Dino Merlin

Moderator: Krokodil Behko

Slušate li Dinu Merlina?

ne
15
23%
slušam, to mi je jedan od najboljih muzičara
24
37%
slušam ponekad
16
25%
da, ali samo stare pjesme
9
14%
ne slušam, ali uživam ga gledati dok pleše
1
2%
 
Total votes: 65

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Krokodil Behko » 20 Nov 2011, 16:03

Za vrijeme koncerata Dina Merlina dežuraće i nadležni tužilac i sudija za prekršaje. To znači da će svako ko bude narušavao javni red i mir ili bude uhvaćen u vršenju krivičnog djela, odmah biti procesuiran - navodi naš sagovornik.
A to neki prijeki sud?
Mozda ocekuju puno prekrsaja,pa sta vele "da ne dangubimo". :D.
online

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Ideja » 20 Nov 2011, 17:16

Volim poslušati nešto od Dine s vremena na vrijeme, zna pogoditi emociju :oo
Ne smatram ga nekim umjetnikom, a ko je to uostalom kod nas uopšte?
Ako je krao pjesme - neka je, i drugi su, samo su ljubomorni na njega što je popularan.
Ono šta je najvažnije, svojim pjesmama nije širio mržnju i nije čudo što su u Beogradu rasprodate ulaznice za sve tri noći. Znači ogromna većina ga ipak voli slušati a oni koji protestiraju, zna se ko su i naravno - manjina su.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by blento59 » 20 Nov 2011, 17:54

Muzički događaj sa najvećim obezbeđenjem do sad!


Pored bezbednosnih kamera i metal detektora, svaki posetilac će biti detaljno pregledan, a obožavaoci slavnog pevača ne treba da se iznenade ako u “Areni” vide pse koji su prošli specijalnu obuku.

Zbog pretnji “Umri prije smrti” i raznih peticija protiv održavanja koncerta Dina Merlina u “Beogradskoj areni”, pripadnici srpske policije već duže vreme prate sve aktivnosti neformalnih grupa i njihove moguće namere da ugroze bezbednost muzičkog događaja na koga su mnogi čekali dve decenije. Iako je Merlin mnogo
puta izjavljivao da je svestan opasnosti, ali da zbog toga neće otkazati koncerte, MUP Srbije rešio je da preduzme sve mere kako bi publika nesmetano mogla da uživa u nastupu svog omiljenog pevača.

- U “Arenu” neće moći da uđe niko ko nije detaljno pregledan i snimljen. Svaki posetilac će morati da prođe kroz kontra-diverziona vrata, a biće i dodatno pregledan. Uz to ulazak svakog posetioca snimiće kamera, a dešavanja u “Areni” biće kontrolisana i putem video-nadzora - kaže sagovornik “Blica” iz MUP-a.

Da publika nema nikakvih razloga za brigu dokazuje i podatak da će čitavu zgradu čuvati psi koji su obučeni za otkrivanje eksplozivnih sredstava i suzavaca.

Zbog lične bezbednosti i nesmetanog rada nadležnih organa iz MUP-a savetuju i da posetioci po ulasku u “Arenu” odmah odu na svoja mesta i ne šetaju po hodnicima. Kao i na nastupima najvećih svetskih zvezda i ovaj put obožavaoci će biti uskraćeni za zagrljaj ili slikanje sa svojim omiljenim pevačem jer niko od posetilaca neće moći da priđe blizu bine.
- Ništa ne prepuštamo slučaju i mere koje sada preduzimamo su daleko opsežnije i rigoroznije od onih koji smo do sada preduzimali za koncerte stranih i domaćih muzičkih zvezda.

Za vreme koncerata Dina Merlina dežuraće i nadležni tužilac i sudija za prekršaje. To znači da će svako ko bude narušavao javni red i mir ili bude uhvaćen u vršenju krivičnog dela, odmah biti procesuiran - navodi naš sagovornik.
Popularni Sarajlija je uprkos mnogim pretnjama nedavno izjavio da se ničega ne plaši i da veruje da muzika spaja ljude i čini dobro.

- U životu sam naučio da se bojim samo Boga. Nemam nikakvih oraha u džepu. Nije me strah jer nisam nikome želeo zlo, nisam ga ni učinio, a svako veče ću imati preko 18.000 čuvara koji će se brinuti da mi se ništa ne dogodi - rekao je Dino u poslednjem intervjuu “Blicu” i dodao da nije “srbomrzac” kako ga nazivaju.

- Ne mrzim nikoga, a pogotovo ne jedan narod. To su besmislice. Ja ljude ne delim po nacionalnosti nego na one koji čine nepravdu i one kojima se nepravda čini. Kada su Srbi činili nepravdu, reagovao sam. Kada je nepravda činjena Srbima, i tada sam reagovao. To se jasno može pročitati iz mojih intervjua ali to niko, iz nekog razloga, ovde ne spominje - rekao je tada Merlin.
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Jaca
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6755
Joined: 29 Sep 2011, 02:18
Location: potrazi me u predgradju...
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Jaca » 20 Nov 2011, 19:03

[media]jNHUjpTXpVk[/media]
jedna od najboljih dininih pjesama
bolje biti malo lud nego malo pametan

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Krokodil Behko » 25 Nov 2011, 23:56

Veceras u Beogradu

Image

Image

Image

Image

Image

Image
online

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by valter » 26 Nov 2011, 12:49

Bilo kako bilo,neki ga vole neki mrze,al' fakat je lijepo čuti kako 20 hiljada Beogradjana pjeva ovu pjesmu,čestitam kralju :aplauz
[media]vy7DCH-WhNw[/media]

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Zagorka » 26 Nov 2011, 16:03

Niti sam ga slusala,niti cu.On je samoprozvani umjetnik koji se bavi komercijalnom muzikom.
Nemam ja nista protiv ljudi koji idu u bg,i sama sam isla,ali ga niko nije tjerao da pjeva pjesmu koja pocinje sa imanskim sartima,da organizira iftare,pokrije hanumu,i bismilom pocinje pricu,da bi preskocio naglo do dueta sa zeljkom i koncerta u bg.
Licemjerni kvazipatriota :bua takvih je puna bih,samo blebecu a za jake pare bi sa dodikom festali.
I jos nesto,neku noc je gostovao u emisiji studio 45,za ono vremena sto sam ja prebacivajuci slusala,nije rekao niti jedne jedine pametne. :123 Na svaku je pravio akcent,kao da zeli nesto vazno reci,a sve bezze,supljak,ne barata sa 5%vokabulara nekih pjevaca.Nula bodova.I skrtica u privatnom zivotu. :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Maja » 26 Nov 2011, 16:08

madam Bovary wrote: I jos nesto,neku noc je gostovao u emisiji studio 45,za ono vremena sto sam ja prebacivajuci slusala,nije rekao niti jedne jedine pametne. :123 Na svaku je pravio akcent,kao da zeli nesto vazno reci,a sve bezze,supljak,ne barata sa 5%vokabulara nekih pjevaca.Nula bodova.I skrtica u privatnom zivotu. :kafa
Da, da i ja sam to gledala i čekala kad će odgovoriti na pitanje zašto se odlučio za koncerte u Bg kad je nekada govorio da neće nikada tamo otići, a on nikako nije dao konkretan odgovor. Sve nešto nepovezano tokom čitave emisije.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by blento59 » 26 Nov 2011, 16:10

valter wrote:Bilo kako bilo,neki ga vole neki mrze,al' fakat je lijepo čuti kako 20 hiljada Beogradjana pjeva ovu pjesmu,čestitam kralju :aplauz
[media]vy7DCH-WhNw[/media]
evo malo duza verzija

[media]VlYgv711VBU[/media]
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Rum » 26 Nov 2011, 16:13

Maja wrote:
madam Bovary wrote: I jos nesto,neku noc je gostovao u emisiji studio 45,za ono vremena sto sam ja prebacivajuci slusala,nije rekao niti jedne jedine pametne. :123 Na svaku je pravio akcent,kao da zeli nesto vazno reci,a sve bezze,supljak,ne barata sa 5%vokabulara nekih pjevaca.Nula bodova.I skrtica u privatnom zivotu. :kafa
Da, da i ja sam to gledala i čekala kad će odgovoriti na pitanje zašto se odlučio za koncerte u Bg kad je nekada govorio da neće nikada tamo otići, a on nikako nije dao konkretan odgovor. Sve nešto nepovezano tokom čitave emisije.
Da nije trebao pogaziti svoje rijeci radi para .... :zid
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Maja » 26 Nov 2011, 16:25

Ma eto ga tamo. Ja ga ne mrzim, meni ni u džep ni iz džepa. Nego tema se mora komentarisati :D

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by gejsha » 26 Nov 2011, 17:23

Najbolje mi je bilo na njegovom koncertu i opet bih išla :srce
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Krokodil Behko » 26 Nov 2011, 19:17

pogodi gdje cu pjevati iduceg ljeta?

Haj mozel neko reci,kako ja to pretpostavljam,da ce Vekica,doci u SA
i pokusati,da natrpa Zetru? (najavila je snimanje albuma u narednim mjesecima)

Image
online

User avatar
milokrad
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 260
Joined: 06 Nov 2011, 11:27
Location: Sweden
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by milokrad » 26 Nov 2011, 19:50

Ne bih ga slusao dzaba.Taj masinbravar nema veze sa pjevanjem.Prepotentan tip.Neko napisa da je onaj Sarajlija...Sarajlije on vidio nije.
Bosna zauvjek

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by blento59 » 26 Nov 2011, 19:57

milokrad wrote:Ne bih ga slusao dzaba.Taj masinbravar nema veze sa pjevanjem.Prepotentan tip.
stvar ukusa jarane
medjutim gdje god se pojavi fali karata
cini mi se da je do dokaz nekog kvaliteta
nisam primijetio ni najmanju dozu prepotentnosti
nego svjesnost sopstvenog kvaliteta. to nije prepotencija
dici beogradsku arenu na noge pjesmom "bosnom behar...."ne moze svako
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Konsultant » 26 Nov 2011, 19:57

madam Bovary wrote:Niti sam ga slusala,niti cu.On je samoprozvani umjetnik koji se bavi komercijalnom muzikom.
A ko nije komercijalan? Druga je dimenzija da li neko pjeva i svira shund ili ne.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Rum » 26 Nov 2011, 20:00

[media]vppUwQteTIY[/media] :zubi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Maja » 26 Nov 2011, 20:23

dici beogradsku arenu na noge pjesmom "bosnom behar...."ne moze svako
da, da, pretpostavljam da će to biti sad aktuelno i da ćemo na svakom koraku čuti komentare tipa "to kralju bacio si Srbe na koljena", "u sred Beograda pjeva se o Bosni".
Meni to nije ništa čudno. Pjesma je pjesma.. ta konkretno pjeva o ljubavi i nije uopšte domoljubna.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by blento59 » 26 Nov 2011, 20:28

Maja wrote:
dici beogradsku arenu na noge pjesmom "bosnom behar...."ne moze svako
da, da, pretpostavljam da će to biti sad aktuelno i da ćemo na svakom koraku čuti komentare tipa "to kralju bacio si Srbe na koljena", "u sred Beograda pjeva se o Bosni".
Meni to nije ništa čudno. Pjesma je pjesma.. ta konkretno pjeva o ljubavi i nije uopšte domoljubna.
znaci kada bi neki srpsi pjevac u sred skenderije ili zetre zapjevao ko to kaze ko to laze ti bi rekla
pa sta to je samo pjesma
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dino Merlin

Post by Maja » 26 Nov 2011, 20:32

Niđe veze. Te dvije pjesme se ne mogu porediti.

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests