Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51993
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19418 times
Been thanked: 22172 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Zanki » 29 Apr 2022, 15:12

Nasko ne voli žene
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Naseef Mushroom » 29 Apr 2022, 15:13

Chan wrote: 29 Apr 2022, 15:09 Pa ta scena može značiti svašta, jer je ipak u pitanju film.
To je bila TV drama, nije bio film Godzilla :oo
Kod amidže Idriza je isto "samo" film
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Masamune » 29 Apr 2022, 15:15

Svejedno. Možda je film fokusiran na tome da i muškarci mogu biti žrtve nasilja i da to ne treba ignorisati, pa je to ujedno i poruka. Ne vidim neki problem s time.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Naseef Mushroom » 29 Apr 2022, 15:15

Zanki wrote: 29 Apr 2022, 15:12 Nasko ne voli žene
Pa eto, napišem samo kratak post o filmu gdje čovjeka maltretira u braku i odmah ne volim žene, šta bi bilo kada bih opširnije pisao da ima nekada i muških žrtava u braku?

Taj feminacizam je isto jedan veliki razlog zašto je ženama tesko da se izbore za svoj glas.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Naseef Mushroom » 29 Apr 2022, 15:16

Chan wrote: 29 Apr 2022, 15:15 Svejedno. Možda je film fokusiran na tome da i muškarci mogu biti žrtve nasilja i da to ne treba ignorisati, pa je to ujedno i poruka. Ne vidim neki problem s time.
Poruka je da kada muško nazove taj broj oni misle da ih trola i zajebaje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Masamune » 29 Apr 2022, 15:19

Jarane to je film. Nema veze što je drama. Ne uzimaj to toliko ozbiljno.

Što bi Zanki rekla pa prebože
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Vrag » 29 Apr 2022, 15:24

Samo mi je zao sto nema vise Jack Sparrowa

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Naseef Mushroom » 29 Apr 2022, 15:35

Chan wrote: 29 Apr 2022, 15:19 Jarane to je film. Nema veze što je drama. Ne uzimaj to toliko ozbiljno.

Što bi Zanki rekla pa prebože
Jah, a da je film kako tuče muškarac ženu to bi onda bilo kako se preslikava stanje iz stvarnog života.
Da se ne lažemo, da sada ovdje neko anonimam otvori temu kako ga žena maltretira, bar bi mu se pet forumaša smijalo a da ne govorimo da neko izađe sa tim u javnosti sa imenom i prezimenom. Žena će uvijek biti žrtva u braku.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51993
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19418 times
Been thanked: 22172 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Zanki » 29 Apr 2022, 21:47

:D.
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Naseef Mushroom » 30 Apr 2022, 00:47

Pa eto, smije se kada govorim da ima takvih brakova. Koliko bi se tek smijali da neko muško ovdje otvori dušu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Duh » 30 Apr 2022, 01:25

ti ako nastavis ovako, ubit ces mi nazife zelju za novi brak...

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51993
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19418 times
Been thanked: 22172 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Zanki » 30 Apr 2022, 19:20

Reci mu ba, nie u pravu šta žene indirektno iznapada.. pozivajući se na šarlatanskih filmova :kafa
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Masamune » 30 Apr 2022, 19:39

Naseef Mushroom wrote: 29 Apr 2022, 15:35
Chan wrote: 29 Apr 2022, 15:19 Jarane to je film. Nema veze što je drama. Ne uzimaj to toliko ozbiljno.

Što bi Zanki rekla pa prebože
Jah, a da je film kako tuče muškarac ženu to bi onda bilo kako se preslikava stanje iz stvarnog života.
Da se ne lažemo, da sada ovdje neko anonimam otvori temu kako ga žena maltretira, bar bi mu se pet forumaša smijalo a da ne govorimo da neko izađe sa tim u javnosti sa imenom i prezimenom. Žena će uvijek biti žrtva u braku.
Bolan film je film. Ne znam kako to ne možeš shvatiti. Nebitno je ko koga zlostavlja u istom. Ti izvlačiš ultimativne zaključke na osnovu neke scene iz filma jbt.

A kad već spominješ to ismijavanje u vezi toga smo najviše krivi mi muškarci, a najmanje žene. Mi smo ti koji odmah okrenemo na zajebanciju i vičemo čuj ovog zlostavlja žena kakav je to muškarac ahaha i slično. Kad to radimo stoljećima unazad logično je da će to i žene prihvatiti kao normu. Tako je kako je i tu krivicu ni po kojoj osnovi ne možeš pripisati ženama niti feminizmu. Sam naziv feminizam znači da će se fokusirati na žene po pitanju prava, zaštite i ostalog. Niti im je to zadatak niti se time one trebaju baviti. Samo i isključivo mi, tj. da sami razbijemo mitove o nama samima. Gdje su kod nas pokreti u vezi toga? Nigdje, jer muškarci ne plaću i nikad sebi ne smiju dozvoliti da budu žrtve dok u praksi i to postoji, ali od sramote i linča niko ne smije ni progovoriti. Ja ovo govorim kao muškarac i nije me sramota šta god ko mislio. Jebe mi se.

Ovdje se ljudi smiluju Deppu jer je jedan od najpoznatijih glumaca, jer je hud, ona ga ubila u pojam i slično. Da je neki random Mujo komšija kojeg zlostavlja žena cijela mahala bi se smijala i to mahom muškarci. Mi smo Nazife ti koji smo postavili ta pravila igre.
Last edited by Masamune on 30 Apr 2022, 20:00, edited 7 times in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96661
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34592 times
Been thanked: 21256 times
Contact:
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Rum » 30 Apr 2022, 19:40

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Naseef Mushroom » 01 May 2022, 10:36

Chan wrote: 30 Apr 2022, 19:39
Naseef Mushroom wrote: 29 Apr 2022, 15:35
Jah, a da je film kako tuče muškarac ženu to bi onda bilo kako se preslikava stanje iz stvarnog života.
Da se ne lažemo, da sada ovdje neko anonimam otvori temu kako ga žena maltretira, bar bi mu se pet forumaša smijalo a da ne govorimo da neko izađe sa tim u javnosti sa imenom i prezimenom. Žena će uvijek biti žrtva u braku.
Bolan film je film. Ne znam kako to ne možeš shvatiti. Nebitno je ko koga zlostavlja u istom. Ti izvlačiš ultimativne zaključke na osnovu neke scene iz filma jbt.

A kad već spominješ to ismijavanje u vezi toga smo najviše krivi mi muškarci, a najmanje žene. Mi smo ti koji odmah okrenemo na zajebanciju i vičemo čuj ovog zlostavlja žena kakav je to muškarac ahaha i slično. Kad to radimo stoljećima unazad logično je da će to i žene prihvatiti kao normu. Tako je kako je i tu krivicu ni po kojoj osnovi ne možeš pripisati ženama niti feminizmu. Sam naziv feminizam znači da će se fokusirati na žene po pitanju prava, zaštite i ostalog. Niti im je to zadatak niti se time one trebaju baviti. Samo i isključivo mi, tj. da sami razbijemo mitove o nama samima. Gdje su kod nas pokreti u vezi toga? Nigdje, jer muškarci ne plaću i nikad sebi ne smiju dozvoliti da budu žrtve dok u praksi i to postoji, ali od sramote i linča niko ne smije ni progovoriti. Ja ovo govorim kao muškarac i nije me sramota šta god ko mislio. Jebe mi se.

Ovdje se ljudi smiluju Deppu jer je jedan od najpoznatijih glumaca, jer je hud, ona ga ubila u pojam i slično. Da je neki random Mujo komšija kojeg zlostavlja žena cijela mahala bi se smijala i to mahom muškarci. Mi smo Nazife ti koji smo postavili ta pravila igre.
Pa sam si potvrdio šta pišem. Prvo sumnjaš u realnost te scene jer je to samo film (a postoje hiljade filmova što se bave realnim tematikama) a onda pišeš da je ismijavanje zlostavljanja muškarca postalo normalno da su i žene to prihvatile kao normu.

Znači ko god je uveo takva pravila, pa makar muškarci bili krivi za to 100%, bitno je da ta pravila postoje. I kada se Feridu smiju Hasan, Mujo i Senad da je šonjo onda ne čudi ako Selma koja radi u toj službi spusti Feridu slušalicu. Zato ja smatram tu scenu realnošću.

Što se tiče određene grupe muškaraca koja je spremna ukazati na taj problem (da su i muškarci žrtve u braku) e tu već igraju ulogu feministkinje jer kakav god argument muškarci iznesu, feministkinje će to spinovati

"Ošamarila me je onaj dan za ručkom"
"Možda je se osjećala poniženom u braku da je ona taj dan pravila ručak samo zato što je žena"
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51993
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19418 times
Been thanked: 22172 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Zanki » 01 May 2022, 12:09

Naseef Mushroom wrote: 29 Apr 2022, 15:04 Sjećam se jednog američkog filma gdje čovjeka u braku žena maltretira, dolazi on u govornicu sav uplakan i bira broj koji je zapisao, broj je za pomoć žrtvama nasilja u braku, javlja se ženski glas i on govori "Pomozite mi molim vas, žena me maltretira", nakon 2 sekunde spuštaju mu slušalicu.
Ta kratka scena je sve objasnila.
Pa spuštaju mu slušalicu da bi bilo drama a ako se kojim slučajem to dogodi zapravo onda taj neki neka leti s posla... Ti stvarno namječeš svoje mišljenje bezveze... Stoji sve to šta si nabrojao u sljedećim postovima, ali si jednostran i toe fakat, sve šta napišeš se temelji na tvojih plitkih iskustava koje nemaju veze s realnošću i tupiš dae to jednostavno tako. Najstrašnije je šta ti niti nemaš volju ići dalje od onoga šta si utuvia sebi u glavi... Na svakoj si temi sveznalac i svaka tema i bilo koji razgovor se završava s tvojim napadnim fokusima koji su pase jer vjerojatno slabo evoluiraš, doša si do neke tačke spoznaja i držiš se ko pijan plota... Nastavi neka te takvog, nemam ni najmanju namjeru crtati nekome ka ti ništa jer ti jednostavno nemaš sluha ne primaš ništa... Nema s tobon rasprave
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5887
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 174 times
Been thanked: 294 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by bosnjakinja » 01 May 2022, 12:36

Ja znam samo da je Depp uspio okrenuti propagandu na svoju stranu da valja,a to je glavno.Kad je tek pocelo Amber su svi podrzali

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80647
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 11700 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by spacebound » 01 May 2022, 12:57

Pa nema on sta okretat. Ljudi sabrali 2 i 2 i skontali u kom grmu lezi zec :cudi
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5887
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 174 times
Been thanked: 294 times
Status: Online

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by bosnjakinja » 01 May 2022, 13:05

spacebound wrote: 01 May 2022, 12:57 Pa nema on sta okretat. Ljudi sabrali 2 i 2 i skontali u kom grmu lezi zec :cudi
Ne to je ona kad muskarac pobudali ode udara kurva se-Nije on takav nikad bio vidi sta je napravila od njega

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Amber Heard i Johhny Depp na suđenju

Post by Duh » 01 May 2022, 14:26

bosnjakinja wrote: 01 May 2022, 13:05
spacebound wrote: 01 May 2022, 12:57 Pa nema on sta okretat. Ljudi sabrali 2 i 2 i skontali u kom grmu lezi zec :cudi
Ne to je ona kad muskarac pobudali ode udara kurva se-Nije on takav nikad bio vidi sta je napravila od njega
pa napravila je ono sto je htjela-curicu :D.
vrag je zensko...

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests