Mladen Vojicic Tifa

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by insomnia » 27 May 2022, 21:39

Maja wrote: 27 May 2022, 21:38
insomnia wrote: 27 May 2022, 16:40 Meni je smjesnije kad vidim onog drotinu koji je sjebavo djecu zbog dzointa ko ponosnog “clana bande” 😂
Ma ko je to. Murga drot iz pjesme Z.pusenja?
Ma jedan vamo iz Tz ne znas ga ti
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by insomnia » 27 May 2022, 21:40

Sad je glavni motordzija 😀 a djece masa oplakalo zbog sibice trave dok su se oni rastaljivali
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96433
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21126 times
Contact:
Status: Online

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Rum » 27 May 2022, 21:45

Sto se nije popravio kokom ,pjevo bi ko slavuj

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by insomnia » 27 May 2022, 21:46

Opasan je ´eroin
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 27 May 2022, 21:58

Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119659
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12160 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Maja » 27 May 2022, 22:50

Dobar. Cudi me pa ovo nisam nikad gledala

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by insomnia » 27 May 2022, 22:51

E ovako je sad u Sloveniji. Sve vlasine konobari
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53861
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15213 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 28 May 2022, 18:28

Sa Tifinom Ljiljom sam ja prvo furao u doba Kaktusa, pa smo raskinuli i ostali bas raja..!
Na njenu inicijativu sam ja licno spojio Tifu i Ljilju, u Parkusi i volim to do neba...!
Svirali smo zajedno 4 godine i bilo nam je divno, rokerskokokuzno, al nezaboravno...!
Tifa je selio moju porodicu sa Grbavice na Maltu, nosio fotelje i pjevao u haustoru kao manijak...!
Tifa je isao samnom da posjetimo mog dedu...!
Tifa je u sred grada zaustavljao moju Elu, da joj ponese ceker..!
Tifa je 93 u sred rata meni dosao na vrata i rekao da ima 500 funti,koje mu je neko poslao, pa bi ih trebali popit negdje, sto i uradismo pa smo i sklekove radili u 4 ujutru bas tamo gdje je, snajper ubijao.!
Sa masu stvari se nisam slagao sa njim,medjutim nikad emotivnijeg covjeka nisam upoznao, a mislio sam bas da sam to ja..!
I sad kad se desila premorenost, alkohol, bilo sta, ljigavci balavi se javljaju sa kojekakvim kritikama i lafo snebivanjem, a i matere im brasno smrcu...!
Djeco, hejteri, ljigavci, velike patriote, vjernici novokoponovani, recite lijepo da mu ne valja ime, i ako mu skrivene postere drzite u ormarima...!
Familiju svoju saltajte kako ste svi fini razbijenih glava od pivskih flasa svaku noc i sad je Tifa woooow..?
Tifa je branioc svog grada na svoj nacin i neko ko bar od vas podrumasa treba, respekt do neba...!!
Tifa se dovoljno dokazao nama Sarajlijama, za razliku od svih njih oko njega na bini u Frankfurtu i kome ne valja nek se jebe..!
Nismo se vidjeli ima 15 godina, mozda vise nikad, al ljudi;
Molim vas bar, obraz sacuvajte na konto Mladena Vojicica, jer je on najmanje zasluzio onakve komentare i bljuvotine..!
Hvala..!
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53861
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15213 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 28 May 2022, 18:32

Radila sam u prodavnici satova,dosao je Tifa i kupio sat,nakon heftu eto Tife opet,hoce isti sat,a zasto??? Neko od raje rekao jes ti ljep sat,on skinuo sa ruke i dao. Za vrijeme rata NIKADA nije izasao iz Sarajeva da odrzi neki koncert(a mnogi jesu) Tifa ❤
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53861
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15213 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 28 May 2022, 18:33

To je to otprilike od ljudi koji ga znaju...Stvarno znaju.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31558
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5119 times
Status: Online

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Matan » 28 May 2022, 19:14

HAVANA wrote: 28 May 2022, 18:28 Sa Tifinom Ljiljom sam ja prvo furao u doba Kaktusa, pa smo raskinuli i ostali bas raja..!
Na njenu inicijativu sam ja licno spojio Tifu i Ljilju, u Parkusi i volim to do neba...!
Svirali smo zajedno 4 godine i bilo nam je divno, rokerskokokuzno, al nezaboravno...!
Tifa je selio moju porodicu sa Grbavice na Maltu, nosio fotelje i pjevao u haustoru kao manijak...!
Tifa je isao samnom da posjetimo mog dedu...!
Tifa je u sred grada zaustavljao moju Elu, da joj ponese ceker..!
Tifa je 93 u sred rata meni dosao na vrata i rekao da ima 500 funti,koje mu je neko poslao, pa bi ih trebali popit negdje, sto i uradismo pa smo i sklekove radili u 4 ujutru bas tamo gdje je, snajper ubijao.!
Sa masu stvari se nisam slagao sa njim,medjutim nikad emotivnijeg covjeka nisam upoznao, a mislio sam bas da sam to ja..!
I sad kad se desila premorenost, alkohol, bilo sta, ljigavci balavi se javljaju sa kojekakvim kritikama i lafo snebivanjem, a i matere im brasno smrcu...!
Djeco, hejteri, ljigavci, velike patriote, vjernici novokoponovani, recite lijepo da mu ne valja ime, i ako mu skrivene postere drzite u ormarima...!
Familiju svoju saltajte kako ste svi fini razbijenih glava od pivskih flasa svaku noc i sad je Tifa woooow..?
Tifa je branioc svog grada na svoj nacin i neko ko bar od vas podrumasa treba, respekt do neba...!!
Tifa se dovoljno dokazao nama Sarajlijama, za razliku od svih njih oko njega na bini u Frankfurtu i kome ne valja nek se jebe..!
Nismo se vidjeli ima 15 godina, mozda vise nikad, al ljudi;
Molim vas bar, obraz sacuvajte na konto Mladena Vojicica, jer je on najmanje zasluzio onakve komentare i bljuvotine..!
Hvala..!
Ko je ovo pisao..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53861
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15213 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 28 May 2022, 19:25

Drug moj. Jedan od muzicara.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31558
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5119 times
Status: Online

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Matan » 28 May 2022, 19:32

HAVANA wrote: 28 May 2022, 19:25 Drug moj. Jedan od muzicara.
Ja mislio ti..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53861
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15213 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 28 May 2022, 19:35

Matan wrote: 28 May 2022, 19:32
HAVANA wrote: 28 May 2022, 19:25 Drug moj. Jedan od muzicara.
Ja mislio ti..
Oni su generacija moje sestre, ja sam mladji al ucili me svirati ovi... Malu raju...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 28 May 2022, 20:46

Sa masu stvari se nisam slagao sa njim,medjutim nikad emotivnijeg covjeka nisam upoznao, a mislio sam bas da sam to ja..!
I sad kad se desila premorenost, alkohol, bilo sta, ljigavci balavi se javljaju sa kojekakvim kritikama i lafo snebivanjem, a i matere im brasno smrcu...!
Djeco, hejteri, ljigavci, velike patriote, vjernici novokoponovani, recite lijepo da mu ne valja ime, i ako mu skrivene postere drzite u ormarima...!
Familiju svoju saltajte kako ste svi fini razbijenih glava od pivskih flasa svaku noc i sad je Tifa woooow..?
Tifa je branioc svog grada na svoj nacin i neko ko bar od vas podrumasa treba, respekt do neba...!!
Tifa se dovoljno dokazao nama Sarajlijama, za razliku od svih njih oko njega na bini u Frankfurtu i kome ne valja nek se jebe..!
Nismo se vidjeli ima 15 godina, mozda vise nikad, al ljudi;
Molim vas bar, obraz sacuvajte na konto Mladena Vojicica, jer je on najmanje zasluzio onakve komentare i bljuvotine..!
Hvala..!
Jah, kme kme kme ne dirajte svetu kravu, eto taj će nam reći (ko god da je to rekao) šta smijemo a šta ne.
Smije se itekako pljuvati i zvati odgovarajućim imenima šta god da je uradio neko 10, 20 ili 30 godina kasnije, kao i neki pripadnik ARBiH koji je se poslije rata prodao za fotelju, kao što se može Zoran Čegar zvati siledžijom jer šamara u 2022. po parkingu, kao što mene cheerleaderi mainstream propagande mogu zvati svakakvim imenima na temi Ukrajina, kao što se ima puno pravo Vuka Bačanovića koji je dijete ratnog Sarajeva zvati odgovarajućim imenima, kao sto se može Božo Ljubić koji je bio doktor u ratnom Sarajevu zvati odgovarajućim nazivom.

Ulje skoro 6 maraka, na YouTube videa u 8k kvaliteti a ovaj nas našao tušiti sa Tifom, nek ga vodi sebi kući i nek se jebu njih dvojica, hiljade i hiljade ljudi koji su direktno branili državu koji su ostali bez dijelova tijela pa ne traže danas ni "hvala". Da nije glumio budalu po Frankfurtu ne bi danas više niko ni govorio o njemu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53861
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15213 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 28 May 2022, 21:03

Nek si mu reko.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22580
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12959 times
Been thanked: 12610 times
Status: Online

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Dori » 28 May 2022, 21:46

”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 28 May 2022, 23:36

Ne radi link, pretpostavljam da je ovaj tekst
Sve mi diraj ali Tifu ne: Klovnovi kad plaču zvuči kao smijeh

Image

Pasijans nekada ne može skratiti mrak. Kada padne na gotovo sve pozitivne sfere života tu noć gotovo je nemoguće prekratiti. Hoće li ikada svanuti zora?

Malden Vojićić Tifa, jedan od umjetnika čiji je rad, ali prije svega lik, obilježio glavni grad Bosne i Herecegovine osamdesetih, devedesetih, dvijehiljaditih i svih godina dok pjevač jedinstvenog glasa bude postojao, posljednjih dana meta je portala željnih klika više koji su pohrlili objaviti vijest da je tokom nastupa krnjeg Bijelog Dugmeta u Njemačkoj katastrofalno otpjevao neku pjesmu.

U tim su se tekstovima navodili i komentari naroda koji ga optužuje da je neprofesionalan, da je katastrofa, spominju se njegovi nekadašnji nastupi i likuje nad jednim trenutkom slabosti.

No, to što je Tifa popio koju više ili što mu je pukao glas nije ništa novo, isto kao što ništa novo nije ni način na koji narod zaboravlja zasluge i djela pojedinih velikana.

Oni koji su požurili napisati da je Tifi pukao glas, da je bio u vidno alkoholiziranom stanju najvjerovatnije ne pamte ili ne znaju kada je taj glas savršeno radio. Tifa je npr. napaćenim sarajevskim vojnicima znao otpjevati koju kada se vrate sa ratišta. Tifa je npr. znao napraviti prvi koncert u opkoljenom Sarajevu.

Bila je 1993. najteža ratna godina u Sarajevu kada je Mladen Vojičić u sarajevskoj Slogi, nekada kultnom okupljalištu ljubitelja Rock ‘n’ Rolla, a sada mjestu gdje mladost uživa uz MC Stojana i slične, održao koncert bez struje. U gotovo mrtvom mraku zvonio je, po mnogima, najbolji rokerski glas na ovim prostorima. Kao da je sve u najboljem redu, Tifa je davao svome Sarajevu ono što je najbolje mogao, pjesme. Najljepše pjesme. Davalo je i Sarajevo Tifi, ljubav.



Tridesetak godina kasnije, tog Sarajeva u kome se živjelo i umiralo od ljubavi, nema. Nova vremena donijela su nove trendove. Nove stihove koji to nisu. Novinari, koji su jedva dočekali napisati tekstiće o, kako rekoše, fijasku Vojičića u Frankfurtu dive se nakinđurenim Youtube zvijezdama, turbo obnaženim pjevaljkama, reperima koji mumljaju i od kojih je Tifu lakše razumjeti pa da je popio i hektolitar alkohola. Kada se realno sagleda, Sarajevo danas nema nijedan ozbiljan rock band pa ne čudi što su pojedinci jedva dočekali da se nasmiju toj lošoj Tifinoj izvedbi u zemlji u koju, iz dana u dan, hrli sve više onih koji već godinama u glavnom gradu BiH nisu mogli otići na kvalitetan koncert.

Jedan od komentara na tekst o dešavanjima glasio je: “Šta god da Tifa uradi, to je Tifa i mi ga volimo.”

Sve i da izađe pred publiku i šuti, Tifa najljepše zvuči. Mladen ima napjevano. Što nikad niko otpjevati neće.

Tifa ima i napričano i isplakano zajedno sa ljudima kojima je davao svoje srce. Tih ljudi nažalost ima sve manje, ali ima ih dovoljno da kažu STOP, kada neko pokuša da ga omalovažava. Klovnovi kad plaču zvuči kao smijeh!

Za laku noć Tifina uspavanka broj 3, koju većina onih koji su pohrlili osuditi legendu najvjerovatnije nikada nije ni čula.

Bla bla bla
Opet neki smor tekst od nekog depresivnog nostalgičnog prdonje. Je li to ima neko značenje što je se pomenulo da nekada gdje je se slušao koncert bez struje danas sluša MC Stojan?

Je li to današnja omladina treba iskazati poštovanje time što će isto slušati koncerte bez struje i što će slušati samo ono šta su im roditelji slušali umjesto Stojana i ostalih izvođača koji su danas popularni? Je li to djeca trebaju biti taoci prošlosti zato što je prije skoro 30 godina Tifa nešto veličanstveno uradio?

Je li to ima neko značenje što je autor naveo da se danas dive nakinđurenim YouTube zvjezdama?
Naravno da će danas dominirati YouTube zvijezde, dobrodošao u 2022. godinu dinosauruse. Je li to trebaju mentalno svi ostati u 1988. godini?

U slučaju da autor teksta ne zna, oni koji se dive nakinđurenim YouTube zvijezdama i reperima koji mumljaju, oni nisu ni kritikovali Tifu jer ih zaboli za njega.

Uglavnom dabogda se svi iz te ignorantne generacije neslavno oprostili kao Tifa i tako otišli u zaborav. Zaslužili su zbog likova poput ovog autora i Zorana Šprajca koji krivi današnje stanje nacije jer omladina u 2022. godini ne sluša Massima Savića i Prljavo Kazalište.

Dabogda na svim mjestima gdje su nekada te legende ostavile trag napravili šiša barove.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53861
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15213 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 06:50

Ne moze otici u zaborav ono sto je dobro. Doci ce i 2050 godina i neko ce svirati i pjevati uspavanku, na grbavici ce trestati grbavica, na ratnim sjecanjima ce trestati ponesi zastavu a neko ko je zaljubljen ce naviti sav moj bol... Snimati cover od ekv-a, indexa, pokusati otpjevati davorina, colu itd Doci ce i druga vrsta muzike, druge stvari ce biti u folu ali dobra pjesma i notni zapis traju i ostaju. To je jednostavno tako. Kao sto mnogi uce, preslusaju, obrade pjesme stare 70 godina... Stojana nece garant jer tu notni zapis i ne postoji. Nemas sta zapisat.Lajavci mogu lajat, qrcu svirat... Sve ovo skupa je otprilike kao i sve nase, popisaj se na sve svoje, od istorije do muzike i svega tako sto ces uzdizati nesta novo ili tudje. Sami sebi najveci kriticari. Cudna neka bolest. Svi svoje slave samo kod nas se svoje ponizava. Od sporta do muzike... Cuj roker se opijo i drogiro. I puko mu glas. Cudo nevidjeno.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53861
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15213 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 07:06

Istina sve je manje tog pravljenja muzike koja ima neku emociju, poruku... Nekako je meni i muzika odraz stanja u drustvu pa tako imas neke periode romantike, bunta, ludosti... Pored onih standardnih koje uvijek traju i na kojim se uci. Nikad split... olivera nece zaboraviti jer to se rijetko radja i napravi nesto sto traje. Kakvo je vrijeme i stanje i ne cudi me ovo danasnje. Upravo je tako kako pjevaju. Srecom uvijek ima onih koji muziku cuju i prepoznaju. Kad se zatvori u sobu sa klavirom, gitarom, violinom, saksofonom nema on sta svirati od ovih. Ostaje mu samo da skida ono sto vrijedi i sto se moze odsvirati. Stojan nakav to sigurno nije.Slicno je nas nazif i stinga okarakterisao a pise nam o stojanu. Pa jbt. :ha
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests