Ženski orgazam nakon 35. godine

Slatko ćoše.....

Moderators: spacebound, Duminjo

Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by storm » 22 Feb 2014, 09:18

Istraživanja su pokazala da žene nakon 35. godine češće doživljavaju orgazam

ako su danas četrdesete ono što su nekada bile tridesete, 40. je rođendan i dalje trenutak koji izaziva strepnju. Je li to zato što žene u četrdesetima imaju manje energije za seks ili zbog zasićenja dugogodišnjim vezama?

Image

Pročitaj što o tome kaže Tanja Jurin, specijalistica kliničke psihologije i članica Hrvatskog društva za seksualnu terapiju.

Ono po čemu se današnje žene razlikuju od svojih vršnjakinja iz ranijih razdoblja je očuvanije tijelo i bolje zdravlje. Medicinski napredak, vježbanje i dostupnija zdrava hrana produžili su žensku privlačnost i vitalnost za nekoliko godina, a taj će se trend vjerovatno nastaviti.
Prednosti četrdesetih

Ako su majke, djeca su im dovoljno velika i ne zahtijevaju stalnu brigu, mnoge su napravile karijeru i financijski se osamostalile, seksualno su iskusnije i osvještenije. Kad se zbroje sve prednosti žena u četrdesetima, nije neobično da im je seksualni život kvalitetniji nego ranije. Anketa koju je proveo britanski magazin Top Sante pokazuje da je 80 posto udanih žena u četrdesetima poduzetnije i aktivnije u seksu nego u dvadesetima, a 63 posto ih kaže da im je seks bolji jer su s godinama stekle samopouzdanje. Ista je anketa pokazala da je seks ženama bolji kad im djeca navrše deset godina, a dodatno se popravlja nakon što su se djeca odselila. Pogledaj kako kotira seks kod žena nakon 40. rođendana i uvjeri se da od ulaska u tu životnu fazu ne trebaš strepiti!
Zabluda broj 1: Manje energije za seks

U četrdesetima ljudi imaju slabiju kondiciju nego u dvadesetima, ali pad snage i energije je blag, osim ako nije uzrokovan bolešću, hormonalnim poremećajem ili neprikladnim životnim stilom. Neka te liječnik testira na hipotireozu, anemiju, manjak vitamina ili minerala. Neovisno o rezultatima kontrole, razmotri možeš li si bolje organizirati život, uvesti red u ritam spavanja i manje se iscrpljivati upijanjem vijesti i drugih elektronskih sadržaja. Klikni i pročitaj dijetu za hormonalnu ravnotežu.
Zabluda broj 2: Tijelo prestaje seksualno reagirati

Još prije menopauze, žene doživljavaju neredovite mjesečnice, promjene raspoloženja i smanjeno vaginalno vlaženje. Ovo posljednje može biti problem, jer čini seks manje "udobnim". No, znaj da seksom i igranjem s vlastitim tijelom možeš potaknuti prirodnu lubrikaciju. A ako ona ipak izostane, iskušaj sredstva za lubrikaciju i hormonalne terapije, koje mogu nadoknaditi ovaj manjak.
Zabluda broj 3: Zasićenje u braku/vezi

Ovo može biti istina, ali ne zbog dobi, već zbog dugog staža u vezi. Ljudi se zasite svega s čime su dugo u doticaju, bila to glazba, hrana ili partner. Protiv monotonije djeluju promjene i novosti. Ako se ti i partner ne možete dosjetiti s čime biste osvježili spolni život, nadahnite se filmovima, časopisima i knjigama odgovarajućeg sadržaja. Usvoji nove seksualne poteze i trikove - svaki će od njih tebi i partneru ubrzati krvotok i disanje.
Zabluda broj 4: U četrdesetima su žene predebele

Većina ljudi nakuplja kilograme s godinama. Ako si i ti među njima, nije nužno da ćeš biti neprivlačna. Mnogi muškarci simpatiziraju žene s viškom kilograma pogotovo ako su - razodjevene. A ako ti je partner u četrdesetima ili stariji, velika je vjerojatnost da neće mariti za tvoju povećanu težinu. Uostalom, debljina nije sudbina - s više kretanja i uz pažljivo odabrane namirnice možeš ostvariti željenu težinu u bilo kojoj dobi.
Zabluda broj 5: Kontracepcija više nije potrebna

Ne zaboravi na još jednu zabludu, uz napomenu da ti u ovom slučaju istina neće ići u prilog: nije točno da nakon četrdesete nije potrebna kontrola trudnoće. Za to pričekaj da prođe najmanje godina dana bez mjesečnice. A neovisno o mogućnosti začeća, zaštita će ti i dalje biti potrebna - od spolno prenosivih bolesti.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by storm » 22 Feb 2014, 15:54

Počinjem se pribojavati, da loše stojite sa orgazmom nakon 35.te godine ... :123

mada mi se čini da bi tek u tim godinama trebale svoje umijeće doživljavanja dotjerati do najviše moguće razine :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Krokodil Behko » 22 Feb 2014, 17:09

Možda ga nisu imale ni do sada :hihi
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Zagorka » 23 Feb 2014, 19:29

'ajte vi zrelije,da vas čujem,šta ste se ušutale :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by laganini » 23 Feb 2014, 19:32

nema to veze s istinom...kao i kod muškaraca sex je bolji što si stariji..ok nećemo reć da si potentniji što si stariji ali uživanja su veća..definitivno..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Zagorka » 23 Feb 2014, 19:43

pa kako onda nema veze s istinom?

i autorica navodi na isti zakljucak
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by laganini » 23 Feb 2014, 19:44

zablude su me dovele u zabludu..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Zagorka » 23 Feb 2014, 19:45

godine,sta ces........
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by laganini » 23 Feb 2014, 19:46

..nije čudo...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81347
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10259 times
Been thanked: 7136 times
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Julia-Klara » 23 Feb 2014, 19:49

slozicu se sa laganinijem... drugacije se razmislja sa 35+ recimo , nego sa 25...
opusteniji si, nisi opterecen stvarima s kojima jesi bio sa 25, znas da je neko s tobom jer to zeli tako da ti je mrak i odjeca na tebi sporedna stvar
mozes imati sex bez osjecaja krivnje kao sa 25 , kada si razmisljao o tome sta ce neko reci o tvom ponasanju (jer je to tako)
i nemas problem s tim sto ces se ujutro probuditi sama, i skuhati kafu :) cak je ponekad i ugodnije nego suplja jutarnja prije no mu vidis ledja :hihi

sto se orgazma tice to je vec druga prica... kada je vec neko sa mnom znaci da zelim sex i da zelim da mi bude dobro, te nema mjesta nicemu drugom u krevetu osim nas dvoje ... polako i sigurno,i orgazam zagaratovan
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Calla » 28 Feb 2014, 11:15

e pa muski drzte se sada cvrsto,, :zubi


od 10 zena,,,devet se stidi sopstvene vagine ,polovina je uvjerena da zna pramalo o njoj ,cetvrtina ima problem da razgovara na ovu temu ,a takode cetvrtina ispitanica nije nijednom pogledala svoju vaginu u ogledalu .To znaci da jedna od cetiri zene cak ni ne zna kako izgleda ,,tamo dole"(ovo sam namjerno ovako ispisala jer je ovo najuobicaniji govor kada se spominje genitalna zona ,,onda ne mozemo ni ocekivati kod svih zena da je umjece dozivljavanja orgazma na visokom nivou,,ja mogu samo reci da sam i sa 25 kao i sa 45 ostala vjerna svojim orgazmima,,jer ako sam uspjesno uspostavila kontakt sa mojom erogenom zonom i bila prepustena godinama potpunom predavanju culima moga genitalnog djela onda ce ova umjetnost biti sa godinama jos bolja,,cvrsca a nikako slabija !
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81347
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10259 times
Been thanked: 7136 times
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Julia-Klara » 28 Feb 2014, 11:24

Calla, problem orgazma nije samo u zenama nego i u njihovim partnerima
U velikom broju nasi partneri stavljaju sebe i svoj orgazam na prvo mjesto,kad ga dozive izvale se,ali im je krivo ako vide da ti nastavis da "ceprkas prstima tamo dole", jer , zaboga, I TI MORAS SVRSITI KAD I ON, i jos kad mi kazes "jesi svrsila" okrene se sve oko mene...

Ima onih koji se trude da nam bude lijepo,ali i ta intimnost je vjezba, zajednicko ucenje i vjezba, iskrenost, vjerovanje jedno drugom, ne dolazi to preko noci.

Ja ni jedan orgazam nisam dozivjela u onenightstand niti kada sam prvi put sa nekim muskarcem :cudi do mene , do njega ili do oboje?
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Spanac_113 » 28 Feb 2014, 11:26

svaka zena je odgovorna za svoj orgazam :kafa

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81347
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10259 times
Been thanked: 7136 times
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Julia-Klara » 28 Feb 2014, 11:28

naravno,ali neka me ne gleda mrko ako on vise ne moze, a ja hocu jos :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by laganini » 28 Feb 2014, 11:30

..ne volim te situacije ko da nisam jeba... :cudi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Spanac_113 » 28 Feb 2014, 11:31

ni ja brate.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81347
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10259 times
Been thanked: 7136 times
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Julia-Klara » 28 Feb 2014, 11:31

a koliko je takvih da i ne znas, nego kazu da je bilo lijepo samo da ti ne povrijede ego :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ružni
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Ružni » 28 Feb 2014, 11:35

Šta ako on hoće još a ona više ne može Image

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Calla » 28 Feb 2014, 11:36

Julieee ,,razumijem ,
sa nepoznatim iako je muskarac i zgodan iako nas bezobrazno jako privlaci ne znaci nuzno da mozemo dobiti uvjek dobár orgazam ,,i treba sve da se poklopi ,,i vrjeme,,i volja od muskarca za dugoistrazivanje zeninog tjela,,ovo ako muskarci preskoce,,,zaboravi ,,
mozes samo kako i sama potvrdujes kod zajednickog seksa na prazno jahati na palici sirovog pastuha,odnosno prvi orgazam je njegov,,,ali drugi je zagarantovano moj,,,pa i ponovno zavodenje na vise zahtjeva volju opet zene ,,,muskarci kada svrse hoce prvo svoj mir na nekoliko minuta
,naravno da je meni mnogo lakse potvrditi orgazmicke vrhunce ,,zamisli 30 godina jedan te isti partner koji je spreman na sve vrste seksualnog istrazivanja ...
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ženski orgazam nakon 35. godine

Post by Spanac_113 » 28 Feb 2014, 11:39

je, a mi svi glupi ko dva pistolja pa padamo na fake orgasm :maja
jos najbolje da se prepirem oko toga.

izlazio sam sa zenskom koja ne da je imala problema nego joj svrsavanje nije islo ali bas nikako. sa mnom il bez mene.
nemam pojma koje je traume prosla u djetinjstvu samo znam da se radije ne bi prco nego svaki put prolazit kroz torturu.

Post Reply

Return to “Sex”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests