Đorđe Balašević

Moderator: Krokodil Behko


User avatar
lilith1
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5046
Joined: 11 Nov 2020, 11:46
Has thanked: 509 times
Been thanked: 1869 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by lilith1 » 20 Feb 2021, 06:19

Lunjo..zlobnice graknu al da te taknu ne smeju nikad
Jer duplikati prvi će znati ko je unikat..
You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
Know when to walk away and know when to run
You never count your money when you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin' when the dealing's done

User avatar
lilith1
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5046
Joined: 11 Nov 2020, 11:46
Has thanked: 509 times
Been thanked: 1869 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by lilith1 » 20 Feb 2021, 06:24

Lunjo...
🙈
Ti uvek znas najbolji nacin s tobom lako branim naš tron

Ti ta nit taj retki zacin koji daje poseban toon
Moj si mali carobnjak koji donosii spas i svi ti pajaci
Na pokretnoj traci nek žure bez nas..

Lunjo ko god me traži ti ladno slazi kako sam mrtav
Pa budi zlatna i navij sat na sredu četvrtak..
Kad nasrne svet ti obraz okreni
Bog dotakne cvet što nikne u seni...

A napolju stud..gospodari zima i veje ko lud
Al ovde sve stima
Otkad tebe imaam.
Luuunjooo..😔
You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
Know when to walk away and know when to run
You never count your money when you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin' when the dealing's done

User avatar
lilith1
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5046
Joined: 11 Nov 2020, 11:46
Has thanked: 509 times
Been thanked: 1869 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by lilith1 » 20 Feb 2021, 06:32

Ovo mi je toliko lijep tekst..shadow me sjetila na njega..Zaspala je na kauču dok sam se petljao sa jastučnicom u drugoj sobi, i nisam imao srca da je budim. Podmetnuo sam joj jastuk pod glavu i nameravao da je pokrijem mekim kariranim ćebetom, ali mi se ucinilo da to, nekako, ne ide uz tesni, svečani kostim.
Šta sad?
Nisam mali, bilo mi je jasno šta se to dešava između nas, ali dotad je sve ipak išlo po nekom redu. Ono što mi je palo na pamet bilo je prilično preko reda, i uveliko je prelazilo granice pristojnosti.
Hm, kad smo već kod granica, ona je prva izazvala granični incident, zaspavši na mom kauču, pošto se prethodno, mimo bon-tona, pojavila nenajavljeno, kasno, i tako dalje. Dabome. To mi je pomoglo da lakše rešim dilemu.
Pažljivo, kao ekspert za demontiranje paklenih mašina, povukao sam patent-zatvarač na njenoj suknji.
Zzzzzzzzzzzzip!
Za razliku od Emilije, devojčure kojima sam nekad povlačio cipzare bile su veoma budne, a ajkule sa kojima imam posla zadnjih godina suknje skidaju same, i to, uglavnom, još u liftu, ili u hodniku, pred vratima, kad nisu u velikoj žurbi.
Ovo je za mene bilo nešto sasvim novo…
Čudna kombinacija čednosti i nekrofilije uplašila me je toliko da sam hteo da odustanem, ali onda je ona, u polusnu, pomerila onaj nevaljali deo koji mi je smetao, suknja je samo kliznula preko svile njenih bokova, i praćaknula se u mojim rukama.
Devojke nikad nisu u tolikoj nesvesti da ih može skinuti neko kome to pri svesti ne bi dozvolile. Njeno podsvesno poverenje samo me je obavezalo da budem još nežniji.
Zadržavajuci dah, kao da tražim šifru na sefu, okrenuo sam tri presvučena dugmeta na gornjem delu kostima, i pogođena kombinacija otkrila je malog zlatnog Isusa na njenom lančiću. Mučenik je, široko raširivši ruke, branio jednodelni crni čipkasti triko, koji je pomalo ličio i na “korset”, nema veze, u svakom slučaju, to je bilo poslednje “nešto” što je ostalo na njoj.
Ne brini, Gospode. Znam šta radim…
Ušuškao sam je u cebe sa svih strana, i tek onda odškrinuo vrata terase, složio na naslon kauča stvari u kojima je došla meni, a na naslon stolice koje ce joj biti potrebne kad dođe sebi, i na brzinu, pod telefonskim brojem pumpe, nažvrljao kratku novelu o bravi i ključu, za slučaj da odluči da zbriše kući pre nego što se ja, ujutru, vratim.
Ali, đavo mi je sedeo na ramenu…
Bio sam već na vratima, kad sam pomislio da će ipak biti bolje ako s nje skinem još nešto što bi joj moglo smetati u snu. Ta crna stvar bila je pomalo komplikovana, nisam imao predstavu kako se demontira i skida, ali kad sam je se jednom dotakao, više nisam mogao da je pustim iz ruku. I uspeo sam…
Gledajući dugu riđu kosu, prosutu po belom damastu, shvatio sam da nisam pogrešio kad sam rešio da idem do kraja, i da sam dobro uradio što sam joj na kraju konačno skinuo i tu veliku crnu šnalu.
Šnalu?
Šnalu. Pa šta?
“Sram bilo onoga ko zlo pomisli”…
To piše na Ordenu Podvezice. Na Ordenu Šnale ne piše ništa, pošto to odličje, zasad, očigledno ne postoji.
Da postoji, ja bih ga već imao na šinjelu…
Ne znam šta bih još morao da uradim da postanem svetac, ali mislim da sam glavni posao već obavio. Sad, ako i treba da ubijem neku aždaju, ili da spasem dva-tri grada od kuge i propasti, to će, posle svega ovoga, biti samo puka formalnost.
Samo polako. Nisam ja lud. Barem ne toliko…
Čula su naelektrisala vrhove prstiju kojim sam joj doticao kožu i pratio besprekornu liniju glatkih ramena, tragajući uzalud za malom, najmanjom greškom. Mirisala je na Indiju, na breskvu, na izvor, biseri su virili iz tek odškrinute školjke njenih usana, osetio sam u bradi laki drhtaj, jeku jedne davne groznice, za koju sam mislio da umire kad te obuzme, i da se više ne može vratiti ako je jednom preboliš.
Da, želeo sam je. Još kako sam je želeo…
Dodirnuo sam joj mali prst na nozi, bezuspešno pokušao da nadlanicom uklonim beleg iz detinjstva sa njenog levog kolena, udubio se u cudni raspored sicušnih mladeža na tilu vitkih leđa…
I trgao se. Uplašen…

Koliko to na njoj ima tajnih mesta koja bih želeo da poljubim?

Ali, ne sad. Jednom. Možda…
Ja sam momak staromodan. Prevaziđen. Po mojoj religiji, moja želja je samo pola želje…
Lepo sanjaj, mali mišu nabareni. Ko zna da li ceš mi ikad više biti tako blizu? Možda ću se kajati, možda ću jednom morati da se napijem svaki put kad se setim ove noći…
Neka…
Ako ikad budemo spavali zajedno, to će biti onako kako sam zamislio. I kako Bog zapoveda. I niko neće spavati za vreme tog spavanja…
Laku noć, njene pospane oči…
You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
Know when to walk away and know when to run
You never count your money when you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin' when the dealing's done

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11328 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by spacebound » 20 Feb 2021, 06:42

Ja nisam neki fan njegove muzike, ali ga izuzetno postujem, i zao mi je covjeka. A ovo je nesto sto uvijek rado poslusam

Retko odlazim kući al' pišem još ređe
I slike su bleđe i bleđe
Pa lepe potiskuju ružne
Al' nekad poručim piće i tako to krene
Pa stignem u svatove njene
Sve prave su ljubavi tužne
Nikom ne pričam o tome
Brzo dođe taj talas i znam da ću da potonem
Spas mi donose cigani
Oni imaju srce za svakog od nas, briga njih
Oni me pitaju, šta da sviraju

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51193
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20878 times
Been thanked: 20613 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by Shadow » 20 Feb 2021, 06:47

lilith1 wrote: 20 Feb 2021, 06:32 Ovo mi je toliko lijep tekst..shadow me sjetila na njega..Zaspala je na kauču dok sam se petljao sa jastučnicom u drugoj sobi, i nisam imao srca da je budim. Podmetnuo sam joj jastuk pod glavu i nameravao da je pokrijem mekim kariranim ćebetom, ali mi se ucinilo da to, nekako, ne ide uz tesni, svečani kostim.
Šta sad?
Nisam mali, bilo mi je jasno šta se to dešava između nas, ali dotad je sve ipak išlo po nekom redu. Ono što mi je palo na pamet bilo je prilično preko reda, i uveliko je prelazilo granice pristojnosti.
Hm, kad smo već kod granica, ona je prva izazvala granični incident, zaspavši na mom kauču, pošto se prethodno, mimo bon-tona, pojavila nenajavljeno, kasno, i tako dalje. Dabome. To mi je pomoglo da lakše rešim dilemu.
Pažljivo, kao ekspert za demontiranje paklenih mašina, povukao sam patent-zatvarač na njenoj suknji.
Zzzzzzzzzzzzip!
Za razliku od Emilije, devojčure kojima sam nekad povlačio cipzare bile su veoma budne, a ajkule sa kojima imam posla zadnjih godina suknje skidaju same, i to, uglavnom, još u liftu, ili u hodniku, pred vratima, kad nisu u velikoj žurbi.
Ovo je za mene bilo nešto sasvim novo…
Čudna kombinacija čednosti i nekrofilije uplašila me je toliko da sam hteo da odustanem, ali onda je ona, u polusnu, pomerila onaj nevaljali deo koji mi je smetao, suknja je samo kliznula preko svile njenih bokova, i praćaknula se u mojim rukama.
Devojke nikad nisu u tolikoj nesvesti da ih može skinuti neko kome to pri svesti ne bi dozvolile. Njeno podsvesno poverenje samo me je obavezalo da budem još nežniji.
Zadržavajuci dah, kao da tražim šifru na sefu, okrenuo sam tri presvučena dugmeta na gornjem delu kostima, i pogođena kombinacija otkrila je malog zlatnog Isusa na njenom lančiću. Mučenik je, široko raširivši ruke, branio jednodelni crni čipkasti triko, koji je pomalo ličio i na “korset”, nema veze, u svakom slučaju, to je bilo poslednje “nešto” što je ostalo na njoj.
Ne brini, Gospode. Znam šta radim…
Ušuškao sam je u cebe sa svih strana, i tek onda odškrinuo vrata terase, složio na naslon kauča stvari u kojima je došla meni, a na naslon stolice koje ce joj biti potrebne kad dođe sebi, i na brzinu, pod telefonskim brojem pumpe, nažvrljao kratku novelu o bravi i ključu, za slučaj da odluči da zbriše kući pre nego što se ja, ujutru, vratim.
Ali, đavo mi je sedeo na ramenu…
Bio sam već na vratima, kad sam pomislio da će ipak biti bolje ako s nje skinem još nešto što bi joj moglo smetati u snu. Ta crna stvar bila je pomalo komplikovana, nisam imao predstavu kako se demontira i skida, ali kad sam je se jednom dotakao, više nisam mogao da je pustim iz ruku. I uspeo sam…
Gledajući dugu riđu kosu, prosutu po belom damastu, shvatio sam da nisam pogrešio kad sam rešio da idem do kraja, i da sam dobro uradio što sam joj na kraju konačno skinuo i tu veliku crnu šnalu.
Šnalu?
Šnalu. Pa šta?
“Sram bilo onoga ko zlo pomisli”…
To piše na Ordenu Podvezice. Na Ordenu Šnale ne piše ništa, pošto to odličje, zasad, očigledno ne postoji.
Da postoji, ja bih ga već imao na šinjelu…
Ne znam šta bih još morao da uradim da postanem svetac, ali mislim da sam glavni posao već obavio. Sad, ako i treba da ubijem neku aždaju, ili da spasem dva-tri grada od kuge i propasti, to će, posle svega ovoga, biti samo puka formalnost.
Samo polako. Nisam ja lud. Barem ne toliko…
Čula su naelektrisala vrhove prstiju kojim sam joj doticao kožu i pratio besprekornu liniju glatkih ramena, tragajući uzalud za malom, najmanjom greškom. Mirisala je na Indiju, na breskvu, na izvor, biseri su virili iz tek odškrinute školjke njenih usana, osetio sam u bradi laki drhtaj, jeku jedne davne groznice, za koju sam mislio da umire kad te obuzme, i da se više ne može vratiti ako je jednom preboliš.
Da, želeo sam je. Još kako sam je želeo…
Dodirnuo sam joj mali prst na nozi, bezuspešno pokušao da nadlanicom uklonim beleg iz detinjstva sa njenog levog kolena, udubio se u cudni raspored sicušnih mladeža na tilu vitkih leđa…
I trgao se. Uplašen…

Koliko to na njoj ima tajnih mesta koja bih želeo da poljubim?

Ali, ne sad. Jednom. Možda…
Ja sam momak staromodan. Prevaziđen. Po mojoj religiji, moja želja je samo pola želje…
Lepo sanjaj, mali mišu nabareni. Ko zna da li ceš mi ikad više biti tako blizu? Možda ću se kajati, možda ću jednom morati da se napijem svaki put kad se setim ove noći…
Neka…
Ako ikad budemo spavali zajedno, to će biti onako kako sam zamislio. I kako Bog zapoveda. I niko neće spavati za vreme tog spavanja…
Laku noć, njene pospane oči…

:srce
Mirno more

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by Melek » 20 Feb 2021, 07:55

Ova mu je najbolja:

Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51193
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20878 times
Been thanked: 20613 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by Shadow » 20 Feb 2021, 08:27

Lilith, vidjeh da ti se svidjelo to jos prije, (a kako i ne bi ) lajkala si skoro sve sto okacim njegovo :cvijece






...Pa se ponekad osećam kao imela u zelenim krošnjama njene mladosti. Kao nepotrebni prigušivač na revolveru svih tih raspucanih emocija. Njen smeh je glasniji, njen bes strasniji, u svakom našem ehu Ona odzvanja kad ja uveliko utihnem, mesečina se veselo sanka po svili njene kože dok tu, odmah pored, tama u kalupima mojih bora izliva strune za svoju melanholičnu lutnju. Da li sam time što je toliko volim stekao pravo da je sad povlačim za ruku kad zastane pred izlozima koje sam ja već odgledao, i da joj sebično prepričavam sva ona uzbudljiva poglavlja koja čezne da pročita? Da li sam time što sam zapalio tu buktinju stekao pravo da sad njen uzdrhtali plamen umaram u promajnim pećinama svoje rezigniranosti, i da li se ona uopšte rasplamsala zato što sam je ja zapalio, ili bukti naprosto zato što je Buktinja, sam đavo će ga znati?

No, bilo kako bilo, Ona je suvlasnik moje sudbine...
Kupivši me za par osmeha na pijaci Robova Pomirenosti povela me je u svoju osamljenu palatu obraslu bršljanima mašte, dobro znajući da ću i ako me oslobodi nositi njen žig, da ću se ubuduće i rađati s njim, kao s neobičnim mladežom na mišici...

Rešila je ovaj rebus od mog života prosto, poput kafanske zagonetke sa šibicama u kojoj pomeranjem jednog jedinog drvceta promeniš smisao svega, i onako u prolazu, kao da traži prašinu na polici vitrine , izdrobila je pod pristima delić natrule cirkuske mreže nad kojom sam tako nepromišljeno hodao po žici, i istog tog trena postao sam svestan nad kakvim sam bezdanom, i pod kakvim sam bezdanom, i kakav to bezdan nosim u sebi...
Mirno more

User avatar
lilith1
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5046
Joined: 11 Nov 2020, 11:46
Has thanked: 509 times
Been thanked: 1869 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by lilith1 » 20 Feb 2021, 08:50

Shadow wrote: 20 Feb 2021, 08:27 Lilith, vidjeh da ti se svidjelo to jos prije, (a kako i ne bi ) lajkala si skoro sve sto okacim njegovo :cvijece






...Pa se ponekad osećam kao imela u zelenim krošnjama njene mladosti. Kao nepotrebni prigušivač na revolveru svih tih raspucanih emocija. Njen smeh je glasniji, njen bes strasniji, u svakom našem ehu Ona odzvanja kad ja uveliko utihnem, mesečina se veselo sanka po svili njene kože dok tu, odmah pored, tama u kalupima mojih bora izliva strune za svoju melanholičnu lutnju. Da li sam time što je toliko volim stekao pravo da je sad povlačim za ruku kad zastane pred izlozima koje sam ja već odgledao, i da joj sebično prepričavam sva ona uzbudljiva poglavlja koja čezne da pročita? Da li sam time što sam zapalio tu buktinju stekao pravo da sad njen uzdrhtali plamen umaram u promajnim pećinama svoje rezigniranosti, i da li se ona uopšte rasplamsala zato što sam je ja zapalio, ili bukti naprosto zato što je Buktinja, sam đavo će ga znati?

No, bilo kako bilo, Ona je suvlasnik moje sudbine...
Kupivši me za par osmeha na pijaci Robova Pomirenosti povela me je u svoju osamljenu palatu obraslu bršljanima mašte, dobro znajući da ću i ako me oslobodi nositi njen žig, da ću se ubuduće i rađati s njim, kao s neobičnim mladežom na mišici...

Rešila je ovaj rebus od mog života prosto, poput kafanske zagonetke sa šibicama u kojoj pomeranjem jednog jedinog drvceta promeniš smisao svega, i onako u prolazu, kao da traži prašinu na polici vitrine , izdrobila je pod pristima delić natrule cirkuske mreže nad kojom sam tako nepromišljeno hodao po žici, i istog tog trena postao sam svestan nad kakvim sam bezdanom, i pod kakvim sam bezdanom, i kakav to bezdan nosim u sebi...
Shadow draga hvala ti :srce
Znaš šta je meni teško..ja imam neku listu želja koju sam napravila još 2017 godine i tu je između ostalog i da upoznam balaševića. I ispunih sve a nju ne stigoh htjela ove godine to uraditi kad budem isla tamo.ali ne stigoh. Hvala ti tekst je divan..🙈❤ neke stihove ću nosit na sebi ..
You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
Know when to walk away and know when to run
You never count your money when you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin' when the dealing's done

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by srculence7 » 20 Feb 2021, 10:35

U to neko vreme kada smo sve nepravde sveta koje nas lično pogađaju prolazili uz njegove tekstove, tata je znao reći da i ovi golubovi, što pod prozore sleću, cvrkuću njegove pesme...
Imala sam prilike dvaput ići na njegove koncerte. Sećam se jednog dobro, majka mog tadašnjeg dečka, inače Mađarica, kupila karte jer je znala da ga volim slušati... on baš nešto i nije bio ljubitelj... Odemo mi tako na koncert i on se sretne s nekim drugovima i ostavi ti mene samu u onoj masi ljudi...Nije mi bilo uopšte neugodno, čak i bolje nego da sam njega gledala tu kako se smara i koluta očima, pravo sam uživala, Đole je bio vrhunski interpretator. Svaka njegova pesma je priča za sebe, čak sam mu upamtila i onu od 14 minuta i koji sekund - Ljubio sam snašu na salašu :) I tako, završi se koncert i ja donesem odluku da raskinem sa ovim, shvatim da to nije prava ljubav. Nisam to učinila, nekako nisam imala srca za to, ostavio je on mene koji mesec kasnije zbog bivše cure pa se posle pokajao... moglo je i to u pesmu stati :)
Bio je i jedan koji mi je narezao cd sa Đoletovim pesmama, rekao je da sve ono što oseća je tu opisano :srce
Kad je objavljeno da je preminuo, dve osobe su se javile, sestra i Mala Mu. Mojoj sestri sam ja bila prva asocijacija kao što je meni Mala, otkad za nju znam, kad se on spomene... I zboj jednog samo žalim, što joj nisam ispunila obećanje da ćemo zajedno na koncert otići.
Meni jedna od najdražih njegovih pesama je Provincijalka, ja sam kao i njegova Olja studirala u NS-u, doduše nisam imala nikog blizu da me čeka da strčim niz hodnih studenjaka.
I živeće Đole u svojim pesmama dok je nas, onih koji ga se rado sećaju...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
nuber7
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 187
Joined: 19 Feb 2021, 04:03
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by nuber7 » 20 Feb 2021, 10:43

bio je dobar insan
:(

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5570
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 136 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by bosnjakinja » 20 Feb 2021, 10:43

Rahmet mu dusi <3

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by Rum » 20 Feb 2021, 15:22

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by vila » 20 Feb 2021, 16:52

Volim neke njegove pjesme,neke su mi dosadnjikave
Zivio,pjevao,umro
Nek mu je pokoj vjecni

Citam vas sa prenaglasenim emocijama prema nekom potpunom strancu i pitam se "koji đava nije u redu sa mnom?" :D.
Al nikad nisam zaplakala za nekom poznatom licnoscu
Ma koliko mi bio drag i lik i djelo
Nemam tu razinu emocija...jbg

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by Totem » 20 Feb 2021, 17:09

Naseef Mushroom wrote: 19 Feb 2021, 18:08 Mnogi Bosanci i Hercegovci će ovu vijest dočekati sa tugom i ostaviti pozitivne komentare dok će Albanci dočekati ovu vijest kao da je umro Nele.
Prijatelj Bosne i Hercegovine ali ne i Albanaca.


Tebi da kazu i dobar dan, odmah ces na nacionalnu konotaciju usmeriti dijalog...ko je pomenuo uopsze Albance...Preminuo covek, neka ga Bog prosti.
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by Maja » 20 Feb 2021, 20:16

Klub SBB-a u Skupštini KS: Željezni most na Skenderiji nazvati po Đorđu Balaševiću

Đorđe Balašević bio je, pored ostalog, i ambasador Sarajeva, pogotovo u najtežim trenucima u historiji našega grada, navodi se u Inicijativi SBB-a

Klub Saveza za bolju budućnost BiH u Skupštini Kantona Sarajeva, uputio je inicijativu za preimenovanje pješačkog "Željeznog mosta" na Skenderiji u naziv "Most Đorđa Balaševića" ili "Balaševićev most". 

Ovu inicjativu Kluba SBB-a u SKupštini KS, na Facebooku je podijelio Anis Krivić, politički direktor SBB-a. 

- Đorđe Balašević bio je, pored ostalog, i ambasador Sarajeva, pogotovo u najtežim trenucima u historiji našega grada.

Pored svega što je učinio za naš grad, posebno treba istaći koncert održan u neposrednoj blizini "Željeznog mosta" na Skenderiji u februaru 1998. godine. Njegovo javno djelovanje, pjesme i koncerti u zemljama regiona, bili su u maniru izgradnje mostova među ljudima i narodima. Koncerti u Sarajevu, Tuzli, Mostaru i drugim gradovima su nedvojbeni dokaz da je Đorđe Balašević svim svojim bićem bio privržen BiH i glavnom gradu naše države, čime nas je zadužio u ljudskom i svakom drugom smislu.

Stoga, pokrećemo inicijativu za preimenovanje pomenutog mosta u naziv "Most Đorđa Balaševića" ili "Balaševićev most". Time ćemo još jednom dokazati da znamo, kao građani i kao narod, cijeniti prijatelje i sve ono što su za nas činili.

Most neupitno simbolizira Balaševića, ali i Balašević sve mostove među ljudima.

Inicijativu upućujem, shodno procedurama, na adresu Općine Centar Sarajevo na izjašnjenje, kao i načelnika Srđana Mandića, a nakon toga, nadam se i podršci zastupnika i zastupnica u Skupštini KS - navodi se u Inicijativi koju je potpisao Zvonko Marić, šef Kluba SBB-a u Skupštini KS.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by Rum » 20 Feb 2021, 20:21

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Preminuo Đorđe Balašević

Post by Mala_Mu » 20 Feb 2021, 20:23

srculence7 wrote: 20 Feb 2021, 10:35 U to neko vreme kada smo sve nepravde sveta koje nas lično pogađaju prolazili uz njegove tekstove, tata je znao reći da i ovi golubovi, što pod prozore sleću, cvrkuću njegove pesme...
Imala sam prilike dvaput ići na njegove koncerte. Sećam se jednog dobro, majka mog tadašnjeg dečka, inače Mađarica, kupila karte jer je znala da ga volim slušati... on baš nešto i nije bio ljubitelj... Odemo mi tako na koncert i on se sretne s nekim drugovima i ostavi ti mene samu u onoj masi ljudi...Nije mi bilo uopšte neugodno, čak i bolje nego da sam njega gledala tu kako se smara i koluta očima, pravo sam uživala, Đole je bio vrhunski interpretator. Svaka njegova pesma je priča za sebe, čak sam mu upamtila i onu od 14 minuta i koji sekund - Ljubio sam snašu na salašu :) I tako, završi se koncert i ja donesem odluku da raskinem sa ovim, shvatim da to nije prava ljubav. Nisam to učinila, nekako nisam imala srca za to, ostavio je on mene koji mesec kasnije zbog bivše cure pa se posle pokajao... moglo je i to u pesmu stati :)
Bio je i jedan koji mi je narezao cd sa Đoletovim pesmama, rekao je da sve ono što oseća je tu opisano :srce
Kad je objavljeno da je preminuo, dve osobe su se javile, sestra i Mala Mu. Mojoj sestri sam ja bila prva asocijacija kao što je meni Mala, otkad za nju znam, kad se on spomene... I zboj jednog samo žalim, što joj nisam ispunila obećanje da ćemo zajedno na koncert otići.
Meni jedna od najdražih njegovih pesama je Provincijalka, ja sam kao i njegova Olja studirala u NS-u, doduše nisam imala nikog blizu da me čeka da strčim niz hodnih studenjaka.
I živeće Đole u svojim pesmama dok je nas, onih koji ga se rado sećaju...
:srce

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51193
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20878 times
Been thanked: 20613 times
Status: Offline

Re: Đorđe Balašević

Post by Shadow » 20 Feb 2021, 20:48

"Ne gledam i ne slušam snimke svojih nastupa...
Definitivno o sebi imam bolje mišljenje od bilo koje do sad napravljene trake...
Izmontiram u sećanju neke sekvence, isečem kilometre materijala, utišam greške, pojačam aplauze, baš me briga...
Samo mi još treba da počnem i u sebe da se razočaravam?"


Mirno more

User avatar
lilith1
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5046
Joined: 11 Nov 2020, 11:46
Has thanked: 509 times
Been thanked: 1869 times
Status: Offline

Re: Đorđe Balašević

Post by lilith1 » 20 Feb 2021, 20:52

Zadnje riječi..bile su mu olivera i govorio im je da je zovu..
You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
Know when to walk away and know when to run
You never count your money when you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin' when the dealing's done

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests