Grammyji 2016

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Grammyji 2016

Post by storm » 16 Feb 2016, 08:26

Grammyji 2016: Adele grozna, Kendrick odličan, Gaga kao Bowie, a Rihanna otkazala nastup

Image

Nagrada za album godine na kraju je pripala Taylor Swift koja je održala govor koji Kanye West ove godine, iznenađujuće, nije prekinuo
Piše: H.M.



Foto: Getty Images

PEDESET i osma dodjela Grammyja već je od samog početka dala naslutiti da će ova večer pripasti najvećem pobjednika ovogodišnje dodjele - losangeleskom reperu Kendricku Lamaru.

Lamar je, naime, i prije nego je show službeno počeo, već pokupio četiri nagrade (najbolja rap izvedba, najbolja rap pjesma, najbolja repana/pjevana suradnja, a njegova suradnja s Taylor Swift zgrabila je i gramofon za najbolji spot), a čim su Ice Cube i njegov sin dodijelili nagradu u kategoriji najboljeg rap album, i ona je pripala Kendricku.

Ipak, nagrada za album godine na kraju mu je promakla i završila u rukama Taylor Swift koja je održala govor koji Kanye West ove godine, iznenađujuće, nije prekinuo (ali mu se pjevačica indirektno obratila rekavši da postoje ljudi koji će uvijek htjeti umanjiti dostignuća uspješnih žena).

U ulozi voditelja ove je godine bio LL Cool J pa ste se već od samog starta pripremili za opušteni, ali potpuno neduhoviti nastup (i puno oblizivanja usana), a LL-u nije previše pomogao ni inače odlični Stephen Colbert kojem je misija očito bila odrađivati ozbiljna javljanja iz New Yorka gdje se pripremalo veliko iznenađenje večeri.

Ukratko, bila je ovo večer opraštanja od preminulih glazbenika, dodijelilo se par nagrada (puno prije same ceremonije), ali bilo je tu i odličnih, solidnih, ali i nekih iznenađujuće groznih nastupa.

Što se nastupa tiče, počelo je žestoko, a u glavni dio večer uvela nas je Taylor Swift i "Out of the Woods" (koja je unaprijed osvojila je nagradu za najbolji vokalni pop-album za "1989"). Nakon nje pozornicu su preuzeli Carrie Underwood & Sam Hunt, a reakcije publike posebno je izazvao The Weeknd koji je izveo "Can't Feel My Face" i "In the Night".



Andra Day i Ellie Goulding imale su nešto slabiji nastup, ali ubrzo je uslijedila poslastica (pogotovo ako ste fanovi afektiranja).

Naime, radilo se o seriji izvedbi pjesama Lionela Richieja kad su se na pozornici izredali Luke Bryan, John Legend, Demi Lovato, Tyrese i Meghan Trainor koji su, baš maksimalno doživljavali svaki otpjevani stih i priredili nam nastup kojeg se ne bi posramila ni Celine Dion. Situaciju je na kraju spasio Lionel Ritchie koji je sve iz svemira vratio na Zemlju. Očekivano, društvene mreže su ovo doživjeli kao "odličan nastup Demi Lovato".



Little Big Town uletio je s malo countryja, Stevie Wonder i Pentatonix malo a capelle uz poruku da bismo trebali učiniti sve što je u našoj mogućnosti da bismo svakoj osobi s invaliditetom omogućili pristup svemu, a Eaglesi su odali počast Glennu Freyju.



U isto vrijeme stigla je informacija da je Rihanna odgodila nastup zbog bronhitisa.

I sve je ovo bilo u redu, ali titulu "prvog STVARNO zanimljivog nastupa večeri" definitivno je ukrala ekipa mjuzikla "Hamilton" koji se paralelno s dodjelom održavala u njujorškom kazalištu Richard Rodgers Theatre.

Nakon toga pozornicu je razorio izvrsni Kendrick Lamara koji je još jednom dokazao da je jedan od najzanimljivijih ljudi koje trenutno možete pogledati uživo, a njegov teatralni shizofreni medley publika je pozdravila ovacijama. Zasluženo jer ovo je bio vrhunski nastup.


Nastup Adele svakako je bio jedan od očekivanijih nastupa večeri, ali pjevačica je grozno podbacila jer bilo je tu previše nesigurnosti i raspadanja. Mnogi su vrlo brzo zaključili da je ovo bio jedan od njezinih gorih nastupa, a Adele se kasnije oglasila i na Twitteru te poručila kako je imala tehničkih poteškoća.



Iako nastup Justina Biebera, Skrillexa i Dipla nije bio ništa spektakularno, bio je pravo osvježenje nakon Adele, a to je nešto što ne možete baš često napisati.

Lady Gaga odala je počast Davidu Bowieju tako što nas je provela kroz neke od većih hitova u njegovoj dugogodišnjoj karijeri. Bio je to odličan nastup, a na "Let's Dance" pridružio joj se i Nile Rodgers koji je spomenutu pjesmu i producirao.



Bila je ovo "večer mrtvih" pa su pozornicu odmah nakon Gage preuzeli Miguel koji je pjevao "She's Out of My Life" Michaela Jacksona te Chris Stapleton, Gary Clark Jr. i Bonnie Raitt koji su odali počast B.B. Kingu. Još jedan moćan nastup.



Alabama Shakes, bend koji je dokazao da izgled nije presudan za uspjeh, nakratko je preuzeo pozornicu kako bi nas podsjetili da su neki glazbenici i preživjeli 2015. i 2016., a onda su kormilo preuzeli Hollywood Vampires, bend koji čine Alice Cooper, Joe Perry i Johnny Depp, i odali počast Lemmyju iz Motorheada.

Nakon staraca pozornicu preuzima čudo od djeteta, 12-godišnji Joey Alexander čije ćete videe danas sretati na svom News Feedu, a za kraj dodjele na pozornici su se pojavili Pitbull, Robin Thicke, Sofia Vergara, Joe Perry i Travis Barker i završili dodjelu.

Najbolji rap album

Kendrick Lamar - To Pimp A Butterfly

Najbolji country album

Chris Stapleton "Traveller"

Pjesma godine

Ed Sheeran "Thinking Out Loud"

Najbolji kazališni album

"Hamilton"

Najbolja rock izvedba

Alabama Shakes "Don’t Wanna Fight"

Najbolji novi izvođač

Meghan Trainor

Album godine

Taylor Swift "1989"

Record of the year

Mark Ronson i Bruno Mars "Uptown Funk"

Najbolja rock izvedba

Alabama Shakes - Don't Wanna Fight

Najbolji glazbeni video

Taylor Swift & Kendrick Lamar - Bad Blood

Najbolji glazbeni film

Asif Kapadia - Amy

Najbolja pop izvedba u duetu/grupi

Mark Ronson feat. Bruno Mars - Uptown Funk

Najbolji urbani album

The Weeknd - Beauty Behind The Madness

Najbolji dance/elektronski album

Skrillex And Diplo - Skrillex And Diplo Present Jack Ü

Najbolja dance ploča

Skrillex And Diplo With Justin Bieber - Where Are Ü Now

Najbolji country album

Chris Stapleton - Traveller

Najbolja country pjesma

Little Big Town - Girl Crush

Najbolji album alternativne glazbe

Alabama Shakes - Sound & Color

Najbolji rock album

Muse - Drones

Najbolja rock pjesma

Alabama Shakes - Don't Wanna Fight

Najbolja metal izvedba

Ghost - Cirice

Najbolji R&B album

D'Angelo And The Vanguard - Black Messiah

Najbolja R&B pjesma

D'Angelo And The Vanguard - Really Love

Najbolja rap pjesma

Kendrick Lamar - Alright

Najbolji jazz vokalni album

Cécile McLorin Salvant - For One To Love

Najbolji jazz instrumentalni album

John Scofield - Past Present

Najbolji latino pop album: Ricky Martin

A Quien Quiera Escuchar

Najbolji blues album

Buddy Guy - Born To Play Guitar

Najbolji americana album

Jason Isbell - Something More Than Free

Najbolji bluegrass album

The Steeldrivers - The Muscle Shoals Recordings

Najbolji folk album

Bela Fleck & Abigail Washburn - Bela Fleck And Abigail Washburn

Najbolji world music album

Angelique Kidjo - Sings

Najbolji reggae album

Morgan Heritage - Strictly Roots
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grammyji 2016

Post by SPINERKA » 18 Feb 2016, 04:40

:sok

Ne znam jeste li gledali Jastin Biebera , nastup uzivo--mali nema glasa :sok , ne znam mozda je bio bolestan -ali nikakave veze sa , pjevanjem koje mi slusamo.
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119203
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Online

Re: Grammyji 2016

Post by Maja » 18 Feb 2016, 22:15

Čitam dobitnike i kontam da samo četvero znam. Baš nisam u toku :ccc

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Grammyji 2016

Post by storm » 18 Feb 2016, 22:20

SPINERKA wrote::sok

Ne znam jeste li gledali Jastin Biebera , nastup uzivo--mali nema glasa :sok , ne znam mozda je bio bolestan -ali nikakave veze sa , pjevanjem koje mi slusamo.
Mene mali pila da ga vodim na koncert :grana

zamislite mene na Biberu :sok

Majo ja ni 4 ne znam :valja
(možda znam...ali pjesmu ni jednu da me ubiješ..od ostalih osim muse, ronson, megan .....)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Grammyji 2016

Post by greeneyes » 18 Feb 2016, 22:21

Ja sam čuo za Taylor Swift. Bravo ja! :jupi
Samo sabura

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119203
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Online

Re: Grammyji 2016

Post by Maja » 18 Feb 2016, 22:24

Pa ova Taylor, Muse, Biber i Riki Martin. Za OTE znam.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Grammyji 2016

Post by greeneyes » 18 Feb 2016, 22:30

Riki Martine, brate sVati me. Ja, znam i njega(pili brlju i pušili vutru zajedno).
Samo sabura

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests