HBO

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Online

Re: HBO

Post by Masamune » 24 Mar 2022, 07:34

Nagovori me drug da gledam Peacemaker... luda do daske.

Na HBO Max ima čitava sezona.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by Beni » 24 Mar 2022, 15:16

MarlboroGold wrote: 24 Mar 2022, 07:34 Nagovori me drug da gledam Peacemaker... luda do daske.

Na HBO Max ima čitava sezona.
ja se vac danima kanim da pocnem
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Online

Re: HBO

Post by Masamune » 24 Mar 2022, 15:21

Isplati se brate
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by Beni » 24 Mar 2022, 15:22

MarlboroGold wrote: 24 Mar 2022, 15:21 Isplati se brate
Ma znam al dok nadjem fore
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by Krokodil Behko » 24 Mar 2022, 17:58

Gilded age, odgledao 5/9 epizoda, u manje od 24h.
Raskošna scenografija, a još raskošnija kostimografija.
Američki Bridgerton definitivno je zanimljiviji od britanskog.

Tema je vječita, starosjedioci New Yorka (bogataši), protive se usponu još bogatijih industrijskih skorojevićkih bogataša, a sukob se proteže od glava porodica, preko službenika i gradske uprave, pa sve do služavki, batlera i kućnih ljubimaca. Tu su i obespravljeni crnci. Serija opisuje njujorške starosjedioce, prvopridošle na kontinent uopšte, koji su bili i nositelji revolucije, ali i njihovo društvo nastalo na kopiranju britanske elegancije.

Prva upaljena sijalica u gradu, potiskuje ih, kao i kakav mrak i osvjetljava pozornicu za mnogo opasnije biznismene, koji prerastaju u dinosauruse: Rokfeleri, JP Morgan, itd..
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20668 times
Contact:
Status: Online

Re: HBO

Post by Rum » 24 Mar 2022, 18:49

MarlboroGold wrote: 24 Mar 2022, 07:34 Nagovori me drug da gledam Peacemaker... luda do daske.

Na HBO Max ima čitava sezona.
Ja se nesto zasitio super junaka itd ,stari se sta li udaram po engleskim .drama , history , romance pemzija :D.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20668 times
Contact:
Status: Online

Re: HBO

Post by Rum » 24 Mar 2022, 18:50

Krokodil Behko wrote: 24 Mar 2022, 17:58 Gilded age, odgledao 5/9 epizoda, u manje od 24h.
Raskošna scenografija, a još raskošnija kostimografija.
Američki Bridgerton definitivno je zanimljiviji od britanskog.

Tema je vječita, starosjedioci New Yorka (bogataši), protive se usponu još bogatijih industrijskih skorojevićkih bogataša, a sukob se proteže od glava porodica, preko službenika i gradske uprave, pa sve do služavki, batlera i kućnih ljubimaca. Tu su i obespravljeni crnci. Serija opisuje njujorške starosjedioce, prvopridošle na kontinent uopšte, koji su bili i nositelji revolucije, ali i njihovo društvo nastalo na kopiranju britanske elegancije.

Prva upaljena sijalica u gradu, potiskuje ih, kao i kakav mrak i osvjetljava pozornicu za mnogo opasnije biznismene, koji prerastaju u dinosauruse: Rokfeleri, JP Morgan, itd..
Ovo je vec dobro :cool
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20668 times
Contact:
Status: Online

Re: HBO

Post by Rum » 24 Mar 2022, 18:52

Krokodil Behko wrote: 24 Mar 2022, 17:58 Gilded age, odgledao 5/9 epizoda, u manje od 24h.
Raskošna scenografija, a još raskošnija kostimografija.
Američki Bridgerton definitivno je zanimljiviji od britanskog.

Tema je vječita, starosjedioci New Yorka (bogataši), protive se usponu još bogatijih industrijskih skorojevićkih bogataša, a sukob se proteže od glava porodica, preko službenika i gradske uprave, pa sve do služavki, batlera i kućnih ljubimaca. Tu su i obespravljeni crnci. Serija opisuje njujorške starosjedioce, prvopridošle na kontinent uopšte, koji su bili i nositelji revolucije, ali i njihovo društvo nastalo na kopiranju britanske elegancije.

Prva upaljena sijalica u gradu, potiskuje ih, kao i kakav mrak i osvjetljava pozornicu za mnogo opasnije biznismene, koji prerastaju u dinosauruse: Rokfeleri, JP Morgan, itd..
Evo nesto dobro nije superman

https://videoteka.info/series/oktoberfe ... and-blood/
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by Krokodil Behko » 24 Mar 2022, 18:54

Rum wrote: 24 Mar 2022, 18:52
Krokodil Behko wrote: 24 Mar 2022, 17:58 Gilded age, odgledao 5/9 epizoda, u manje od 24h.
Raskošna scenografija, a još raskošnija kostimografija.
Američki Bridgerton definitivno je zanimljiviji od britanskog.

Tema je vječita, starosjedioci New Yorka (bogataši), protive se usponu još bogatijih industrijskih skorojevićkih bogataša, a sukob se proteže od glava porodica, preko službenika i gradske uprave, pa sve do služavki, batlera i kućnih ljubimaca. Tu su i obespravljeni crnci. Serija opisuje njujorške starosjedioce, prvopridošle na kontinent uopšte, koji su bili i nositelji revolucije, ali i njihovo društvo nastalo na kopiranju britanske elegancije.

Prva upaljena sijalica u gradu, potiskuje ih, kao i kakav mrak i osvjetljava pozornicu za mnogo opasnije biznismene, koji prerastaju u dinosauruse: Rokfeleri, JP Morgan, itd..
Evo nesto dobro nije superman

https://videoteka.info/series/oktoberfe ... and-blood/

Gledo, dobra je :D
online

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Online

Re: HBO

Post by Masamune » 24 Mar 2022, 19:22

Rum wrote: 24 Mar 2022, 18:49
MarlboroGold wrote: 24 Mar 2022, 07:34 Nagovori me drug da gledam Peacemaker... luda do daske.

Na HBO Max ima čitava sezona.
Ja se nesto zasitio super junaka itd ,stari se sta li udaram po engleskim .drama , history , romance pemzija :D.
Ma i ja sam, ali ova Peacemaker je osvježenje u tom pogledu. Doduše gledao sam i Batmana jer mi je on najdraži, ali ostale ću preskočiti dok ne izađe jedno 10 filmova pa ću tek onda kad budem raspoložen. Infinity saga me je ipak iscrpila.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20668 times
Contact:
Status: Online

Re: HBO

Post by Rum » 01 Apr 2022, 13:49

Isprobali smo HBO Max i razočarali se
Image

HBO Max stigao je u Hrvatsku. I to u jakoj kampanji u kojoj se novim korisnicima nudi doživotna pretplata za 4,66 eura mjesečno, što je oko 35 kuna. HBO Max zamijenio je aplikaciju HBO GO. U usporedbi s glavnim konkurentom Netflixom ova je cijena vrlo povoljna. HBO Max, u ostalom, izgleda kao Netflix, njegovo sučelje u drugačijim je bojama, no duplo je jeftiniji.

Christina Sulebakk, generalna direktorica za HBO Max EMEA, izjavila je uoči lansiranja aplikacije u Hrvatskoj: “HBO Max predstavlja novo streaming iskustvo i nudi najbolju zabavu, filmove, originalne serije i sadržaje za djecu iz Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network i Max Original produkcije i još mnogo toga po vrlo atraktivnoj cijeni. S oduševljenjem možemo potvrditi da HBO Max dolazi u Hrvatsku 8. ožujka, dok istovremeno nastavljamo činiti platformu dostupnom diljem Europe, a i šire”.

HBO Max nudi kultne Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network i Max Original serije i filmove, uključujući Warner Bros. filmove koji će biti dostupni samo 45 dana nakon kino premijere. Među najpopularnijim Warner Bros. filmovima koji će biti dostupni su “Matrix: Uskrsnuća”, “Dina” i “Kralj Richard”.


Neki od novih naslova iz Max Original produkcije su “Postaja jedanaest”, “Mirotvorac”, druga sezona serije “Vučji odgoj” i “Seksualni život studentica”. Među europskim Max Original sadržajima koji dolaze na platformu su “Sve ostalo”, “Kamikaze”, “Požuda”, “Ruxx”, “Odmrzavanje”, “Doušnik” i “Garcia!”. Najavljeni su i reality formati “Trudna Amy”, “Potraga za čarobnim Mikeom”, “Otok švalera” i “Selena + Chef”. Sadržaji za djecu uključuju naslove kao što su “Mali titani, krenite!”, “Gumballov čudesni svijet”, “Crtići Looney Tunes” i “CoComelon”. Dodajte tome kultne serije poput „Sopranosa“ i „Žice“ i imate sasvim lijep streaming servis za razumnu cijenu.
U čemu je onda problem?

U teoriji sve ovo zvuči dosta dobro, no odlučili smo provjeriti praksu. HBO Max je dosta jednostavan za prijavu. Morate unijeti svoj mail, neke osnovne podatke za registraciju te broj kartice kako bi vam mogli svaki mjesec skidati s računa novac. Ipak, treba pripaziti kod unosa lozinke. Nemojte koristiti dijakritike (slova č, ć, ž, š ,đ, dž) pri postavljanju lozinke jer ju nećete moći upisati na PlayStationu osim ako nemate spojenu hrvatsku tipkovnicu.

Nakon tih problema s lozinkom koje ćemo pripisati vlastitoj nepažnji otvorila se pred nama aplikacija gotovo identična kao Netflix. Dok u Netflixovom sučelju prevladavaju crvena i crna boja, HBO Max obojan je u 50 nijansi svoje karakteristične ljubičaste. Kategorije su slične kao i kod Netflixa, no meni s lijeve strane činio se preglednijim. Sve u svemu, lako smo pronašli ono što smo tražili, a to je bio film „King Richard“, koji bi mogao ove godine osvojiti bar jednog Oscara.

No nade da ćemo na miru pogledati film rasplinule su se već nakon prvih nekoliko minuta. Mali prigovor u startu je da aplikacija ne prepoznaje da želite titlove na hrvatskom pa ih morate svaki put namještati. No nakon par minuta filma aplikacija je jednostavno prestala raditi. Nismo htjeli na temelju jednog trenutka napisati lošu recenziju aplikacije pa smo pokušali na razne načine „oživjeti“ Kralja Richarda.

Nakon najmanje pet pokušaja gašenja i paljenja aplikacije na ekranu se pojavljivala obavijest da je riječ o grešci. Pomislili smo da je možda riječ o grešci na internetskoj vezi, no to nije bio slučaj jer smo odmah nakon toga uključili Netflix koji je normalno radio. Nakon nekih pola sata proradio je i HBO Max pa smo Richarda odgledali do kraja. Ovaj put nije bilo nikakvih prekida.
Netflix za sirotinju

Kako bismo dodatno utvrdili sumnje u ispravnost ove aplikacije pogledali smo što kažu komentari na Facebooku ispod oglasa za HBO Max koji uredno iskače. Naravno, nije problem bio samo kod nas, mnogi su se žalili na probleme. Kontaktirali smo hrvatsku podružnicu HBO-a, a tamo su nam priznali da je problema bilo i da na njima rade. Ako bismo bili grubi, rekli bismo da su pustili na tržište i ušli u žestoku kampanju s aplikacijom na kojoj još uvijek treba raditi.

„Svjesni smo izoliranih tehničkih problema i radimo što je brže moguće na njihovom rješavanju. Zahvaljujemo našim korisnicima na strpljenju dok radimo na usavršavanju platforme“, odgovorili su nam.

https://www.facebook.com/flx/warn/?u=ht ... JotVK_ysAw


Da zaključimo priču, HBO Max, bar zasad, izgleda kao Netflix za sirotinju. Sadržaja je osjetno manje, još uvijek ne možete biti bez brige da vam se neće pojaviti neka greška, no uvjereni smo da će se ti „izolirani tehnički problemi“ riješiti jer HBO je dosta uložio u ovaj projekt i aplikaciju s jeftinijom pretplatom kojom želi ozbiljno izazvati Netflix na streaming tržištu.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2022, 16:46

Sadržaja jeste osjetno manje, nego na Netflixu, ali na Netflixu je više od pola šund.
online

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50824
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18887 times
Been thanked: 21408 times
Status: Online

Re: HBO

Post by Zanki » 01 Apr 2022, 16:47

Ijaoo hbo ubija na mailu :grana
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83786
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16206 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by Fuddo » 01 Apr 2022, 17:01

MarlboroGold wrote: 24 Mar 2022, 07:34 Nagovori me drug da gledam Peacemaker... luda do daske.

Na HBO Max ima čitava sezona.
Ono je toliko glupo da se moras smijati :D.


Ja sam sinoc pogledao ovu,



Nako, ok
U moru sranja, more proc
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2022, 20:18

Jel se ovo meni čini, ili aplikacija HBO max štopa nešto? Nešto mi spora.
A vidim, digoše cijenu na €6.99.
Jel ima sadržaja, makar za pola netflixa? :D.
online

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by Beni » 13 Apr 2022, 21:10

Krokodil Behko wrote: 13 Apr 2022, 20:18 Jel se ovo meni čini, ili aplikacija HBO max štopa nešto? Nešto mi spora.
A vidim, digoše cijenu na €6.99.
Jel ima sadržaja, makar za pola netflixa? :D.
Ne stopa
Ono ti je bila akcijska cijena do kraja marta
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14110 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by ironman » 16 Apr 2022, 11:29

Beni wrote: 13 Apr 2022, 21:10
Krokodil Behko wrote: 13 Apr 2022, 20:18 Jel se ovo meni čini, ili aplikacija HBO max štopa nešto? Nešto mi spora.
A vidim, digoše cijenu na €6.99.
Jel ima sadržaja, makar za pola netflixa? :D.
Ne stopa
Ono ti je bila akcijska cijena do kraja marta
Koliko sam razumio za sve koji su se prijavili na uslugu u tom periodu ostaje ista cijena dok ima traje ugovor .
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by Beni » 16 Apr 2022, 11:35

ironman wrote: 16 Apr 2022, 11:29
Beni wrote: 13 Apr 2022, 21:10

Ne stopa
Ono ti je bila akcijska cijena do kraja marta
Koliko sam razumio za sve koji su se prijavili na uslugu u tom periodu ostaje ista cijena dok ima traje ugovor .
Takoe
Ak prekines i opet prijavis placas vecu cijenu
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by Krokodil Behko » 17 Apr 2022, 10:28

Film je dobar. Nije jasno zašto je ocjena, samo 6.4


online

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3792
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: HBO

Post by tuzlak1212 » 17 Apr 2022, 11:04

Sutra je na HBO Max premijera onog novog Batmana

Post Reply

Return to “Antene, kablovska, resiveri, TV oprema”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests