Kuda na letovanje, sta i kako

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Kuda na letovanje, sta i kako

Post by drugrankovic » 14 May 2014, 12:12

savet pred izbor zemlje u kojoj provesti odmor

Hrvatska: zašo ići? onako, sa domorocima se možeš sporazumeti bez stranog jezika
šta poneti? tenk! ok, šalim se, ipak bilo šta efikasno, na šajkaču sa kokardom zaboravi
šta raditi tokom dana? krij se! i onako će svi primetiti da ličiš "na šimeta ća se vratia"
noćni život? gemišt, ako si baš tradicionalista pivo, i ne pišaj u more nemoj si seljak
devojke? hrvatice su jedini hrvati kojima slobodno možeš reći da si iz srbije, brale one to umeju da cene!

Turska: zašto ići? da dovučeš jeftine robe...
šta poneti? slaninu, dole je nestašica...
šta raditi tokom dana? satri se od baklave i obiđi staze sulejmana veličanstvenog
noćni život? našao si mesto za noćni život
devojke? ispašćeš glup ako se iznenadiš kada shvatiš da se i one briju dole

Grčka: zašto ići? tzaziki, giros, treba li ti još koji razlog? nisi valjda čak donde išao zbog seksa i sunčanja?
šta poneti: pasoš, kintu, dobru žensku, u deficitu su sa lepotom
šta raditi tokom dana? plaža, blejanje, plaža...
noćni život? sirtaki i pića samo ne mešajte
devojke? grkinje više ne furaju frizuru pod pazuhom ali su i dalje zgodne kao nikos galis

Crna Gora: zašto ići? ne znam valjda su familijarnost i nostalgija dovoljan rzlog...
šta poneti? ležaljku, one njihove koštaju ka da ih je lično milo pravio!
šta raditi tokom dana? odmaraj budeš li radio sumnjiv si
noćni život: osećaćaeš se kao da i nisi otišao iz beograda, s toga ga izbegavaj jer to si mogao i u beogradu
devojke: za izbegavanje, odavno ne puštaju brkove ali i dalje imaju braću u nikšić!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Trepavica
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Trepavica » 14 May 2014, 12:39

Necu od gore navedenih nijednu .. jer deja vu... a za ovo ljeto jos sam u odabiru destinacije...

Nestali
Na probnom
Na probnom
Posts: 42
Joined: 01 Jun 2014, 00:13
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Nestali » 01 Jun 2014, 00:46

Ja uvjek u srpnju idem u Australiju,jer je tamo raj,zašto:dobra im je trava,australijanke hodaju gole zbog visokih temperatura a
sve su jebozovne.Poneka mi i puši u toplesu,znam jedan idealan,onda klokani na plaži neponovljivo,umiljato biće voli pit pivo,pa
pijemo skupa.Njihovi kokteli me ljuljaju ko ruzinav brod,prejedem se badema i kokosa,budu rege u noćnoj bar klub kućici na
otvorenom,pa plešem s nekim sydney girl,onda bol u preponama preforsiraš se.Palminog mi ulja poklone na odlasku pedeset
litara,imaju ekstra kuharice na plaži kakav roštilj rade za rešetku oblizat.Probao sam neku njihovu biljku pa mi se kočila vilica,
vidio sam jedanaest ne jednu plažu,west coast raspadnem se mrtvački,onda tripujem i osjećam se super.Ako malo bacam poglede
na grudi i pokušavam što zbarit,oprezno gledam da ne naletim na ruku nekog razjarenog australijanca.A tek teretana hehe,ja
radije vježbam banderama,I'm like a bilder hehe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Maja » 01 Jun 2014, 11:05

Nestali i šta je bilo kad si se probudio?

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Julia-Klara » 01 Jun 2014, 12:29

brate slatki ovaj Nestali ko navijen :grana podsjeca me na onuiz Americke pite sto svira flautu :maja

ljetovanje-nema ni ove godine (jer ne volim ljeto), ali odmor ponovo kod kuce sa svojima krajem ljeta, kad ode amerika i australija,i ovi zapadnoeuropejci :hihi tada na scenu stupamo mi istocnjaci ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Dzagoda » 01 Jun 2014, 16:54

Nestali wrote:I'm like a bilder hehe.
Kamena s ramena je disciplina :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi

Po temi: satra' se ja trazec dje bi, al slabo mi ide :123
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by komsija » 01 Jun 2014, 16:57

Najvjerovatnije u otici u Floridu u grad San Destin
Bio sam tamo i svidjelo mi se
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96383
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34357 times
Been thanked: 21086 times
Contact:
Status: Online

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Rum » 01 Jun 2014, 17:07

komsija wrote:Najvjerovatnije u otici u Floridu u grad San Destin
Bio sam tamo i svidjelo mi se
[ytube][/ytube]
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

dacina_curica
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by dacina_curica » 01 Jun 2014, 17:08

Svi ce na odmor a ja u Tuzlu :D.
Dijete pod ruku i kuci na 3-4 sedmice, jednu sedmicu trknuti na more sa sestrom i njenom kcerkom vjerovatno, inace Tuzla - Sarajevo ce biti domet. Ipak - meni nema drazeg odmora. :)

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Sheval » 01 Jun 2014, 18:32

Koliko glupih predrasuda.
Ne zna se ko je gori...postavljač teme ili ovaj što sa Novog Zelanda ide u Australiju na more.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96383
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34357 times
Been thanked: 21086 times
Contact:
Status: Online

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Rum » 01 Jun 2014, 18:36

Sheval wrote:Koliko glupih predrasuda.
Ne zna se ko je gori...postavljač teme ili ovaj što sa Novog Zelanda ide u Australiju na more.
:plavi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Krokodil Behko » 02 Jul 2021, 09:03

Smještaj, hrana, piće, zabava... Cijene su tu: Evo koliko novca treba četveročlanoj porodici u Neumu, koliko u Makarskoj...


Naglim porastom temperatura sezona godišnjih odmora i priprema za ljetovanje već je počela. Budući da će i ove godine veliki dio bh. građana svoju oazu mira pronaći negdje uz obalu, istražili smo koliko je novca potrebno izdvojiti za smještaj, ali i ostale popratne troškove, piše Večernji list BiH.



Najpovoljnija opcija



Uspoređujući cijene smještaja, vidimo kako je ljetovanje na bh. moru i dalje najpovoljnija opcija.



Tako četveročlana obitelj koja planira u Neumu provesti sedam dana samo za smještaj izdvojit će minimalno 700 KM. Pridodaju li se tome troškovi hrane, pića ili pak zabave, potrebno je otprilike izdvojiti još toliko.



Kava u Neumu uglavnom košta 2 KM, dok su cijene sokova i piva od 2,50 do 5 KM. Ručati se može već i za 10 KM - toliko u nekim objektima stoji pizza. Na plažama je najam ležaljki i suncobrana između sedam i osam maraka, a za sat vremena parkiranja potrebno je izdvojiti oko dvije KM.



Budući da je Makarska rivijera itekako popularna među bh. građanima, provjerili smo koliko bi četveročlana obitelj za smještaj izdvojila tamo. Za šest noćenja u Makarskoj potrebno je izdvojiti oko 1000 KM više u odnosu na Neum. Cijene u ugostiteljskim objektima ovise o lokaciji.



Piće u centru ili na samoj plaži nećete platiti isto. Kavu u pristojnom lokalu možete popiti za dvije KM, na plaži su cijene 20-ak posto više.



Coca-Cola stoji nešto manje od 4 KM, pivo oko 5 KM, korištenje ležaljke oko 12,50, tuširanje na plaži košta oko 0,50 KM, dok ćete na pristojan ručak moći otići za 10 KM.



Za Makarsku je poznato da je bogata dodatnim sadržajima te možete unajmiti sve od bicikla, preko električnog romobila do jahte, za što vam je, naravno, potrebno još i više novca. Uz Hrvatsku, crnogorsko primorje posljednjih godina sve je privlačnije turistima iz BiH.



Smještaj za sedam dana uživanja u sve popularnijoj Budvi četveročlana obitelj platit će oko 1400 KM. Veliko je zanimanje i za ljetovanje u Herceg Novom, gdje očekuju da će popunjenost smještaja biti između 60 i 70 posto u odnosu na 2019.



Podjednako se traži krevet u hotelskom i apartmanskom smještaju. Turisti koji su ovih dana na crnogorskom primorju kažu da još uvijek nema velikih gužvi, ali su plaže sve popunjenije. Par ležaljki sa suncobranom na nekim od najpopularnijih plaža može se unajmiti za 20-ak KM.



Cijene koje smo izdvojili, valja napomenuti, nisu strogo zacementirane, smještaj, piće i hranu moguće je pronaći i po povoljnijim, ali i znatno višim cijenama.



Paprene cijene



Paprene cijene svakako su brojne bh. građane natjerale na štednju jer toliki iznos novca odjednom potrošiti, kažu, graniči s nemogućim.



- Ljetovanje posljednjih godina sve je veći luksuz, cijene se mijenjaju iz godine u godinu. Otići na ljetovanje bez ranije pripreme, ostavljanja novca sa strane, kalkuliranja, definitivno je nemoguće - priča nam Mostarka u razgovoru.



Povoljnija opcija za one koji nisu u mogućnosti otići na ljetovanje svakako su jednodnevni izleti na more, koji iz Hercegovine ove godine iznose minimalno 12 KM na dan, i to do Neuma, dok je za odlazak na kupanje u Herceg Novom potrebno izdvojiti oko 20 maraka dnevno.

( depo )
online

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26390
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4078 times
Status: Online

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Beni » 02 Jul 2021, 09:25

beze neki dan udjem na booking i haj da vidim Albanija 8 nocenja 2 odrasle osobe i dijete do 3 godine, 7 stoja u hotelu na plazi s doruckom
Fuck you a friendly note to start the day

nida
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9371
Joined: 27 Mar 2019, 14:36
Has thanked: 228 times
Been thanked: 747 times
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by nida » 02 Jul 2021, 09:43

Jos se nisam smozgala.
Hrvatska deff ce biti…. negdje.

Mada bih voljela do Prapratnog, kako je lijepa plaza.

Elem dok sve u avgustu obavimo, oko upisa/odgode skolske godine, pa cemo negdje.
the most beautiful thing you can wear is confidence”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Krokodil Behko » 02 Jul 2021, 09:48

Beni wrote: 02 Jul 2021, 09:25 beze neki dan udjem na booking i haj da vidim Albanija 8 nocenja 2 odrasle osobe i dijete do 3 godine, 7 stoja u hotelu na plazi s doruckom

Jel to malo ili puno?
online

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26390
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4078 times
Status: Online

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Beni » 02 Jul 2021, 09:49

Krokodil Behko wrote: 02 Jul 2021, 09:48
Beni wrote: 02 Jul 2021, 09:25 beze neki dan udjem na booking i haj da vidim Albanija 8 nocenja 2 odrasle osobe i dijete do 3 godine, 7 stoja u hotelu na plazi s doruckom

Jel to malo ili puno?
Malo
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Chloe » 02 Jul 2021, 11:43

Hutovo Blato 2-3 dana i ja ću biti presretna... :julia
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by greeneyes » 02 Jul 2021, 11:52

bilo kuda Kiki svuda
Samo sabura

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by Julia-Klara » 02 Jul 2021, 11:55

vidi rankec otvorio temu :julia

elem, ako sestra uganja dva slobodna dana "ojenoc" onda cu je ganjat da idemo na Plivsko jezero dva dana :hop
A ovako mi je ljetovanje na Savi :hop jos kao sredili dio obale na Ciglani, pa kad tati bude mrsko na krodicu pa na vodu, mogu i sama pjesaka...
Jos uvijek razmisljam o tome da uzjasem konjica, al me malo strah da ne ne padnem opet prije no sto sve popravim kako treba :valja ubio bi me doktor :grana
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Kuda na letovanje, sta i kako

Post by vrhbosnica » 02 Jul 2021, 12:46

Ja moram sljedece sedmice do budve..par dana..
Al na ljetovanje necu 😊😊
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests