behko :D

Moja preporuka ti je na piku potrazi air mouse radi na obadvije platforme ili malo skuplja varijanta bezicna tastatura sa mouse pad

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Smart televizori

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2017, 17:26

arman wrote: 18 Aug 2017, 12:30
Krokodil Behko wrote: 18 Aug 2017, 00:42 E da, na smart ili android, predviđeno je i bežično spajanje istih takvih periferija, odnosno tastature i miša - bežično.
Jesi ga ugajgulio vise behko :D

Moja preporuka ti je na piku potrazi air mouse radi na obadvije platforme ili malo skuplja varijanta bezicna tastatura sa mouse pad

Ma imam ja to, samo ne koristim. Smart sam kupio, kako bih razdvojio filmski, od ostalih internetskih sadržaja.
online

User avatar
arman
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 916
Joined: 23 Jul 2017, 12:54
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by arman » 18 Aug 2017, 17:31

Krokodil Behko wrote: 18 Aug 2017, 17:26
arman wrote: 18 Aug 2017, 12:30
Krokodil Behko wrote: 18 Aug 2017, 00:42 E da, na smart ili android, predviđeno je i bežično spajanje istih takvih periferija, odnosno tastature i miša - bežično.
Jesi ga ugajgulio vise behko :D

Moja preporuka ti je na piku potrazi air mouse radi na obadvije platforme ili malo skuplja varijanta bezicna tastatura sa mouse pad

Ma imam ja to, samo ne koristim. Smart sam kupio, kako bih razdvojio filmski, od ostalih internetskih sadržaja.
Samo sto filmski mozes preko mreze pustati na smartu ili preko usb stika dokna androidu mozes instalirati aplikacije preko kojis pustas direktno

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Smart televizori

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2017, 17:39

arman wrote: 18 Aug 2017, 17:31
Krokodil Behko wrote: 18 Aug 2017, 17:26
arman wrote: 18 Aug 2017, 12:30
Krokodil Behko wrote: 18 Aug 2017, 00:42 E da, na smart ili android, predviđeno je i bežično spajanje istih takvih periferija, odnosno tastature i miša - bežično.
Jesi ga ugajgulio vise behko :D

Moja preporuka ti je na piku potrazi air mouse radi na obadvije platforme ili malo skuplja varijanta bezicna tastatura sa mouse pad

Ma imam ja to, samo ne koristim. Smart sam kupio, kako bih razdvojio filmski, od ostalih internetskih sadržaja.
Samo sto filmski mozes preko mreze pustati na smartu ili preko usb stika dokna androidu mozes instalirati aplikacije preko kojis pustas direktno

Pa jeste, u tom računarskom smislu, android je znatno jači. Imaš i više slobode na internetu.
Sve zavisi kome šta treba :cudi

Meni se sviđa ovaj osjećaj elegancije u samoj izradi, a ako mi bude trebalo još interneta, na smartu, nije problem prikačiti neki box. Androidi nisu tako elegantni, a i oni imaju razna ograničenja na netu i nije to zbog toga što nema tehnologije, nego zbog kontrole u startu, da se ne bi desilo kao sa početka ere interneta, kad je internet bio krcat piratima i virusima. Doduše, i sad je krcat, samo što se ti virusi danas nazivaju antivirusni programi, programi za zaštitu i optimizaciju, programi za slike, za ovo, za ono, sve ti je to virus, u smislu da te neko prati.
E jedino su (na žalost) pirateriji dosta stali u kraj.
online

User avatar
arman
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 916
Joined: 23 Jul 2017, 12:54
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by arman » 18 Aug 2017, 17:51

I na androidu kao na smartu ima market koji je isto ogranicen kao smart mozda malo vise aplikacija ima al dobra je stvar sto se mogu instalirati aplikacije preko usb stuka koje zelis i ja sam svasta nesto instalirao i nikad nisam imao problema sa virusima i redovni kupi update i zakrpe uglavnom popilicno je zgodno sve i sadrzajnije

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Smart televizori

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2017, 18:39

Pa to je to. O tome govorim. Znaju oni svi, da bi potpunom slobodom na internetu, izvršili samoproždiranje, jer bi im opala prodaja laptopa, tableta, pa i mobitela.
online

User avatar
arman
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 916
Joined: 23 Jul 2017, 12:54
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by arman » 18 Aug 2017, 18:43

Ma zakom film i titl na usb i u tv ljepota Na smartu mi se to najvise svidjalo neb kablova i zajebancija

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Smart televizori

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2017, 18:58

arman wrote: 18 Aug 2017, 18:43 Ma zakom film i titl na usb i u tv ljepota Na smartu mi se to najvise svidjalo neb kablova i zajebancija
U svakom slučaju, složit ćemo se da je pušiona, kupiti onaj koji nije ni android ni smart i to zbog 100 maraka uštede :lupa


j... ga, kad si već odriješio kesu, onda :cudi
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by Hannibal » 18 Aug 2017, 19:08

armane meni nece nesto titlovi na tv-u znas li stoo
🐽

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by Bla » 18 Aug 2017, 19:19

šta će ti android pored tizena
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
arman
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 916
Joined: 23 Jul 2017, 12:54
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by arman » 18 Aug 2017, 19:25

Hannibal wrote: 18 Aug 2017, 19:08 armane meni nece nesto titlovi na tv-u znas li stoo
Znam

Kad skones titl i prebacis na stik gdje u folder od filma moras obsirati extenziju do tacke ona tri slova i crticu obicno bude ovako -hrv ili -bos u nazivu titla obrises na rename

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Smart televizori

Post by Hannibal » 18 Aug 2017, 19:50

to mi reci. znaci samo stavim u jedan folder taj faj filmom i prijevod s obrisanom ekstenijom i to je to. a film u kojem formatu mora bit??
🐽

Post Reply

Return to “Antene, kablovska, resiveri, TV oprema”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests