Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Naseef Mushroom » 01 May 2022, 14:40

Zanki wrote: 01 May 2022, 12:09
Naseef Mushroom wrote: 29 Apr 2022, 15:04 Sjećam se jednog američkog filma gdje čovjeka u braku žena maltretira, dolazi on u govornicu sav uplakan i bira broj koji je zapisao, broj je za pomoć žrtvama nasilja u braku, javlja se ženski glas i on govori "Pomozite mi molim vas, žena me maltretira", nakon 2 sekunde spuštaju mu slušalicu.
Ta kratka scena je sve objasnila.
Pa spuštaju mu slušalicu da bi bilo drama a ako se kojim slučajem to dogodi zapravo onda taj neki neka leti s posla... Ti stvarno namječeš svoje mišljenje bezveze... Stoji sve to šta si nabrojao u sljedećim postovima, ali si jednostran i toe fakat, sve šta napišeš se temelji na tvojih plitkih iskustava koje nemaju veze s realnošću i tupiš dae to jednostavno tako. Najstrašnije je šta ti niti nemaš volju ići dalje od onoga šta si utuvia sebi u glavi... Na svakoj si temi sveznalac i svaka tema i bilo koji razgovor se završava s tvojim napadnim fokusima koji su pase jer vjerojatno slabo evoluiraš, doša si do neke tačke spoznaja i držiš se ko pijan plota... Nastavi neka te takvog, nemam ni najmanju namjeru crtati nekome ka ti ništa jer ti jednostavno nemaš sluha ne primaš ništa... Nema s tobon rasprave
Pa i u filmu čovjek prebije ženu i djecu jer se inače ne bi mogla snimiti drama pa to opet ne znači da se to ne dešava u stvarnosti i u pravim porodicama. I " Grbavica" je samo film.

Nisam na svakoj temi sveznalac. Ima ovdje npr. dosta tema za one koji su načitani ili moraju biti stručni da bi mogli diskutovati. To ne krijem niti se stidim da ja tu nemam šta tražiti i na takviim temama ne pišem.

Sve ostale teme, gdje ne treba viša škola već samo bogatstvo zvano "svugdje bio, svašta vidio" mi daje pravo da imam određeme stavovr.

A zašto bih popustio u nekoj diskusiji kada ni druga strana ne želi diskutovati već se sve sastoji od feminističkih fraza?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5885
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 173 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by bosnjakinja » 01 May 2022, 14:48

Jedno znam ,a to je realno

Rijetko se desava da je jedna strana cista prava a druga skroz losa,u toksicnim vezama jedno drugo nadopunjuju ...oboje su toksicni,otrovni jedno za drugo.jednostavno nisu jedno za drugo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Naseef Mushroom » 01 May 2022, 15:09

bosnjakinja wrote: 01 May 2022, 14:48 Jedno znam ,a to je realno

Rijetko se desava da je jedna strana cista prava a druga skroz losa,u toksicnim vezama jedno drugo nadopunjuju ...oboje su toksicni,otrovni jedno za drugo.jednostavno nisu jedno za drugo
Tako je. Ovo je već realna diskusija za razliku od feminacističke propagande od ostalih pojedinih forumašica.
Moj prvi komentar na temi je bio da postoji i druga strana i odmah sam bio počašćen da mrzim žene. I šta se ima tu onda ozbiljno diskutovati sa nekim ko ima takve feminacističke stavove?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by insomnia » 01 May 2022, 15:42

Ne upravo jesu jedno za drugo. Oboje igraju svoju ulogu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by insomnia » 01 May 2022, 15:43

Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42954
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14178 times
Been thanked: 12746 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Masamune » 01 May 2022, 17:05

Naseef Mushroom wrote: 01 May 2022, 10:36
Chan wrote: 30 Apr 2022, 19:39
Bolan film je film. Ne znam kako to ne možeš shvatiti. Nebitno je ko koga zlostavlja u istom. Ti izvlačiš ultimativne zaključke na osnovu neke scene iz filma jbt.

A kad već spominješ to ismijavanje u vezi toga smo najviše krivi mi muškarci, a najmanje žene. Mi smo ti koji odmah okrenemo na zajebanciju i vičemo čuj ovog zlostavlja žena kakav je to muškarac ahaha i slično. Kad to radimo stoljećima unazad logično je da će to i žene prihvatiti kao normu. Tako je kako je i tu krivicu ni po kojoj osnovi ne možeš pripisati ženama niti feminizmu. Sam naziv feminizam znači da će se fokusirati na žene po pitanju prava, zaštite i ostalog. Niti im je to zadatak niti se time one trebaju baviti. Samo i isključivo mi, tj. da sami razbijemo mitove o nama samima. Gdje su kod nas pokreti u vezi toga? Nigdje, jer muškarci ne plaću i nikad sebi ne smiju dozvoliti da budu žrtve dok u praksi i to postoji, ali od sramote i linča niko ne smije ni progovoriti. Ja ovo govorim kao muškarac i nije me sramota šta god ko mislio. Jebe mi se.

Ovdje se ljudi smiluju Deppu jer je jedan od najpoznatijih glumaca, jer je hud, ona ga ubila u pojam i slično. Da je neki random Mujo komšija kojeg zlostavlja žena cijela mahala bi se smijala i to mahom muškarci. Mi smo Nazife ti koji smo postavili ta pravila igre.
Pa sam si potvrdio šta pišem. Prvo sumnjaš u realnost te scene jer je to samo film (a postoje hiljade filmova što se bave realnim tematikama) a onda pišeš da je ismijavanje zlostavljanja muškarca postalo normalno da su i žene to prihvatile kao normu.

Znači ko god je uveo takva pravila, pa makar muškarci bili krivi za to 100%, bitno je da ta pravila postoje. I kada se Feridu smiju Hasan, Mujo i Senad da je šonjo onda ne čudi ako Selma koja radi u toj službi spusti Feridu slušalicu. Zato ja smatram tu scenu realnošću.

Što se tiče određene grupe muškaraca koja je spremna ukazati na taj problem (da su i muškarci žrtve u braku) e tu već igraju ulogu feministkinje jer kakav god argument muškarci iznesu, feministkinje će to spinovati

"Ošamarila me je onaj dan za ručkom"
"Možda je se osjećala poniženom u braku da je ona taj dan pravila ručak samo zato što je žena"
Ništa ja nisam potvrdio šta ti pišeš. Po peti put - film je film.

Što se tiče ostalog zašto vazda čekate nešto u vezi feminizma kako biste izvukli taj as iz rukava da kukate o tome kako su i muškarci žrtve? To treba raditi neovisno o feminizmu. I da spinuju koga briga. Da nije feminizma da ukazuje na nasilje nad ženama ti nasilje nad muškarcima ne bi ni spominjao, a to je žalosno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Naseef Mushroom » 01 May 2022, 17:33

Chan wrote: 01 May 2022, 17:05
Naseef Mushroom wrote: 01 May 2022, 10:36
Pa sam si potvrdio šta pišem. Prvo sumnjaš u realnost te scene jer je to samo film (a postoje hiljade filmova što se bave realnim tematikama) a onda pišeš da je ismijavanje zlostavljanja muškarca postalo normalno da su i žene to prihvatile kao normu.

Znači ko god je uveo takva pravila, pa makar muškarci bili krivi za to 100%, bitno je da ta pravila postoje. I kada se Feridu smiju Hasan, Mujo i Senad da je šonjo onda ne čudi ako Selma koja radi u toj službi spusti Feridu slušalicu. Zato ja smatram tu scenu realnošću.

Što se tiče određene grupe muškaraca koja je spremna ukazati na taj problem (da su i muškarci žrtve u braku) e tu već igraju ulogu feministkinje jer kakav god argument muškarci iznesu, feministkinje će to spinovati

"Ošamarila me je onaj dan za ručkom"
"Možda je se osjećala poniženom u braku da je ona taj dan pravila ručak samo zato što je žena"
Ništa ja nisam potvrdio šta ti pišeš. Po peti put - film je film.

Što se tiče ostalog zašto vazda čekate nešto u vezi feminizma kako biste izvukli taj as iz rukava da kukate o tome kako su i muškarci žrtve? To treba raditi neovisno o feminizmu. I da spinuju koga briga. Da nije feminizma da ukazuje na nasilje žena ti nasilje nad muškarcima ne bi ni spominjao, a to je žalosno.
Ti si izgleda gledao samo Marvel filmove čim ne znaš nijedan film o temama o realnim dešavanjima u životu. Kao da sam napisao da su ga vanzemaljci kidnapovali u govornici :roll

Naravno da si potvrdio, pišeš da ako muškarci to rade stoljećima (ismijavanje zlostavljanog muškarca) da će to i žene polahko prihvatiti kao normu, zašto onda nije realna scena da ako je ta žena prihvatila to kao normu da će muškarcu spustiti slušalicu jer misli da je trola pošto je taj poziv za nju neozbiljan?

A pošto se ti na ovoj temi trudiš biti veči katolik od pape tj. veća žena od svih forumašica samo da pitam, zašto bi žene očekivale od muškaraca podršku ako se i one same tako ignorantno ponašaju?
Koliko god je muškarcima teško govoriti o svojim problemima jer će naići na komentare kod sopstvenog spola poput "Šonjo, plačko, nema muda se ženi suprostaviti" tako su i žene nailazile na svakakve komentare isto kod sopstvenog spola poput "Šuti, budi poslušna, nemoj protivrječiti, nemoj ga naljutiti".

Ako će žene reći na to da to nije njihov problem i neka muškarci to riješe prvo između sebe zar onda nije nezahvalno tražiti podršku od tih istih muskaraca kod svog spola?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42954
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14178 times
Been thanked: 12746 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Masamune » 01 May 2022, 17:34

U redu je, u pravu si...
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Vrag » 27 May 2022, 00:11

Unistila je sebi karijeru i jos ce morati iskopati lovu, jest glupa jbt

User avatar
Misolovka
Na probnom
Na probnom
Posts: 82
Joined: 26 May 2022, 09:35
Has thanked: 63 times
Been thanked: 34 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Misolovka » 27 May 2022, 10:12

ovisi, ako sud ustvrdi da je u vezi postojalo obostranog nasilja, onda neće riješiti ni u čiju korist
samo ovisi šta će porota smatrati nasiljem
depp je nju očito emotivno maltreirao sa hodi mi/dođi mi odnosom, nabijao joj na nos da joj je izgradio karijeru, itd ..
amber je njega uz sve to, još i fizički maltretirala

ima i to da su više puta ustvrdili da je slagala, da je svjesno obmanjivala javnost, i da je činjenica da je ona imala najviše uticaja na propadanje njegove karijere, ali ni njegov alkoholizam i narkomanija nisu mu pomagali

depp kod vučka? pa logično, deppa su svi distancirali od sebe, otkazima, prekidima saradnji, da je jadničak pohrlio onom ko ga je zvao
a vučko ko vučko, dao deppu medalju, moš si mislit ono ..

pratila sam sva svjedočenja, izjave, baš me zanima epilog ovog javnog istresanja prljavog veša

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7130 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Julia-Klara » 27 May 2022, 10:15

Jos traje ova trakavica?
:lupa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51719
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21052 times
Been thanked: 20885 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Shadow » 27 May 2022, 13:45

Mirno more

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by insomnia » 27 May 2022, 14:39

Zena ima dzinske napade uzivo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51719
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21052 times
Been thanked: 20885 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Shadow » 27 May 2022, 14:43

I sva se naka izoblicila od bijesa.
Mirno more

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by insomnia » 27 May 2022, 14:45

Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12255 times
Contact:
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Maja » 27 May 2022, 14:59

Imas duzu i bolju verziju na temi Smijesni video

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by insomnia » 27 May 2022, 15:01

Ma ima milion verzija
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Misolovka
Na probnom
Na probnom
Posts: 82
Joined: 26 May 2022, 09:35
Has thanked: 63 times
Been thanked: 34 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Misolovka » 27 May 2022, 15:02

bosnjakinja wrote: 01 May 2022, 14:48 Jedno znam ,a to je realno

Rijetko se desava da je jedna strana cista prava a druga skroz losa,u toksicnim vezama jedno drugo nadopunjuju ...oboje su toksicni,otrovni jedno za drugo.jednostavno nisu jedno za drugo
toksične odnose, ne samo veze, formiraju svi učesnici odnosa
nekad su to toksična prijateljstva, odnosi roditelj-dijete (ovdje govorim o odraslim "dijete" osobama)
ne bih to smještala u kontekst "krivice" naspram "pravosti" već više toga na kojoj strani tog toksičnog odnosa se neko nalazi
onog koji uzima, ili onog koji daje nasilje

naravno, veliki uticaj ima i stigmatizacija žrtava, posebno muškaraca, Amber je pokazala da je računala na to da Johnnyu kao muškarcu niko neće vjerovati
to se i desilo, samo je on zaista odlučio da istrese sav svoj prljav veš i clear the deal

a deal je da nijedno nije po defaultu ni pravo ni krivo

slučaj je bitan jer je demonstrirao zašto je presumcija nevinosti krucijalna i zašto je "believe all victims" ustvari protiv usluga žrtvama stvarnog porodičnog nasilja

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42954
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14178 times
Been thanked: 12746 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Masamune » 27 May 2022, 17:13

Jeste, ali da bi se s time mogao izboriti na takav način moraš i ti biti neki muškarac na poziciji moći što Depp ipak jeste sa svim bogatstvom kojeg ima i fanovima koje ima na svojoj strani, a koji također vrše veliki pritisak na cijeli taj proces.

Neki random John obični smrtnik bi mnogo gore prošao. Tako da... slučaj je bitan uglavnom za milionere kao Depp ako se ikad nađu u sličnoj situaciji. Random John će i dalje prditi u fenjer.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Misolovka
Na probnom
Na probnom
Posts: 82
Joined: 26 May 2022, 09:35
Has thanked: 63 times
Been thanked: 34 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Misolovka » 27 May 2022, 19:11

Chan wrote: 27 May 2022, 17:13 Jeste, ali da bi se s time mogao izboriti na takav način moraš i ti biti neki muškarac na poziciji moći što Depp ipak jeste sa svim bogatstvom kojeg ima i fanovima koje ima na svojoj strani, a koji također vrše veliki pritisak na cijeli taj proces.

Neki random John obični smrtnik bi mnogo gore prošao. Tako da... slučaj je bitan uglavnom za milionere kao Depp ako se ikad nađu u sličnoj situaciji. Random John će i dalje prditi u fenjer.
ne mora da znači, a i može biti
nije se jednom desilo da neki slučaj, suđenje i epilog napravi i više, ako se petoro ljudi po glavi počešalo, dobro je

da amber nije bila amber nego random ženica, ne bi ni imala ovoliki odjek priča, niti bi John ostao oštećen za ugled i milijarde dolara

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests