Rukomet

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by storm » 28 Jan 2014, 10:08

KOMESAR wrote:
laganini wrote:dobar ti je ovaj prijedlog o ograničenju ..svaka čast kako se toga nisam sjetio..
Jedini način da Hrvatska postane prvak Evrope.
Sat je sat, ovako,sudije ih mrze.
mah...nas male će uvijek ovi veči handriti, pa taman svatko na leđima svoj sat nosao...pričamo o poboljšanju rukometne igre, podizanju atraktivnosti...ako je vremensko ograničenje dobro došlo košarci, zašto nebi i rukometu....ajde ovi prekršaji više manje, to je kontakt sport i fakat je teško biti 100% objektivan uz najbolju volju...ali ovo za trajanje napada i pasivnu igru se time da elegantno i pravedno riješiti
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by KOMESAR » 28 Jan 2014, 10:20

storm wrote:
KOMESAR wrote:
laganini wrote:dobar ti je ovaj prijedlog o ograničenju ..svaka čast kako se toga nisam sjetio..
Jedini način da Hrvatska postane prvak Evrope.
Sat je sat, ovako,sudije ih mrze.
mah...nas male će uvijek ovi veči handriti, pa taman svatko na leđima svoj sat nosao...pričamo o poboljšanju rukometne igre, podizanju atraktivnosti...ako je vremensko ograničenje dobro došlo košarci, zašto nebi i rukometu....ajde ovi prekršaji više manje, to je kontakt sport i fakat je teško biti 100% objektivan uz najbolju volju...ali ovo za trajanje napada i pasivnu igru se time da elegantno i pravedno riješiti
Mislim da je to neozbiljno.Francuzi,po takvim pravilima nebi primili ni jedan gol.Ko im može prići za pola minute,ako je to pravilo?Niko!
Sama igra bi se morala prilagoditi tome,a to već nebi bilo isto.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by storm » 28 Jan 2014, 10:29

onda je po tebi i košarka neozbiljna :hm
...i nisam rekao 30 sekundi, nego 45, a ni to nije bitno, može i minut pa i dva, ali point je u tome da svima bude JEDNAKO...ili da ti crtam....e sad ako francuzima nitko nemože prići nije njihov problem, zato i jesu prvaci ....tko ostalima brani da budu isti
išlo se i tako daleko da se zacrta linija na 10 metara i da se računa za 2 gola :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by Lebowski » 28 Jan 2014, 11:15

storm wrote:leb da si malo pomnije pročitao taj komentar prije nego si ga nabio na "križ" isčitao bi da se i ne bavi toliko uvjetima u danskoj, koliko odnosima u reprezentaciji...ovo u danskoj je zapravo nebitno i uzgred spomenuto a i naviklo se na to....a u tome i je poenta, da su svi iskoristili domaći teren osim hrvatske :kafa
Pročitao sam komentar, pomno :oo i on je prije svega komentarisanje suđenja, priča o nekakvoj nepravdi...tek dijelom se bavi odnosima u reprezentaciji, reprezentacijom i odnosom hrvatske javnosti. Malo se priča i o rukometu kao sportu koji je u prirodi pokvaren, sklon nepravednim rezultatima. Eto kreni od početka do kraja.

Kukanje i podcjenjivanje drugih, kao da je Hrvatska po nečemu bolja od Francuske, Danske, Španije. Realno nije, složio si se sa tim.

Stekao sam dojam da Hrvatska uvijek ima neki izgovor. Ili je povrijeđen igrač ili više njih, ili ne valjaju sudije, ne valja situacija u savezu, položaj Neptuna im nije odgovarao. :D Zašto se ne može izgubiti zato što su drugi bolji, da nije sve do toga šta će Hrvatska(reprezentacija, savez, igrači) uraditi. I drugi žele trofeje, vrijedno rade, ulažu u sport, imaju strast prema tome. Hrvatska radi super stvar s obzirom na veličinu države, ligu...


Što se tiče domaćinstava i osvajanja trofeja, pošto se rukomet spominje kao neki specifikum, ona su jako bitna i u drugim sportovima. Uzmi fudbal za primjer. Engleska 1966 postaje prvak a prije ni poslije toga nije ni primirisala trofeju. Ili prvenstvo u Japanu i Koreji, imaš gomilu primjera. Nema tu ništa čudno, drugačije se reprezentacija priprema, očekivanja su veća, daje se više, navijači su tu. Dobro, i sudije pogriješe ponekad ali nije neko pravilo. Svaka iole dobra reprezentacija u bilo kojem sportu će na domaćem terenu pokazati malo više, dogurati malo dalje, a one još bolje očekivati i neki trofej.
Autsajderi također imaju pravo na pobjedu, da budu više motivirani i dobiju jačeg protivnika, u jednoj utakmici, dvije... u tome i jeste draž sporta.
Prošle godine u ovo vrijeme pitao sam se kako biti potpuno sretan s broncom kad znaš da vrijediš za zlato?
Umjesto da naučimo nešto iz vlastitog iskustava i spoznaje da nemamo "zaleđe" u EHF-u i IHF-u i uz ovako rastezljive i nedefinirane sudačke kriterije moramo biti 20-30% bolji od protivnika u ključnim utakmicama da bismo ga pobijedili, mi uoči svakog natjecanja sami sebe mazohistički oslabimo za još tih 20-30%. Jer imamo neke druge "ideje i projekte".
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by storm » 28 Jan 2014, 12:51

Tekstualno svakako opširnije ovo u danskoj ali meni je bitnije i dublje ovo zadnje... A tko gubi... Znaš kako je kad se gubi :ooo

...i prije sam se s moba upisao....hvala na iscrpnom objašnjenju, respect, ali druže leb....
godinama već pratim ta sitna potkradanja...nisu to krucijalne krađe, ali u dvoboju izjednačenih ekipa kao što je tih 4-5 reprezentacija, koje kroje vrh, jedna kontra dosuđena lopta može okrenuti susret....i nije to kraj svijeta, normalno je da se katkad i gubi, ali smeta pravilo da je hrvatska ta koja gubi....dosude nam isključenja u nizu da se protivnik odlijepi, pa kad smo razbijeni, fol vrate da statistika ne bode u oči....i nije bezveze ona da moramo biti bar 30% jači da bi normalno dobili tekmu!!! to tako jednostavno je!
unatoć svim uspjesima i odličnim generacijama igrača, nismo dio elite i ne propuste priliku da nam to pokažu....nemoj to uzeti kao patetiku i kmečanje, jednostavno je tako...nakon svakog velikog natjecanja isto se osjećam, a mislim da ipak posjedujem barem minimalnu dozu kritike i realnog pogleda na sport...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

EP rukomet Danska 2014

Post by storm » 31 Jan 2014, 07:42

Izabrana i najbolja sedmorka
Karabatić MVP Eura u Danskoj

Image

Francuski reprezentativac Nikola Karabatić proglašen je najboljim igračem Evropskog rukometnog prvenstva u Danskoj.

Iako se tek treba odigrati finale između Francuske i Danske, EHF je već izabrao najbolje. MVP titulu osvojio je Karabatić.

Izabrana je i najbolja sedmorka Eura, a u njoj su danski golman Niklas Landin, zatim lijevo krilo Islanda Gudion Valur Sigurdsson, lijevi vanjski Mikkel Hansen (Danska), srednji vanjski Domagoj Duvnjak (Hrvatska), pivot Juan Aguinagalde (Španija), desni vanjski Krzysztof Lijewski (Poljska), desno krilo Luc Abalo (Francuska).

Najboljom rezervom proglašen je Tobias Karlsson iz Švedske.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: EP rukomet Danska 2014

Post by Lebowski » 31 Jan 2014, 08:36

Pogledajte majstorije iz Danske
Najljepši golovi EP-a u rukometu

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by Lebowski » 31 Jan 2014, 08:55

storm wrote:Tekstualno svakako opširnije ovo u danskoj ali meni je bitnije i dublje ovo zadnje... A tko gubi... Znaš kako je kad se gubi :ooo

...i prije sam se s moba upisao....hvala na iscrpnom objašnjenju, respect, ali druže leb....
godinama već pratim ta sitna potkradanja...nisu to krucijalne krađe, ali u dvoboju izjednačenih ekipa kao što je tih 4-5 reprezentacija, koje kroje vrh, jedna kontra dosuđena lopta može okrenuti susret....i nije to kraj svijeta, normalno je da se katkad i gubi, ali smeta pravilo da je hrvatska ta koja gubi....dosude nam isključenja u nizu da se protivnik odlijepi, pa kad smo razbijeni, fol vrate da statistika ne bode u oči....i nije bezveze ona da moramo biti bar 30% jači da bi normalno dobili tekmu!!! to tako jednostavno je!
unatoć svim uspjesima i odličnim generacijama igrača, nismo dio elite i ne propuste priliku da nam to pokažu....nemoj to uzeti kao patetiku i kmečanje, jednostavno je tako...nakon svakog velikog natjecanja isto se osjećam, a mislim da ipak posjedujem barem minimalnu dozu kritike i realnog pogleda na sport...
Ovo mi je promaklo. Ma nije to storm pravilo, Hrvatska je osvojila sve u rukometu, Olimpijadu, SP, na EP uzimaju medalje..ne zlatne doduše i ne ove godine. :ooo

Da postoji taj neki lobi, koji je eto protiv Hrvatske ne bi toga bilo ili su to Hrvati možda tada davali 150% od svojih mogućnosti, morali biti toliko bolji od drugih pa da uprkos sudijskom "navlačenju" za protivnika dobijaju utakmice. Eto i ti kažeš da morate biti bolji 30% od protivnika. Pa de razmisli koliko je to realno.

Ti kažeš da jedna loša sudijska odluka može preokrenuti utakmicu. Možeš ako nisi bolji od protivnika ili nisi dovoljno pripremljen psihički, taktički, unaprijed imaš izgovor. Pamtim ja mnogo takvih situacija kada se dese te greškice ali neki se tad pokažu a neki ne. Hrvatska je par puta imala sve u svojim rukama, jednog ili dva igrača više na terenu, vodstvo, loptu i šta bi - usrali se i nisu iskoristili. Ako nakon toga možeš kriviti sudiju a ne sebe onda.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by storm » 31 Jan 2014, 10:54

Ma naravno, da su sami ponajviše krivi...pogotovo ovo sa dancima kod one sad već poznate situacije, da se ne ponavljam...
hoću reći da nema bitnije razlike u kvaliteti top 4 reprezentacije, svako prvenstvo jedna malo odskače, ovaj put je francuska, mada je hrvatska bila dosta blizu...jedini su kako tako sa francuzima stajali na terenu...jer sa njima se treba udarati 60 minuta...
al da se vratim, nema bitnije raazlike i svaka kriva odluka te može koštati poraza i kao što sam rekao, u 20 i kusur godina kako aktivno pratim rukomet (iz rukometnog sam grada, bio sam igrom slučaja često u društvu slo, hr, bih, srb reprezentativaca i svi su složni u tome) , hrvatskaa ako je tu negdje sa protivnikom...gubi!!! pa nije uvijek psiha ebemu, i osvojili su nešto, i na reprezentativnom i na klupskom području..
.ali kad su osvajali, redovito su morali biti 30% bolji od suparnika....nisam to samo ja uočio...
a lobi postoji i kuhinje rade....eto slovenija je jedini put bila u finalu kad je 2004 sama organizirala prvenstvo...od tada ni da prismrdi toj poziciji...srbije nema nigdje od raspadaa juge, do danas izuzev prvenstva kod njih ...i šta dalje reći :cudi

sad ispadam neki teoretičar zavjera, ali ovo sa rukometom je preočito...
evo sad je bilo tu vidljivo da je danska morala u finale, radi samoga finala a kako su ih pomeli francuzi....i to zato jer su jači barem 30 % ...a da su bili egal bi klinac francuzi imali šanse...kladim se u šta god da bi to bio zicer za dansku...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by laganini » 31 Jan 2014, 11:09

Lebowski wrote:
storm wrote:Tekstualno svakako opširnije ovo u danskoj ali meni je bitnije i dublje ovo zadnje... A tko gubi... Znaš kako je kad se gubi :ooo

...i prije sam se s moba upisao....hvala na iscrpnom objašnjenju, respect, ali druže leb....
godinama već pratim ta sitna potkradanja...nisu to krucijalne krađe, ali u dvoboju izjednačenih ekipa kao što je tih 4-5 reprezentacija, koje kroje vrh, jedna kontra dosuđena lopta može okrenuti susret....i nije to kraj svijeta, normalno je da se katkad i gubi, ali smeta pravilo da je hrvatska ta koja gubi....dosude nam isključenja u nizu da se protivnik odlijepi, pa kad smo razbijeni, fol vrate da statistika ne bode u oči....i nije bezveze ona da moramo biti bar 30% jači da bi normalno dobili tekmu!!! to tako jednostavno je!
unatoć svim uspjesima i odličnim generacijama igrača, nismo dio elite i ne propuste priliku da nam to pokažu....nemoj to uzeti kao patetiku i kmečanje, jednostavno je tako...nakon svakog velikog natjecanja isto se osjećam, a mislim da ipak posjedujem barem minimalnu dozu kritike i realnog pogleda na sport...
Ovo mi je promaklo. Ma nije to storm pravilo, Hrvatska je osvojila sve u rukometu, Olimpijadu, SP, na EP uzimaju medalje..ne zlatne doduše i ne ove godine. :ooo

Da postoji taj neki lobi, koji je eto protiv Hrvatske ne bi toga bilo ili su to Hrvati možda tada davali 150% od svojih mogućnosti, morali biti toliko bolji od drugih pa da uprkos sudijskom "navlačenju" za protivnika dobijaju utakmice. Eto i ti kažeš da morate biti bolji 30% od protivnika. Pa de razmisli koliko je to realno.

Ti kažeš da jedna loša sudijska odluka može preokrenuti utakmicu. Možeš ako nisi bolji od protivnika ili nisi dovoljno pripremljen psihički, taktički, unaprijed imaš izgovor. Pamtim ja mnogo takvih situacija kada se dese te greškice ali neki se tad pokažu a neki ne. Hrvatska je par puta imala sve u svojim rukama, jednog ili dva igrača više na terenu, vodstvo, loptu i šta bi - usrali se i nisu iskoristili. Ako nakon toga možeš kriviti sudiju a ne sebe onda.
...ovo ću napisat pa razmisli..zlato smo osvojili na olimpijadi:america,grčka..svjetsko u portugalu...znači na neutralnom terenu..i da u njemačkoj kad smo ispali u četvrfinalu od francuza igrali smo najbolji rukomet ikad gledan..i nije bilo prigovora naletili francuzi odigrali super i eto...ali u danskoj je bila krađa ja sam odma reka stor se čak nije složio s tim ali živim za rukomet poznam ga i odgovorno kažem da je suđenje bilo tendeciozno u najmanju ruku..a za broncu da i ne govorim...nama je pasiva 30 sekundi a svaki španjolski napad je traja do gola..ali jebemi se za broncu pa me nije puno tangiralo..nerviralo..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by Lebowski » 31 Jan 2014, 11:37

Teško je 2:1. :D

Pa eto gledam i ja rukomet, prije više nego sada pa ne vidim te velike krađe. To sa neutralnim terenom se možda poklopilo tako, dobra ekipa bila, ne treba tako izvlačiti zaključke. Koji bi motiv bio da se Hrvatska stalno sputava u nečemu. Za domaćinstva sam govorio..logično je da je domaćin u prednosti i to nije samo zbog sudija. A ovo sa pasivnim napadima je ako pojednostavljeno.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by laganini » 31 Jan 2014, 11:40

..zašto bi hrvatska morala bit prva..to nije tema...njemačka bi po ulaganjima tribala bit barem među tri a nema je..sad imamo generaciju koja vridi i koja nonšalantno ulazi među četri..kako će sutra bit ko zna..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by storm » 09 Feb 2014, 02:38

Barcelona pregazila Švicarce, Metalurg namučio PSG


Image

U Ligi prvaka pregršt zanimljivih susreta, a do pobjede su uz veliku muku stigli zvjezdani Parižani protiv Červarovog Metalurga.

St Peterburg - Celje Pivovarna Laško 29:29 (16:13)

U "Zagrebovoj" skupini Celje je došlo do boda u gostima u Rusiji, a domaći St Peterburg do svog prvog boda u Ligi prvaka ove sezone. Rusi su mogli i pobijediti, da nije Celje zaigralo bolje u drugoj polovici susreta.

U prvom dijelu Slovenci kreću loše, iako su bili favoriti. Ruski rukometaši odradili su u prvih 30 minuta agresivnu obranu, dok im u napadu gostujuća strana nije dobro parirala te su većim dijelom prvih 30 minuta bili u prednosti +3, a zabili su čak 16 golova u slovensku mrežu.

U drugom poluvremenu se na početku Celjani i dalje muče, smanjuju ruskih +3 tek nakon deset minuta igre, no nakon toga im kreće na bolje, a veliku je ulogu odigrao i Ivan Slišković, hrvatski reprezentativac, koji je u tom razdoblju zabio dva svoja pogotka.

Do izjednačenja Celje dolazi kod 23. gola, pa prelazi u vodstvo i uskoro okreće uloge s +3. No, završnicu slovenski sastav nije dobro odradio te je na koncu upisan bod. "Očekivali smo pobjedu, nismo igrali na našoj standardnoj razini, a posebno je obrana bila loša. Kad smo se sredinom drugog dijela konačno trgnuli, opet smo počeli raditi greške i dozvolili smo domaćinima da nas uhvate", rekao je Branko Tamše, trener Celja.

I dok je St Peterburg upisao prvi svoj bod, Celju je taj isti bod omogućio da ostane u igri za prolazak dalje, na trećem mjestu tablice sa sedam bodova.

PSG Handball - Metalurg 32:29 (16:12)

Parižani su u Ligi prvaka upisali svoju petu pobjedu, i to protiv Metalurga Line Červara. No, utakmica je za PSG bila sve prije no laka, jer su žilavi Makedonci dali sve od sebe ne bi li iznenadili zvjezdane domaćine.

Susret počinje uvjerljivim vodstvom Parižana, koji u prvoj četvrtini rade 9:2 i dvorana je uvjerena da se sprema laka pobjeda domaćina. No, uz pokoju izmjenu u sastavku makedonska se momčad polako diže u igri i do ulaska u posljednju minutu stiže na svega -3 (15:12).

U drugi dio Metalurg ulazi još agilnije, a uz poboljšanu obranu i raznovrsniji napad, u 52. minuti dolazi do potpunog preokreta i na korak od senzacije, s 26:27 i vodstvom nad domaćinima, koji su se nepotrebno opustili. Kreator preokreta bio je Goce Georgijevski, no on, kao ni ostatak momčadi, nije nastavio u takvom tempu te u preostalih osam minuta gosti uspijevaju zabiti svega dvaput te domaćini odnose pobjedu.

U redovima PSG-a istaknuo se Marko Kopljar sa sedam golova, Igor Vori zabio je pet, a Jakov Gojun tri.

Wacker Thun - Barcelona 23:39 (13:17)

Švicarci u Ligi prvaka doživjeli su teški poraz od slavne Barcelone, koja je uvjerljivo prva na tablici skupine C.

Momčad u kojoj igra Borna Franić (2 pogotka) u prvom je dijelu susreta još držala svoju stranu, imala egal na 7:7 i vodstvo na 9:8 u 20. minuti. Egal domaćini drže do 13:13, no u završne četiri minute prvog poluvremena samo Barca zabija golove i na odmor ide s +4.

U drugom poluvremenu međutim 2400 gledatelja svjedoči pravom gaženju domaće momčadi, koja je doduše uspjela zabiti deset pogodaka, no 22 koliko je postigla Barcelona nije bilo moguće nadoknaditi. Najviše je pogodaka zabio Kiril Lazarov (7), a potom Sjarhej Rutenka (6).

SG Flensburg-Handewitt - HK DROTT Halmstad 33:25 (20:8)

Švedska ekipa u Njemačku je stigla bez iluzija, dok su domaćini bili motivirani činjenicom da pobjedom osiguravaju mjesto u daljnjem natjecanju.

Flensburg tako i kreće u utakmicu, ima 4:0 do sedme minute, a desetak minuta prije kraja prvog dijela ima dvoznamenkastu prednost, na kojoj je samo dalje gradio svoju konačnu pobjedu.

Veliki je udio u pobjedi domaćina imao sjajni vratar Mattias Andersson, inače Šveđanin, koji je u trideset minuta na vratima Flansburga upisao 17 obrana.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by Bambi » 09 Feb 2014, 11:38

Barcelona dominira,al' me PSG iznenadio,mislila sam da će dobro "srediti" Metalurg :hm

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by storm » 10 Feb 2014, 09:14

goluža tupsone :123


Utakmica koju je Goluža morao gledati: Duvnjak i Balić briljirali u međusobnom okršaju!


Image


Foto: Screenshot; Youtube

U 21. KOLU rukometne Bundeslige imali smo prilike gledati okršaj dvojice najboljih hrvatskih rukometaša, Ivana Balića u dresu Wetzlara i Domagoja Duvnjaka koji je predvodio HSV.

Nekad najbolji rukometaš svijeta i igrač za kojeg izbornik Slavko Goluža smatra kako nije potreban hrvatskoj reprezentaciji, zabio je aktualnim europskim prvacima četiri pogotka, dok je trenutačno najbolji rukometaš svijeta zabio pet pogodaka u pobjedi HSV-a 26:23.

Opet treba postaviti pitanje, zašto u hrvatskoj reprezentaciji nema mjesta za nekad i danas najboljeg rukometaša svijeta?
[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by POSAVLJAK » 10 Feb 2014, 09:41

Imamo Mamića...imali Markovića..sad još i Šuker počeo...imali smo Štimca,sad imamo i Golužu, a bogami i u odbojci smo napravili zajeb...fali još samo da i vaterpolo razjebu.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by storm » 10 Feb 2014, 09:47

POSAVLJAK wrote:Imamo Mamića...imali Markovića..sad još i Šuker počeo...imali smo Štimca,sad imamo i Golužu, a bogami i u odbojci smo napravili zajeb...fali još samo da i vaterpolo razjebu.
Pisao sam već o tome kako nema talenta, a ima ga kod nas u izobilju, koje mi nismo u stanju kompromitirati glupošću i sitnim (fiancijski krupnim svakako) interesima :123

vidljivo je pao interes za sport kod nas..nije narod glup...
može nas neko prvenstvo još malo dignuti, al inače je sve mlako...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by storm » 11 Feb 2014, 07:36

RN Löwen i Veszprem podijelili bodove, Vardar sebi i Metalurgu osigurao osminu finala natjecanja



Image

Zanimljivo je bilo ove nedjelje u preostala tri dvoboja osmoga kola Lige prvaka. Naime, u Njemačkoj je RN Löwen ugostio mađarski Veszprem, a susret nakon uzbudljivih 60 minuta igre biva okončan podjelom bodova, da bi u Skoplju momčad Vardara napravila odličan uspjeh osiguravši uvjerljivo slavlje nad Dinamo Minskom čime je kako sebi tako i svom gradskom suparniku, ekipi Metalurga, osigurala prolaz dalje u osminu finala natjecanja. Velika borba odvijala se i u Kopenhagenu gdje je domaćin na koncu tijesno poražen od Kiela.

Rhein-Neckar Löwen - MKB Veszprem 25:25 (12:13)

Odličan dvoboj odvijao se ove nedjelje u Njemačkoj gdje je RN Löwen ugostio mađarski Veszprem koji je, pak, na gostovanju ostavio svoje prve ovosezonske europske bodove. Uzbudljivo je ponovno bilo u srazu dvije odlične rukometne momčadi i SAP Areni u Mannheimu, naime, nakon minimalnog slavlja Mađara u prvome ogledu (30:29) ove su ekipe u sklopu osmoga kola Lige prvaka podijelile bodove. No, unatoč tek osvojenom bodu Veszprem se i dalje sigurno drži na vrhu ljestvice skupine A.

Nakon što su gosti u susret krenuli sa zaostatkom 2:4, vrijeme je bilo da isti ubace u brzinu više te da pokažu što sve znaju i umiju. Predvođeni pogocima Momira Ilića uspjeli su Mađari ubrzo poravnati rezultat (5:5). Iako se sjajnim ponovno pokazao ključni igrač njemačkih Lavova, Uwe Gensheimer, to nije bilo dovoljno da se domaćin nakon vodstva 5:4 ponovno vrati u prednost te se na prednost odlazi s minimalnim domaćim zaostatkom (12:13).

Dodatno je gostujuća momčad ubrzala u drugome poluvremenu dvoboja što joj je omogućilo vodstvo 18:15. Međutim, aktualni osvajača Kupa EHF nije se predao, upravo suprotno, hvatao je priključak i do posljednjih pet minuta uspio je izjednačiti na 24:24. Nakon što je Patrick Groetzki potom nanovo poravnao rezultat na 25:25 gostujući su rukometaši imali mogućnost i za konačno slavlje, no RN Löwen je bio siguran u obrani, a povratnik nakon ozljede Laszlo Nagy nije uspio realizirati posljednji pokušaj svoje momčadi.

Odličan je kod Veszprema bio Momir Ilić s 11 pogodaka, Renato Sulić je dodao njih pet, a Mirko Alilović je sakupio 14 obrana, dok se kod RN Löwena istaknuo Uwe Gensheimer s deset golova.

Vardar - Dinamo Minsk 30:22 (14:11)

Sjajno je u nedjelju u sklopu osmoga kola Lige prvaka bilo i u Skoplju u dvorani Boris Trajkovski u kojoj je momčad Vardara osigurala odlično i itekako uvjerljivo slavlje nad Dinamo Minskom čime je osigurala ne samo svoje mjesto u osmini finala najelitnijeg europskog rukometnog natjecanja, već i svom gradskom suparniku i drugom makedonskom predstavniku, ekipi Metalurga, dok su Bjelorusi ispali iz daljnje faze natjecanja. Iako su gosti bolje ušli u susret, a pripomogao im je i izravan crveni karton vrataru Vardara Inakiju Malumbresu, to nije spriječilo njegove suigrače da naprave pravi mali podvig i povijesni uspjeh za obje makedonske ekipe u Ligi prvaka. Do isteka 30. minute domaćin je tako stigao do prednosti od sigurna tri pogotka (14:11).

U drugome dijelu sjajnim se predvodnikom pokazao Timur Dibirov koji je naprosto punio bjelorusku mrežu te je pitanje pobjednika tako riješeno već nakon deset minuta igre u nastavku kada se Vardar odvaja na 24:17. Do samoga kraja domaća momčad je osigurala uvjerljivih +8 (30:22) i poslala svog suparnika kući bez osvojenih bodova. U pobjedu svoje momčadi Timur Dibirov ugradio je osam pogodaka, a Igor Karačić je dodao njih sedam, dok su Ivan Ninčević i Dzianis Rutenka za Dinamo Minsk zabili po sedam golova.

KIF Kolding Kobenhavn - Kiel 24:26 (13:13)

U velikoj borbi osmoga kola skupine B nakon uistinu zanimljivih i borbenih 60 minuta igre boljom se pokazala momčad njemačkog Kiela koja je slavila sa samo dva pogotka razlike te je praktički potvrdila svoje mjesto na vrhu ljestvice. No, dobro su se Nijemci namučili za nova dva europska boda u Brondby dvorani u Kopenhagenu, naime, domaćin je bio odličan u obrani, a među njegovim je vratnicama raspoložen bio i Kasper Hvidt. Međutim, trostruki osvajač Lige prvaka imao je na koncu više ideja i rješenja u oba smjera te je tako stigao do svog sedmog slavlja.

Uz pet tisuća gledatelja u Kopenhagenu, od kojih je njih preko 500 bodrilo goste, domaćin se nije najbolje snašao u uvodnim minutama susreta te se Kiel tako odvojio na 8:5 u prvih 20 minuta igre. No, domaća momčad potom uzima minutu predaha, slaže svoje redove, ubrzava ritam te s tri uzastopna pogotka poravnava rezultat, a ubrzo ga i preokreće u svoju korist (13:12). Do odlaska na odmor siguran je, međutim, Filip Jicha koji osigurava izjednačenje 13:13 na poluvremenu.

Nastavak susreta, točnije, njegove prve minute, obilježili su neugodan pad i udarac glavom Alberta Rocasa kojemu je potom bila potrebna liječnička pomoć, ali i novo odvajanje gostujuće momčadi koja tako ponovno odlazi na +3 (18:15). Nova minuta predaha ovoga puta nije pomogla domaćoj momčadi koja ubrzo zaostaje četiri pogotka (18:22), ali nije ipak trebalo dugo čekati na novi domaći podvig, naime, Rocas se ubrzo oporavio te je stavio točku na i 5-1 serije pogodaka svoje momčadi za vrijedno izjednačenje 23:23 i veliku borbu do samoga kraja. U posljednjim minutama dvoboja Kiel odlazi na 26:24, Johan Sjöstrand potom biva siguran na golu i gostujući se rukometaši kući vraćaju s novim slavljem.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Niclas Ekberg s osam postignutih pogodaka, a Filip Jicha i Marko Vujin dodali su po njih pet, dok je najbolji kod KIF Kolding Kobenhavna bio Lasse Anderson sa sedam golova, a njih šest zabio je Albert Rocas.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by storm » 12 Feb 2014, 08:41

Širi se regionalna liga, možda je vrijeme i za koji bh klub više, nego dosad :kafa...ako se ovo sve složi, biće to respektabilna liga
trenutne ekipe i ljestvica
LJESTVICA
1 CO Zagreb 13 +64 31
2 Tatran Prešov 12 +81 30
3 Vardar Skoplje 12 +44 25
4 Metalurg Skoplje 12 +36 25
5 Meškov Brest 12 +28 24
6 Vojvodina 13 -25 15
7 Nexe Našice 13 -19 11
8 Lovćen Cetinje 14 -46 11
9 Borac Banja Luka 13 -97 9
10 Partizan 12 -66 3



Udruga slovenskih rukometnih prvoligaša dala zeleno svjetlo za priključenje SEHA ligi


Image

Iako još nema službene potvrde iz vrha SEHA lige, u regionalnoj rukometnoj ligi od sljedeće sezone bi trebala nastupati i tri slovenska kluba. Udruga slovenskih rukometnih prvoligaša dala je danas zeleno svjetlo za priključenje tri kluba ovoj ligi...

SEHA liga pod sponzorstvom Gazproma od iduće sezone mogla bi biti jača i za slovenske predstavnike. Potvrda toga se tek očekuje, a Slovenci su pristali priključiti se ligi.

Udruga slovenskih rukometnih prvoligaša dala je dozvolu za priključenje tri kluba SEHA ligi, a prema trenutnoj situaciji u slovenskom prvenstvu to bi trebali biti Gorenje, Celje Pivovarna Laško i Maribor.

Sva tri kluba su izrazila zainteresiranost za ulazak u regionalnu ligu, a posebno su za to lobirali Celjani kojima je SEHA liga već neko vrijeme vrlo primamljiva.

Ukoliko bi se ostvarile sve one najoptimističnije najave i u SEHA-u ujedno ušli poljski Kielce i Wisla te mađarski Veszprem i Pick Szeged, dobili bi iznimno snažnu ligu koja bi bila konkurentna i onim najjačim europskim ligama.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by storm » 17 Feb 2014, 10:09

Odlično Kielce u Njemačkoj, Vardar ide u lov na PSG

Image

U nedjeljnim susretima Lige prvaka pregršt zanimljivih utakmica, a ponajbolja od svih odigrala se u Kielu, gdje je "hrvatsko" Kielce došlo do remija...

Dinamo Minsk - Metalurg 23:23 (13:11)

Iako su se za ovu sezonu već oprostili od Lige prvaka, a posljednju će utakmicu protiv Wacker Thuna igrati za prestiž, Bjelorusi se nisu kanili unaprijed predati Metalurgu Line Červara.

Makedonci su k tome u Minsku imali svojih problema u napadu, a u prvom ih je dijelu u utakmici držao raspoloženi Darko Stanić na golu. Domaćini su uspjeli doći do +5, no serijom od četiri pogotka Metalurg najavljuje povratak u utakmicu i približava se na svega gol kod 11:10.

U drugom se dijelu problemi u napadu sele na stranu domaćina, Metalurg ih dostiže na 15:15, Dinamo se opet odmiče na +2, no nikako da se odmakne na sigurniju udaljenost. U završnicu se ulazi s prednosti domaćina, 23:22, a onda je u ključnom trenutku Luka Cindrić (3) uspio izboriti penal. Kaznu je, za bod na gostovanju, realizirao Goce Ojleski.

Ivan Ninčević je u redovima Dinama upisa tri gola uz dva isključenja, dok je Nikola Kedžo u dresu Metalurga jednom isključen.

Červar je po susretu pohvalio dvoje igrače, iako nije bio zadovoljan prvim poluvremenom: "Utakmicu smo počeli jako loše. U obrani nismo bili koncentrirani, a u napadu smo donosili loše odluke. No, nakon odmora smo zaigrali mnogo bolje i manje griješili."

Vardar - Wacker Thun 32:25 (17:11)

Zahvaljujući pobjedi nad Švicarcima, drugi makedonski sastav u Ligi prvaka dokopao se trećeg mjesta, na kojem će i ostati, naravno ako ne napravi pravo iznenađenje u posljednjem kolu i ne pobijedi PSG u Parizu.

No, to su slatke brige, važnija je bila utakmica protiv Wacker Thuna, u kojoj je Vardar pokazao svoju nadmoć i u prvih 30 minuta skupio +6, na čemu je znala zahvaliti dvorana Boris Trajkovski u kojoj se skupilo 4500 gledatelja.

Šest golova više do kraja susreta domaćini su pretvorili u sedam, a najbolji je u redovima Makedonaca bio Igor Karačić, sa pest pogodaka i dva isključenja. Luka Raković upisao je jedan pogodak, isto kao i Borna Franić, Hrvat u dresu Švicaraca.

Trener Vardara je po susretu zahvalio navijačima i najavio: "U Pariz idemo pokušati pobijediti, ova nam je pobjeda dala tu poziciju i nikako je nećemo samo tako, ili unaprijed, ispustiti iz ruku. Viša pozicija na tablici svakako je poželjna", rekao je Raul Gonzalez Gutierrez.

DROTT Halmstad - HSV Hamburg 24:35 (12:14)

Njemački sastav došao je u Švedskoj do svoje osme pobjede u Ligi prvaka, a s 16 bodova HSV je i dalje na ćelu tablice skupine D. No, kako je Flensburg na samo bod manje, borba za prvo mjesto ostaje otvorena do posljednjeg kola te će HSV morati kod kuće protiv Aalborga pokazati odličnu igru.

Susret protiv Šveđana, koji su do sad osvojili tek bod, nije bio nimalo lak. Domaćini su se naime oštro borili za svaku loptu te su, osjetivši pomanjkanje koncentracije kod renomiranih gostiju, jednom okrenuli rezultat u pozitivu (4:2), a drugi puta se vratili iz zaostatka od -5 (9:14) na svega -2 (12:14).

U drugom poluvremenu međutim HSV pokazuje zube, popravlja igru u obrani, a u napadu sve funkcionira mnogo bolje, o čemu svjedoči i konačnih +11. U njih je Domagoj Duvnjak ugradio tri gola, a Blaženko Lacković dva, dok je Davor Dominiković odradio svoje u obrani i zaradio jedan žuti karton.

THW Kiel - Vive Targi Kielce 28:28 (13:16)

Nakon što je u Portugalu Kielce lijepo krenulo u europsko proljeće, dobar je niz nastavljen pod vodstvom Talanta Dujšebajeva, te je protiv vodećeg Kiela upisan remi.

Poljaci su bili dominantni u prvom poluvremenu, u kojem je prednost bila na njihovoj strani, dok su se Nijemci mučili da pronađu rješenje za taktiku legendarnog Dujšebajeva. Dovoljno govori i podatak da su tek u 41. minuti domaćini došli do svog prvog vodstva (21:20), za što su prolili mnogo znoja protiv dobre poljske obrane.

U samu završnicu utakmice Kiel ulazi s +2 i dvorana se već počinje nadati pobjedi, no Kielce je uz pomoć propusta na domaćoj strani uspjelo izjednačiti na 28:28. Čak je imalo u napad za pobjedu, no on nije realiziran.

U redovima Kielcea Ivan Čupić imao je pet golova, Manuel Štrlek tri, Denis Bunti jedan (uz jedno isključenje), Željko Musa nije se upisao u strijelce, a Venio Losert obranio je pet lopti.

Dujšebajev je po susretu odbio euforiju: "Sretan jesam, ali nisam ekstatičan. Vidimo na kojim elementima igre moramo poraditi i siguran sam da ćemo u susretima koji slijede biti još bolji. No, napredak se vidi i time sam zadovoljan."

Liga prvaka - Skupina B, 9. kolo
Orlen Wisla Plock 25 : 26 KIF Kolding
Dunkerque Handball Grand Littoral 25 : 25 Porto Vitalis
THW Kiel 28 : 28 Vive Targi Kielce

LJESTVICA
1 THW Kiel 9 +25 15
2 KIF Kolding 9 +7 12
3 Vive Targi Kielce 9 +23 11
4 Orlen Wisla Plock 9 +6 8
5 Porto Vitalis 9 -32 5
6 Dunkerque Handball Grand Littoral 9 -29 3
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests