Oliver Dragojević

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21069 times
Contact:
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by Rum » 16 Dec 2014, 00:09

[ytube][/ytube] :aplauzz
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21069 times
Contact:
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by Rum » 16 Dec 2014, 00:16

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by Heidi » 16 Dec 2014, 14:15

[ytube][/ytube]

:baba :srce :djed
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by SaraSara » 16 Mar 2015, 18:16

[ytube][/ytube]
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by SaraSara » 05 Apr 2015, 22:16

[ytube][/ytube]
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by SaraSara » 05 Apr 2015, 22:20

[ytube][/ytube]
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Online

Re: Oliver Dragojević

Post by Krokodil Behko » 01 Mar 2017, 16:17

Oliver Dragojević za Klix.ba: Emocija je ključna u cijeloj priči, biti zvijezda je teret, ne kompliment

Image
Muzika, more i ljubav asocijacije su na Olivera Dragojevića, muzičkog velikana i najpoznatijeg hrvatskog kantautora. Uoči koncerta u sarajevskoj Zetri 8. marta, Oliver je za Klix.ba govorio o onome o čemu će i pjevati - muzici i emociji.

Posljednji put je u Sarajevu nastupao s Kemalom Montenom, a sada u grad na Miljacki stiže sa svojim dugogodišnjim prijateljem Gibonnijem. Prisjetio se kako je davno dolazio na Vaš šlager sezone, gdje je godinama osvajao drugo mjesto.

"Jedne godine pjevao sam 'Moje prvo pijanstvo' i dobio nagradu publike, nagradu žirija, nagradu za tekst i aranžman. Kada me organizator festivala pitao jesam li zadovoljan rekao su mu: 'Jesam. I nikad ti više neću doći jer si ovo namjestio'", prisjetio se uz smijeh.
"Čini mi se da je došlo vrijeme u kojem oni tiši ljudi koji slušaju ovo što mi radimo dolaze na svoje. Jer ostalo je i za nas malo prostora", rekao je za Klix.ba Oliver koji se u Sarajevu osjeća kao kod kuće.

Za 56 godina muzičke karijere Oliver je nastupao u brojnim svjetskim dvoranama (njujorškom Carnegie Hallu, londonskom Royal Albert Hallu, sidnejskoj Operi, pariskoj Olympiji, bečkom Konzerthausu itd.), a kaže da je jedina razika između koncerata u ovim svjetkim dvoranama i onim na našim prostorima u tome što publika na Balkanu razumije o čemu pjeva.

"Osjećaj je isti, jer ako si iskren u tome što radiš publika to prepozna, a ako nisi onda možeš govoriti bilo kojim jezikom, neće ti vjerovati", rekao je Oliver.

Ta iskrenost u muzici rezultira i emocijama pod kojim publika svaki put izađe s njegovog nastupa.

"Ako si dovoljno iskren, izađu takvi. A ja potrošim energiju pa onda izađem prazan. Mogao bih, doduše, poslije održati i otpjevati još jedan koncert, jedino bi mi fizički umor bio problem", rekao je Oliver ističući sreću jer ga, zbog dobre genetike, bolest zaobilazi.

Jednom prilikom je ovaj muzički velikan izjavio kako mu je želja umjesto u Zetri nastupiti u nekom malom prostoru i intimnijoj atmosferi.

"To mi je mnogo draže, jer volim nekome vidjeti oči kada mu nešto govorim", priznao je Oliver otkrivajući kako takvo nešto može izvesti jedino sa Stjepanom Hauserom iz "2Cellos" jer su čelo i klavir sasvim dovoljni.
Pjesme starog morskog vuka traju dugo, a karijera još duže. Tajne uspjeha nema, bitno je, ističe, imati dobre pjesme i emociju koja je, u cijeloj priči, ključna i koju je nemoguće lažirati.

"Male su šanse da na današnjoj muzičkoj sceni neko ustane i uspije zbog toga što mediji čekaju da se taj dan pojavi zvijezda, a sutradan neka nova, jer njima nije dovoljna jedna. To rezultira time da mladi ljudi koji imaju volje i elana nestanu preko noći iako su talentirani", zaključio je Oliver.

Dodaje kako zvijezda nije kompliment, već teret umjetniku, jer ako je neko dovoljno dobar radit će ono što voli bez obzira na medije. Upozorava i da su društvene mreže, koje u karijerama umjetnika danas igraju ogromnu ulogu, veoma opasne.

"Čovjeku uzmi mobitel i on odmah misli da je izgubljen. Toliko je ovisan. Ja nisam umrežen i za razliku od ljudi koji počinju nešto danas, ja sam, kad mi je trebao prijatelj, išao do njega. Sada svi na Facebooku imaju po 1.000 prijatelja, to sve govori", rekao je Oliver poručujući kako su, i u karijeri i u životu, najvažniji poštenje, iskrenost i dobrota.
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by Nice try » 01 Mar 2017, 16:23

Za 56 godina muzičke karijere Oliver je nastupao u brojnim svjetskim dvoranama (njujorškom Carnegie Hallu, londonskom Royal Albert Hallu, sidnejskoj Operi, pariskoj Olympiji, bečkom Konzerthausu itd.), a kaže da je jedina razika između koncerata u ovim svjetkim dvoranama i onim na našim prostorima u tome što publika na Balkanu razumije o čemu pjeva.

"Osjećaj je isti, jer ako si iskren u tome što radiš publika to prepozna, a ako nisi onda možeš govoriti bilo kojim jezikom, neće ti vjerovati", rekao je Oliver.

Ta iskrenost u muzici rezultira i emocijama pod kojim publika svaki put izađe s njegovog nastupa.


Bio i ostao veliki muzičar :bravo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by dr laganini » 01 Mar 2017, 16:56

..i ostao dosljedan nikad nije htio nastupit u srbiji posli domovinskog rata ...a zlato mu nude..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Online

Re: Oliver Dragojević

Post by Krokodil Behko » 01 Mar 2017, 17:11

I Severina isto tako.
online

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by dr laganini » 01 Mar 2017, 17:12

..vlasnica indexa ...

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by SPINERKA » 01 Mar 2017, 17:20

dr laganini wrote:..i ostao dosljedan nikad nije htio nastupit u srbiji posli domovinskog rata ...a zlato mu nude..
..zar on nema srpske plemenite krvi :hihi
Image

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by dr laganini » 01 Mar 2017, 17:22

..je u vela luci se samo.srbi radjaju :zubi

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by SPINERKA » 01 Mar 2017, 17:23

:D.

svi smo mi srbi :mrgud
Image

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by dr laganini » 01 Mar 2017, 17:25

..jedan srpski knjizevnik je reka da su srbi neobrazovani hrvati..il takk nesto..

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by SPINERKA » 01 Mar 2017, 17:28

no , Oliver mi je ostao u lijepom sjecanju.
Image

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by dr laganini » 01 Mar 2017, 17:29

..najaci na ex yu prostorima..bez konkurencije..

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Oliver Dragojević

Post by posmatrac » 01 Mar 2017, 20:56

dr laganini wrote:..i ostao dosljedan nikad nije htio nastupit u srbiji posli domovinskog rata ...a zlato mu nude..
Nije ni u SArajevu preko 20 godina, inace ga ovdje od milja zovu " Zorz Pjetlic" :plavi

ALi volim ga slusati :ok

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Online

Oliver i Gibonni: Spektakl u Zetri za 8. mart

Post by Krokodil Behko » 09 Mar 2017, 09:01

Image
Dva prijatelja i muzička velikana, Oliver Dragojević i Zlatan Stipšić Gibonni, poklonili su Sarajevu istinski spektakl. Koncert na Dan žena je otvorio Oliver pjesmom "Moj lipi anđele" kojom je pozdravio Sarajevo i svim damama čestitao 8. mart.

"Velika mi je čast što sam ovdje na ovaj specijalni datum. Hvala Sarajevu na otvorenom srcu. Hvala svima koju su došli ovdje", rekao je Gibonni, koji je izašao na scenu nakon Olivera, i publiku počastio pjesmom "Činim pravu stvar".
Publika je pjevala zajedno s njim, a Gibonni se posebno zahvalio muškarcima koji su došli "radi mira u kući".

Gibonni i Oliver su, smjenjujući se na sceni, otpjevali pjesme sa zajedničkog albuma "Familija", ali i pojedinačne hitove. Publika u ispunjenoj Zetri je istinski uživala u romantičnim baladama i atmosferi koju su kreirala dvojica splitskih muzičkih velikana.
Četverosatni koncert Olivera i Gibonnija publika će definitivno dugo pamtiti, a koliko se Sarajevo zaželjelo dobre muzike najbolje pokazuje činjenica da je večerašnjem koncertu prisustvovala publika svih generacija.

(klix)
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81111
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6994 times
Status: Online

Re: Oliver i Gibonni: Spektakl u Zetri za 8. mart

Post by Julia-Klara » 09 Mar 2017, 16:14

Vjerujem da je bilo odlicno!
VolEm i Olivera i Gibu
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests