Rade Šerbedžija

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Rade Šerbedžija

Post by Krokodil Behko » 22 Dec 2016, 16:13

Image
U intervju za "Večernje Novosti", poznati glumac Rade Šerbedžija, između ostalog, kazao je da je on stopostotni Srbin.

Na pitanje "Imate li potrebu da na jednom mjestu budete svoj na svome" Šerbedžija je kazao kako "pored što je stopostotni Srbin, voli i svoju domovinu u kojoj je rođen".

- Ja sam odavno svoj na svome. Kad jednom postaneš stranac nikada više ne možeš nazad. Rekao mi je veliki hrvatski pjesnik Danijel Dragojević: "Uh, što ti zavidim, ti si ono što ja sanjam cijeli život, da postanem stranac u vlastitoj zemlji". Ima u tome nekakve ljepote. To je donhuanizam, ne u smislu osvajanja žena, nego kao samoća, kao filozofska kategorija. Kada jednom to osjetiš nekako ti postaje slatko, zavodljivo. I s druge strane, kad si stranac negdje, na drugi način si građanin planete, mala je jedna zemlja.

Prepoznajući to u sebi, osjećam ljubav i posebno lokalni patriotizam prema mojoj nacionalnosti i porjeklu. Ja sam Srbin, stopostotni! Isto tako volim i domovinu gdje sam rođen. Jer, nisu me samo otac i majka napravili, napravile su me i ličke planine, onaj moj Velebit i Jadransko more koje volim cijelog života. Napravili su me kao mladog čovjeka zagrebačka akademija i teatar, isto kao i Beograd u koji sam dolazio, bilježio prve uspjehe i snimao filmove - izjavio je Šerbedžija.

(avaz)
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Vladimir RUS » 22 Dec 2016, 17:03

On je Srbin, a prije se izjašnjavao kao Hrvat, a prije toga navjerovatnije kao Jugosloven. Spominje se negdje i da je Rade Šerbedžija Gruzijac, a i živi u Americi.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Mohr » 22 Dec 2016, 17:37

Šta li je ovdje vijest... :cudi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by storm » 22 Dec 2016, 19:18

Pa neka je srbin....dok poštuje svoju državu, to je ok. Ne mora ni voljeti, samo poštovanje.
Hrvatska je puno izgubila odlaskom/ protjerivanjem srba....a i ti srbi nasijedanjem pričama iz Beograda te kurčenjem početkom devedesetih

loose - loose situacija :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Vladimir RUS » 22 Dec 2016, 20:04

storm wrote:Pa neka je srbin....dok poštuje svoju državu, to je ok. Ne mora ni voljeti, samo poštovanje.
Hrvatska je puno izgubila odlaskom/ protjerivanjem srba....a i ti srbi nasijedanjem pričama iz Beograda te kurčenjem početkom devedesetih

loose - loose situacija :cudi
Ako je Tuđman Beograđanin.

"Sretan sam da mi žena nije Židovka ni Srpkinja."

"Neka im je sretan put, nisu stigli ponijeti ni devize, ni svoje prljave gaće."

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Mutevelija » 22 Dec 2016, 20:14

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by storm » 22 Dec 2016, 20:17

Vladimir RUS wrote:
storm wrote:Pa neka je srbin....dok poštuje svoju državu, to je ok. Ne mora ni voljeti, samo poštovanje.
Hrvatska je puno izgubila odlaskom/ protjerivanjem srba....a i ti srbi nasijedanjem pričama iz Beograda te kurčenjem početkom devedesetih

loose - loose situacija :cudi
Ako je Tuđman Beograđanin.

"Sretan sam da mi žena nije Židovka ni Srpkinja."

"Neka im je sretan put, nisu stigli ponijeti ni devize, ni svoje prljave gaće."
Ne treniraj me bezveze :rol
i ne trolaj jednom ćeš mi opet dosaditi...

znaš ti dobro tko je donijeo bubu u uho srbima u hrvatskoj pa i bosni, dok franje ni na mapi još nije bilo

btw I apropos franceka... zato mu je unuče srbin :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Vladimir RUS » 22 Dec 2016, 20:30

Izjava "Sretan sam da mi žena nije Židovka ni Srpkinja." mu je izjava nastala 1990 godine. Nešto se ne sjećam da su tada Srbi u Hrvatskoj postavljali balvane. :cudi

No nebitno sad, tema je Rade Šerbedžija.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80750
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9939 times
Been thanked: 6770 times
Status: Online

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Julia-Klara » 22 Dec 2016, 20:33

Vlado, ne pocinji opet.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by storm » 22 Dec 2016, 20:37

Vladimir RUS wrote:Izjava "Sretan sam da mi žena nije Židovka ni Srpkinja." mu je izjava nastala 1990 godine. Nešto se ne sjećam da su tada Srbi u Hrvatskoj postavljali balvane.
Planovi su bili postavljeni dosta prije 90te godine, čak su posljednji manevri (prema doktrini JNA vojna vježba kompletne armijske oblasti ili više njih....slo i hr su bile peta armijska oblast) bila okrenuta zapravo linijom krajina....
U tišini su se naoružavali....a i hrvati i to je činjenica
Ja sam tebi već rekao...s tobom je teška priča, jer ste srbi savršeni i nebeski a svi oko vas su svo zlo svijeta...
zapravo te žalim s tim mentalnim sklopom :cudi

a da je Tuđman bio idiot (uz ostale diagnoze), ja prvi potvrđujem i nemam problem s tim :ok

Neki dan sam bio malo po krstarici švrljao....dobar si ti još :D. Kakvih vas ima :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by posmatrac » 22 Dec 2016, 20:58

storm wrote:
Vladimir RUS wrote:Izjava "Sretan sam da mi žena nije Židovka ni Srpkinja." mu je izjava nastala 1990 godine. Nešto se ne sjećam da su tada Srbi u Hrvatskoj postavljali balvane.
Planovi su bili postavljeni dosta prije 90te godine, čak su posljednji manevri (prema doktrini JNA vojna vježba kompletne armijske oblasti ili više njih....slo i hr su bile peta armijska oblast) bila okrenuta zapravo linijom krajina....
U tišini su se naoružavali....a i hrvati i to je činjenica
Ja sam tebi već rekao...s tobom je teška priča, jer ste srbi savršeni i nebeski a svi oko vas su svo zlo svijeta...
zapravo te žalim s tim mentalnim sklopom :cudi

a da je Tuđman bio idiot (uz ostale diagnoze), ja prvi potvrđujem i nemam problem s tim :ok

Neki dan sam bio malo po krstarici švrljao....dobar si ti još :D. Kakvih vas ima :oo
PA i u SArajevu su preko noci napustili grad, ostavili pune stanove( ne samo gace :D), valjda misleci da ce se za par dana vratiti, kada uz pomoc Jna sa gradom urade ono sto su kasnije sa Srebrenicom , pa sada kukaju kako ih je neko organizivano i vojno protjerivao iz SArajeva.
To jasno potvrdjuje da je pred sami rat postojala i te kakva "tajna" spona izmedju obicnih gradjana Srba i njihovih politickih nacionalistickih idola tj stranaka.

I Serbedzija pao u zamku izjednacavanja etnicke sa vjerskom pripadnoscu, pa ako je vjerski pravoslavac automatski je i Srbin.

NAcija bi Pravno trebalo da se veze za ime drzave u kojoj se neko rodio, pa bi Sebedzija trebalo da bude Hrvat pravoslavne vjeroispovijesti, ali hajd nek bude ko sta hoce.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Socrates » 22 Dec 2016, 21:11

Vladimir RUS wrote:Izjava "Sretan sam da mi žena nije Židovka ni Srpkinja." mu je izjava nastala 1990 godine. Nešto se ne sjećam da su tada Srbi u Hrvatskoj postavljali balvane. :cudi

No nebitno sad, tema je Rade Šerbedžija.
To samo potvrdjuje da je Franjo bio idiot. Ali, ne vidim kako je, u srcu Evrope, bolje balvanima na kraju 20-tog vijeka nego nekim normalnim institucionalnim putem. :pusi

Kao sto se pokazalo u stvarnosti, I nije bilo bolje. :lud
. . . . . . . . .

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Vladimir RUS » 22 Dec 2016, 21:21

storm wrote:
Vladimir RUS wrote:Izjava "Sretan sam da mi žena nije Židovka ni Srpkinja." mu je izjava nastala 1990 godine. Nešto se ne sjećam da su tada Srbi u Hrvatskoj postavljali balvane.
Planovi su bili postavljeni dosta prije 90te godine, čak su posljednji manevri (prema doktrini JNA vojna vježba kompletne armijske oblasti ili više njih....slo i hr su bile peta armijska oblast) bila okrenuta zapravo linijom krajina....
U tišini su se naoružavali....a i hrvati i to je činjenica
Ja sam tebi već rekao...s tobom je teška priča, jer ste srbi savršeni i nebeski a svi oko vas su svo zlo svijeta...
zapravo te žalim s tim mentalnim sklopom :cudi

a da je Tuđman bio idiot (uz ostale diagnoze), ja prvi potvrđujem i nemam problem s tim :ok

Neki dan sam bio malo po krstarici švrljao....dobar si ti još :D. Kakvih vas ima :oo
Slažem se sa boldovanim.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Hrvatsko_prolje%C4%87e

:kafa

Dobar si ti Hrvat, koliko to Hrvat može dobar biti. :oo :grana

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Vladimir RUS » 22 Dec 2016, 21:24

Julia-Klara wrote:Vlado, ne pocinji opet.
Neko diro? :cudi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Melek » 22 Dec 2016, 23:14

storm wrote:Pa neka je srbin....dok poštuje svoju državu, to je ok. Ne mora ni voljeti, samo poštovanje.
Hrvatska je puno izgubila odlaskom/ protjerivanjem srba....a i ti srbi nasijedanjem pričama iz Beograda te kurčenjem početkom devedesetih

loose - loose situacija :cudi
Hmm, da.. Zato je BiH tako sretna i bericetna. Ne samo da je zadrzala sve svoje nego prihvatila i te hrvatske :trepka
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by storm » 23 Dec 2016, 00:53

Melek wrote:
storm wrote:Pa neka je srbin....dok poštuje svoju državu, to je ok. Ne mora ni voljeti, samo poštovanje.
Hrvatska je puno izgubila odlaskom/ protjerivanjem srba....a i ti srbi nasijedanjem pričama iz Beograda te kurčenjem početkom devedesetih

loose - loose situacija :cudi
Hmm, da.. Zato je BiH tako sretna i bericetna. Ne samo da je zadrzala sve svoje nego prihvatila i te hrvatske :trepka
Realno.....glavnina pizdarija i počiva na "onima sa strane"
Sigurno svi imamo neki postotak stoke....ali jako sumnjam da bi se "isturena odjeljenja" počela preseravati bez potpore matica.
Ja sam sa 16 godina tek saznao, da bi trebao biti hrvat :hm (1990)
bosanac pa bosanac :oo
Sad slušam srbe u derventi......jao tko nam natovari i dovede te petrovčane :grana :place
slušam purgere...ne moš disati od posavine i hercegovine u zg :grana
beograđani .....bosančuge jedne :grana
a svi iste nacije :kafa
naravno ima i u sarajevu neraspoloženih prema sandžaklijama i tome slično....
Tako je nama po svemu bio bliži musliman iz Koliba (selo Edina Mujčina 3 km od nas), te srbin iz Žeravca od nekoga iz hercegovine....
ali to nije bilo više u modi kasnije :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Nice try » 23 Dec 2016, 08:21

Melek wrote:
storm wrote:Pa neka je srbin....dok poštuje svoju državu, to je ok. Ne mora ni voljeti, samo poštovanje.
Hrvatska je puno izgubila odlaskom/ protjerivanjem srba....a i ti srbi nasijedanjem pričama iz Beograda te kurčenjem početkom devedesetih

loose - loose situacija :cudi
Hmm, da.. Zato je BiH tako sretna i bericetna. Ne samo da je zadrzala sve svoje nego prihvatila i te hrvatske :trepka
Šališ se :hihi

Što se tiče teme,poznate ličnosti se radi posla i interesa dovijaju kako znaju,to jeste,obraz im sve podnosi.Ako će ubrzo imati negdje premijeru,pobrinu se da pronađu neki svoj gen koji je zajednički sa tim mjestom,državom i sl.Ili,barem na sva zvona pričaju kako vole te ljude,gradove... Po potrebi su sve.
To ne treba zamjeriti.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
biha
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 776
Joined: 23 Nov 2014, 12:28
Has thanked: 39 times
Been thanked: 46 times
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by biha » 23 Dec 2016, 10:21

On je presvega covjek!!!Ako je po rodenju, nije srbin? Ako je po vjeri onda je pravoslavac,sto ne znaci da je i automatski srbin!!! Nazalost pravoslavlje se proistovjeci sa srbskom nacijom,sto nije tacno!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Maja » 23 Dec 2016, 21:41

Ma važno je da pije Sarajevski kiseljak.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Rade Šerbedžija: Ja sam Srbin, stopostotni!

Post by Vladimir RUS » 23 Dec 2016, 21:45


Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests