Zene fudbalera

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zene fudbalera

Post by Maja » 02 Feb 2022, 15:30

Ljubav Shakire i Piquea traje već 12 godina, a sve je počelo tipičnim glupim pitanjem

Image



Rijetko koji par može se pohvaliti istim datumom rođenja, no u domu kolumbijske zvijezde Shakire i nogometaša Gerarda Piquea to je sasvim normalna pojava. Njihova ljubavna priča traje gotovo 12 godina, a sve je počelo jednim "bezveznim" uletom.

Shakira i Gerard danas imaju dupli razlog za slavlje - pjevačica slavi svoj 45. rođendan, a njen izabranik 35. Oboje su rođeni 2. februara, s tim da je Shakira došla na svijet 1977., a Gerard 10 godina poslije.

Iako su slavne zvijezde sklone stalnom mijenjanju partnera, za ovaj par to nije bio slučaj.

Upoznali su se 2010. godine na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi, kada je pjevačicina karijera bila na vrhuncu. Njen hit "Waka Waka", koji je objavljen i na engleskom i na španskom jeziku, postao je službena himna sportskog događaja te srušio sve ljestvice slušanosti.

Danas, "Waka Waka" ima preko tri milijarde pregleda.

Kada je te godine stigla u Španiju kako bi snimila spot za navijačku himnu, pjevačica nije ni slutila da će upoznati ljubav svog života.

Ipak, malo ko zna kako je započela njihova romansa, a nogometaš je jednom otkrio i kako se prvi put obratio svojoj budućoj djevojci.

"Pitao sam je kakvo je vrijeme, tipično glupo pitanje", priznao je Pique.

Shakira i Gerard jednostavno su "kliknuli", a nogometaš joj je obećao kako će doći do finala Svjetskog prvenstva jer će ona tu pjevati. Nije je slagao.

Vezu su javnosti obznanili godinu dana poslije, kada se Gerard pridružio pjevačici na pozornici na njenom koncertu u Španiji. Svojom pojavom svugdje su plijenili pažnju, a zatim su uslijedili i zajednički život u Barceloni i njihovo dvoje djece, sinovi Milan i Sasha.

Shakira je više puta isticala kako ne planiraju svoju vezu okruniti brakom.

"Već imamo sve što nam je potrebno. Brak ništa ne bi promijenio", govorila je tada.

Nakon rođenja djece, pjevačica nije skrivala da je njen prioritet postao majčinstvo, a jednom je trenutku priznala i da razmišlja o napuštanju muzičke karijere, u čemu je spriječio otac njene djece.

"Dosta mi je pomogao. Rekao mi je da mi nikad neće dozvoliti da pustim muziku i imao je pravo", rekla je tada.

Posljednju pjesmu pjevačica je izbacila 2019., a radi se o "Girl Like Me" koja je nastala u suradnji sa grupom Black Eyed Peas i odmah postala hit.

Mnogi su mislili kako par neće opstati zbog razlike u godinama, a pojavljivali su se i naslovi o nevjerstvu sa obje strane. Ipak, oni su još uvijek zajedno i vrijede za jedan od najstabilinijih slavnih parova

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Zene fudbalera

Post by Mala_Mu » 02 Feb 2022, 16:18

Bas krenuh postaviti…
Geerard Pique: "Prvi put sam upoznao Shakiru u Madridu kada smo snimali video za 'Waka Waka' prije Svjetskog prvenstva 2010. i pitao sam za njezin broj. Stigla je u Južnu Afriku prije nas dok je pjevala na svečanom otvaranju. Poslao sam joj poruku s pitanjem kakvo je vrijeme jer stižemo za nekoliko dana. Ovo je tipično glupo pitanje koje napišeš i normalno dobiješ odgovor poput 'Hladno je, ponesi kaput'. Ali onda napiše dugačak tekst, detaljno o promjeni temperature tijekom dana.
Mislio sam 'Isuse, ovo nije normalno'. U tim detaljima sam mogao reći da postoji ljubav. Počeli smo slati poruke tijekom turnira.
Međutim, jedina šansa da je vidim bila bi na finalu dok je nastupala na ceremoniji zatvaranja. Rekao sam joj da ako budem morao doći do finala da bih je vidio, da ću to učiniti.
Finale je bilo nešto najbolje što sam doživio otkako je Španjolska osvojila Svjetsko prvenstvo i upoznao sam ljubav svog života. Otišao sam iz Južne Afrike kao druga osoba. "

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests