Legalizacija prostitucije

Slatko ćoše.....

Moderators: spacebound, Duminjo

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by paparaci » 29 Mar 2013, 00:14

nikakvog efekta ovo obracanje nece imati, jer "gospodu" u vrhu interesuju samo oni sami i niko drugi. oni konstantno rade na tome kako svoj narod jos vise oguliti, a nikako na tome da im pomognu i podignu zivotni standard.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Rockefeller » 24 Apr 2013, 03:16

POSAVLJAK wrote:Kako vi gledate na legalizaciju prostitucije??

Odobravate li legalizaciju i zašto??
Odobravam! (Btw. postoji i muška prostitucija :valja )

Zašto? Iz niza razloga... Razvoj alternativnih i koplementih tehnologija i grana (legalizacija prostitucije znači i unaprijedjenje zaštite, inovacije, podizanja svijesti o zaštiti, cijelu medicinu bi digla na noge (lijekovi za spolno prenosive bolesti))... I na kraju krajeva, djevojke koje ne bi znale drugačije zaraditi paru bi uvijek imale alternativu. Namjesto da umiru od gladi zaradjivale bi (i muškarci ako mogu :D ).

I naravno, država bi to sve fino lijepo oporezovala. :zid

PS. Sve po propisima i standardima.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Ruana
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Ruana » 24 Apr 2013, 08:31

Cuj djevojke koje ne znaju drugacije zaraditi novac nego prostitucijom, ne zna ocistit, oprat, usisat.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Nela » 24 Apr 2013, 10:41

Ruana wrote:Cuj djevojke koje ne znaju drugacije zaraditi novac nego prostitucijom, ne zna ocistit, oprat, usisat.
Pa jel bolje klecati na koljenima 5 minuta ili sat vremena, vrijeme je novac draga moja Ruana, nemaju one kad ribati.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Ruana
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Ruana » 24 Apr 2013, 10:44

Ja vise ne znam sta imaju legalizovat i ko jos placa za to, kad radodajki na svakom koraku od 13 do 80.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Nela » 24 Apr 2013, 10:46

Ruana wrote:Ja vise ne znam sta imaju legalizovat i ko jos placa za to, kad radodajki na svakom koraku od 13 do 80.
Pa da ti pravo kazem i ja se cudim da to jos uvijek neko placa :cudi
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

dacina_curica
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by dacina_curica » 24 Apr 2013, 10:48

A sto to koga imati briga da li zena zaradjuje novac na ledjima ili ribajuci hale? Sve dok je licni izbor u pitanju ja kazem bujrum...legalizovati jasta, hem ce zenama u tom zanatu dati neke beneficije hem ce, kao sto Roki rece, drzava imati porez od toga...

P.S. davno sam rekla da prostituke postujem vise od politicara...ostajem pri tome. :)

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Katja » 24 Apr 2013, 10:54

U tom činu sudjeluju najmanje dvoje: prostitutka i klijent (koji često doma ima i ženu i djecu).
Zašto se samo nju kritizira a ne i njega... i to još od strane ženskih osoba... nikad mi neće biti jasno. :cudi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2013, 11:17

Katja wrote:U tom činu sudjeluju najmanje dvoje: prostitutka i klijent (koji često doma ima i ženu i djecu).
Zašto se samo nju kritizira a ne i njega... i to još od strane ženskih osoba... nikad mi neće biti jasno. :cudi

Imali smo vijest o tome da je Švedska uvela kazne ne za prostitutke nego za njihove mušterije. Naravno da je prostitucija opala i to drastično. Mnogo je djevojaka u nevolji pa zaradjuju i na taj način. Ali ako se opali po džepu one kod koji se novac na početku igre nalazi, to znači da nema ni novca a ako ga nema - nema ni prostitucije. Logično. Ovo bih odmah da se primjenjuje i kod nas.
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by dacina_curica » 24 Apr 2013, 11:22

Ali zasto uopste zabranjivati, mislim uvoditi kazne? :cudi Ovo su usluge koje koriste odrasli ljudi koji te odluke donose svjesno...niko ne tjera muskarca da ide prostituki. Jedini problem kod nelegalizovanja prostitucije je to sto prostituke nisu zasticene od strane zakona pa se svaki krkan uvrti u glavu da se moze izivljavati na njima kako mu volja....

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by POSAVLJAK » 24 Apr 2013, 12:08

ček ček cure, rekoste da radodajki ima na svakom koraku, jesam li ja onda smotan ili slijep?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2013, 12:15

POSAVLJAK wrote:ček ček cure, rekoste da radodajki ima na svakom koraku, jesam li ja onda smotan ili slijep?
Možda si samo kokuz :p
online

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Katja » 24 Apr 2013, 12:21

Krokodil Behko wrote:
Katja wrote:U tom činu sudjeluju najmanje dvoje: prostitutka i klijent (koji često doma ima i ženu i djecu).
Zašto se samo nju kritizira a ne i njega... i to još od strane ženskih osoba... nikad mi neće biti jasno. :cudi

Imali smo vijest o tome da je Švedska uvela kazne ne za prostitutke nego za njihove mušterije. Naravno da je prostitucija opala i to drastično. Mnogo je djevojaka u nevolji pa zaradjuju i na taj način. Ali ako se opali po džepu one kod koji se novac na početku igre nalazi, to znači da nema ni novca a ako ga nema - nema ni prostitucije. Logično. Ovo bih odmah da se primjenjuje i kod nas.
Istina, ali ne govorim o zakonodavcu već usputnim komentarima običnog puka.
Eno, stalno se neke radodajke spominju...samo draže jadnog Posavljaka. :ooo

Blackhawk
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Blackhawk » 24 Apr 2013, 12:30

pa ti na vlasti su protiv legalizacije, zato sto su vecinom oni korisnici istih, a kad bi se legalizovala, vjerovatno bi doslo do povecanja troskova, a isto tako bi bila smanjena i anonimnost doticnih..
Znaci, kad bi se legalizovala, onda bi "javna kuca" morala da bude uvedena kao d.o.o ili nesto slicno, i morala bi placati poreze, doprinose za zaposlene, PIO, ZO i ostale cake.. Pa tu je i onda zdravstvena inspekcija, pa razne druge inspekcije, razne dozvole za rad, ovo ono.. Puno troskova.
I plus, rad bi bio ogranicen na 8 sati dnevno,pa neradni dani, plus ako radis prekovremeno znaci vise se i placaju..
To poslodavcu nebi islo u prilog i morao bi dici cjenu usluga ako bi i dalje mislio zaradjivati dobre pare..
Zbog svega toga usluge bi poskupjele za 50 a mozda cak i 100 ili 200 %

Ruana
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Ruana » 24 Apr 2013, 12:51

Ono porez od prometa. Pa od kolko godina bi trebale ici u penziju.?

Blackhawk
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Blackhawk » 24 Apr 2013, 12:56

Pa 60 god starosti ili 35 god staza..
Ako krenu u 18. sa poslom, to je u 53. god vec za penzije...

dacina_curica
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by dacina_curica » 24 Apr 2013, 13:02

Krokodil Behko wrote:
POSAVLJAK wrote:ček ček cure, rekoste da radodajki ima na svakom koraku, jesam li ja onda smotan ili slijep?
Možda si samo kokuz :p

Da pokrenemo humanitarnu kakvu, da Posavljaku obzbjedimo nekih godinu dana dzabole *****? :oo Daj ziro racun za uplatu. :oo

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119623
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5627 times
Been thanked: 12139 times
Contact:
Status: Online

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Maja » 24 Apr 2013, 13:24

Nije sad da trčim da branim prostitutke i da bih se sutra družila s jednom, al ne stvarno... koji je smisao zabrane prostitucije? Zašto je kome bitno na koji način će žena zaraditi novac? Nikako to ne kontam. Naravno da ovdje ne mislim na trgovinu ženama, prisilnu prostituciju, ali ove koje to rade dobrovoljno sa punoljetnim i psihički normalnim muškarcima...šta se to koga tiče :hm
Na koji način to one nekom štete? To je isto kao da zabraniš čovjeku da obrađuje svoju zemlju i prodaje proizvode s nje.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by Dust » 24 Apr 2013, 13:34

Pa mozda zbog spolnih bolesti? Ionako su u porastu, a sta bi tek bilo da je ovakav nacin kresanja legalizovan? Ne znam, moje misljenje.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

dacina_curica
Status: Offline

Re: Legalizacija prostitucije

Post by dacina_curica » 24 Apr 2013, 13:36

Pa nema svrhe...Razmjena dobara kao i svaki drugi zanat...naravno ako govorimo o dobrovoljnoj prostituciji. :)

Problem kod ovog zanata vs. nekog drugog, recimo arhitekte :oo je sto se u diskusiju uvodi i moralna tacka gledista koja se cesto usko veze uz religijske propise..instant problem

Post Reply

Return to “Sex”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests