NETFLIX

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2022, 10:51

Netflix objavio "Dnevnik jednog žigola": Seks prodaje baš sve


Ispovijest prezgodnog Španca o bizarnim seksualnim navikama njegovih klijentica dobila je svoj oblik u visoko stiliziranoj seriji, koja se ovih dana nalazi u vrhu gledanosti streaming servisa. Vodi nas u svijet bluda u kojem se niko ne osjeća prljavo.


"La casa de Papel", "El Innocente", "Sky Rojo", "La Valla"… impresivna je lista naslova Netflixove španske produkcije, koja nas uvijek nanovo iznenadi originalnošću i jednostavnošću.

Dugogodišnje ponižavanje i odbacivanje onog što je s tog govornog područja dolazilo u naš televizijski prostor u vidu telenovela, po nekom karmičkom principu vratilo se u drugom obliku, kradući nam jednaku količinu pažnje. Danas se možda ne bismo više trebali sramiti zbog činjenice da gledamo španske serije.


Televizijski div Telemundo, poznat po brojnim hitovima od kojih smo neke gledali i u BiH ("Pali anđeo"), sada na Netflixu predstavlja "Dnevnik jednog žigola", seriju koja funkcionira po osnovnom dramaturškom principu telenovele, koji je možda i tajna njihove enormne gledanosti. To je omogućavanje gledatelju da zaviri iza onih zidova kuća bogatih, a na način da tu barijeru uspije preskočiti jedna siromašna, ali dobra ljudska duša.




Ljubav je samo gubitak vremena

Sada imamo priču o žigolu, koji je odrastao u siromaštvu u Argentini, pa ga je u "posao" uvela izvjesna madam, koja je u njegovom životu odigrala posebnu ulogu. Radnja serije pratii životni i "profesionalni put" mladog žigola Emanuela (Jesus Castro), uz kojeg bi i Esmeralda progledala. Dnevnik jednog žigola počinje uhićenjem glavnog junaka Emanuela nakon što je u njegovoj kući pronađeno tijelo koje pripada nikome drugom do njegovom klijentu.


Policiji isljeđuje njegovu verziju priče o tome zašto je u njegovom stanu pronađeno mrtvo tijelo. Zadovoljavao je žensku pohotu, jer kaže da ženama seks ne služi samo za rađanje. Život mu se počeo komplicirati kada se upleo u porodične poslove glavne klijentice Ane (Fabiola Campomanes), kršeći temeljno pravilo svog posla koje kaže - nemoj se zaljubiti.


Ono u što se upetljao nije to da će saznati kako mu je majka sestra njegovog oca, nego - pazite sad - da žena s kojom redovno spava za novac, želi uspostaviti normalan odnos s maloljetnom kćeri, pa ga angažira da malenu čudakinju opsjednutu umjetnosću Juliju (Victorija White) trgne iz adolescentne krize.

Seks prodaje sve

Kreator serije je Sebastián Ortega, a režiiju potpisuje Mariano Ardanaz. Serija obiluje seksom, alkoholom, raskošnim vilama i automobilima. Sve je začinjeno s malo površne psihologije, uz male primjese kriminalistike i poslužit će vam isključivo za zabavu. Serija "Dnevnik jednog žigola" ima i pokušaj toga da nam nešto poruči. Zato propituje moral kroz zaplet koji prevazilazi i najnevjerovatnije postavke žanra telenovele, s ciljem da sve završi na kritiziranju bogatih, kojima novac uglavnom donosi nesreću.


Emanuelov život neodoljivo podsjeća na priču Juliana Kaya, majpozntijeg filmskog žigola, koji je postao poznat zahvaljujući tome što je bio protagonist filma Paula Schredera "Američki žigolo" i zato što ga je igrao Richard Gere u svojim najboljim danima. Obojica su "prodavači ljubavi", koji se suočavaju s ubistvom klijenta. Zanimljivo je da je Showtime oživio duh kultnog filma iz 1980. godine, i to u vidu istoimene serije koja prati Juliana Kayea nakon što je nepravomoćno osuđen, pa pušten is zatvora u kojem je proveo 15 godina. Serija je objavljena 9. septembra.


Filmske i televizijske priče o prostituciji su više nego dovoljno iscrpile teme žena koje se bave najstarijim zanatom, dok su muškarci puno manje bili u prilici predstaviti kompleksne odnose u kojima prodaju svoja tijela, ali su u pravilu takve priče rezultirale velikim hitovima, poput "Ponoćnog kauboja" koji je prvi film s rejtingom X koji je osvojio Oscara.

Neka "Dnevnik jednog žigola" bude vaš izbor gledanja dnevnika, ali onog u kojem ćete vidjeti skandalozne priče, a da u njima nema nimalo politike.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2022, 10:53

Grijesi naše majke: Novi, jezivi dokumentarac na Netflixu uznemirio gledatelje




Dakle, Lori Vallow, zajedno sa svojim petim mužem Chadom Daybellom, trenutno čeka suđenje za ubistvo prvog stepena i zavjeru za počinjenje ubistva, u vezi sa smrću njezinog četvrtog muža, Daybelline bivše žene i dvoje njene djece, Tylee Ryan i JJ Vallowa, koji su bili u dobi od 16 godina a sedam kad su umrli.

I Vallow i Daybell izjasnili su se da nisu krivi. Duljina i složenost čak i objašnjenja za što su Vallow i Daybell optuženi ide u prilog tome koliko ovaj dokumentarac postaje zaokretan i zamršen.

Autori filma uradili su intervjue s članovima obitelji, koji iznose svoje verzije događaja koji su doveli do hapšenja Vallowa i Daybella i njihovu ulogu u medijskoj oluji koja je neposredno prethodila.

Colby Ryan, najstarije i jedino preživjelo dijete Lori Vallow, najistaknutiji je glas u filmu, uprkos tome što je prošle sedmice uhapšen pod optužbama za seksualni napad (koje su kasnije odbačene). On daje kratki pregled obiteljske povijesti i oslikava sumornu sliku teškog odrastanja pokvarenog nasiljem i seksualnim zlostavljanjem.

Vallow postaje pobožna članica Crkve Isusa Krista svetaca posljednjih dana, poznatije kao Mormonska crkva. Mnogo se govori o apokalipsi i kraju dana, o vizijama anđela, o danima i noćima bez sna.


U trenutku kada Vallow upoznaje svog četvrtog muža, Charlesa Vallowa, ima dvoje djece, Colbyja i Tylee. Par usvaja sina JJ-a, povezanog kroz grane posebno kompliciranog obiteljskog stabla. Tokom tog braka, ona se spetlja s romanopiscem i kolegom Mormonom, Chadom Daybellom, koji je oženjen ženom po imenu Tammy; on na kraju postaje njezin peti muž. Do kraja 2019. samo su Vallow, Daybell i Colby Ryan još bili živi.

U filmu ćete čuti i gledati obilje audio i video materijala iz stvarnog života, od podcast intervjua do e-mailova, telefonskih poziva, policijskih razgovora, snimaka kamera na tijelu i, srceparajućih, telefonskih snimaka obitelji u "sretnijim" vremenima.

Vidimo e-poruke u kojima Daybell daje ljudima u Lorinom životu "ocjene" , rangirajući ih kao svijetle ili mračne duhova, koristeći duhovni "sistem bodova" koji je smislio. Vjerovao je da su živi ljudi mrtvi i da demoni koriste njihova tijela. Daybel i Lori mislili su da su "uskrsli bogovi"...

U tri epizode priča postaje sve kompliciranija, užasnija, povlači više prijatelja, više članova obitelji, više fanatičnih uvjerenja, dok ne dođe do svoje užasne krajnje tačke.


Vallow i Daybell uhapšeni su 2020. godine nakon otkrića ljudskih ostataka na Daybellovom posjedu, no pravni je proces bio dug i razvučen; suđenje im treba početi u januaru 2023. Postoje trenuci u kojima se pitate zašto film izostavlja ključne detalje, poput rezultata obdukcije, dok ne shvatite da te detalje policija još nije objavila.

Nema sumnje da je ova sablasna priča fascinantna. Ali, često govori samo o tome kako, a ne zašto. Jedina mana filma jeste što su autori trebali pričekati dok se glavnim osumnjičenicima završi suđenje – i donese presuda – kako bi se priča ispričala potpunije.

Inače, jučer se Lori ponovo pojavila na sudu, gdje je zatražila da se u sudnici zabrane kamere:
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2022, 21:58

Zana wrote: 17 Sep 2022, 19:59 20220917_195835.jpg

Ovo ste svi gledali, jel tako?

Devedeset minuta, čovjek priča na telefon, al je film odličan.
Ne bi se pokajala


online

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42827
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14101 times
Been thanked: 12689 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Masamune » 18 Sep 2022, 22:38

Jest taj je pravo dobar
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2022, 22:42

Chan wrote: 18 Sep 2022, 22:38 Jest taj je pravo dobar

Jedini dobar triler, iz Netflixove originalne produkcije :D.
online

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26399
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Beni » 19 Sep 2022, 10:34

Krokodil Behko wrote: 18 Sep 2022, 22:42
Chan wrote: 18 Sep 2022, 22:38 Jest taj je pravo dobar

Jedini dobar triler, iz Netflixove originalne produkcije :D.
koji je rimejk :valja
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Krokodil Behko » 19 Sep 2022, 10:41

Beni wrote: 19 Sep 2022, 10:34
Krokodil Behko wrote: 18 Sep 2022, 22:42


Jedini dobar triler, iz Netflixove originalne produkcije :D.
koji je rimejk :valja

Pa ne znam da li je remake, ali je dobar :cudi
online

User avatar
Bego
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3334
Joined: 11 May 2019, 05:16
Has thanked: 180 times
Been thanked: 1238 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Bego » 19 Sep 2022, 10:43

Pogledaj original.

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Zana » 19 Sep 2022, 11:12

Krokodil Behko wrote: 18 Sep 2022, 21:58
Zana wrote: 17 Sep 2022, 19:59 20220917_195835.jpg

Ovo ste svi gledali, jel tako?

Devedeset minuta, čovjek priča na telefon, al je film odličan.
Ne bi se pokajala


Gledala sam ja ovo ali original, švedski čini mi se
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Bego
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3334
Joined: 11 May 2019, 05:16
Has thanked: 180 times
Been thanked: 1238 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Bego » 19 Sep 2022, 11:13

Blizu si.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26399
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Beni » 19 Sep 2022, 11:14

Danski
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Krokodil Behko » 19 Sep 2022, 22:05

Sad primjetim. Ubacili su i klasik Big Lebowski.
Ko nije gledao, nek počne.
online

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51759
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19314 times
Been thanked: 22020 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Zanki » 19 Sep 2022, 23:51

Pa ko nije gleda Lebowskog, ja san preko nekoliko puta 🙈
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42827
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14101 times
Been thanked: 12689 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Masamune » 20 Sep 2022, 00:21

Ja sam ga gledo ali se niceg ne sjecam
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Rum » 20 Sep 2022, 00:32

Chan wrote: 20 Sep 2022, 00:21 Ja sam ga gledo ali se niceg ne sjecam
T o onaj smor sto kugla i svima erekcija meni nista
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26399
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Beni » 20 Sep 2022, 07:04

Krokodil Behko wrote: 19 Sep 2022, 22:05 Sad primjetim. Ubacili su i klasik Big Lebowski.
Ko nije gledao, nek počne.
Ko nije nek se rokne
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Zana » 20 Sep 2022, 08:53

Chan wrote: 20 Sep 2022, 00:21 Ja sam ga gledo ali se niceg ne sjecam

Isto
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Krokodil Behko » 20 Sep 2022, 09:42

Beni wrote: 20 Sep 2022, 07:04
Krokodil Behko wrote: 19 Sep 2022, 22:05 Sad primjetim. Ubacili su i klasik Big Lebowski.
Ko nije gledao, nek počne.
Ko nije nek se rokne

Isto tako, od ovih starih, skoro je ubačen Eastwoodov bijeg iz Alkatraza, gledao sam ga bar 4 puta, a ko nije nek se javi, da ga prebijemo ko mačku :D.

Ima Costnerov western Silverado. E to nije udarni naslov, a možda niste gledali. Odličan je.
Tu su još i Doni Brasco, Heat, Scareface, stari Top Gun, itd.

Još uvijek čekam da ubace najnagrađivaniji western svih vremena - Dance with wolves.
A mini serije Godless je već podugo na repertoaru i briljantna je. Ja sam je već gledao dva puta :behko
online

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Zana » 23 Sep 2022, 16:14

Evo kažu horor na Netflixu koji niko ne može gledati duže od deset minuta. Zove se Grim.
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26399
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: NETFLIX

Post by Beni » 23 Sep 2022, 17:13

Zana wrote: 23 Sep 2022, 16:14 Evo kažu horor na Netflixu koji niko ne može gledati duže od deset minuta. Zove se Grim.
daj link

Edit: jel ovo... Monster: The Jeffrey Dahmer Story
Fuck you a friendly note to start the day

Post Reply

Return to “Antene, kablovska, resiveri, TV oprema”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests