Michael Jackson

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by carobnjak N » 07 Mar 2019, 16:23

samo treba razlikovati lik i djelo umjetnika jer je on svakako neosporivi kralj pop muzike ali je to što fanovi vide
samo jedno izdanje te ličnosti. Vjerovatno jeste bio pedofil što ni trun ne umanjuje bitnost njegove muzike i koreografije
u svijetu popa. :cudi
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by Chloe » 07 Mar 2019, 16:37

Djeca nisu kriva za zlo roditelja, a često se nadju na udaru kritika, mržnje i osudjivanja.
Ne govorim ovdje sad o onima koji veličaju (ne)djela svojih roditelja, forsiraju i kunu se u njih.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by storm » 07 Mar 2019, 16:43

carobnjak N wrote: 07 Mar 2019, 16:23 samo treba razlikovati lik i djelo umjetnika jer je on svakako neosporivi kralj pop muzike ali je to što fanovi vide
samo jedno izdanje te ličnosti. Vjerovatno jeste bio pedofil što ni trun ne umanjuje bitnost njegove muzike i koreografije
u svijetu popa. :cudi
Ali priznaj malo ga ipak umanjuje....
Mozda tebe ta tema ne dotiče toliko životno, nešto ti je daleko, to "se dogadja nekom drugom"...
A misliš li isto za cecu, koja je recimo po nekim parametrima, neosporiva folk diva balkana?
(oke možda nije baš pogođen slučaj, nije ona direktni zločinac, ali je itekako saucesnik recimo)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by carobnjak N » 07 Mar 2019, 16:49

storm wrote: 07 Mar 2019, 16:43
carobnjak N wrote: 07 Mar 2019, 16:23 samo treba razlikovati lik i djelo umjetnika jer je on svakako neosporivi kralj pop muzike ali je to što fanovi vide
samo jedno izdanje te ličnosti. Vjerovatno jeste bio pedofil što ni trun ne umanjuje bitnost njegove muzike i koreografije
u svijetu popa. :cudi
Ali priznaj malo ga ipak umanjuje....
Mozda tebe ta tema ne dotiče toliko životno, nešto ti je daleko, to "se dogadja nekom drugom"...
A misliš li isto za cecu, koja je recimo po nekim parametrima, neosporiva folk diva balkana?
(oke možda nije baš pogođen slučaj, nije ona direktni zločinac, ali je itekako saucesnik recimo)
iako meni ni Džekson ni Ceca nisu neki prvi odabir kod slušanja muzike ja sve posmatram, pa tako i njih , na dublji i kompleksniji
način , umjesto da površno povjerujem nekom pr-izdanju i performansu za publiku. jednostavno to vidim kao izvedbu ili igrokaz
isto kao i u pozorištu, ni jednog trena ne vjerujući da je nosioc uloge takav u privatnom životu.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by storm » 07 Mar 2019, 16:53

carobnjak N wrote: 07 Mar 2019, 16:49
storm wrote: 07 Mar 2019, 16:43

Ali priznaj malo ga ipak umanjuje....
Mozda tebe ta tema ne dotiče toliko životno, nešto ti je daleko, to "se dogadja nekom drugom"...
A misliš li isto za cecu, koja je recimo po nekim parametrima, neosporiva folk diva balkana?
(oke možda nije baš pogođen slučaj, nije ona direktni zločinac, ali je itekako saucesnik recimo)
iako meni ni Džekson ni Ceca nisu neki prvi odabir kod slušanja muzike ja sve posmatram, pa tako i njih , na dublji i kompleksniji
način , umjesto da površno povjerujem nekom pr-izdanju i performansu za publiku. jednostavno to vidim kao izvedbu ili igrokaz
isto kao i u pozorištu, ni jednog trena ne vjerujući da je nosioc uloge takav u privatnom životu.
Ne pričam o odabiru i preferencijama...
Nego imaš li isti stav do oboje?
Hoćeš uvjeriti roditelja, čije je dijete žrtva nekog pedofila, da je mj ipak kralj pop muzike?
Sumnjam
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by Chloe » 07 Mar 2019, 16:55

To i ja pokușavam, mada meni Ceca nije pala na pamet dok sam čitala tvoj post, nego baš to odvajanje djela od osobnosti.
:hm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by carobnjak N » 07 Mar 2019, 17:10

storm wrote: 07 Mar 2019, 16:53
carobnjak N wrote: 07 Mar 2019, 16:49 iako meni ni Džekson ni Ceca nisu neki prvi odabir kod slušanja muzike ja sve posmatram, pa tako i njih , na dublji i kompleksniji
način , umjesto da površno povjerujem nekom pr-izdanju i performansu za publiku. jednostavno to vidim kao izvedbu ili igrokaz
isto kao i u pozorištu, ni jednog trena ne vjerujući da je nosioc uloge takav u privatnom životu.
Ne pričam o odabiru i preferencijama...
Nego imaš li isti stav do oboje?
Hoćeš uvjeriti roditelja, čije je dijete žrtva nekog pedofila, da je mj ipak kralj pop muzike?
Sumnjam
pa mene ne zanima da nekog uvjerim u nešto, ja samo govorim svoje viđenje
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31656
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7201 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by Mister No » 07 Mar 2019, 17:18

Zasto nisu napravili film o roditeljima te djece???
Pa oni su glavni krivci u ovoj cijeloj bljuvotini.

Ako se ovaj palio na Petra Pana sa svojih 40 god. ocito da je poremecen.
Ko bi onda normalan svoje dijete ostavio nasamo sa takvom osobom ili jos dozvolio da zajedno spavaju po sobama, hotelima i sl.?

Roditelji su znali, ali zbog para se pravili da ne znaju.

Evo sad kad je ovaj mrtav, i istruho odavno, ajmo praviti pricu i uzeti koju kintu jos.
Mrtva usta ne govore, niti se mogu braniti niti zakonski osuditi, ali sto je glavno vise ne mogu reci kakve su koristi roditelji imali iz tog svega.
Ne bi me cudilo da imaju Ugovori negdje o "najmu" djece od strane roditelja ovom mogucem pedofilu.

Sta ako se dokaze da je bio pedofil???
Po meni bi trebalo pokrenuti odmah istragu radi odgovornosti roditelja, a odgovorni su jos kako!!!
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by Nice try » 08 Mar 2019, 08:31

"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by Chloe » 08 Mar 2019, 08:40

Definitivno će umanjiti njegov rad na muzičkoj sceni, i za očekivati je da će biti takvih poteza poput tog uklanjanja statue.

Zašto se čekalo ovoliko dugo na to sve?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by ina » 08 Mar 2019, 08:57

Citava njegova opsesija oko izgleda i boje koze koju nije prihvatao, i jos niz problematika sugeriraju licnost koja se vrtjela u crnim dubinama.

Uvuci djecu u iste, i obiljeziti i unakaziti im najljepsi period zivota, totalno je van zdrave logike.
Kao i dopust roditelja da djeca spavaju u krevetu odraslog muskarca...
Svijest ima sidrište.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pravo lice Michaela Jacksona: Slali su mu djecu, ali više nema sumnje - bio je pedofil

Post by storm » 08 Mar 2019, 09:00

carobnjak N wrote: 07 Mar 2019, 17:10
storm wrote: 07 Mar 2019, 16:53

Ne pričam o odabiru i preferencijama...
Nego imaš li isti stav do oboje?
Hoćeš uvjeriti roditelja, čije je dijete žrtva nekog pedofila, da je mj ipak kralj pop muzike?
Sumnjam
pa mene ne zanima da nekog uvjerim u nešto, ja samo govorim svoje viđenje
Nismo se razumjeli, ne pričam, da moraš nekoga u nešto uvjeravati, tek stilska figura..
Nego, ako smo direktno suočeni sa nekim situacijama, događajima, drukčiji nam je pogled na sve skupa.
Recimo primjer, većina zvijezda, rnr posebno, opasno se drogiralo, I to je donekle svima simpatično čak... Woow umjetnik, ne bi nikad napisao, izveo takva djela, da se nije trpao poput kontejnera, i tako ta idealiziranja...
A da ti netko bližnji ogrezne u to, ne daj bože nastrada... Mislim da se nakon toga mijenja mišljenje o "umjetnicima"
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96434
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34387 times
Been thanked: 21130 times
Contact:
Status: Online

12 godina od smrti Michaela Jacksona

Post by Rum » 25 Jun 2021, 23:16

Image

Michael Jackson, čovjek kojem nije potrebno predstavljanje. Kultni Kralj popa. Planetarno popularan i 12 godina nakon smrti.

Njegov uticaj na muziku i danas vlada, to ponajviše možemo vidjeti kroz umjetnike novih generacija, njegove pjesme su zaista govorile o društvenim problemima, nekim koji su i danas aktuelni.

Smrt Michaela Jacksona. 25. juna 2009. godine u 14:00 sati po lokalnom pacifičkom vremenu potresla je čitav svijet.

Vijest su saopćile L.A. Times i CBS, a CNN-ov Wolf Blitzer nazvao je smrt velikana ‘tragičnim i vrlo tužnim trenutkom’.

Preminuo je od srčanog zastoja, primijenjeni su mu propofol, lorazepam i midazolam.
Za smrt Jacksona odgovoran je njegov personalni doktor Conrad Murray koji je osuđen na četiri godine zatvora za ubistvo iz nehata.

Michael Jackson je ostavio stvaralaštvo u kojem odrastaju i današnja djeca. Najveći hitovi koje i danas možemo čuti su “Billie Jean”, “They don’t care about us”, “Smooth criminal” i drugi.

Prije 39 godina, Michael Jackson objavio je album koji je učvrstio njegov status najveće svjetske pop zvijezde.

“Thriller”, objavljen 30. novembra 1982. godine, postao je najprodavaniji muzički album na svijetu u historiji i još uvijek drži tu titulu. Značajni album, koji sadrži hitove poput naslovne pjesme, kao i “Beat It” i “Billie Jean”, prodan je u više od 33 miliona primjeraka i broji samo u Sjedinjenim Državama. Prema Guinnessovom svjetskom rekordu, album prodan u više od 100 miliona primjeraka širom svijeta.

No to nije jedini svjetski rekord koji je Michael Jackson oborio. Michael Jackson oborio je 39 Guinnessovih rekorda. Između ostalog i za najizdašnijeg filantropa u historiji. Jedna takva njegova akcija bila je i 1992. godine organizirana za BiH i Sarajevo gdje je ukazao na stradanja civila kada je u zapadnom svijetu malo ko javno o tome pričao.

“Danas smo ovdje s poklonima djeci ratnog Sarajeva. 1992. godine Sarajevo je postalo simbol svega što je tragično, ali izbježno u našem svijetu.” – rekao je Jackson poslavši oko četiri miliona dolara pomoći Bosni i Hercegovini u hrani, lijekovima i igračkama za djecu opkoljenog Sarajeva.

Iza sebe je ostavio troje djece.


Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80490
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11611 times
Status: Online

Re: 12 godina od smrti Michaela Jacksona

Post by spacebound » 25 Jun 2021, 23:19

Tacno se sjecam gdje sam bila, i sta radila kad sam cula tu vijest :(
Exchan ❌️

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51618
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21023 times
Been thanked: 20832 times
Status: Online

Re: 12 godina od smrti Michaela Jacksona

Post by Shadow » 25 Jun 2021, 23:21

Svaki dan odvrnem bar jednu.


Liberian girl :srce
Mirno more

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42807
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12686 times
Status: Online

Re: 12 godina od smrti Michaela Jacksona

Post by Masamune » 25 Jun 2021, 23:21

Billie Jean mu je za mene daleko najbolja pjesma. Genije.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: 12 godina od smrti Michaela Jacksona

Post by Naseef Mushroom » 25 Jun 2021, 23:28

Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96434
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34387 times
Been thanked: 21130 times
Contact:
Status: Online

Re: Michael Jackson

Post by Rum » 29 Oct 2021, 23:59

Fotografija sa koncerta Majkl Džeksona. Studije iz 1997. godine pokazale su da je Majkl Džekson tada bio najpoznatija osoba na svetu, kao i to da je broj njegovih fanova premašio brojku od 1.000.000.000.

Dobio je 290 nagrada, puno više od kraljice Velike Britanije, koja je dobila samo 80. 31 put našao se u Ginisovoj knjizi rekorda. Njegovi albumi prodati su u više od 2 milijarde primeraka, a u humanitarne svrhe dao je 400.000.000 dolara.



Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96434
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34387 times
Been thanked: 21130 times
Contact:
Status: Online

Re: Michael Jackson

Post by Rum » 07 Aug 2022, 21:52

2003. godine, Majkl Džekson je ispunio svoj san kupovine u supermarketu kao običan građanin. Da bi mogao mirno da šeta tokom kupovine, iznajmio je supermarket, a svojih desetoro zaposlenih naterao je da se preruše u druge mušterije i proveo dva sata puneći kolica.

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Mon
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4272
Joined: 10 Jan 2021, 18:55
Has thanked: 3425 times
Been thanked: 3988 times
Status: Online

Re: Michael Jackson

Post by Mon » 07 Aug 2022, 22:02

The Civil War cover of Billie Jean :srce


Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests