Whitney Houston

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Whitney Houston

Post by Krokodil Behko » 12 Feb 2012, 09:21

Image

Pjevačica anđeoskog glasa preminula je u 48. godini, a pronašli su je na četvrtom spratu hotela Hilton Beverly. Droga, alkohol i lijekovi uništili su je posljednjih godina, pa se sumnja da je to možda glavni razlog smrti.

"Najveće zlo sam ja sama. Ili sam svoj najbolji prijatelj, ili najgori neprijatelj", rekla je Whitney Houston prije deset godina u legendarnom intervjuu kod Diane Sawyer. Pjevačica nevjerojatnog talenta, zlatna djevojka američke muzičke industrije iz druge polovine osamdesetih i počeka devedesetih posljednjih je godina bila ovo drugo. Svoj najgori neprijatelj. Droga, alkohol i lijekovi za smirenje uništili su ovu divu koja je svoj životni put završila prije nego je zagazila u pedesete.

Beživotno tijelo Whitney Houston pronašli su u hotelskoj sobi. Preminula je na četvrtom spratu luksuznog hotela Hilton Beverly. Uzrok smrti zasad nije poznat, kao ni okolnosti u kojima je pjevačica i glumica preminula.

A dok se budu čekali rezultati obdukcije, vojska obožavatelja žalit će za umjetnicom koja je "drmala" američkom muzičkom scenom više od jednog desetljeća. Imala je 11 singlova na vrhu Billboardove ljestvice, a u karijeri je prodala više od 155 miliona ploča! S tom brojkom spada među najprodavanije izvođače u američkoj historiji. Hitovi poput "I Wanna Dance With Somebody", "Saving All My Love for You" ili "I Will Always Love You" od Whitney su stvorili jednu od najsjajnijih zvijezda svjetskog muzičkog neba.

Ovu posljednju, "I Will Always Love You", otpjevala je za film "Tjelohranitelj", u kojem je 1994. godine glumila s Kevinom Costnerom. Imala je još nekoliko filmskih uloga, puno muzičkih uspjeha, ali i još više loših životnih odluka. Buran brak s Bobbyjem Brownom vjerojatno nije pomogao u borbi s ovisnošću o drogama,

- Kad voliš, voliš. I ne prestaješ voljeti unatoč nečijoj mani. Bobby i ja dolazimo iz istog okruženja, iz istog svijeta. Znate, nisam ni ja baš anđeo, znam i ja ponekad 'zabrljati' - opisala je jednom prilikom Whitney svoj odnos s Bobbyjem.

Otišla je prerano, ali iza sebe je ostavila neke od najljepših balada ikad otpjevanih. Za njom će, uz obožavatelje iz cijelog svijeta, tugovati i njena kuma Aretha Franklin.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Whitney Houston: Preminula američka muzička diva

Post by Krokodil Behko » 12 Feb 2012, 09:31

Umrla je pjevacica. Jedna od najboljih, koje ja ikada slusah :(

[media]H9nPf7w7pDI[/media]
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Whitney Houston: Preminula američka muzička diva

Post by Krokodil Behko » 12 Feb 2012, 09:38

[media]00Kvyw7AEKU[/media]
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Whitney Houston: Preminula američka muzička diva

Post by Krokodil Behko » 12 Feb 2012, 09:48

Whitney Houston je poznata američka pjevačica, rođena je 1963.godine u New Yersyju. Njezina se majka također bavila glazbom. Whitney je još kao mlada pjevala u crkvenom zboru. Postaje planetarno popularna u drugoj polovini osamdesetih. Njezin prvi album "Whitney Houston" izlazi 1985. godine. U osamdesetima nastaju nezaboravni hitovi poput: "I Wanna dance with somebody", "I am your baby tonight", "you give good love"... Godine 1992 snima film s Kevinom Costnerom "Tjelohranitelj", bezvremensku ljubavnu priču prožetu akcijskim kadrovima. Pjesma "I will always love you" koja se nalazi i na soundtracku tjelohranitelja postiže inzniman uspjeh.

Image

Tako proslavljena Whitney nastavlja odličnim tempom kroz devedesete, snima nekoliko filmova, izdaje gospel album... Njezini posljednji uspjeh donose joj pjesme: "It s not right but is ok", "Heartbreak hotel"..., s albuma "My love is your love" koji izlazi 1998. godine. Nakon spomenutog albuma slavna pjevačića nakon duže pauze izdaje album "Just Whitney" koji ni u kom segmentu ne može mjeriti s kvallitetom dotadašnjih uradaka. Danas Whitney živi na staroj slavi, tek bi ju neki ozbiljniji i kvalitetniji projekt mogao eventualno vratiti na status pop dive koji je nekad imala.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119819
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5699 times
Been thanked: 12260 times
Contact:
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Maja » 12 Feb 2012, 10:51

O mrtvima sve najbolje, ali ne mogu da ne spomenem kad je išla djeci oboljeloj od side u Africi i slikala se s njima, pa kad su prestali slikati, za dijete koje je držala je rekla "nosite ovo smrdljivo dijete od mene".

Dobro je pa je i dogurala do 48.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by STrendzer » 12 Feb 2012, 11:31

R.I.P.

i lahka ti zemlja,neponovljiva si!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Krokodil Behko » 12 Feb 2012, 12:55

VIDEO: Posljednji nastup Velike Whitney - pjevačice sa osmijehom i glasom andjela

Pogledajte video koji je snimljen u četvrtak uveče kada se Whitney pojavila i zapjevala na zabavi povodom dodjele "Gramy nagrada" u Holivudu

Nakon što je Whitney Houston preminua, svjetski mediji ispunjeni su člancima i snimcima o njoj, kako to obično i biva kada nas napusti umjetnik njene veličine. Pretpostavlja se da je ovo snimak njenog posljednjeg javnog nastupa. Ona se u četvrtak u Holivudu pridružila na sceni Keli Prajs, na zabavi priređenoj u čast dodjele Gramyja, piše smedia.rs.


[media]litanT5C7y0[/media]
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Zagorka » 12 Feb 2012, 12:58

ova me je vijest jutros iznenadila...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by gejsha » 12 Feb 2012, 13:09

:sok
Tek čujem..
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Dust » 12 Feb 2012, 20:38

:(
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Krokodil Behko » 12 Feb 2012, 21:14

Predsjednik Akademije zadužene za dodjelu Grammya, Neil Porotny u službenoj je izjavi Houstonovu nazvao najvećom pop pjevačicom svih vremena, te je dodao: Njezin moćan glas proslavio je mnoge nezaboravne i nagrađivane pjesme. Svjetlo je danas blijedo u našoj glazbenoj zajednici, a mi šaljemo našu najdublju sućut obitelji, prijateljima, obožavateljima i svima koji su bili dirnuti njezinim prekrasnim glasom.

Moje srce se naprosto slomilo kada sam čuo da nas je Whitney napustila, kazao je popularni producent Quincy Jones. Uvijek sam žalio što nisam imao priliku surađivati s njom. Bila je jedinstvena s talentom koji se nije mogao usporediti ni s čim drugim. Strašno će mi nedostajati, zaključio je Jones.

Prema Wikipediji, Houstonova je najnagrađivanija glazbenica svih vremena. Među ukupno 415 nagrada svoje mjesto su našla dva Emmyja, 6 Grammyja, 5 Soul Train nagrada, 30 Billboardovih nagrada te dvadeset i dvije Američke glazbene nagrade.
Houstonova je također jedna od najprodavanijih glazbenica svih vremena, s preko 170 milijuna prodanih nosača zvuka i slike širom svijeta.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119819
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5699 times
Been thanked: 12260 times
Contact:
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Maja » 13 Feb 2012, 10:51

Whitney Houston obdukcijom pronašli vodu u plućima: Izgubila svijest pa se utopila?

Image

Tačan uzrok smrti Whitney Houston još uvijek nije poznat, iako je obdukcija dovršena. Kako prenosi TMZ, sumnje u to da se utopila u kadi dodatno je raspirila činjenica da je pjevačici pronađena voda u plućima, ali za objavu tačnog uzroka smrti čekaju se rezultati toksikološke analize, koji bi trebali stići za četiri do šest sedmica.

Vjeruje se da je Whitney zaspala ili se onesvijestila u kadi te se potom utopila, ali postoji i mogućnost da je već bila mrtva u trenutku kad je njena glava otkliznula pod površinu vode. Nesvjestica je mogla biti uzrokovana kombinacijom alkohola i Xanaxa, kojeg je pjevačica navodno redovno uzimala za smirenje prije velikih nastupa.

Podsjetimo, pjevačka zvijezda je pronađena mrtva u hotelskoj sobi na Beverly Hillsu u subotu poslijepodne. Zabrinuti što je Whitney u kupaonici bila duže od sat vremena, a došlo je vrijeme da se počne spremati za nastup na partyju Clivea Davisa, koji se održavao uoči dodjele Grammyja, njen stilist, frizerka i dvojica tjelohranitelja odlučili su je potražiti.

Pokucali su na vrata kupaonice, a kako nije bilo odgovora, frizerka je ušla u kupaonicu kako bi provjerila je li sve u redu, prenosi Index. Odmah je vrisnula pa je u kupaonicu uletio i Whitneyin tjelohranitelj i izvukao pjevačicu iz kade. Kad su je pronašli lice joj je bilo pod vodom, a noge na rubu kade, kao da je otkliznula u nju. Tijelo joj je već bilo hladno i iako su odmah započeli s oživljavanjem, za Whitney je već bilo prekasno. Ubrzo je stigla i hitna pomoć, ali nisu mogli ništa drugo negoli proglasiti vrijeme smrti - 15.55 sati prema lokalnom vremenu.

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/zabava/muzika/87 ... z1mFoWJZty

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2012, 12:07

Zilet... vene!


[media]HzMsEvUxFc4[/media]
online

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Dust » 13 Feb 2012, 15:14

Ovo je bilo tako dobro sinoc... svaka cast Jennifer!
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Voljena » 14 Feb 2012, 13:36

Za mene je ona oduvjek bila sinonim za kompletnu osobu....spoj ljepote,nevjerovatnog talenta,pameti....odrastala sam uz njene pjesme....pa ko nije voljeo taj andjeoski glas....R.I.P.
Lijepo je napisala B. Strejsend:''Imala je sve, predivan glas i ljepotu. Tuzno je sto sama sebe nije mogla da usreci toliko koliko je usrecila cijeli svijet".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119819
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5699 times
Been thanked: 12260 times
Contact:
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Maja » 20 Feb 2012, 10:59

Nakon sprovoda: Kćerka Whitney Houston nađena drogirana u hotelskoj sobi

Image

Kćerka jedinica preminule Whitney Houston slomila se na pogrebu svoje majke, a onda je nakon ceremonije nestala na nekoliko sati.

Naime, 18-godišnja Bobbi Kristina već četiri godine ima problema sa ovisnošću, a da je otišla predaleko govori i posljednji skandal koji je priuštila porodici. Naime, nakon pogreba nađena je u hotelskoj sobi drogirana.

Njena baka Cissy Houston odlučila je poslati na rehabilitaciju koja će potrajati dva mjeseca. Otac Bobby Brown viđen je nakon pogreba u jednoj kockarnici.

'Porodica je jako zabrinuta za Bobbi Kristinu. Boje se da bi mogla završiti isto kao i njena majka. Baka Cissy je jako umorna, ali unuka je sve što joj je ostalo od kćerke i neće se prestati boriti za nju', izjavio je izvor blizak porodici.

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/zabava/showbussi ... z1mumBbV00

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Krokodil Behko » 20 Feb 2012, 13:57

Zna li neko, da li se Whitney-ina kcerka, bavila pjevanjem?
Odnosno, da li je pokusala?
online

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Dust » 20 Feb 2012, 16:32

Nije se profesionalno bavila, ali sam slusala nedavno intervju sa jednim od muz. producenata koji se ponudio da je "pogura". Ovo sto ima na youtubeu, nije lose (a nista posebno takodjer):

[media]GImAjkWMXgI[/media]
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Krokodil Behko » 20 Feb 2012, 17:41

Pa dobro. Nije nesto ali je solidno. Uz podosta truda i jos koju godinu starosti,
mozda bude nesto od nje. Mada, jasno je, da majku nikada nece dostici.
Usput, slici na nju dosta.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119819
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5699 times
Been thanked: 12260 times
Contact:
Status: Offline

Re: Umrla Whitney Houston u 48. godini života

Post by Maja » 20 Feb 2012, 21:52

Bolje joj je da ne pokušava ništa s muzikom. Uvijek bi bila u majčinoj sjeni i uvijek bi je upoređivali s njom.

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests