Miligram

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Miligram

Post by Mala_Mu » 18 Dec 2019, 21:05




Adi Šoše je mladi bh. pjevač koji je postao regionalno poznat po svom učešću u muzičkom takmičenju Zvezde Granda. Ovaj skromni Mostarac je svojim fenomenalnim izvedbama za vrijeme showa stekao mnoge fanove, ali i poziv Aleksandra Milića, frontmena Miligrama, da postane njihov glavni vokal.

Šoše se istakao svojim izvedbama pop i rock klasika koji su obilježili muzičku scenu ovih prostora, a u razgovoru za portal Klix.ba kazao je da je muzika nešto što ga prati čitav zivot. Toliko dugo pjeva, objašnjava nam, da ne zna ni kada ni kako je počeo.

On je nakon završenog takmičenja Zvezde Granda odlučio snimiti i nekoliko obrada u saradnji s Amilom Lojom, muzičarom i autorom brojnih hitova domaćih pop izvođača, a s Miligramom nastoji svoju karijeru usmjeriti u jednom sasvim neočekivanom pravcu za njega.

"Sve je to bilo amaterski za mene, do početka 2017. godine, kada sam počeo ozbiljnije raditi na sebi i kada sam, u principu, shvatio da je muzika ono što me čini sretnim i čime bih se htio baviti u životu. Bile su mi potrebne pune 24 godine da shvatim to, ali bolje ikad nego nikad. Tako da, zahvalan sam što sam ipak dobio priliku da radim ono što volim", počeo je naš razgovor Adi Šoše.

Ljudskost i skromnost su najvažnije stvari u ovom poslu


Ističe da se vrlo spontano odlučio na karijeru profesionalnog muzičara. Objašnjava nam da je 2017. godine završio fakultet te da mu je bila namjera dati još jednu šansu sebi i svojoj muzici prije nego što počne raditi u struci.

"Najprije sam krenuo u Mostar Rock School i tamo sam imao i svoj prvi nastup. Iako ga ne pamtim po dobrom, meni se svidjelo sve to, pjevanje pred publikom i taj adrenalin koji muzika nosi, tako da sam već poslije svog drugog nastupa znao da ću se prijaviti na neko muzičko takmičenje. Od momenta kada sam prelomio da ću se prijaviti, počeo sam da vježbam po tri-četiri sata dnevno. Toliko sam vježbao da su muzika i napredak u njoj postali moj glavni fokus u životu, a struka je sve više padala u drugi plan", priča nam.

Image

Grand platforma bila je, prema njegovim riječima, jedina dostupna u tom trenutku, a uz sve to njihovi muzički programi imali su sjajnu gledanost te se iz tog razloga i prijavio na takmičenje Zvezde Granda. Iako je ovaj format poznat po svojoj folk orijentaciji, Adi Šoše je ipak ostao zapažen zbog svog izrazitog talenta uprkos tome što je svoje učešće gradio na pop i rock uzorima.

"Najveći uzor mi je Toše Proeski. Smatram da je najbolji i najkompletniji vokal koji se rodio na ovim prostorima, ako ne i šire. Uz sve to je fantastično vladao scenom, samim sobom, imao je kristalno jasne ambicije. Bio je nevjerovatno nadarena, mlada, uspješna, usmjerena i posebna osoba, a opet je uspijevao zadržati ljudskost i skromnost na kraju cijele priče, što je prema mom mišljenju najbitnije. Žao mi je što ga više nema. Taj čovjek nije zaslužio takav kraj. Smatram da bi do sada napravio svjetsku karijeru, ali hvala mu što je svoj dar dijelio s nama. Dok je njegovih djela on će živjeti vječno", priča nam o svom uzoru perspektivni Adi Šoše.

U najavi neki novi zvuk Miligrama


Ljetos je objavljena informacija da Alen Ademović, dugogodišnji pjevač grupe Miligram i vrsni live muzičar, napušta bend i da počinje izgradnju solo karijere. Ubrzo nakon toga počelo se nagađati kako bi Adi Šoše mogao zauzeti njegovo mjesto, što je tek krajem prošlog mjeseca i službeno potvrđeno.

"Meni se Mili javio preko Instagrama, nekada u maju ove godine. Tada sam još uvijek bio u takmičenju i, iskreno, nisam ni znao da Miligram traži pjevača, a kamoli da sam ja u konkurenciji za to mjesto. Nekoliko puta sam dolazio u Beograd da probamo stare pjesme, kao i one s novog albuma. Tu smo vidjeli da možemo raditi skupa i dogovorili smo saradnju, na obostrano zadovoljstvo", govori on o novom projektu.



Adi je za svog prethodnika u Miligramu imao samo riječi hvale. Poželio mu je puno sreće u solo karijeri te je dodao da je vanserijski vokal. Međutim, naglašava da nije došao kako bi bio njegova zamjena u bilo kojem smislu, već da ostavi svoj trag u cijeloj priči.

"Mi smo stilski i vokalno potpuno drugačiji pjevači, tako da će razlika u zvuku definitvno postojati. To ćete, uostalom, i čuti sljedeće godine kada izađe album. Suština priče je da idemo korak po korak. Plan Aleksandra Milića Milija je album sljedeće godine, a svi verujemo u to da će ga publika prihvatiti, pogotovo jer je riječ o totalno novom zvuku", priča nam Adi Šoše o svojim planovima s Miligramom.



Prvi veliki nastup Adi Šoše će s ovim srbijanskim sastavom imati 31. decembra u Tivtu na dočeku Nove godine. Uprkos činjenici da će ovo biti njegov debitantski nastup u koncertnom formatu, kaže da mu to ne stvara pritisak te da će uživati u svakoj sekundi.

"Očekujem dosta pozitivne energije prije svega, pa sve ostalo. Dosta mojih prijatelja će doći na taj nastup, kao i moji roditelji. Da budem iskren, ne osjećam neku tremu. Osjećam samo veliku odgovornost da zabavim i rasteretim te ljude koji dođu i da im makar malo uljepšam ulazak u Novu godinu", zaključio je naš razgovor Adi Šoše te je pozvao sve one koji se posljednji dan 2019. godine nađu u Crnoj Gori da posjete ovaj primorski grad i nastup njegove nove grupe.

klix.ba

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Zagorka » 18 Dec 2019, 21:08

Evo ih opet :lupa

Glavati i ciktavi....(jezivi :noga)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Zagorka » 18 Dec 2019, 21:08

Nezz ko je ovaj šoše al teško će bit gori od onog načepljenog miša
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Hannibal » 18 Dec 2019, 21:09

lejla na aparatima
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Hannibal » 18 Dec 2019, 21:10

sto je dobra ova plava u spotu
🐽

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by lejlamo » 18 Dec 2019, 21:12

Hannibal wrote: 18 Dec 2019, 21:09 lejla na aparatima
Image

😱😱

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Hannibal » 18 Dec 2019, 21:15

auu sad i ja kontam na sta ce to licit kad bude pjevo amanet il pogresnu noc 😱
🐽

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Zagorka » 18 Dec 2019, 21:15

Pa dajte tog šošeta da ne guglamo jedno po jedno...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Zagorka » 18 Dec 2019, 21:16

Doduse taj tekst sto se nisam za krušku objesio tesko ce ko donijeti....osim Šojića...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Zagorka » 18 Dec 2019, 21:53

....sad vidim da ima....:lupa....sama ću se ispratit :sunja
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Zagorka » 18 Dec 2019, 21:55

Dobar, šta mu je trebalo da se s ovim ćelavim udruži kuku :noga
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24183
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6254 times
Been thanked: 5481 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Zizi » 18 Dec 2019, 22:01

Razočarana sam. Nije mi on za ovog benda.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Chloe » 18 Dec 2019, 22:55

Kako sam rahat șto ne znam ni koje je Adi.. :hihi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Socrates » 18 Dec 2019, 22:58

Ja ne znam ni ko je Miligram. Rahatniji sam barem 20%.
. . . . . . . . .

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by KREMENAC » 19 Dec 2019, 07:12

je li s Kremenca?

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80469
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7152 times
Been thanked: 11594 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by spacebound » 19 Dec 2019, 07:22

Taman htjedoh pitat je l' to onaj lejlin :ooo
Exchan ❌️

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by storm » 19 Dec 2019, 07:27

Dobar je mali, ali nisam siguran, da je ovo korak dalje u karijeri :oo
Osim ako se oni njemu ne prilagode...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18016
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4100 times
Been thanked: 5646 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Vanilla » 19 Dec 2019, 08:48

Omg :grana :(
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119644
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5644 times
Been thanked: 12149 times
Contact:
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Maja » 19 Dec 2019, 11:16

KREMENAC wrote: 19 Dec 2019, 07:12 je li s Kremenca?
Neko rece iz Jablanice, pa Mostar.
I ja sam se raspitivala jel s Bivolja Brda, ne znade mi niko reci.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Adi Šoše je novi pjevač Miligrama: Dolazim da ostavim svoj trag u cijeloj priči

Post by Čupava » 19 Dec 2019, 11:28

Socrates wrote: 18 Dec 2019, 22:58 Ja ne znam ni ko je Miligram. Rahatniji sam barem 20%.
Hajd nek znaš ko je Karleuša :valja
.

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests