Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Slatko ćoše.....

Moderators: spacebound, Duminjo

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Calla » 16 May 2014, 13:56

vidi se po iskustvu vama ispricanog,,da je ovakvih slucajeva na svu srecu ipak malo,,!

,,,ne ulazite prebrzo u presuhe ,,
mic po mic ,, polako je navodnjavajte dok se gospon P ne osjeti u V kao raskomocen!!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Bla » 16 May 2014, 13:57

A tako se to radi... :ideja
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Calla » 16 May 2014, 14:35

Bla wrote:A tako se to radi... :ideja

Hallooooo
pa V zavrjeduje itekako da joj se pokloni paznja,,!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Bla » 16 May 2014, 14:55

pa šta misliš šta će mi ona svjetiljka na čelu... :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Calla » 16 May 2014, 15:02

Bla wrote:pa šta misliš šta će mi ona svjetiljka na čelu... :D.

pored ovog tvog blese na avataru,, zgrozim se,,
od njeg i ne vidim tvoje mozgovne svjetiljke :ljub
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Bla » 16 May 2014, 15:40

Calla wrote:pored ovog tvog blese na avataru,, zgrozim se,,
Kako ona stara narodna:
nešto nešto
i dlaka smeta
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Spanac_113 » 16 May 2014, 15:59

Bla wrote:
Calla wrote:pored ovog tvog blese na avataru,, zgrozim se,,
Kako ona stara narodna:
nešto nešto
i dlaka smeta
...svaka dlaka smeta :kafa
ne pitaj, sindikat.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by mrki62 » 16 May 2014, 17:24

Pa i čemu ga vaditi, neka ga drži dok joj ne dosadi a i on da se "naćejfi" - "odišćili" :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by gejsha » 16 May 2014, 17:31

Ja sam također čula za jedan slučaj kod nas, momak i djevojka su spavali u parku i neko ih je prepao od prolaznika, bilo je valjda nekad rano ujutro, i cura se prepadne i zgrči. Tako da su morali u bolnicu, drugačije se ne može riješiti.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Krokodil Behko » 09 Mar 2019, 10:25

Rodila bebu iako nikada nije imala seksualni odnos


Image

Revati Bordawekar iz Indije pati od vaginizma, zbog čega joj se vagina stisne kad god pokuša da stavi nešto u nju. Međutim, 30-godišnja djevica je prošlog mjeseca prirodno rodila djevojčicu Evu nakon IVF potpomognute trudnoće.

Revati iz Ahmednagara upoznala je svog muža 2013. godine preko Internet stranice za upoznavanje. U to vrijeme on je živio u SAD-u, ali se kasnije preselio u Indiju.

Tek prve bračne noći, s 25 godina, Revati je otkrila svom mužu da ima vaginizam, koji pogađa samo jedan odsto žena. Posljednji put je pokušala d vodi ljubad sa suprugom prije nego što su krenuli na vještačku oplodnju, početkom 2018. godine. Otkrila je da joj je seks "super neugodan" i da je očajnički željela da bude što prije gotov.

"Vaginizam je nevoljno, refleksno grčenje mišića dna karlice u situacijama kada nešto ulazi ili se umeće u vaginu. Žena osjeća visok stepen neugodnosti i izraženu bol. Razlozi vaginizma su često povezani sa strahom ili neugodnim ranijim seksualnim iskustvom. Nekim ženama se vaginizam događa uvijek prilikom svake vrste penetracije, nekima samo s jednim partnerom, nekima samo prilikom seksualnog kontakta, ali ne i pri umetanju tampona", objasnio je ginekolog doc. dr. sc. Ivan Fistonić, prenosi "24sata.hr".

Nakon što je Revati objasnila svom mužu da ima vaginizam, on joj je rekao da se ne brine i da sada treba neko vrijeme da posvete upoznavanju.

Shvatila je da nešto nije u redu kada je prvi put pokušala da upotrijebi tampon, u dobi od 22 godine. Rekla je da joj se svaki put kada bi pokušala da stavi tampon počele tresti ruka te da bi joj se zatvorio vaginalni otvor. U tom trenutku joj je bilo jako neugodno da ode kod doktora ili čak da razgovara o tome kroz šta prolazi.

"Iako sam sumnjala da neću moći da imam seksualni odnos, odlučila sam da se ne bavim time te vidim kako će se stvari odvijati u budućnosti", objasnila je ona.

Guglajući svoje simptome, saznala je za primarni vaginizam i pročitala da postoji lijek za njeno stanje, što ju je jako razveselilo. Savjetovali su joj da proba seks s dužom predigrom, da pije vino kako bi se opustila, pa čak i da nabavi kremu koja će joj umrtviti genitalno područje kako bi mogla da ima odnos s mužem. Ništa od toga nije joj pomoglo.

"Primarni vaginizam je situacija koja postoji oduvijek, to jest žena nikad nije uspjela ostvariti bezbolni seksualni kontakt. Sekundarni vaginizam nastaje nakon perioda uredne, bezbolne seksualnosti. Moguća je posljedica seksualnog zlostavljanja, emocionalne traume, infekcije, sužene rodnice nakon zračenja pri liječenju maligne bolesti ili u postmenopauzi kada je seksualni kontakt bolan zbog suhoće rodnice uzrokovane nedostatkom estrogena", objasnio je ginekolog Fistonić.

Poslije toga doktori su joj operativno smanjili himen i proširili vaginalni otvor u nadi da će riješiti problem, ali ni to joj nije pomoglo.

Par se na kraju odlučio na vještačku oplodnju, koja je isto invazivna metoda. U maju 2018. godine, u drugom ciklusu, Revati je ostala trudna.

"Kada je test na trudnoću pokazao pozitivni rezultat, osjećala sam se tako nestvarno da sam plakala. To je bio dan koji smo dugo čekali", rekla je.

Tokom trudnoće Revati je počela da krvari i trebala je da ide na vaginalni ultrazvuk - što zahtijeva umetanje sonde. Na pregledu je Revati zamolila da joj dva člana medicinskog osoblja 'drže ruke' i 'umiruju stopala', a doktor joj je obećao da će polako umetnuti sondu.

Njena babica je s vremenom primijetila da je Revati sve više tolerisala dodirivanje genitalnog područja, te ju je pitala da li želi da pokuša prirodno rođenje umjesto carskog reza.

"Otišli smo na niz trudničkih kurseva gdje su me uvjerili da barem pokušam prirodno roditi", objasnila je Revati.

Prošli mjesec, nakon 48 sati trudova, Revati je prirodnim putem rodila kćerku Evu. Otkrila je da je tražila pet minuta da se pripremi prije nego što je počela da gura.

"Razmišljala sam o svojoj borbi od tinejdžerskih godina kad su mi govorili da se samo opustim i da će se 'to dogoditi'. Razmišljala sam kako sam bila nesretna što sam lišena nečega što ljudima dolazi sasvim prirodno. I na kraju, pomislila sam kako je ovo bila moja jedina šansa da iskusim čudo prirodnog vaginalnog poroda. I onda sam počela da guram", ispričala je Revati.

"Liječenje zavisi od toga da li je vaginizam primarni ili sekundarni. Ginekološkom konzultacijom i pregledom liječnik će zaključiti o tome postoji li stečena (sekundarna) problematika koju je moguće izliječiti (infekcija, estrogenska ili laserska terapija u menopauzi kojom će se postići dobra lubrikacija i omogućiti uživanje u seksualnosti). Kod primarnog vaginizma je najčešće potrebno ženu savjetovati o fiziologiji seksualnosti, tehnikama relaksacije i samokontrole mišića zdjeličnog dna. Ponekad se pri 'učenju' relaksacije koriste dildoidni vaginalni dilatatori kojima se trenira opuštanje. Kod primarnog vaginizma je dobrodošla konzultacija seksualnog terapeuta", rekao je doktor Fistonić.

Revati je dodala da je željela da pokaže drugim ženama da ih vaginizam ne može spriječiti da rode prirodnim putem.

"Ako sam ja to uspjela, koja imam primarni vaginizam, onda to mogu sve žene s ovim stanjem. Još nismo pokušali seks, ali sam uvjerena da nam vaginizam više neće biti prepreka", izjavila je Revati za britanski "Daily Mail".

"Takođe, vaginizam je stvaran, on 'nije u tvojoj glavi' i neće nestati ako se opustiš, popiješ vino ili koristiš lubrikant", zaključila je.


(24sata.hr, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Hannibal » 09 Mar 2019, 11:55

tovar wrote: 15 Aug 2012, 16:15 ... dobro je da nema tahograf ko na kamionu. (kad je kojom brzinom, kad se zaustavila, kad je točila, kad je ulje mjenjano, jel procurio karter, kakvo je ogibljenje, amortizeri jesul spirale il lisnati federi, kakav je kardan ...)
koji brat haha
🐽

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by alcapone » 09 Mar 2019, 15:35

Vajdzana 🤣🤣🤣🙈
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Mutevelija » 24 Mar 2019, 20:26

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Vjetar » 24 Mar 2019, 21:33

Odmah mi film Seks, partijski neprijatelj br. 1 padne na pamet :hihi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Podrinjac » 24 Mar 2019, 21:45

Bio jednom jedan takav slučaj u Goraždu. Žena udata, ima dijete, u SDA stranci, handrila se sa jednim stranačkim kolegom i zakovali se hahahahaha...
Ne znam za ostale gradove, ali ovdje je SDA stranka prava primitivno-seljačka stranka, u kojoj ne znaš ni ko koga tu handri.

Najgore od svega toga što se ponašaju kao da se ništa desilo nije.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Hurija » 10 Apr 2021, 07:53

:)

Dešava se isto pa znali su onako spojeni i putovati do većeg medicinskog centra a i prezervativ je znao ostati kažu u djevojci a ovamo se vodila nevina .


Dobra je ova tema za jutro baš.


:D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Melek » 10 Apr 2021, 07:56

Vidjaj podrinjca, SDA kriva i sto se mindza zakovala :ccc
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Krokodil Behko » 10 Apr 2021, 09:56

Hurija wrote: 10 Apr 2021, 07:53 :)

Dešava se isto pa znali su onako spojeni i putovati do većeg medicinskog centra a i prezervativ je znao ostati kažu u djevojci a ovamo se vodila nevina .


Dobra je ova tema za jutro baš.


:D

Tako je Munevera. Jutro je dobro i za uvući i za izvući.
online

User avatar
grozdjar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5074
Joined: 16 Sep 2018, 22:42
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by grozdjar » 10 Apr 2021, 10:03

A ne znam ni sto bih ga vadio, ni 'vako ni nako. Unutra mu je 100x bolje

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Ne mozes ga izvuci-vaginizam

Post by Pasaga » 10 Apr 2021, 10:18

Krokodil Behko wrote: 10 Apr 2021, 09:56
Hurija wrote: 10 Apr 2021, 07:53 :)

Dešava se isto pa znali su onako spojeni i putovati do većeg medicinskog centra a i prezervativ je znao ostati kažu u djevojci a ovamo se vodila nevina .


Dobra je ova tema za jutro baš.


:D

Tako je Munevera. Jutro je dobro i za uvući i za izvući.
pisah ovde..
imadosmo 2. takva slucaja
u bivsoj mi firmi
u bivsoj nam drzavi ....
al se nekad dobbrrroooo.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Sex”

Who is online

Users browsing this forum: Fuddo, ironman, Julia-Klara, Masamune, Matan, numka, Veca and 18 guests