Zimovanje

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12137 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Maja » 30 Nov 2013, 01:34

Skijanje na Vlašiću počinje sutra, Bjelašnica i Jahorina spremne za sezonu

Sezona skijanja na Vlašiću počet će sutra, budući da već sada na ovoj planini ima dovoljno snijega i staze su uređene, a liftovi će biti pokrenuti sutra, potvrdio je za Klix.ba direktor Turističke zajednice Srednjobosanskog kantona Nihad Korić.

U funkciji klizalište Medo

Dodaje kako će i ove godine u funkciji biti klizalište Medo, a novost u ponudi je Centar za dnevnu brigu o djeci za sve roditelje skijaše.

Otvaranje sezone na Bjelašnici planirano je za 15. decembar. Trenutno, na Bjelašnici ima snijega, ali nije dovoljno dobrog kvaliteta da bi se mogle uređivati staze. Visina snijega na Babinom Dolu iznosi 29 cm, a na vrhu Bjelašnice 58 cm. Na Igmanu (Malo i Veliko Polje) visina snježnog pokrivača je 25 cm.

"Ako bude novih padavina i steknu se uslovi za kvalitetno uređivanje staza, razmotrit će se mogućnost otvaranja skijališta i prije zvaničnog početka sezone", navela je Šehić.

Image

Image

Image



LET ĆE TRAJATI IZMEĐU 10 I 15 MINUTA: Balon na topli zrak nova atrakcija na Vlašiću

Od ove sezone na Vlašiću se uvodi nova turustička atrakcija, a riječ je o balonu na topli zrak koji će biti stacioniran na platou Babanovac.

Turisti će biti u prilici da priušte sebi let koji će trajati između deset i 15 minuta na visini od 40 do 50 metara po cijeni od 15 eura.

Balon posjeduje korpu u koju mogu stati dva putnika i pilot i sigurno će svi ljubitelji visine uživati u ovon novoj atrakciji.

Planirano je da balon pored vikenda bude u funkciji svakodnevno u periodu od 29. decembra do 15. januara, javlja Radio TNT.

(FENA/av)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Calla » 02 Dec 2013, 09:52

Vlasic je zgodan i za pocetnike skijase,ova atrakcija sa balonom moze i da uspije a i da ne uspije,,nasi ljudi su prema novinama poprilicno plasljivi,,a cjena je dobra,,pristupacna moze si svako priustiti..
Sta mislite da kao forumasi jednom isplaniramo da proslavimo Novu godinu zajedno ovdje gore na ovoj prelijepoj bosanskoj planini??

Majo onda te zasigurno te godine ne bi vise forumasi pitali a gdje si je proslavila?? :obrve
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Peggy Sue » 03 Dec 2013, 08:15

Ne znam šta na planini da radi osoba koja ne zna da skija...
Zato i ne idem nigdje. Jednom sam skijala i to je definitivno sport koji mi se najmanje svidio...
A da bih otisla na planinu treba mi ski odijelo, adekvatne čizme, neka fensi kapica....ma bježi...
Image

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Calla » 03 Dec 2013, 15:49

Peggy,
ja sam srela dosta teta gore koje se samo secu pored skijaskih staza
ili dodu i kupuju vlasicki sir ili se spuste autom do Travnika na cevape.,..
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Peggy Sue » 04 Dec 2013, 11:18

Calla wrote:Peggy,
ja sam srela dosta teta gore koje se samo secu pored skijaskih staza
ili dodu i kupuju vlasicki sir ili se spuste autom do Travnika na cevape.,..
reklama :) Ma ne mogu ja uzivati u setnji, jer budem ljubomorna na one koji skijaju :hihi
Image

Ruana
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Ruana » 04 Dec 2013, 15:38

Nikad u zivotu nisam bila na zimovanju niti cu biti. Snijeg ne volim ni na razglednici. To je jedino ferije gdje ne idemo familijarno. To ja zovem muski odmor. Moj muz voli da skija i ide sa nekima sa posla na ski ferije. Meni dosta ovaj ponekad cetveromjesecni ovdje. Ja ne znam hodat po snjegu.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Bonaqua » 04 Dec 2013, 16:05

Skijanje je prelijepo. Drazi mi je odmor na planini nego na moru. Odemo dva do tri puta zimi u vikendici gdje nema televizije, interneta, nicega.... Cijeli dan smo vani na snijegu a uvece pored kamina se grijemo sa soljom toplog kakaa i igranjem karata. Kakav je to samo odmor za mozak i kvalitetno iskorisceno vrijeme sa djecom. Ja se na plazi sva osafunjam od dosade i vrucine. Bljak.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Zagorka » 04 Dec 2013, 16:43

Skije,šĆapovi,klizavost,extremna hladnoća,kape,bunde,snježina i Zagorka-neće da može......

Kontam šmugnut negdje na par dana dok beba ne dođe,ali po mogućnosti gdje je za koji stepen toplije nego tu....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Ruana
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Ruana » 04 Dec 2013, 18:15

Bonaqua wrote:Skijanje je prelijepo. Drazi mi je odmor na planini nego na moru. Odemo dva do tri puta zimi u vikendici gdje nema televizije, interneta, nicega.... Cijeli dan smo vani na snijegu a uvece pored kamina se grijemo sa soljom toplog kakaa i igranjem karata. Kakav je to samo odmor za mozak i kvalitetno iskorisceno vrijeme sa djecom. Ja se na plazi sva osafunjam od dosade i vrucine. Bljak.
Volim i ja planinu ali ljeti ili u proljece. A na plazi se ne gnjezdim nikad igram lopte sa djecom u vodi, plivamo kupimo skoljke dok su bili manji pravili smo one kuce i dvorce u pjesku. Navece sjediti pored mora, nocno kupanje.............

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Lanci » 04 Dec 2013, 22:37

Vlastic :place kako bih sada da sam u bosni
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Katja » 04 Dec 2013, 23:02

Prošle zime sam pičila na motornim sanjkama i oduševila se, i ove ću! :jupi

Nestali
Na probnom
Na probnom
Posts: 42
Joined: 01 Jun 2014, 00:13
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Nestali » 10 Jun 2014, 14:32

Nipon koku sljedeću zimu zimujem u Japanu,nikad nisam bio tamo radujem se kao Japanac riži.U studenom idem radujem se hokaidu
putovat ću kruzerom,to je zemlja izlazećeg sunca ali kruže priče da zimi pada tuča veličine pomikakija,da djeca rade iglu i da u
zoo imaju pingvine.A vesele me i neke gastronomske manifestacije npr okusi tokya,šitejk umak i šerbet.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28457
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1452 times
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by uvijek_kontra » 13 Jun 2014, 19:41

Mrzim zimu, zimovanja i sve ostalo sto pocinje sa zim-. :123

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Bla » 13 Jun 2014, 19:48

uvijek_kontra wrote:Mrzim zimu, zimovanja i sve ostalo sto pocinje sa zim-. :123


i ovdje mi sve pogodilo. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Mala_Mu » 09 Dec 2015, 02:01

Zimsko putovanje iz snova – DESTINACIJE OD KOJIH ZASTAJE DAH! (FOTO)

Image

U prilici ste putovati, a ne znate gdje da idete? Ako izaberete neke od ovih destinacija sigurno se nećete pokajati…

1. Bad Gastein, Austrija

Ovaj prestižni raj za skijaše u Austriji zaista je nevjerojatan. Nalazi se na visini od 3.281 metara nadmorske visine iznad nivoa mora, u sred Nacionalnog Parka, tako da možete zamisliti kakva vas priroda očekuje kada dođete tamo. Ovo je mjesto Svjetskog Šampionata u alpskom skijanju 1958.godine, i od tada, ovo je jedno od najpopularnijih mjesta za skijanje u svijetu.

Image

Image

Aspen, Kolorado

Ovo je jedna od najeskluzivinija lokacija koju bogati i poznati obožavaju. Središnji dio Aspena odiše glamuorm i luksuzom u svakom svom elementu, jer tu možete naći niz skupocjenih nekretnina koje uključuju vrhunske dućane, te restorane s izuzetno primamljivim ponudama. Kada pričamo o skijanju, treba napomenuti kako se radi o mjestu na 1.000 metara nadmorske visine s najvišim vrhom na 3.400 metara te ogromnom skijaškom površinom koja iznosi 2.000 hektara, što je i više nego primamljiva ponuda za ljubitelje skijanja.

Image

Image

Image

3. Courchevel, Francuska

Sa lokacijom u Trois Vallees, blizu granice sa Italijom, Courchevel je najpopularnija europska skijaška destinacija. Ukoliko je bila dovoljno dobra za Princezu Dianu, dobra je i za vas. Najbolji hotel, od mnogih koje ovo mjesto nudi, svakako je le Chabichou. Zapravo, to je jedna idilična lokacija, koja izgleda kao da je ispala iz starog i glamuroznog filma. Zabava se ovdje pojavljuje na svakom koraku. Ovdje je prikazana luksuzna elegancija starog svijeta, nešto u čemu ćete sigurno uživati punim plućima.

Image

Image

Image

4. Cortina d’Ampezzo, Italija

Može se pohvaliti sa 140 skijaških staza. Cortina leži u središtu Valle D Ampezzo. Dakle, puno povijesti i sjećanja su povezani sa Cortina, a danas imate i velike mogućnosti za opuštanje u savršene organizacije na padinama – ugodne šetnje, veliki izbor restorana, šopinga i ostale zanimljive aktivnosti. Ovo naselje je pravi biser Dolomita.
Prije nego se odlučite za neku destinaciju ili smještajni objekt, preporučljivo je da “prosurfate” internetom i potražite mišljenja gostiju koji su tamo već boravili. Udobnost i kvaliteta smještaja ovisi o cijeni koju plaćate za svoj odmor. Uvijek imajte na umu da sam smještaj nije vaš dom, već je samo ishodišna tačka vašeg odmora. (E.H.)

Image

Image

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96372
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34347 times
Been thanked: 21075 times
Contact:
Status: Online

Re: Zimovanje

Post by Rum » 09 Dec 2015, 02:05

Idem na ljepse mjesto svake godine od ovih sa slike
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37850
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2274 times
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Pasaga » 09 Dec 2015, 06:55



:djed
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96372
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34347 times
Been thanked: 21075 times
Contact:
Status: Online

Re: Zimovanje

Post by Rum » 09 Dec 2015, 12:44

Pasaga wrote:

:djed
:plavi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by SPINERKA » 09 Dec 2015, 13:21

Pasaga wrote:

:djed

:plavi lici mi na ''ban-ovanog forumasa'' :D.
Image

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Zimovanje

Post by Calla » 29 Oct 2017, 23:39

na Vlasicu ove godine slavim Novu godinu ima li koga jos gore u ovo doba !!!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests