Šta je seksizam?

Slatko ćoše.....

Moderators: spacebound, Duminjo

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Komentator suspendovan zbog seksističkog komentara o supruzi Lorisa Kariusa

Post by harlekin » 29 Dec 2020, 15:28

Polovica tih zemski od fudbalera se naslikava polugola u ime popularnosti i slave,guza uvijek u prvom planu,po tom su poznate to su izabrale i ponosne na taj svoj carobni dio tijela,ali ak netko dobaci komentar on je perveznjak,a rade to da bi dobile sto vise komentara,pa koji vrag :123

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37885
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Komentator suspendovan zbog seksističkog komentara o supruzi Lorisa Kariusa

Post by Pasaga » 29 Dec 2020, 15:35

harlekin wrote: 29 Dec 2020, 15:28 Polovica tih zemski od fudbalera se naslikava polugola u ime popularnosti i slave,guza uvijek u prvom planu,po tom su poznate to su izabrale i ponosne na taj svoj carobni dio tijela,ali ak netko dobaci komentar on je perveznjak,a rade to da bi dobile sto vise komentara,pa koji vrag :123
u ovoj zemlji gdje zivim to je popularan sport.
Masa je tih klubova,nekolika ranga takmicenja...bla bla ...
Sve su to komadi ...
Nedavno je jedan malo veci klub otjerao trenera.
Razlog.... nije im obezbjedjivao dovoljno sexsa posle nastupa.
Valjda nije nabavljao dovoljno pastuha ...i tak ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Komentator suspendovan zbog seksističkog komentara o supruzi Lorisa Kariusa

Post by MunDzi » 29 Dec 2020, 16:21

Naseef Mushroom wrote: 29 Dec 2020, 10:30
Problem je ma koliko iritantan i loš bio taj njegov stil, koliko god zvučalo u nekom momentu neprofesionalno, taj način komentarisanja je prolazio decenijama i ako je 50 puta ispričao sličan vic i prolazio je bez skandala njemu u tom momentu nije bilo jasno šta je rekao loše.

I nije sad da je dobio knjigu sa uputama kako se smije danas ponašati, obično ti komentari prođu bez problema a onda narednih dana se digne frka po socijalnim mrežama i onda televizijske kuće popuste pod pritiskom zbog sponzora, investitora i reaguju ovako.
Ma to uopste nije problem za svijet, nego njegov.
Ili se prilagodis i pratis zbivanja oko sebe ili izumres kao dinosaurus.

Za utjehu, uvijek moze komentarisati po forumima u Kalimero stilu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Šta je seksizam?

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2021, 10:44

Gerard Depardieu optužen za silovanje i seksualno zlostavljanje


Image

Francuski glumac Gerard Depardieu optužen je za silovanje i seksualno zlostavljanje, izjavio je sudski izvor za AFP u utorak, u posljednjem u nizu takvih navoda protiv uglednih ličnosti u Francuskoj.

Depardieu, jedan od najslavnijih glumaca svoje generacije, optužen je za seksualno zlostavljanje i silovanje glumice u dvadesetim godinama u 2018.
Početna istraga optužbi o silovanju protiv 72-godišnjeg Depardieua povučena je zbog nedostatka dokaza. Ona je, međutim, ponovo pokrenuta prošlog ljeta, vodeći do podizanja optužbi u decembru, saopćio je pravosudni izvor.

Glumica optužuje Depardieua da ju je silovao i seksualno zlostavljao u svom domu u Parizu u dva navrata u augustu 2018. godine.

Depardieuov advokat Herve Temime izjavio je za AFP da glumac, koji je na slobodi ali je pod sudskim nadzorom, "u potpunosti odbacuje sve optužbe".

Sudeći po izvoru bliskom slučaju, Depardieu je prijatelj glumičine porodice.

U nekim izvještajima se sugeriralo da su Depardieu i glumica probali scenu pozorišnog komada, ali je izvor kazao da "ničeg profesionalnog nije bilo u tom kontaktu".

Glumičina advokatica, Elodie Tuaillon-Hibon, izjavila je za AFP kako se nada da će "privatna sfera njene klijentice biti ispoštovana" dok se slučaj razvija.

Osim što je superzvijezda u svojoj domovini, Depardie je jedan od najpoznatijih francuskih glumaca širom svijeta.
online

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Komentator suspendovan zbog seksističkog komentara o supruzi Lorisa Kariusa

Post by Odraz » 26 Feb 2021, 07:50

almir90 wrote: 28 Dec 2020, 22:04
Naseef Mushroom wrote: 28 Dec 2020, 21:57
:plavi
Noge kao čačkalice, porediti ovog kostura i ženu poput Monice Bellucci.
E moj Dahlmanne zbog koga si suspendovan :grana
Meni su samo tetovaže odbojne, inače dobra je ženska.
Meni su bas tetovaze privlacne na njoj. :cool

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Šta je seksizam?

Post by Krokodil Behko » 09 Oct 2021, 10:24

BIZARNO, PA I SKANDALOZNO: Pogledajte za kakav su trofej igrale španske nogometašice, mnogi ostali bez teksta (FOTO)


Image
Španski klub Leganes organizirao je utakmicu nogometašica za trofej pod nazivom Trofeo Villa de Leganes.


Leganes je utakmicu za naslov igrao protiv Getafea, a pobjednička ekipa dobila je "Zlatni krastavac". Sam izgled nagrade mnoge je ostavio bez teksta jer smatraju da je seksistički i s puno ljutnje komentirali su objavljenu fotografiju na stranici Leganesa.





Leganes je slavio s 4:1.


online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4687 times
Status: Offline

Re: Šta je seksizam?

Post by ElTriconi » 09 Oct 2021, 10:26

Igrale za kurac? 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Šta je seksizam?

Post by Zizi » 09 Oct 2021, 14:44

Baš liči na krastvac :ha

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Šta je seksizam?

Post by Hannibal » 18 Oct 2021, 00:01

trofej namijenjen za razlicite upotrebe, podrzavam
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Krokodil Behko » 19 Dec 2021, 10:42

Image


SARAJEVO, (Patria) - Miomirka Melank, zastupnica u Parlamentu FBiH, predložila je izmjenu Krivičnog zakona FBiH kojom se spolno uznemiravanje počinje tretirati kao krivično djelo.

“Skoro dvije godine su prošle otkad sam predložila izmjene Krivičnog zakona FBiH koje nalažu usklađivanje s međunarodnim konvencijama, posebno s Lanzerote konvencijom Savjeta Evrope o zaštiti djece od seksualnog iskorištavanja i zlostavljanja. Prijedlog sam uradila u saradnji s Udruženjem Zemlja djece u BiH.


Uz izgovore da će izmjene biti izvršene integralno s ostalim prijedlozima, Ministarstvo pravde FBIH je odgodilo predložena rješenja i njihovo stavljanje na dnevni red Predstavničkog doma.

Najnovija izmjena koju sam predložila u vezi je sa spolnim uznemiravanjem, a radi se o Zakonu o dopuni Krivičnog zakona FBiH. U važećem Krivičnom zakonu FBiH nije prepoznato djelo ‘Spolno uznemiravanje’, što predstavlja otežavajuću okolnost za žrtve ove vrste nedjela, koje u sudskom postupku protiv počinilaca nisu mogle dokazati svoj tužbeni zahtjev pozivajući se na srodna djela kao što su: silovanje, prinuda na spolni odnos ili bludne radnje.

Član 208a Krivičnog zakona FBiH ‘Spolno uznemiravanje’ sadržavao bi sljedeće odredbe:

- Ko spolno uznemirava drugo lice, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

- Ko djelo iz stava (1) ovog člana učini prema maloljetniku, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

- Spolno uznemiravanje je svako verbalno, neverbalno ili fizičko ponašanje koje ima za cilj ili predstavlja povredu dostojanstva lica u sferi spolnog života, a koje izaziva strah ili stvara neprijateljsko, ponižavajuće ili uvredljivo okruženje.”
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Naseef Mushroom » 19 Dec 2021, 13:26

Kako su uvijek najglasnije sto se tiče seksualnog uznemiravanja i zakonima o tome one žene na koje nikad niko ne bi pomislio da ih uznemirava?
Skoro pa nikada neće o tome govoriti neko sa izgledom za koju će reći "Zna ona kako joj je teško i neprijatno, gdje god dođe gledaju je kao objekat".

Ova više izgleda kao neka koja sa dvije atraktivne prijateljice izađe u kafić pa kada momci se okreću za prijateljicama ona kaže " Idemo odavde, ne možemo od toliko pogleda na miru piće popiti".

A možda hoće i ona kada joj neko kaže na poslu "Dobro jutro, kako si?" da se može žaliti da je neko uznemirava i da može svojim zgodnim prijateljicama pricati kako je i njoj neugodno na poslu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Zagorka » 19 Dec 2021, 13:47

I to će biti mrtvo slovo.

I dalje će (pogotovo u ruralnijim sredinama), šef šlatati nečiju ženu koja je jadna došla u 6 u pekaru raditi.

I dalje će neki masni u kuhinji pitati "radi li onaj tvoj išta, meni se čini da si ti željna, hue hue grok".

Ako kaže, osta bez posla. A i sredina će reći da ga je nečim izazvala.

Jeste, te radnice što izgledaju kao da ih je život sažvakao i ispljunuo, ostavljaju djecu pod temperaturom i idu raditi s tim u mislima, baš izazivaju.

Nema pomoći. Zato napuštaju i odlaze. Jedan od razloga.

Nema borbe sa ovim sistemom. Mentalitetom. Samo otići.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Online

Re: Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Julia-Klara » 19 Dec 2021, 13:53

Zagorka wrote: 19 Dec 2021, 13:47 I to će biti mrtvo slovo.

I dalje će (pogotovo u ruralnijim sredinama), šef šlatati nečiju ženu koja je jadna došla u 6 u pekaru raditi.

I dalje će neki masni u kuhinji pitati "radi li onaj tvoj išta, meni se čini da si ti željna, hue hue grok".

Ako kaže, osta bez posla. A i sredina će reći da ga je nečim izazvala.

Jeste, te radnice što izgledaju kao da ih je život sažvakao i ispljunuo, ostavljaju djecu pod temperaturom i idu raditi s tim u mislima, baš izazivaju.

Nema pomoći. Zato napuštaju i odlaze. Jedan od razloga.

Nema borbe sa ovim sistemom. Mentalitetom. Samo otići.
Nazalost.

I samo jer je izmjenu zakona pokrenula zena pocinje se sa kmecanjem od strane muskaraca :rol Vec vidjeno...Milion puta do sada...
Cek da dodje glavni mizoginac :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Online

Re: Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Julia-Klara » 19 Dec 2021, 13:54

Naseef Mushroom wrote: 19 Dec 2021, 13:26 Kako su uvijek najglasnije sto se tiče seksualnog uznemiravanja i zakonima o tome one žene na koje nikad niko ne bi pomislio da ih uznemirava?
Skoro pa nikada neće o tome govoriti neko sa izgledom za koju će reći "Zna ona kako joj je teško i neprijatno, gdje god dođe gledaju je kao objekat".

Ova više izgleda kao neka koja sa dvije atraktivne prijateljice izađe u kafić pa kada momci se okreću za prijateljicama ona kaže " Idemo odavde, ne možemo od toliko pogleda na miru piće popiti".

A možda hoće i ona kada joj neko kaže na poslu "Dobro jutro, kako si?" da se može žaliti da je neko uznemirava i da može svojim zgodnim prijateljicama pricati kako je i njoj neugodno na poslu.
Strasno :grana
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Zagorka » 19 Dec 2021, 13:59

Julia-Klara wrote: 19 Dec 2021, 13:53
Zagorka wrote: 19 Dec 2021, 13:47 I to će biti mrtvo slovo.

I dalje će (pogotovo u ruralnijim sredinama), šef šlatati nečiju ženu koja je jadna došla u 6 u pekaru raditi.

I dalje će neki masni u kuhinji pitati "radi li onaj tvoj išta, meni se čini da si ti željna, hue hue grok".

Ako kaže, osta bez posla. A i sredina će reći da ga je nečim izazvala.

Jeste, te radnice što izgledaju kao da ih je život sažvakao i ispljunuo, ostavljaju djecu pod temperaturom i idu raditi s tim u mislima, baš izazivaju.

Nema pomoći. Zato napuštaju i odlaze. Jedan od razloga.

Nema borbe sa ovim sistemom. Mentalitetom. Samo otići.
Nazalost.

I samo jer je izmjenu zakona pokrenula zena pocinje se sa kmecanjem od strane muskaraca :rol Vec vidjeno...Milion puta do sada...
Cek da dodje glavni mizoginac :kafa

Sve to dođe na svoje. Imam dovoljno godina da sam do sad mogla svojim očima vidjeti kako pojedini ližu ono što su pljuvali.
I tuča na poslu, i razbijanja izloga šefovima.
Kad dođe do njegove žene.
A evo gledam od prijateljice tetak, kcerka mu zavrsila skolu i pocela raditi u Bingu.
Nije onaj čovjek. Drugu priču skroz priča. (A mala fakat lijepa).
Ne mogu a da mu ne spomenem neke njegove ranije izjave.
Džabe me čepaju ili išarete.
A moj Ibrahime, pa šta ti ono reče da Safetovu malu prije 5-6 godina?
Ma nisaaaam..
Aaaa. Nemoj meni nisam, zvaću i svjedoke ako treba.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12693 times
Status: Offline

Re: Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Masamune » 19 Dec 2021, 14:16

Sve je to ok, ali to sve treba dokazati pred sudom. Tu pola optužbi ne prođe, jer ne postoje dokazi ili dovoljno jaki dokazi.
Ako bismo zanemarili Sud i ako bismo se okrenuli nekim starim metodama onda možemo opet uspostaviti divlji zapad, inkvizicije, pa sve do kamenog doba.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Skin » 19 Dec 2021, 14:47

dokaz za spolno uznemiravanje bi trebao biti iskaz. fino kaze uznemiravanje.
ili ne kontam.

recimo mogu se prijaviti stari profesori koji pred kolegicom namjerno pricaju odvratne viceve sa seksualnim konotacijama, zbog cega se ona osjeca neugodno na radnom mjestu, mora da suti jer su joj nadredjeni i jer nema nikakvog zakona o spolnom uznemiravanju koji bi takvo ponasanje na radnom mjestu sankcionisao. je li to to?

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Naseef Mushroom » 19 Dec 2021, 14:49

Julia-Klara wrote: 19 Dec 2021, 13:54
Naseef Mushroom wrote: 19 Dec 2021, 13:26 Kako su uvijek najglasnije sto se tiče seksualnog uznemiravanja i zakonima o tome one žene na koje nikad niko ne bi pomislio da ih uznemirava?
Skoro pa nikada neće o tome govoriti neko sa izgledom za koju će reći "Zna ona kako joj je teško i neprijatno, gdje god dođe gledaju je kao objekat".

Ova više izgleda kao neka koja sa dvije atraktivne prijateljice izađe u kafić pa kada momci se okreću za prijateljicama ona kaže " Idemo odavde, ne možemo od toliko pogleda na miru piće popiti".

A možda hoće i ona kada joj neko kaže na poslu "Dobro jutro, kako si?" da se može žaliti da je neko uznemirava i da može svojim zgodnim prijateljicama pricati kako je i njoj neugodno na poslu.
Strasno :grana
Strašno kako da ne. Zamislite vi žene da su obrnute uloge i da o tome govori neko ko izleda kao Dino Mehmeda Mujkić ili Sejo Kalač. Do sada bi ispunile tri stranice teme samo sa smajlijima.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Naseef Mushroom » 19 Dec 2021, 14:56

Skin wrote: 19 Dec 2021, 14:47 dokaz za spolno uznemiravanje bi trebao biti iskaz. fino kaze uznemiravanje.
ili ne kontam.

recimo mogu se prijaviti stari profesori koji pred kolegicom namjerno pricaju odvratne viceve sa seksualnim konotacijama, zbog cega se ona osjeca neugodno na radnom mjestu, mora da suti jer su joj nadredjeni i jer nema nikakvog zakona o spolnom uznemiravanju koji bi takvo ponasanje na radnom mjestu sankcionisao. je li to to?
Ja kada sam radio u punionici sokova i u tekstilnoj firmi najvulgarnije su bile žene i govorile su pogane stvari kojr muško nikada ne bi pred ženama rekao
"Safo možeš li mi pomoći?"
"Mogu te jebat. Šta me jebeš čitav dan i zoveš me, nisi sposobna ništa sama uraditi".
Jedan momak tek počeo raditi, miran i kulturan, kada je čuo te psovke zacrvenio se, vidjelo se da se kod njega u kući to ne govori.
Zašto se u tim situacijama uvijek pomisli samo na jadno žensko? Zašto se samo one predstavljaju žrtvama?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12693 times
Status: Offline

Re: Uskoro zakon o spolnom uznemiravanju u FBiH

Post by Masamune » 19 Dec 2021, 14:58

Skin wrote: 19 Dec 2021, 14:47 dokaz za spolno uznemiravanje bi trebao biti iskaz. fino kaze uznemiravanje.
ili ne kontam.

recimo mogu se prijaviti stari profesori koji pred kolegicom namjerno pricaju odvratne viceve sa seksualnim konotacijama, zbog cega se ona osjeca neugodno na radnom mjestu, mora da suti jer su joj nadredjeni i jer nema nikakvog zakona o spolnom uznemiravanju koji bi takvo ponasanje na radnom mjestu sankcionisao. je li to to?
Ne znam da bi to bez većeg broja svjedoka ili bez audio snimka ili teksta tipa poruke i slično igdje moglo proći kao dokaz.
Ako je to 1 na 1 bez audio snimke i slično nema šanse da bi to moglo proći. Njena riječ protiv njegove.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Sex”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests