Mata Hari

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by SPINERKA » 26 Feb 2017, 18:24

rethna wrote:
SPINERKA wrote:
.. i previsok je ...

:kafa
:D.
E jbg sad. One cure predebela, Hari previsok
Nije Hari uopste ni nesto posebno visok a pogotovo ne previsok :D
:D.
..Nista licno .

.Meni je komliment kada mi kazu da sam -ofinger, radije nego - burence , nema ljutnje .
Visina takodje -to nije nitko birao-- dar prirode.
:kafa
Image

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by Nice try » 26 Feb 2017, 19:48

posmatrac wrote:PA slusam i ibretim se boji glasa Dine Merlina, mnogo bolje zvuci dok pjeva nego kad prica :D

Koliki je to moralni odron, godinama predsjednik drustva za zastitu autorskih prava, a sam je jako moralan po tom pitanju. :grana

Tesko u Bosni imati dobar odnos sa publikom, sto si veci neandertalac vise te gotive :D.

Merlin ima( mislim pokro) bolje pjesme u zadnjih 15 godina, Hari je daleko kvalitetniji pjevač.

Sta ce ukomponovati nesto sto je vec ukomponovano, treba samo novi text prilagoditi melodiji.

Nije HAri narocito visok, nizi dosta od mene (ja sam 190 cm), pa jedino ako si ti midgejt sa 160 cm, onda jeste :zubi
Nema potrebe ni ikakvog smisla upoređivati glasove Harija i Merlina :grana
Zbog čega god da je danas na lomači,Hari je gospodin na sceni,a Merlina,sa onim njegovim stajlingom,niti mogu gledati,niti slušati.
Što se tiče zadnje decenije,Merlin više radi,više se ističe raznim stvarima,nije samo muzika u pitanju,dok je Hari povučeniji.
Ali,može mu se,njegove pjesme su svevremenski hitovi.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by posmatrac » 27 Feb 2017, 15:43

Nice try wrote:
posmatrac wrote:PA slusam i ibretim se boji glasa Dine Merlina, mnogo bolje zvuci dok pjeva nego kad prica :D

Koliki je to moralni odron, godinama predsjednik drustva za zastitu autorskih prava, a sam je jako moralan po tom pitanju. :grana

Tesko u Bosni imati dobar odnos sa publikom, sto si veci neandertalac vise te gotive :D.

Merlin ima( mislim pokro) bolje pjesme u zadnjih 15 godina, Hari je daleko kvalitetniji pjevač.

Sta ce ukomponovati nesto sto je vec ukomponovano, treba samo novi text prilagoditi melodiji.

Nije HAri narocito visok, nizi dosta od mene (ja sam 190 cm), pa jedino ako si ti midgejt sa 160 cm, onda jeste :zubi
Nema potrebe ni ikakvog smisla upoređivati glasove Harija i Merlina :grana
Zbog čega god da je danas na lomači,Hari je gospodin na sceni,a Merlina,sa onim njegovim stajlingom,niti mogu gledati,niti slušati.
Što se tiče zadnje decenije,Merlin više radi,više se ističe raznim stvarima,nije samo muzika u pitanju,dok je Hari povučeniji.
Ali,može mu se,njegove pjesme su svevremenski hitovi.
Ne radi se o usporedjivanju nego o konstataciji vezanoj izricito za Merlina, tj da smijesno prica.
Prosle godiune ga je ludi NAzif Gljiva imitirao u jednoj emisiji, oplako sam :zubi
Hari jeste dingospo, ali eto nekada je previse otvoren pa moze da djeluje arogantno, poznajem ga licno( prije 15tak godina sam konobarisao preko ljeta na lokaciji na koju je dolazio, kakve komade je dovodio :bali ) i sustinski se radi o jednoj dosta realisticnoj i mentalno zdravoj osobi.

Merlin je u zadnjih 15tak godina dosta produktivniji od njega, tu si u pravu.
HAri kao da i dalje misli da je ono sto je snimio tamo to pocetka 90tih( snimio je mnogo) dovoljno da bi i dalje bio u " Vrhu", pa mi ni sada nije jasna njegova politika, izdao je prije pola godine strasno dobar album ali ga nije propratio medijski( snimio spotove za 2 po meni najgore pjesme sa albuma) i odmah je krenuo na turneju po Srbiji.
Ocito mu vise potreba za " slavom" nije toliko vazna, bitnije mu je da lova kapa.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by dr laganini » 27 Feb 2017, 16:05

..ima sam priliku razgovarat s merlinom...nekao mi nije bosanac :jok

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by posmatrac » 27 Feb 2017, 16:11

Ma Sipac pravi, zar mu ne vidis na faci :D

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by dr laganini » 27 Feb 2017, 16:12

..al profinjen je nije seljačina.. :jok glazbu mu ne slušam al ako bi mora rađe njega nego haria..

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by posmatrac » 27 Feb 2017, 16:15

Pa nisu ni svi Sipci seljacine :D Dobro, stvar muzickog ukusa ;)

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by dr laganini » 27 Feb 2017, 16:18

..ma glazba je sličnog profila..a merlin je ipak izbacio jedan hit koji je drmnuo cijelim ex yu prostorom a to nije za podcijenit..

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by posmatrac » 27 Feb 2017, 16:23

Koji? Nije bas slicnog profila, HAri vise naginje laganim notama i baladama. Merlin je izmixo( pokro) svega, evo npr orginal pjesme " pasa moj solidni"

https://www.youtube.com/watch?v=akaugv4Qv3A
Last edited by posmatrac on 27 Feb 2017, 16:27, edited 1 time in total.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by SPINERKA » 27 Feb 2017, 16:26

posmatrac wrote:Ma Sipac pravi, zar mu ne vidis na faci :D
.. :ne

.. :respekt ako hoces i ti :respekt
Image

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by posmatrac » 27 Feb 2017, 16:29

HAjde ba Spinerka napisi jednom za promjenu nesto razumljivo :D

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by dr laganini » 27 Feb 2017, 16:32

posmatrac wrote:Koji? Nije bas slicnog profila, HAri vise naginje laganim notama i baladama. Merlin je izmixo( pokro) svega, evo npr orginal pjesme " pasa moj solidni"

https://www.youtube.com/watch?v=akaugv4Qv3A
..pa onaj s banfićkom ..kako ide varala si me znam gdje i kako..tako nekako..

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by posmatrac » 27 Feb 2017, 16:33

Prosjecna pjesma, bolji mu je duet sa BAnfickom " Godinama" ;)

Ali je i to ukro :D.

https://www.youtube.com/watch?v=HdmxXDad-Lo
Last edited by posmatrac on 27 Feb 2017, 16:35, edited 1 time in total.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by SPINERKA » 27 Feb 2017, 16:34

posmatrac wrote:HAjde ba Spinerka napisi jednom za promjenu nesto razumljivo :D
:D.

Necu .

:kafa

:D.

Doci se pojasnjenje. :mrgud
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by Krokodil Behko » 27 Feb 2017, 17:20

posmatrac wrote:Prosjecna pjesma, bolji mu je duet sa BAnfickom " Godinama" ;)

Ali je i to ukro :D.

https://www.youtube.com/watch?v=HdmxXDad-Lo

Pa zar to nije ista pjesma? Jedan je duet snimio s tom malom.
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mata Hari: Prostitutke me gađaju grudnjacima

Post by posmatrac » 28 Feb 2017, 17:38

Snimio je sa Ninom BAdric i sa Ivanom BAnfic, ostala mu je valjda jos Ava Karabatic :zubi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Hari Mata Hari je po Zakonu dužan besplatno nastupiti za Novu godinu u Sarajevu, a bio je i Dino Merlin

Post by Krokodil Behko » 21 Dec 2018, 17:33

Image

U Novu godinu Sarajlije i goste Sarajeva uvest će jedna od najvećih estradnih zvijezda regije, Hajrudin Varešanović, poznatiji kao Hari Mata Hari.

S obzirom na to da su se u medijima pojavile različite informacije o tome koliko će ovaj doček koštati građane Sarajeva, te kolika je visina honorara, zastupnica Naše stranke u Skupštini Kantona Sarajevo tražila je pojašnjenje s obzirom na to da je, vrlo moguće, bilo kakav honorar u koliziji sa zakonom:

„Zakon o istaknutim samostalnim umjetnicima nalaže samostalnim umjetnicima da su dužni dva puta godišnje, i to jednom za vrijeme praznika, u koji se ubraja i Nova godina, bez naknade učestvovati u manifestacijama od značaja.

Gospodin Varešanović je na listi naših istaknutih umjetnika godinama. Naravno, pored zakonske obaveze tu je i ona ljudska, moralna, da se makar na ovakav način oduži građanima, od čijeg se novca uplaćuje zdravstveno i penziono osiguranje.

Iznosi o kojima se radi su oko 570 KM mjesečno po umjetniku, odnosno ukupno 280 hiljada KM godišnje“, rekla je Dizdarević.

Objašnjenje još nije dobila. Međutim, Dizdarević smatra da treba jasnije utvrditi kriterije po kojima se određuje ko može dobiti zdravstveno i penziono osiguranje.

„Ne sumnjam da svi umjetnici to zaslužuju, ali također ne sumnjam da među umjetnicima, pogotovo onima koji djeluju u sklopu show biznis industrije, ima onih koji sami sebi mogu uplaćivati i penziono i zdravstveno, dok se ljudima, među kojima također ima umjetnika, ali i drugih zanimanja, ukida zdravstveno osiguranje ako im primanja prelaze 208 KM“, kaže Dizdarević.

(Oslobođenje)
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Hari Mata Hari je po Zakonu dužan besplatno nastupiti za Novu godinu u Sarajevu, a bio je i Dino Merlin

Post by Mala_Mu » 24 Dec 2018, 17:14

Hari Mata Hari: Nikada mi niko nije zvanično tražio da besplatno pjevam u Sarajevu
Nakon informacije da će Sarajlije, ali i goste Sarajeva u 2019. godinu uvesti Hajrudin Varešanović, poznatiji kao Hari Mata Hari, u javnosti se polemiše o tome koliko će ovaj doček koštati građane i kolika je visina honorara koji će biti isplaćen Hariju Mata Hariju.

Neira Dizdarević, zastupnica Naše stranke u Skupštini Kantona Sarajevo, tražila je pojašnjenje o iznosu koji će Hariju Mata Hariju biti isplaćen, istovremeno postavljajući pitanje da li je honorar u koliziji sa Zakonom o istaknutim samostalnim umjetnicima.

"Gospodin Varešanović je na listi naših istaknutih umjetnika godinama. Naravno, pored zakonske obaveze tu je i ona ljudska, moralna, da se makar na ovakav način oduži građanima od čijeg se novca uplaćuje zdravstveno i penziono osiguranje. Iznosi o kojima se radi su oko 570 KM mjesečno po umjetniku, odnosno ukupno 280 hiljada KM godišnje. Ne sumnjam da svi umjetnici to zaslužuju, ali također ne sumnjam da među umjetnicima, pogotovo onima koji djeluju u sklopu show biznis industrije, ima onih koji sami sebi mogu uplaćivati i penziono i zdravstveno, dok se ljudima, među kojima također ima umjetnika, ali i drugih zanimanja, ukida zdravstveno osiguranje ako im primanja prelaze 208 KM", istakla je Dizdarević.

Zakon o istaknutim samostalnim umjetnicima definiše da bi umjetnici koji su na spisku dva puta godišnje trebali bez naknade učestvovati u manifestacijama od značaja, u koje se ubraja i Nova godina. No, u slučaju nastupa Harija Mata Harija na javnom dočeku Nove godine u Sarajevu zakon ipak nije prkršen.

Kontaktirali smo i Harija koji nam je rekao kako je on samo deseti dio organizacionog troška te da ga za šest godina, koliko se na lazi na listi istaknutih slobodnih umjetnika Kantona Sarajevo, niko nije zvao da besplatno nastupi na manifestacijama od značaja.

"Meni, kao jednoj od najvećih zvijezda s ovih prostora, ne smeta javna polemika o trošku Gradske uprave za organizaciju novogodišnjeg koncerta. Ja sam u tome samo jedan dio, jedan od tri-četiri izvođača. Ono što mi smeta je to što je prvi put i odjednom ta transparentnost stavljena u javnost i što osjetim da to nema veze sa mnom, već je to tendenciozno pisanje zbog neke političke situacije i političkih odnosa, što mene apsolutno ne zanima, jer nisam ni na čijoj političkoj strani", rekao je Hari.

Pojasnio je kako je na listi slobodnih umjetnika Ministarstva kulture i sporta KS već šest godina te kako u tom periodu nijednom nije dobio zvaničan poziv da nastupa besplatno u Sarajevu.

"Prije šest ili sedam godina sam napokon, nakon 40 godina najuspješnijeg rada, promovisao BiH na najbolji način, a promovisao sam BiH svojim pjesmama gdje god sam se pojavio. Prirodno je bilo da dobijem status slobodnog umjetnika pri Ministarstvu kulture i sporta KS. Kada sam dobio taj status obavezao sam se da ću godišnje biti dio nekih događaja pri ministarstvu, ali u ovih šest godina me niko nije zvao da besplatno pjevam ni na jednoj priredbi, ni na jednom koncertu. Niko mi nikada nije poslao poziv kako bih ispunio tu svoju obligaciju, čak ni danas nakon svih tih pisanja mi se niko nije zvanično javio", istakao je Hari.

Novogodišnji koncert u centru Sarajeva koštat će 200.000 KM s PDV-om. Visina honorara koji će biti isplaćen Hariju Mata Hariju još uvijek nije poznata, no s obzirom na to da mu zvaničnici 30 dana unaprijed nisu poslali zahtjev da besplatno pjeva, Hari nije prekršio zakon

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Hari Mata Hari je po Zakonu dužan besplatno nastupiti za Novu godinu u Sarajevu, a bio je i Dino Merlin

Post by Julia-Klara » 24 Dec 2018, 17:19

Ja sam protiv toga da se slobodnim umjetnicima zdravstveno uplacuje iz bilo kojeg budzeta.
Svako od njih zaradjuje i neka u skladu sa primanjima i uplacuju.
tOcka.
Da li ce pjevati besplatno ili ne, koliko zaradjuju, ni to me ne zanima, ali neka se od obecane zarade ODMAH odvoji dio za budzet pa neka gospoda uplate :hoi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83786
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16204 times
Status: Offline

Re: Hari Mata Hari je po Zakonu dužan besplatno nastupiti za Novu godinu u Sarajevu, a bio je i Dino Merlin

Post by Fuddo » 24 Dec 2018, 17:19

Ako ce pjevat’ onu sve se brzo desilo ko u filmu ljubavnom, halal mu svaki pfening.
Hajrudin je veliki umjetnik, pregaoc i zvijezda.
U novu godinu sa starim hitovima, idemo prvi dajemo kolko moremo.
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests