Jeste li ikada putovali avionom?

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply

Jeste li ikada putovali avionom?

samo jednom
4
12%
nisam ali bih probao/la
5
15%
ponekad na kraćoj relaciji
4
12%
često putujem avionom
15
44%
ne, strah me je
6
18%
 
Total votes: 34

Harii
Na probnom
Na probnom
Posts: 9
Joined: 14 Jun 2015, 21:04
Contact:
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Harii » 17 Jun 2015, 16:00

Putovao sam vise puta i nije me bilo strah osim sto mi se onaj cudan pritisak u usima stvorio jednom do te mjere da nisam cuo nista par sati nakon leta.

Istina bilo je malo straha kada sam se vracao iz Svedske u Sarajevo i isao na Beograd pa iz Beograda za Sarajevo.

Tu su nas ubacili u mali avion ( propeleras ) koji toliko tutnji da sam mislio da ce se raspasti u svakom trenutku. :)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Julia-Klara » 17 Jun 2015, 16:01

imam nove slicice, bice veceras :hop
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Mala_Mu » 17 Jun 2015, 16:06

Ipak si uspjela slikati :D

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Julia-Klara » 17 Jun 2015, 16:09

ova sto nas je cekirala pobrkala mjesta, i umjesto sebe kraj prozora stavila mene :hihi
;) karma ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by storm » 17 Jun 2015, 16:10

Harii wrote:Putovao sam vise puta i nije me bilo strah osim sto mi se onaj cudan pritisak u usima stvorio jednom do te mjere da nisam cuo nista par sati nakon leta.

Istina bilo je malo straha kada sam se vracao iz Svedske u Sarajevo i isao na Beograd pa iz Beograda za Sarajevo.

Tu su nas ubacili u mali avion ( propeleras ) koji toliko tutnji da sam mislio da ce se raspasti u svakom trenutku. :)
Imam i ja isti problem :oo
Kod polijetanja i slijetanja svako malo dobro zini ( ne zezam se :valja) da se pritisak kroz uho-grlo-nos izjednači :)

I gledaj prema prozoru, da ne pomisle da si lud :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by navika » 17 Jun 2015, 17:21

Pozeljno je imati nesto u ustima, bombonicu neku il zvaku i cesto gutati, tako se razbija taj pritisak:)
Meni se to desilo samo prvi put.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by SPINERKA » 23 Nov 2015, 16:57

storm wrote:
Harii wrote:Putovao sam vise puta i nije me bilo strah osim sto mi se onaj cudan pritisak u usima stvorio jednom do te mjere da nisam cuo nista par sati nakon leta.

Istina bilo je malo straha kada sam se vracao iz Svedske u Sarajevo i isao na Beograd pa iz Beograda za Sarajevo.

Tu su nas ubacili u mali avion ( propeleras ) koji toliko tutnji da sam mislio da ce se raspasti u svakom trenutku. :)
Imam i ja isti problem :oo
Kod polijetanja i slijetanja svako malo dobro zini ( ne zezam se :valja) da se pritisak kroz uho-grlo-nos izjednači :)

I gledaj prema prozoru, da ne pomisle da si lud :D.
:plavi :lud ne bi mi bilo drago da takav jedan sjedne do mene.

..nema druge, moramo ovionom , mada me je porilicno strah, Pogotovo ako je destinacija -sarajevo--onaj igman ..zna porasti :sok

buka motora me iscrpi--ali nadjoh spas u Image
Image

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Rum » 23 Nov 2015, 16:59

Jesam nista specijalno ni ne primjetis da si u avionu,veca je trauma pun autobus Zenica-Orahovica :stop
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Ideja » 23 Nov 2015, 22:14

Luna. wrote: ne bi nikome preporucila da prvi put leti malim avionom. to su takve turbulencije i cimanja da te mora bitri strah, dok u vecem avionu ne osjetis nekad ama bas nista.
malo kad uzlijece sikne ti adrenalin i to je to.
da :grana prvi put ( a nadam se i zadnji, prosle godine) Avion BH Arlinesa, ne znam, ucinilo mi se da nije bilo ni 100 mjesta, uglavnom cimanje i buka mi je bila nepodnosljiva, puno sam ljepse zamisljala let iako ssam se oduvijek bojala. Da nije bilo nekog petogodisnjaka iza mene koji se tako glasno veselio, bilo bi mi puno gore. Dobro je sto je let bio kratak, nepuna tri sata. Lose je sto je avion sletio u Banjaluci pa taman kad sam dosla sebi jer smo opet na zemlji, nakon desetak minuta opet poletili, i jos jednom prozivljavanje istog :o

Majo, kinetoza i to jok, nista, nikakva mucnina osim straha i nekog cudnog osjecaja :grana
Dragi autobusi, auta, vlak ...
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by sann » 23 Nov 2015, 22:54

Kada se naviknes,postane ti kao i voznja losim bosanskim cestama :cudi
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
C12H22O11
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 931
Joined: 10 Nov 2010, 22:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by C12H22O11 » 23 Nov 2015, 22:56

Nisam, niti ću.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Konsultant » 25 Nov 2015, 22:45

Ne znam sto se svi zalite na avion BH Airlinesa? Sasvim ok, samo sto ima elise, nije uopste stare proizvodnje, takav model.

Najgore bilo jedno slijetanje. Zaspao, udari malo jace do dodira piste, trznuh se iz sna... haman sto srcanih ne dobih :)

Zelja mi starom masinkom letiti, ono klasa 1-2 svjetski rat.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Vjetar » 25 Nov 2015, 23:22

Konsultant wrote:Ne znam sto se svi zalite na avion BH Airlinesa? Sasvim ok, samo sto ima elise, nije uopste stare proizvodnje, takav model.
Avioni propelerci su puno bučniji od mlaznih, bar što se tiče buke u unutrašnjosti. Propelerci su manji i drastičnije reaguju na turbulencije (po mom iskustvu). Pretinci iznad i prostor ispod sjedala su puno manji, pa to ograničava on-board prtljag... Uglavnom, da se može birati, ja sa propelercima ne bih :D

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Lanci » 25 Nov 2015, 23:39

Jesam i nevolim uopste da putujem avionom..sem ako moram..ali zato nisam vozom nikada ali bi imala zelju :hm
Last edited by Lanci on 25 Nov 2015, 23:44, edited 1 time in total.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Nole » 25 Nov 2015, 23:42

Harii wrote:Putovao sam vise puta i nije me bilo strah osim sto mi se onaj cudan pritisak u usima stvorio jednom do te mjere da nisam cuo nista par sati nakon leta.

Istina bilo je malo straha kada sam se vracao iz Svedske u Sarajevo i isao na Beograd pa iz Beograda za Sarajevo.

Tu su nas ubacili u mali avion ( propeleras ) koji toliko tutnji da sam mislio da ce se raspasti u svakom trenutku. :)
Taj mali je bolji od velikih moze i na livadu da sleti za razliku od velikog...e sad sto se u njemu sve trese i tandrlja pa imas osecaj da ce se raspasti je druga prica...1992 sam iz Sofije za Varnu leteo bas takvim al bugarskim krsem....tip za koga sam radio kad me je vozio na aerodrom mi kaze: Sad ces videti cime leti Alan Ford :grana :plavi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Konsultant » 26 Nov 2015, 00:29

Lanci wrote:Jesam i nevolim uopste da putujem avionom..sem ako moram..ali zato nisam vozom nikada ali bi imala zelju :hm
Banujte dok ne kupi kartu!

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Jonas » 26 Nov 2015, 09:01

Prije neki dan, tj. u subotu, 21.11.15 letio sam od Münchena do Zagreba (i nazad, 24.11.) sa Croatia Airlines. Vrijeme trajanja leta München - Zagreb je 1 sat i 15 minuta. Putnik mora o svemu voditi racuna kao npr. valja znati sta moze ponijeti u rucnoj prtljagi. Dopustena rucna prtljaga za putnike (vrijedi za Croatia Airlines) je ogranicena na 1 komad, maksimalna težina 8 kg, zbroj dimenzija do 115 cm (55x40x20). Stvari za licnu higijenu kao npr. spreja za kosu, dezodoransa smije se ponijeti do 100 ml u providnoj vrecici koja obavezno mora imati zatvarac/otvrarac - tezine do 1 kg. I samo 1 kom.

Cijena (online) avionske karte vezana je za nacin placanja. Ja sam kartu kupio preko jednog nizozemskog portala (imao je najbolju ponudu od 220 EUR), a placanje karata sa Visa i Master karticom placa se ekstra, naime 40 EUR (sto znaci na kraju 260 EUR). Jedini besplatan nacin placanja bio je tako zvani SOFORT Überweisung‎. Koristim ovaj nacin placanja po potrebi, tako da sam ovdje ustedio 40 EUR.

Kad sve dodam i oduzmem mogao sam jednako dobro putovati autom...
- sveukupno desetak sati ukljucuje let, dakle otprilike toliko sa autom traje voznja do odredista
- autom je cak jeftinije
- u autu mogu sa sobom ponijeti sto zelim
- autom covjek je vise fleksibilan

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Lanci » 26 Nov 2015, 09:20

Konsultant wrote:
Lanci wrote:Jesam i nevolim uopste da putujem avionom..sem ako moram..ali zato nisam vozom nikada ali bi imala zelju :hm
Banujte dok ne kupi kartu!
Koliko vrijeme trajanja :D.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Divlja_u_srcu » 26 Nov 2015, 11:18

jesam, puno puta..i nevolim putovati avionom, ne zbog straha nego nevolim duge letove bez presjedanja,,ubi se od dosade..ako je dva sata uredu..već tri i vise ne volim. :o
ali kad se mora, nemaš drugog bržeg izbora.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jeste li ikada putovali avionom?

Post by Nole » 26 Nov 2015, 11:23

Divlja_u_srcu wrote:jesam, puno puta..i nevolim putovati avionom, ne zbog straha nego nevolim duge letove bez presjedanja,,ubi se od dosade..ako je dva sata uredu..već tri i vise ne volim. :o
ali kad se mora, nemaš drugog bržeg izbora.
kad nismo buržuji , oni lete prvom klasom popiju par flaša vina razvuku sedište u krevet i spavaju, a mi nazad kargo...jbg

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests