Đurologija ruši sve rekorde

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Đurologija ruši sve rekorde

Post by Maja » 04 Feb 2015, 12:04

Image

Interesovanje sarajevske publike za predstavu Đurologija, autorski hit Branka Đurića Đure, ne jenjava.

Nakon što su ulaznice za prvu predstavu prodate u samo pola sata, a vrlo brzo i za ostale najavljene termne, organizator je odlučio da igranje ove predstave produži za još jedan dan.

Dva dodatna termina planirana su za ponedjlejak 9. februar, kada će predstava biti izvedena u 18.30 i 21.00.

Ovaj svojevrsni antistand-up show, koji najviše podsjeća na neposredan i iskren razgovor s publikom, do sada je po nekoliko večeri zaredom nasmijavao publiku u Tuzli, Zenici i Banjoj Luci.

Definitivni rekord u broju izvedbi zasad drži beogradski Dom sindikata, gdje je popularni "nadrealista" nastupio šest puta, u rasprodanoj dvorani. Očito je da će slično biti i u Sarajevu.


CIJENE ULAZNICA:

Regular - 20KM
VIP (prva 3 reda) - 40KM

Radiosarajevo.ba


Jel čemu ovo? Šta se priča, ko je bio/planira ići?

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Đurologija ruši sve rekorde

Post by Julia-Klara » 04 Feb 2015, 12:09

vidjela sam da dolazi u brcko kada sam eventualno planirala ici, ali tesko
posto je stand-up u pitanju onda prica o svemu
valjda
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Đurologija ruši sve rekorde

Post by Maja » 04 Feb 2015, 12:33

Mislila sam sta pricaju oni koji su gledali.

Alpha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6360
Joined: 07 May 2014, 00:43
Location: baza deda mraza
Status: Offline

Re: Đurologija ruši sve rekorde

Post by Alpha » 04 Feb 2015, 14:39

djuro to ima u sebi nesto i volega ljudi , samom je pojavom smjesan i nacin kako to radi , bas kad sam gledao emisiju sa njim tvoje lice zvuci poznato i vece sa ivanom ivanovicem oplakao sam ,ne treba mu puno kad cvojek ima to u sebi i smisao za humor i ljudi vole iskrenost... :cool
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬
COR NON MENTITUR
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Đurologija ruši sve rekorde

Post by Heidi » 05 Feb 2015, 00:17

Julia-Klara wrote:vidjela sam da dolazi u brcko kada sam eventualno planirala ici, ali tesko
posto je stand-up u pitanju onda prica o svemu
valjda

Kad dolazi u Brcko?
Mozda sam i ja kod kuce pa da idemo zajedno :jupi
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Đurologija ruši sve rekorde

Post by Sibila » 05 Feb 2015, 00:32

Maja wrote:Mislila sam sta pricaju oni koji su gledali.

znaci li ti ista ako je neko gledao rade serbedziju...... :hm :ooo :o


ili macca dzevrasima za precjednika :plavi :plavi

ne znam djuro mora da je dobar..........ne moze biti lose nikako............................ja necu ici............al valjda ce se ponavljati.... :zubi

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Đurologija ruši sve rekorde

Post by Fatma » 05 Feb 2015, 12:35

Kako bih bila sretna da ga gledam,obožavam njegov smisao za humor

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Đurologija ruši sve rekorde

Post by Heidi » 05 Feb 2015, 14:57

[ytube][/ytube]

Kralj :valja
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Đurologija ruši sve rekorde

Post by Julia-Klara » 05 Feb 2015, 15:03

[ytube][/ytube]
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Đurologija ruši sve rekorde

Post by Julia-Klara » 05 Feb 2015, 15:04

ovo mi je najbolje

[ytube][/ytube]
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Đurologija ruši sve rekorde

Post by Mala_Mu » 29 Nov 2015, 23:09

LEGENDARNI GLUMAC I MUZIČAR Vozdra raja, ja sam Branko Đurić, naš poznati glumac



Image

Razgovarala: Larisa Sarajlić-Ramović

Kada Branko Đurić Đuro (53) bude podvlačio crtu ispod godine koja je na izmaku, sigurno je da će na profesionalnom planu dominirati veliki uspjeh koji je postigao autorskom hit predstavom “Đurologija”.

Svojim neponovljivim smislom za humor punio je dvorane širom bivše Jugoslavije, Evrope i svijeta, a interes za “Đurologiju” ne jenjava. Prije premijera u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu, Đuro je svoju “Đurologiju” 2014. predstavio, ustvari testirao, u dalekoj Australiji. Kada je vidio reakciju publike, krenula je velika priča.

Bezbroj puta legendarni Đuro pozdravio je publiku riječima: "Vozdra raja, ja sam Branko Đurić, naš poznati glumac", a sigurno je da će život svojevrsnog anti-stand up šoua, koji najviše podsjeća na neposredan i iskren razgovor sa publikom, potrajati još dugo.

Privatni teatar

Doslovno između gostovanja na različitim kontinentima Sarajlija s ljubljanskom adresom dao je veoma otvoren i zanimljiv intervju za “Dnevni avaz”, u kojem je govorio o “Đurologiji”, ali i o svom rediteljskom i muzičkom angažmanu te o porodici.

“Đurologiju” već duži period konstantno igrate, a interes publike je nesmanjen. Koliko Vam to znači u vremenu kada vrijednosti preko noći nestaju i padaju u zaborav?

- Laska mi to što zabavljam toliko ljudi i što ih u sat i po, koliko predstava traje, odmaknem od sive svakodnevice.

Imate li podatak koliko je publike do sada vidjelo “Đurologiju”?

- Skoro 50.000 gledalaca!

Mijenjate li sadržaj predstave u zavisnosti od aktuelnih dešavanja?

- Predstava ne obrađuje dnevnopolitičke teme i zato je danas aktuelna isto kao i prije godinu, kada sam počeo igrati.

Kada ćete sa svojim projektom ponovo u Bosnu i Hercegovinu?

- Igrao sam prije nekoliko dana u Banjoj Luci, uskoro dolazim ponovo u Tuzlu i Zenicu… Sada sam u Njemačkoj, a u decembru idem na američku turneju.

U kojoj je fazi osnivanje privatnog teatra s Reneom Bitorajcem u Zagrebu?

- U najtežoj. Vrijeme je za adaptaciju i pripremu prostora da postane ono što smo zamislili - pozorište, klub, mjesto za koncerte, zabave, centar raznih događaja…


Je li u vrijeme konzumerizma i prezasićenosti svim i svačim teško pronalaziti kvalitetne izazove?

- Upravo suprotno. Mislim da danas kvalitetne stvari vrlo brzo isplivaju iz mora gluposti kojima nas svakodnevno zasipaju. Siguran sam da pravi ljudi prepoznaju prave stvare, a mišljenje ovih kojima je dovoljno da danima gledaju kako kamere snimaju deset egzibicionista zatvorenih u jednu kuću i tome slično, i ne zanima me pretjerano.

Mnogo vremena provodite na točkovima. Dolazi li kod Vas do zasićenja tempom života koji iziskuje Vaša filmska, pozorišna i muzička karijera?

- Pa, točkovi su mi u opisu radnog mjesta. Navikne se čovjek na to, pogotovo ako imam mogućnost da često svoje najbliže povedem sa sobom na put.

U čemu pronalazite balans?

- Obično u vožnji biciklom.

Mnoge žene danas tvrde da su pedesete godine nove tridesete. Možete li se Vi u 53. godini složiti s tim iz muškog ugla?

- Ma ja ne razmišljam o tome, nemam vremena za te analize. Kad jednom počneš razmišljati o svojim (i tuđim) godinama, znači da nemaš pametnijeg ili nikakvog drugog posla.


Koliko Vas aktuelna dešavanja u regionu i svijetu brinu s obzirom na to da ste otac troje djece?

- Vjerovatno isto koliko i sve druge roditelje za njihovu djecu. Trudim se da ih naučim da su promjene (sebe i drugih) sastavni dio života. Pravog intelektualca nikada nije stid da promijeni svoje mišljenje.

Šta se trenutno dešava s “Bombaj štampom”?

- Kao i uvijek, “uskoro ulazimo u studio”. Rijetko sviramo, jer smo svi iz benda prilično zauzeti. Sve se svelo na nekoliko koncerata godišnje. Novu godinu počet ćemo popravljanjem prosjeka, jer već u januaru imamo koncert u Zagrebu.

Jesu li Vam dosadila pitanja o “Audiciji” i “Nadrealistima”?

- Nisu. Dosadilo mi je to da ljudi povezuju te dvije stvari, koje nemaju mnogo zajedničkog.

Sve i da to ne želim, ja sam prema svemu Sarajlija

Mada već dugo živite u Ljubljani, za mnoge ste oličenje Sarajlije. Šta mislite zbog čega je to tako?

- Pa, zar možete i zamisliti da bih ja nekome mogao biti oličenje Ljubljančanina? Sve i da to ne želim, ja sam prema svemu Sarajlija.


Glumac i muzičar kojeg najradije gledate, odnosno slušate?

- U jednoj osobi to je još veliki Čarli Čaplin (Charlie Chaplin)! I ne samo glumac i muzičar nego i scenarista i reditelj.


Možete li nam najaviti svoje nove filmske projekte (glumačke i rediteljske)?

- Trenutno radim na pripremama za svoj treći (režijski) film. U dogovorima sam s koproducentima iz Amerike i Gruzije i nadam se da ću vam uskoro moći tačnije reći o čemu se radi i kada bi trebalo početi snimanje.

Djeca i supruga

Đuro ima troje djece. Njegov najstariji sin Filip dijete je iz prvog braka. Filip je do svoje dvadesete godine živio sa majkom u Sarajevu, a studij fotografije upisao je u Ljubljani, gdje živi s ocem, njegovom suprugom Tanjom Ribič i polusestrama - 19-godišnjom Zalom i desetogodišnjom Elom.

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests