Hollywood

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2925 times
Been thanked: 2597 times
Status: Online

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Naseef Mushroom » 26 Oct 2021, 12:27

Ali kolika stoka moraš biti da koristiš ovu nesreću i rugaš se čovjeku koji je pucao a nije kriv ni 1% samo zato što ti je oca imitirao u skečevima.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Calla » 26 Oct 2021, 12:28

Ne razumih, sto ti to znaci Mute, prevedi mi??
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2925 times
Been thanked: 2597 times
Status: Online

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Naseef Mushroom » 26 Oct 2021, 12:43

gospođa Brams wrote: 26 Oct 2021, 10:08 Izgleda da je na snimanju bilo vise propusta sigurnosti vezano za oruzje, prije njega je neki drugi glumac dobio pistolj koji je bio napunjen pravim mecima, srecom nije nitko stradao. Zbog toga su neki radnici i demonstrativno dali otkaz. Cini se da su slampavo shvacali sigurnosne mjere na setu, nazalost je na kraju netko platio zivotom, a odgovarat bi trebali svi koji su imali nekakvu moc odlucivanja vezano za postovanje svih propisa,ne znam koliko Alec kao jedan od producenata snosi odgovornost
Ja se sjecam koliko je agresivno pricao protiv oruzja (zasto takvi onda uopce rukuju ikakvim oruzjem, sigurno ga gun safety nije previse zanimala, zalosno, jer te prvo nauce da svaki pistolj tretiras kao napunjen i nikad ga pod nikojim uvjetim ne upires u drugu osobu ako ju nisi spreman upucati), imao je neki tweet gdje je napisao kako li je to nehotice ubiti covjeka...kakva ironija :cudi
Ako se radilo o sceni "pucanja" u kameru, sto jedino ima smisla ako je upucana kinematografkinja, pitanje je zasto ljudi koji su u dometu pistolja nisu bili iza zastitne pregrade, kako bi trebalo biti kad se snimaju takve scene
Meni se cini da su bili preslampavi ili mozda preskrti i da se mnogo toga sto je trebalo nije ispostovalo
Ma ne mogu uopšte shvatiti zašto se u 2021. godini gdje je tehnologija toliko napredovala da možeš snimiti film da ti iz usta izlaze metci i tako pucaš na protivnike, gdje smiješ biti i preškrt jer uopšte ne košta više toliko (kakva čuda može danas svako od nas da pravi sa Snapchat filterima na osrednjem telefonu) ima potreba da se rizikuje i snima se Western kao da je doba John Waynea.
Pa i kada je Brandon Lee upucan na snimanju Vrane to je bilo prije skoro 30 godina gsje je napredovala tehnika ali ipak nije bilo na nivou kao danas tako da je onda još postojao rizik na snimanju ali damas se izlagati riziku je totalno nepotrebno
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by gospođa Brams » 26 Oct 2021, 13:07

Naseef Mushroom wrote: 26 Oct 2021, 12:43
Ma ne mogu uopšte shvatiti zašto se u 2021. godini gdje je tehnologija toliko napredovala da možeš snimiti film da ti iz usta izlaze metci i tako pucaš na protivnike, gdje smiješ biti i preškrt jer uopšte ne košta više toliko (kakva čuda može danas svako od nas da pravi sa Snapchat filterima na osrednjem telefonu) ima potreba da se rizikuje i snima se Western kao da je doba John Waynea.
Pa i kada je Brandon Lee upucan na snimanju Vrane to je bilo prije skoro 30 godina gsje je napredovala tehnika ali ipak nije bilo na nivou kao danas tako da je onda još postojao rizik na snimanju ali damas se izlagati riziku je totalno nepotrebno
Izgleda da je jeftinije koristiti prop oruzje. A jos je jeftinije ne ispostovati sve mjere sigurnosti i ne platiti ljude zaduzene za to
A najbolje je od svega jos i takvu situaciju ispolitizirati i sve svaliti na ljude koji zele razuman pristup oruzju. Win win :oo
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27044
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14158 times
Been thanked: 14467 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by ironman » 26 Oct 2021, 13:16

Meni je ovo nevjerovatno..2021 godina

CGI,specijalni efekti nivo svemir i na set se unese nesto sto moze povrijediti ljude..
Zalosno sto se s vremena na vrijeme mora platiti tako strasna cijena kakav je zivot da bi ljudi zastali i promislili o potezima koje vuku..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Melek » 26 Oct 2021, 13:21

Ma ovaj majmun Dave ima fetish na bojevu municiju, loži se na ove incidente. Za sve je kriv, treba ga u ludnicu strpati.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Lavlje_srce » 26 Oct 2021, 13:37

Ma da, sve je to slucajno - i sto je ispoljavao nasilje prema partnerici, i sto je sa 60 godina poslat na Anger management course i sto nije provjerio da li ima municije u cijevi prije nego sto je pistolj uperio ka zeni i pucao. Cista slucajnost, svakome se moze desiti a onaj ko ukaze na proslost date osobe (kao sto se to desava u svim kaznenim djelima) je onaj koga treba optuziti za neobjektivnost. Fujcina.
Last edited by Lavlje_srce on 26 Oct 2021, 13:43, edited 1 time in total.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42741
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14054 times
Been thanked: 12644 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Masamune » 26 Oct 2021, 13:42

Samo što ukazivanje na prošlost osobe nije od neke važnosti na Sudu, već ono što se dogodilo u datom momentu i to će biti predmet tužbe. Sve ostalo je paušalno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Melek » 26 Oct 2021, 13:44

Municije je u pištolju svakako bilo ali se računalo da nije bojeva, jer je i rečeno od strane “eksperta” koji je i doturio kuburu da je “cold gun”. Da je Alec i otvorio kolt, vidio bi čahure a da detaljno provjeri da li su bojeve ili nisu prvo mora da izvuče svaku iz burenceta (ili da zarotira i pregleda vrh svake čahure) plus još mora i sam biti “načitan” razlike bojeva municija vs ćorci. Osim toga možda je i neumijesno i provokativno to uraditi pred ekspertom koji ti da to što ti da, jer mu onda vrijedjaš profesiju i plus još šta ti ja znam. E, sad je druga stvar to što je Alec nekome odbojna ličnost i što ta činjenica rezultira u iracionalnim zaključcima ali to je drugi jedan domen.
Last edited by Melek on 26 Oct 2021, 13:45, edited 1 time in total.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Lavlje_srce » 26 Oct 2021, 13:45

MarlboroGold wrote: 26 Oct 2021, 13:42 Samo što ukazivanje na prošlost osobe nije od neke važnosti na Sudu, već ono što se dogodilo u datom momentu i to će biti predmet tužbe. Sve ostalo je paušalno.
Dakle ne uzima se u obzir prethodno ponasanje i to da li si ti bio sklon nasilju ili si covjek bez mrlje u zivotu?

To mi je nesto novo, rekla bih da se o tome itekako diskutira na sudu.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42741
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14054 times
Been thanked: 12644 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Masamune » 26 Oct 2021, 13:48

Lavlje_srce wrote: 26 Oct 2021, 13:45
MarlboroGold wrote: 26 Oct 2021, 13:42 Samo što ukazivanje na prošlost osobe nije od neke važnosti na Sudu, već ono što se dogodilo u datom momentu i to će biti predmet tužbe. Sve ostalo je paušalno.
Dakle ne uzima se u obzir prethodno ponasanje i to da li si ti bio sklon nasilju ili si covjek bez mrlje u zivotu?

To mi je nesto novo, rekla bih da se o tome itekako diskutira na sudu.
Nije od posebne važnosti. Da je u pitanju serijski ubica i slično to bi bila druga priča. Ovdje imaš jedan slučaj, a po svemu sudeći nesretan, tako da će se to i ispitivati. Glavna istraga će biti kako su meci završili u pištolju, a ne ko je opalio jer se to zna.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Lavlje_srce » 26 Oct 2021, 13:49

Melek wrote: 26 Oct 2021, 13:44 Municije je u pištolju svakako bilo ali se računalo da nije bojeva, jer je i rečeno od strane “eksperta” koji je i doturio kuburu da je “cold gun”. Da je Alec i otvorio kolt, vidio bi čahure a da detaljno provjeri da li su bojeve ili nisu prvo mora da izvuče svaku iz burenceta (ili da zarotira i pregleda vrh svake čahure) plus još mora i sam biti “načitan” razlike bojeva municija vs ćorci. Osim toga možda je i neumijesno i provokativno to uraditi pred ekspertom koji ti da to što ti da, jer mu onda vrijedjaš profesiju i plus još šta ti ja znam. E, sad je druga stvar to što je Alec nekome odbojna ličnost i što ta činjenica rezultira u iracionalnim zaključcima ali to je drugi jedan domen.
Nije morao pregledati cahure, mogao je jednostavno ne povuci obarac jer su zena i reziser bili u blizini. To sto je on ucinio, ne bi ucinilo 99 od 100 normalnih ljudi. Toliko o tvom uvidu u (i)racionalnost.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Melek » 26 Oct 2021, 13:50

Pa to je bio sastavni dio scenarija, on je dobio direktivu da puca direkt u kadar. To je do scene.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Lavlje_srce » 26 Oct 2021, 13:53

MarlboroGold wrote: 26 Oct 2021, 13:48
Lavlje_srce wrote: 26 Oct 2021, 13:45

Dakle ne uzima se u obzir prethodno ponasanje i to da li si ti bio sklon nasilju ili si covjek bez mrlje u zivotu?

To mi je nesto novo, rekla bih da se o tome itekako diskutira na sudu.
Nije od posebne važnosti. Da je u pitanju serijski ubica i slično to bi bila druga priča. Ovdje imaš jedan slučaj, a po svemu sudeći nesretan, tako da će se to i ispitivati. Glavna istraga će biti kako su meci završili u pištolju, a ne ko je opalio jer se to zna.
Moguce da si u pravu, no jedne zene vise nema. Uzas.

Image

https://www.index.hr/magazin/clanak/ovo ... 12705.aspx

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Melek » 26 Oct 2021, 13:55

Naravno da je užas.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42741
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14054 times
Been thanked: 12644 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Masamune » 26 Oct 2021, 13:56

Lavlje_srce wrote: 26 Oct 2021, 13:53
MarlboroGold wrote: 26 Oct 2021, 13:48
Nije od posebne važnosti. Da je u pitanju serijski ubica i slično to bi bila druga priča. Ovdje imaš jedan slučaj, a po svemu sudeći nesretan, tako da će se to i ispitivati. Glavna istraga će biti kako su meci završili u pištolju, a ne ko je opalio jer se to zna.
Moguce da si u pravu, no jedne zene vise nema. Uzas.

Image

https://www.index.hr/magazin/clanak/ovo ... 12705.aspx
Pazi ja ne osporavam to šta je on bio u nekim prijašnjim situacijama i šta je radio, ali nije fer da mu se to pripisuje u ovom slučaju dok Sud ne riješi sve dileme. Trebali bismo poštovati princip innocent until proven guilty.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22526
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12941 times
Been thanked: 12571 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Dori » 26 Oct 2021, 13:59

Upravo tako. Ko bi normalan, iz cista mira uzeo pistolj i upucao zenu :lud
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Lavlje_srce » 26 Oct 2021, 14:03

MarlboroGold wrote: 26 Oct 2021, 13:56Pazi ja ne osporavam to šta je on bio u nekim prijašnjim situacijama i šta je radio, ali nije fer da mu se to pripisuje u ovom slučaju dok Sud ne riješi sve dileme. Trebali bismo poštovati princip innocent until proven guilty.
Naravno, samo ovo nije sud nego forum. Samo nisam bila iznenadjena da se to desilo bas njemu, a ne Hugh Jackmanu npr., vec sam pisala. Sigurna sam i da nisam jedina koja nije iznenadjena. Neke stvari tipa tuca, problema sa zakonom, nasilja u porodici i slicnih radosti se desavaju odredjenom psiholoskom profilu ljudi, a drugima se ne dese nikad. Pa ne otkrivamo toplu vodu.

Tema mi je izuzetno mucna, pa bi to bilo to od mene.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Lavlje_srce » 26 Oct 2021, 14:05

Dori wrote: 26 Oct 2021, 13:59 Upravo tako. Ko bi normalan, iz cista mira uzeo pistolj i upucao zenu :lud
Kad bih ja izjavila da je mlijeko bijelo, ti bi rekla "ma nije bas bijelo, to je neka slicna nijansa" jer prenosis animozitet s teme na temu, sto je iskljucivo tvoj problem. :lud

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42741
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14054 times
Been thanked: 12644 times
Status: Offline

Re: Glumac Alec Baldwin na snimanju filma ubio direktoricu fotografije i ranio režisera

Post by Masamune » 26 Oct 2021, 14:06

Ništa vidjećemo... možda je baš on stavio metke.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests