Odmor u Hrvatskoj

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Odmor u Hrvatskoj

Post by komsija » 27 Jul 2011, 22:39

Koliki gad moraš biti da Bosancu natjeraš suze na oči?


Piše: Martina Mlinarević-Sopta


Foto: Makarsko primorje, Ivo Ravlić/Cropix

POSTOJE neki ljudi koje možete slušati bez prestanka. Koji kad uđu u prostoriju, ispune je nekom bestežinskom vedrinom. Koji od svakog sivila mogu stvoriti fascinantne okuse i boje. On je bio jedan od takvih.

> Pročitajte Ćurkovićev komentar u cijelosti

Jebeno je početi priču sa "bio" jer odmah znate da ga nema više. Ali je vrijedilo to što je bio, više nego nekih besmislenih stotinu kojih još uvijek ima.

Kad je počeo rat nisu htjeli napustiti Sarajevo. Voljeli su ga dušom onih koji su u njemu proveli život, dobili dijete, izgradili dom pun ljubavi. Inat je ubio i magare, rekla je baba stežući ispucale ruke i okrećući se ka prozoru spretno da joj ne vidimo suze. Tih godina bila je na duploj dozi tableta i u vrijeme Dnevnika bi iznenada morala zatvarati kokoši.

Preživio je sve užase sarajevske opsade, da bi jednog popodneva, godinama kasnije, u miru, umro od infarkta. "Kako ćemo? Lako ćemo!" On je izmislio tu frazu. On je tu frazu živio punim plućima. Mi klinci smo ga obožavali. Bio je naš Bog smijeha i uvijek novih i nepredvidivih zapleta. Davao je sebe za svaku sekundu, uživao u životu kao da će ga evo, baš sad, nestati. Na isti način je trošio i pare. S njim je more bilo zabava do zadnje pare u novčaniku. Makarska će u našim djetinjim sjećanjima tako zauvijek mirisati na sol na pedalinama, na razbijena koljena na toboganima, bicikle kroz vrelih plus četrdeset, sladolede i pizze.

Makarska danas, 2011. godine, na naslovnici tjednika "Makarsko primorje", u debilnom tekstu donosi grozomoran rasistički naslov "Gosti koji su višak". Ne treba vam Nostradamus, čarobna kugla ili jedna od noćnih vračara s RTL-a, da biste saznali čiji su ručnici na turističko-nacističkoj vagi najbezvrijedniji. Naravno, oni bosanskohercegovački. Da ne kompliciramo s ovim dugim nazivom te "čudne, a primitivne zemlje", ionako smo pod visoko civiliziranim okom jednog dijela Dalmacije, svi mi podvedeni pod zajednički posprdni nazivnik - Bosanci.

Ovaj ljigavi naslov potpisuje urednik samog makarskog tjednika, izvjesni Ivo Ćurković, a list je vlasništvo Grada Makarske. Urednik tjednika je također, čudnog li čuda, HDZ-ovac. Kad si takvih impozantnih referenci, nije teško napisati ovakve stvari : "Bolji je jedan gost koji će dnevno ostaviti 500 eura nego njih deset koji će ostaviti po 30 eura ili njih nekoliko stotina ili tisuća koji vikendom dolaze iz BiH na jednodnevne izlete. Turizam je na ovaj način u problemima. Radi se o kampanjskim gostima koji smetaju, ali koje se ne može izbjeći i eliminirati."

Godinama ne dolazim u Makarsku. Ponekad mi samo služi kao tranzitno mjesto do Brača. Nevjerojatno! Iz Bosne i Hercegovine sam, a znam što je i gdje se nalazi neki dalmatinski, skuplji od prosjeka, otok. Još veći kaos je to što na trajektu, pa kasnije i u hotelu sretnem još podosta takvih, sasvim čovjekolikih, "Bosanaca". U restoranu se nasmijem kad čujem neki tuzlanski ili čitlučki naglasak kako naručuje grdobinu, a ne vadi paštetu iz stražnjeg džepa, lopovski otuđenu sa švedskog stola na doručku. Ne zato jer mi je čudno kako si i kojim to čarolijama mogu priuštiti ribu rezerviranu samo za "goste prve klase", nego jer odmah zamislim kako se, kao i svi mi zemljopisno netalentirani za morsku ribu, nespretno bore sa kostima iste.

Iako je mišljenje slično Ćurkovićevom podosta rasprostranjeno na morskom teritoriju Republike Hrvatske, zbog divnih ljudi koje poznajem u Dalmaciji, kao i onih koje ne znam, ali vjerujem da ne gaje nikakve mrzilačke nagone prema "šlaufima i mišićima" iz BIH, ne želim da mi Ivo Ćurković bude personifikacija čitavog ljudskog akvatorija od Istre do Dubrovnika, kao što je Ivi Ćurkoviću jedna Argeta znak za izopćavanje cijele jedne susjedne države. Iako se, mangup, niti ne pita, kako je u ovoj lošoj ekonomskoj situaciji neka osoba uopće zaradila i za tu paštetu? Iako mu, tom hadezeovom piskaralu i neljudskoj nakupini arogancije, uopće ne pada na pamet da u ovakvoj politički i gospodarski rasturenoj BIH, mnogi uopće niti ne rade, te čak i kada odu na more, brižno kroz godinu sakupljaju novac samo da bi razveselili svoje klince, a njihova djetinjstva i živote učinili ljepšim.

"Rasistički tekst vlasnika slane vode u Makarskoj"

Ćurković, Vitez od Plaže, vlasnik slane vode u Makarskoj, je u svom rasističkom tekstu "slučajno" zaboravio napomenuti da su brojni hoteli i ugostiteljski objekti u tom gradiću podignuti iz pepela upravo zahvaljujući poduzetnicima iz Bosne i Hercegovine, koji danas državi plaćaju gomile poreza i koji su zapravo stvorili makarska mjesta za zabavu i razonodu "gostiju prve klase". Ma što već ta sintagma "prvoklasni gost" značila. To vjerojatno nije sinčić od kakvog bosanskohercegovačkog tajkuna, koji se sa ekipom zabavlja po makarskim klubovima i koji svako drugi tjedan utjerava svoju jahtu na "tankanje" goriva u makarskoj luci, u rezervoar promjera sobe i wc-a u stanu Ive Ćurkovića?

Kad pomislim na rasističku retoriku Ive Ćurkovića, na dozvolu Makarskog tjednika da takav tekst ide na naslovnicu u središtu turističke sezone, ne mogu, a da se ne sjetim onih preostalih, naivnih hrvatskih zatelebanaca, s ove strane granice, u HDZ RH, kojeg su dosada spremno dovodili na vlast, ne očekujući ništa zauzvrat, dobijajući još i manje. Ne mogu da se ne sjetim svih nas ovdje u BIH koji punimo hrvatski proračun sa oko milijardu eura godišnjeg uvoza raznih roba. Ne mogu da se ne sjetim da RH samo s Buškog jezera izvlači 100 milijuna kuna godišnje čiste dobiti. A mi, turisti trećeg reda, plažni Židovi, na sve to šutimo. Spremimo tiho naše ručnike, ukrademo koje kupanje i proporcionalan broj sunčanih zraka, ne pišamo u more, ne pravimo nerede, ne razbijamo lokale, ne silujemo po plažama, ne padamo pijani sa stijena i ne gubimo se po brdima da GSS-ovci gube živce sa nama. Pa svejedno živciramo Ćurkovića. Iako zna da Makarske ne bi bilo da nema Bosne i Hercegovine. I da svoje elitne goste može objesiti mačku o rep, ako mu Bosanci i Hercegovci kolektivno pošalju odjeb.

"Koliki gad moraš biti da čovjeku koji je djeci otišao po sladoled natjeraš suze u oči?"

Nadam se samo da je njegovo prezime autohtono makarsko, budući da me jako podsjeća na prezime jednog našeg ovdašnjeg, a poznatog kriminalca. Bila bi zaista tragedija da je Ćurković zapravo muška Dijana Čuljak, osoba koja istinski pati od kompleksa svog podrijetla. Iako im je odanost stranci na vlasti i turistički nacizam podjednak.

Ne znam ima li Ivo Ćurković djecu, ali znam da po Bosni i Hercegovini imate klince koji nikad nisu vidjeli more i koji ga sanjaju svako novo ljeto, nadajući se da će otac baš ove godine uspjeti od plaća koje mjesecima kasne sastaviti neki iznos da im priušti spust ispod Biokova. Te da će golf dvica izdržati truskanje do tog beskrajnog plavetnila. Koliki gad moraš biti da privatiziraš more i jednom takvom čovjeku koji je upravo otišao djeci po sladoled, natjeraš suze u oči sa naslovom "Gosti koji su višak"?


http://www.index.hr/vijesti/clanak/ivo- ... 63549.aspx
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 27 Jul 2011, 23:08

Mislim da ce se taj tip,posuti pepelom,kao i ona Dijana..
Ne bi trebalo kolektivizirati,bar prije nego sto odslusamo eho
ovog clanka u HR... Licno mislim,da Makarska rivijera,ne moze
opstati u igri bez gradjana BiH...
online

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Bahra » 28 Jul 2011, 10:11

Ja vec godinama ne idem u HR na more. Zadnji put kad sam bila prije 9 god,izmaltretirala sam se kod jedne babe gdje su me poslali oni iz turisticke, umalo nisam pala i sva se slomila (trudna sam bila) jer baba nije dala da se pali svjetlo vani navecer, nije dala da se bojler ukljucuje imala nacionalisticke izjave itd. Tad sam rekla niakad vise...
Otad odem u Neum,more svugdje slano,sunce isto grije i przi, ja se odmorim ko covjek. Jedne godine sam bila i na jezeru Jablanickom i bilo mi je extra. Mi mislimo da nema mora i odmora ako ne odemo u HR. Ama za svoje pare,pa koliko god to bilo idem tamo gdje se necu maltretirati i smarati nepotrebnim stvarima.
Ima lijepih ponuda turistickih agencija, pa boga mi bolje je dvije godine ne ici nigdje ali zato trecu odes ko covjek negde u svijet da znas gdje si bio,a ne svake godine na vrat na nos kod susjeda.
A sto se tice njih....coravoj macki ne mozes nadavati.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Maja » 28 Jul 2011, 10:50

Krokodil Behko wrote: Licno mislim,da Makarska rivijera,ne moze
opstati u igri bez gradjana BiH...
:ok

da im nije bosanaca k.... (da izvineš) bi zaradili od stranih turista.
a možda bi se više i zaradilo da malo snize astronomske cijene.

ne kažem da nisu djelimično u pravu, posebno kad smo mi iz hercegovine u pitanju. blizu nam je, idemo na dan, platimo otprilike parking i što popijemo i pojedemo nešto malo, a nešto se ponese i od kuće, ali zna se u kakvom stanju nam je država tj kako živimo, kolika su nam primanja. neko skuplja čitavu godinu da bi otišao par dana na more. i sad treba da naša djeca nikad ne vide mora zato što ne možemo naručivati skupa jela i pića i trošiti po trgovinama.

a ja ne znam zašto smo se toliko zaljubili u more. šta fali npr boračkom jezeru. predivno je.

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by adacta » 28 Jul 2011, 12:08

REAKCIJA NA RASISTIČKE NAPISE
Ivo Josipović: Dobro došli, dragi Bosanci i Hercegovci!


Datum objave:
28.07.2011 10:26

Predsjednik Ivo Josipović reagirao je na, kako kaže, gotovo rasističke napise jednog makarskog glasila o turistima iz Bosne i Hercegovine te je susjedima jasno dao do znanja da su u Hrvatskoj dobrodošli prijatelji
Ivo Ćurković, izvršni urednik tjednika Makarsko primorje (koji služi i kao glasilo HDZ-a), svojim pisanjem potresao je javnost, pa čak i samog predsjednika Ivu Josipovića.

'Bolji je jedan gost koji će dnevno ostaviti 500 eura nego njih deset koji će ostaviti po 30 eura ili njih nekoliko stotina ili tisuća koji vikendom dolaze iz BiH na jednodnevne izlete… Turizam je na ovaj način u problemima. Radi se o kampanjskim gostima koji smetaju, ali koje se ne može izbjeći i eliminirati...', pisao je Ćurković, a Josipović se putem Facebooka imao potrebu obratiti građanima i susjedima dati do znanja da su dobrodošli:

'Čitam, neki s prezirom i omalovažavanjem, gotovo rasistički, govore o turistima-gostima iz susjedne BiH. Svaki je gost dobrodošao u Hrvatsku, posebno prijatelji iz BiH.

Uživajući u ljepotama Hrvatske, šire prijateljstvo, stvaraju nova poznanstva, ali i jačaju naše gospodarske rezultate. Ovdje većina ljudi ne mjeri goste samo po tome koliko im je debeo novčanik.

Zato, dobro došli, dragi Bosanci i Hercegovci!'

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Mister No » 28 Jul 2011, 12:50

Stvarno ne kontam zašto Bosanci hrle na Makarsku rivijeru...
Valjda nam u genima, ono otac išo sa stojadinom pa mi za njim. Pa jebo te ništa ne nude, sadržaji nikakvi, ništa se značajno promijenilo nije od prije 20 godina, a ne da je preskupo za ono što nude...nego smiješno čovječe.
Toalete uz plažu naplaćuju, tuševe, ležaljke, parkinge... otimaju ko zadnje hulje, za ono što se podrazumijeva da dolazi uz rezervaciju on ti dodatno zaračunava...vjerovatno im normalne cijene ne mogu zaklopit za zimovanje na Kupresu i novog BMW-a ...
To treba apsolutno bojkotovat i to baš svi, a ovi natpisi nisu novost i prošle godine je novinarka na HRT-u nešto slično objavila.

Jebo im kukuruz (čitaj pečenjak) od 12 kuna mater...
Grčka, Turska, Tunis...ponude su samo takve...u Grčkoj hoteli sa 4 zvjezdice (prevoz i polupansion uračunati) ispod 500 KM po osobi za 10 dana se mogu pronać...
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 28 Jul 2011, 12:58

zagor wrote: Grčka, Turska, Tunis...ponude su samo takve...u Grčkoj hoteli sa 4 zvjezdice (prevoz i polupansion uračunati) ispod 500 KM po osobi za 10 dana se mogu pronać...
Moj brat,ovog ljeta,gore sjevernije,na hrvatskoj obali,placao 40 eura po osobi za pansion.. Mislim,stvarno je preskupo u odnosu na ove navedene zemlje... Nije puno jeftinije ni u CG..
A jos da pomenem,u Albaniji,cijene su slicne ovima u Grckoj i Tunisu.. Ne znam kakvi su im hoteli,ali hotel je hotel,a nude i obrok uz to..

Josipovicu,svaka cast i mnogim drugim,koji se od sinoc,protive ovom rasizmu..ali stvarno bi trebali malo pomesti po avliji... Pa mi smo glavni kupci njihove robe,koja i nije nesto kvalitetnija od nase.. Ne znam,sta bi jos mi trebali uraditi...

A fkt..da mi je viditi tu budalu,koja ce trositi 500 eura dnevno na makarskoj rivijeri...
Sta to ima tamo da vrijedi toliko ??
Mislim da ni u Acapulcu,nema takvih turista.. :kafa
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 29 Jul 2011, 15:21

BH gradjani na facebooku,vec smislili mnostvo viceva na svoj i makarski racun

Image

Bosanci i Hercegovci su putem dvije grupe na "Facebooku": "Tepsija bureka, kila paradajza i jednodnevni obilazak Makarske Riviere!" i "Hajmo Makarani sad svi ... aaa da me vidi babo" na šaljiv i podrugljiv način "odgovorili" na šovinistički tekst objavljen u sedmičniku "Makarsko primorje". Podsjetimo, izvjesni Ivo Ćurković je građane BiH okarakterisao kao "goste koji su višak".

Donosimo vam nekoliko postova koji su doslovno preplavili ove grupe:

"Hvala prijateljima što me pozvaše! Evo pravim paprike s krompirom u rerni zapečene, begovu čorbu...pa kad pokajmačimo, uz vruć somun...mmm...krećem".

"Hrvati imaju kamere pod vodom koje su snimile samo Bosance da mokre, a ostale ne".

"Na vrijeme sam se popi... u Jadran, merak veći doživio nisam".

"Pritjerati golfa 2 što bliže na plažu i malo ga saprat u plićaku".

"Obavezno ponijeti ćevap viška, da se mogu počastiti i domaćini".

"Da znaju praviti pitu, ne bi morala svoju vucarati iz BiH".

"Sušit ćemo jufke na plaži za burek".

"Ja bez sudžuke i suhog mesa ne idem".

"Ja ću ipak sačekati da šljive sazriju".

"Nudim džaba smještaj i srdačnu dobrodošlicu u zadarskom primorju za porciju tulumbi".

"Svjetska zdravstvena organizacija je upravo pozvala sve one koji boluju od raznih gljivičnih oboljenja da pod hitno odu u Makarsku, jer je u nedavnim istraživanjima utvrđeno da voda u Makarskoj blagotvorno djeluje na razne gljivice i ostale pogani".

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-min ... booka.html
online

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Ledena » 29 Jul 2011, 15:31

što se tiče Hrvatske i mora,, zakon je Istra.. Istra i ostali dio Hrvatske se apsolutno razlikuju.. Kao da ne pripadaju jedno drugom..
Tu je kultura na nivou, nema onih nekulturnih ljudi kao dole u Dalmaciji..
Znači preporučujem Istru za ljetovanje i odmor..
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by myka » 29 Jul 2011, 21:54

pa dobro,ima dosta istine u textu tog racunovodje nacionalistickog,ali zasto bi neko brinuo o njegovom misljenju,dok natrpa pun golf paprika i paradajza i ukrade koji cvjetic za da''bolje se omladi'' ko moja komsinica :ha ...upravu je covjek ba....uostalom nije jedini
Neka zabrani licno on...ha ya
A ja cu ici kuda ja zelim i kada ja zelim
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by komsija » 29 Jul 2011, 22:00

E procitao sam par komentara na FB :plavi :plavi

Ima da im se najebemo turističke majke sa paštetom, burekom i ostalim blagodatima Bosne, ko se ne posere u more i na sred Makarske nek se ne vraća u BiH".

Budak Lopatic: ahahhaha.............zamal​o ne oplaka.....hahahhahahahah

Beg Derim: Toooooooooooooooooooo a treba se prolitati od pecenjaka hahahahaha

Budak Lopatic: ‎...pa osut rafalnu paljbu.......hahahahhahaha​ha

Beg Derim :Kazu da,Hercegovci njihovi samo slaninu jedu na moru hahaha a tusiraju se samo ako ostane vode kada,Bosanac uplati dvije kune..
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 29 Jul 2011, 23:41

Makarski nobinar,autor diskriminirajuceg clanka,
mozda i pred sudom...

http://www.24sata.info/vijesti/regija/6 ... morje.html
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Mister No » 29 Jul 2011, 23:47

Krokodil Behko wrote:Makarski nobinar,autor diskriminirajuceg clanka,
mozda i pred sudom...

http://www.24sata.info/vijesti/regija/6 ... morje.html
Ma nebitno je to...pa prošle godine je ona novinarka sa HRT-a nešto slično objavila.

A ubjeđenja sam da dalamtinci (većina) upravo tako misle, tako da ne treba ići dole i vozdra.

Za iste pare može se otići gdje hoće čovječe ..pa zašto raja dole hrli stvarno mi nije jasno..nekad opravdavamo "epitet" glupi bosanci. :)
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 29 Jul 2011, 23:52

Pa ja i ne idem tamo na more..
Pretprosle sam bio u Neumu a prosle nigdje..
Ove...eto,udes pokvari sve...a ici cu u Albaniju
do kraja ljeta ili iduce godine.. Za onoliko novca,
koliko traze u Dalmaciji,mogu u Albaniji,boraviti u
hotelu i pride sluge sebi unajmiti.. Da se suncaju
umjesto mene kad mi bude mrsko... :cvike
online

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by merylin » 30 Jul 2011, 19:27

Vjerujem da je blizina glavni faktor zasto nas narod trci na makarsku rivijeru...
Sto se tice cijena,jesu monstruozne,ali ko si to ne moze priustiti i ne ide na more...
Bila sam samo jednom u makarskoj i nije mi se dopalo...guzve nenormalne,plaze bezze a ni nocni zivot nista posebno.
Idem u Hrvatsku na Krk vec par godina i tamo mi je extra,cijene jesu boli glava...ali neuporedivo sa makarskom rivijerom i Neumom.
Treba se samo na vrijeme organizovati,prije dvije godine sam sa sestrom isla u Antaliju,rezervisale smo avionske karte 6 mj. prije 500 Eura po osobi 14 dana ludila,u hotelu sa cetiri zvjezdice...merak brate,potrosile smo jos nesto novaca na obilaske,vandredno se placaju samo te ekskurzijice...ali opet kazem,nije skupo!
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by carobnjak N » 30 Jul 2011, 23:36

Kad srce kaže "more!" novčanik kaže "nemore!" :plavi
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by vučica » 30 Jul 2011, 23:38

carobnjak_iz_voza wrote:Kad srce kaže "more!" novčanik kaže "nemore!" :plavi
e ova je dobraaaaaaaaaaaa :haha
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by Maja » 31 Jul 2011, 00:10

merylin wrote:potrosile smo jos nesto novaca na obilaske,vandredno se placaju samo te ekskurzijice...ali opet kazem,nije skupo!
jeste li išle sa relax toursom

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by sann » 31 Jul 2011, 00:21

Rab...ostajem tamo,i naravno i ove godine,jedino sto trajekt ne ide redovno,pa kad je nevrijeme,osta ne planirano jos koji dan,al nije problem.... :pusi .....kada bi i cjeli mjesec ostala,meni svejedno... :DD :pusi
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Da li odmarati u Hrvatskoj

Post by komsija » 31 Jul 2011, 14:05

Srpski Press "otkriva": "Da li hrvatsko more stvarno najljepše miriše"
Reporteri Pressa posjetili su Dalmaciju
Zanimalo ih je što nudi Hrvatska
Spominju i incidente s turistima
Piše: H.A.
Objavljeno prije 30 minuta





Ilustracija: Zoran Kusalo/Cropix

EKIPA srpskog Pressa proputovala je Dalmaciju a svoj komentar objavljen danas u tiskanom izdanju naslovili su s "Otkrivamo: Da li hrvatsko more stvarno najljepše miriše".

U komentaru spominju i incidente sa srpskim turistima u Dalmaciji, Antu Gotovinu koji se smiješi s plakata, te zaključuju kako je ipak mnogo oniih koji imaju petlje otići u Dalmaciju na ljetovanje i vrate se s najljepšim riječima. Cijeli komentar možete pročitati ovdje a mi vam donosimo komentare čitatelja Pressa i B92 koji je prenio komentar:

"Jadransko more je najljepše"

"More im je divno, ali su oni grozni, Nikada vise mene nema tamo."

"Letujem tamo poslednje tri godine, i letovacu. Samo budale mogu da se vracaju unazad i tripuju ratove... hteli da priznamo ili ne, Jadransko more je najlepse, kao i njihova obala takodje..."

"P.S. Grcka je bolja i jeftinija, Turska, Egipat. I da znas u Grckoj zive ljudi zvani Grci i to ti je dovoljno ,sta ce ti polu svet zvani Hrvati.Srecno Stipe u ovoj sezoni sa takvim cenama.."

"Zele oni nas novac,a nas ni najmanje.Glasno ne smete srpski pricati da se ne izlozite fizickoj ili verbalnoj neprijatnosti.Radije idite u Grcku gde ce te se osecati kao kod kuce a i jeftinije ce vas kostati."

"Ja cu kod brace Grka, blize, jeftinije i sigurnije. Osecam se kao kod kuce, ljudi su gostoljubivi ima dosta Srba."

"I mi imamo puno problema, ali smo za razliku od Hrvata barem gostoljubivi"

"Kada sam bila u Dalmaciji, shvatila sam koliko je Srbija jedna prava Evropska drzava,iako imamo puno problema,mi smo jedan topao,gostoljubiv narod od Bujanovca do Subotice . Shvatila sam koliko Hrvatijanci imaju duboke komplekse,umesto da budu srecni sto im je Italija ustupila Istru i Dalmaciju,shvatila sam koliko su negostoljubivi,koliko su jednom recju frustrirani. Moj izbor je kao i uvek Grcka,Spanija pa cak i Bugarska koja je tako blizu a tako ljubazna,korektna i lepa."

"Mirise lepo, ali to nije zasluga Hrvata. Niti je dovoljno da ja budem tamo. Za svoje pare zelim odmor i mir. To mi Hrvati ne nude."

"U HR idem samo zato sto imam rodbinu tamo, da nemam naravno da ne bih isao .. Ne vidim razlog zasto bih izabrao HR pored drugih destinacija ? A ovim klincima od 15-16 godina bih porucio da malo olade sa sirenjem nepotrebne mrznje, Hrvate u Srbiji niko ne dira mogu da dodju gde god hoce, obrnuto ne mogu da tvrdim! Rijeka i Istra su uglavnom "sigurna" mesta, ostalo je avanturizam, Gradjani severnog Jadrana su civilizovani za razliku od ovih juznjackih primitivnih polu-divljaka, cak i oni to sami tvrde .."

"Ljetujem u Hrvatskoj i naručujem - kafu s mlekom, bez straha"

"Bicu vrlo kratak. Letujem u Hrvatskoj vec 5 godina za redom, i zaista ne mogu da verujem ovoj kolicini lazi koju ste prosuli u ovom tekstu. Letujem sa celom porodicom i narucujem kafu sa mlekom kao i hleb. Medjutim, ono sto je najbitnije normalno se i kulturno ponasam, a kada se neko tako ponasa garantujem da mu se nista nece desiti (kao sto smo i mi samo dobijali popuste po kaficima i brodicima kada cuju odakle smo).

Dalje, sto se tice cena. Za neskafu na plazi u lepom kaficu smo placali 2 evra (i to na Hvaru),jogurt u prodavnici je cak jeftiniji nego kod nas. E sada, ako hoces da odes na veceru na rivi, e pa drugari moji, to ce svuda da vas kosta. Ne letuje svako na moru i ide po restoranima na ruckove i vecere, za to mora da se ima.

Jos jedna stvar, idem uvek kolima i niko mi ih nije gurnuo u more.

Zaista mi je muka ovakvih tekstova bez ikakvih dokaza, cinjenica vec samo namerno postavljenih cena iz Dubrovnika (pa jel to slika cele Hrvatske obale). Mnogima ocigledno koristi da se izmedju ove dve drzave, a pre svega njihovih stanovnika potpiruje mrznja i netrpeljivost."

"Istra je odlična"

"Već par godina letujem u Istri i nisam doživeo nikakve neprijatnosti. Odlični putevi, ljubazni domaćini, prelepa priroda, puno atraktivnih istorijskih objekata-lokacija... Meni je dovoljno."

"Dosadna destinacija i dozlaboga naporni ljudi (dalmatinci). Takvi su bili i prije rata a sad su jos gori. Treba biti mazohista pa tamo ici na odmor. Plaze male i nikakve - kamen, beton, sljunak. Hrana bezvezna a vina trecerazredna."

"Istra da,ali dalmacija i tamo ne! Istra je drzava u drzavi,provereno"

http://www.index.hr/vijesti/clanak/srps ... 64155.aspx
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests