www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

Prevoznik.ba
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2015, 16:32
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba

Post by Prevoznik.ba » 08 Jul 2015, 12:38

KOMESAR wrote:
Maja wrote:
KOMESAR wrote: Ja najviše vjerujem u uličnu reklamu,pogotovo za taj tvoj prevoznički svijet.Fino zalijepiš plakat na banderu,kraj puta.
Ih, pa ljudi koji putuju sve informacije traže na internetu a ne čitaju bandere. Plus što je to u vožnji opasno i inače ja bih sve one reklame kraj puteva zabranila jer skreću pažnju vozaču :D
Možda kod vas ,u provinciji, ne čitaju? U glavnom gradu su bandere jedino sredsvo opismenjavanja.
Kod nas na selu imamo jedno drvo gdje se sve novosti objavljaju. Ko kad smo daleko od civilizacije, ni struje ni vode :klanja pred drvetom :cvike

Ljudi se boje promijene pa misle da sve mora da bude kao sto je bilo do sada..
WWW.PREVOZNIK.BA
DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO, POŠALJIMO STVARI PRIVATNO

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba

Post by Maja » 08 Jul 2015, 13:28

KOMESAR wrote:
Maja wrote:
KOMESAR wrote: Ja najviše vjerujem u uličnu reklamu,pogotovo za taj tvoj prevoznički svijet.Fino zalijepiš plakat na banderu,kraj puta.
Ih, pa ljudi koji putuju sve informacije traže na internetu a ne čitaju bandere. Plus što je to u vožnji opasno i inače ja bih sve one reklame kraj puteva zabranila jer skreću pažnju vozaču :D
Možda kod vas ,u provinciji, ne čitaju? U glavnom gradu su bandere jedino sredsvo opismenjavanja.
Eto do čega smo došli. Mi na selu se informišemo preko interneta a vi građani čitate s bandera.
Sve naopako :ccc

Prevoznik.ba
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2015, 16:32
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba

Post by Prevoznik.ba » 08 Jul 2015, 13:49

Maja wrote:
KOMESAR wrote:
Maja wrote:
KOMESAR wrote: Ja najviše vjerujem u uličnu reklamu,pogotovo za taj tvoj prevoznički svijet.Fino zalijepiš plakat na banderu,kraj puta.
Ih, pa ljudi koji putuju sve informacije traže na internetu a ne čitaju bandere. Plus što je to u vožnji opasno i inače ja bih sve one reklame kraj puteva zabranila jer skreću pažnju vozaču :D
Možda kod vas ,u provinciji, ne čitaju? U glavnom gradu su bandere jedino sredsvo opismenjavanja.
Eto do čega smo došli. Mi na selu se informišemo preko interneta a vi građani čitate s bandera.
Sve naopako :ccc

Hahah klasa od komentara :respekt
WWW.PREVOZNIK.BA
DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO, POŠALJIMO STVARI PRIVATNO

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Konsultant » 09 Jul 2015, 16:31

Neka treba ovo nam treba, ideja je na mjestu za nas prostor. Jednom ili dvaput sam djelio troskove s neznancem. Nije lose, stekne se neko prijateljstvo ili bas se vise nikad ne cujete. Nema izmedju.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Krokodil Behko » 09 Jul 2015, 20:13

Činjenica je da su karte preskupe. Bezmalo pa od SA do TZ i nazad, karta košta kao i da ideš sam sa svojim autom. Nekad je to i išlo, jer je gorivo bilo jeftinije, pa je povratna bila oko 20 maraka, ali sada, kako je gorivo poskupilo duplo, pa i više, za 50 maraka ću radije ići svojim kolima, nego busom npr.
online

Prevoznik.ba
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2015, 16:32
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Prevoznik.ba » 10 Jul 2015, 08:06

@ Hadzija - hvala na podrzki. U buduce znas da imas mogucnost da preko interneta nades nekog skim da putujes privatno.

@Krokodil Behko - eto u buduce mozes sam sa svojim autom za Tuzlu, mozda ti neko drugi doplati 25 KM.

A sto je povratna karta 50 KM to nije normalno. Iz DK Aarhus za DE Berlin mozes sa autobusom za 20 € (to jest 610 kilometara).
WWW.PREVOZNIK.BA
DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO, POŠALJIMO STVARI PRIVATNO

Prevoznik.ba
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2015, 16:32
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Prevoznik.ba » 21 Jul 2015, 16:31

Sta mislite o UBERU, dali je to tema za BOSNU..
WWW.PREVOZNIK.BA
DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO, POŠALJIMO STVARI PRIVATNO

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Konsultant » 21 Jul 2015, 17:44

Prevoznik.ba wrote:Sta mislite o UBERU, dali je to tema za BOSNU..
Dobar, pruza svakome zaradu i mimo regularnih texista za koje opet ima mjesta. Vec su lajali na njih cim se pocelo po mediji spominjati Uber.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by storm » 21 Jul 2015, 18:17

Regularni, nazovimo ih taksisti več su lajali, kad se u zagrebu pojavio cameo taksi...... malo naprednija a prije svega jeftinija organizacija za taxi usluge..... još nisu skužili, da je njihovo prošlo....
kako će na uber gledati, ne treba biti suviše pametan :oo
U većim gradovima i za međugradske prijevoze sigurno.....sjedneš na kavu i na smartphoneu u minuti urediš prijevoz :cudi
za pola manje novaca....pobjeda :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Krokodil Behko » 21 Jul 2015, 18:57

Prevoznik.ba wrote:Sta mislite o UBERU, dali je to tema za BOSNU..
Može, jer su taksisti preskupi i preskupi.
Niko ne brani taksistima, da prave svoje aplikacije na netu i traže mušterije, zar ne?
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Vladimir RUS » 21 Jul 2015, 20:02

Ovo tek treba da zazivi. Poranili ste. Ni Uber u SAD nije zazivio kako treba, a kamoli neka alternativa u nekoj drugoj zemlji. Ideja je odlicna samo ni PIK nije poceo kada i Ebay vec 10~15 godina docnije. Isuvise prerano ste krenuli sa ovim.

Prevoznik.ba
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2015, 16:32
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Prevoznik.ba » 22 Jul 2015, 07:53

Sto je meni isto Interesantno to da preko Ubera sebi mozes da biras koju klasu vozila zelis.
Uber x je jednostavni i brzi "taxi" poslije toga postoje Uber Black, SUV, i Limuzina. U Becu je startna tarifa 2€ a po tome € 0,28/Minuti ili €0,71/Km. najmanja tarifa je €5,- Ovo je sigurno buducnost jer taxi dolazi tu gdje se ti nalazis i nemoras po ulici da se ganjas (Osim ako narucis telefonski).
WWW.PREVOZNIK.BA
DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO, POŠALJIMO STVARI PRIVATNO

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by KOMESAR » 22 Jul 2015, 08:03

Ima li kakav kamion sutra ujutro za Foču?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Prevoznik.ba
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2015, 16:32
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Prevoznik.ba » 22 Jul 2015, 08:22

Imam za tebe sivi kamion crvene boje :-)
Jel moze..
WWW.PREVOZNIK.BA
DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO, POŠALJIMO STVARI PRIVATNO

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Konsultant » 22 Jul 2015, 09:48

storm wrote:Regularni, nazovimo ih taksisti več su lajali, kad se u zagrebu pojavio cameo taksi...... malo naprednija a prije svega jeftinija organizacija za taxi usluge..... još nisu skužili, da je njihovo prošlo....
kako će na uber gledati, ne treba biti suviše pametan :oo
U većim gradovima i za međugradske prijevoze sigurno.....sjedneš na kavu i na smartphoneu u minuti urediš prijevoz :cudi
za pola manje novaca....pobjeda :ok
Da, Cameo princip je pomeo konkurenciju. Koliko su drugi taxististi po Zg kukali na njega :) Oni su dumali kako smanjiti troskove, smanjiti cijenu prema klijentu, a podici profitabilnost. Za Sa mogu reci da je manje od 5% taxista s kojima sam bio u kontaku razmisljalo kako poboljsati posao osim sto ti dadne vizitku. Kruti su i tacka.

@behko, da ako se gleda koliko je gorivo, duzina predjenog puta apsolutno si upravu.
Problem obicnih taxista je ukalupljenost u nacin rada - JA sam taxista, prevozim te, uklopi se meni, ne interesuje me je li moguce sta drugacije naci ili ne. Sta fali prevoziti motorom? Ko se rano ujutro moze bolje provuci kroz guzvu nego motor? Cijena potrosenog goriva po KM je mizerna. Prevoz ne moze biti brzi, bas sto treba za jutarnje sate.

@Prevoznik bas to veci je izbor, uvijek mozes odabrati opciju koja ti vise odgovara. Kod klasicnog, ista je cijena Golfa 2, Octavije i Mercesa. Koje su lole ti taxisti sto se furaju na skupa auta... O svakom bi se mogao snimiti film.

Kod Ubera postoje 2 problema: porez i kategorija rada. Porez se moze rijesiti u smislu procenta koliko se placa, procenat, paushalno,...J jedino je problem nacin rada vezan za zakon. Nas zakon o radu ne daje mogucnost rada na vise mjesta. Vec klasika, odradis dnevno 8h i to je. Sve drugo su neki ugovori ili osnuj firmu i tamo to nesto majmunisi. Porezni sistem je nenormalno trom, vrijeme prilagodjavanja potrebama trzista mjeri se min. jedinicom od 5 godina.

Anyway... Nesto slicno se moze porediti s avio kompanijama, imate low-cost, prosjecnih i sve do super luxuznih ili hoteli, hosteli i airbnb. Za sve ima mjesta.

Prevoznik.ba
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2015, 16:32
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Prevoznik.ba » 22 Jul 2015, 10:19

Nije da se Reklamiram ali na Prevoznik.ba radimo na tome da nudimo drugu varijantu prevoza onim ljudima koji ne zele da putuju Autobusima a ni Taxijem. Radimo na tome da razvijemo mrezu toliko da putem Fejsbuka i drugim portalima se moze vidjeti kad neko sa drustvene mreze negdje putuje i ima mjesta za dodatne putnike, vozac smanjuje svoj trosak prevoza, a nudi jeftiniju opciju transporta putniku.

Ipak je to drugacije nego Uber ali sa vremenom se nadamo da bi nas portal mogli toliko u zrak da podignemo, da bi i pojedini ljudi mogli mimo normalnog posla mozda nesto i na prevozu da zarade..

Interesuju me vasa iskrena misljenja sto se tice ovog portala.
WWW.PREVOZNIK.BA
DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO, POŠALJIMO STVARI PRIVATNO

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Konsultant » 22 Jul 2015, 10:39

Prevoznik.ba wrote:Nije da se Reklamiram ali na Prevoznik.ba radimo na tome da nudimo drugu varijantu prevoza onim ljudima koji ne zele da putuju Autobusima a ni Taxijem. Radimo na tome da razvijemo mrezu toliko da putem Fejsbuka i drugim portalima se moze vidjeti kad neko sa drustvene mreze negdje putuje i ima mjesta za dodatne putnike, vozac smanjuje svoj trosak prevoza, a nudi jeftiniju opciju transporta putniku.

Ipak je to drugacije nego Uber ali sa vremenom se nadamo da bi nas portal mogli toliko u zrak da podignemo, da bi i pojedini ljudi mogli mimo normalnog posla mozda nesto i na prevozu da zarade..

Interesuju me vasa iskrena misljenja sto se tice ovog portala.
Mislim da tu ne treba biti ciste zarade vec dijeljenja troskova. Nek se ovo procuje medju studentima bice dovoljno.
Ne zaboravite na vase troskove sajta i ostalog, morate ih necim pokriti.

Prevoznik.ba
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2015, 16:32
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Prevoznik.ba » 22 Jul 2015, 10:52

Konsultant wrote:
Prevoznik.ba wrote:Nije da se Reklamiram ali na Prevoznik.ba radimo na tome da nudimo drugu varijantu prevoza onim ljudima koji ne zele da putuju Autobusima a ni Taxijem. Radimo na tome da razvijemo mrezu toliko da putem Fejsbuka i drugim portalima se moze vidjeti kad neko sa drustvene mreze negdje putuje i ima mjesta za dodatne putnike, vozac smanjuje svoj trosak prevoza, a nudi jeftiniju opciju transporta putniku.

Ipak je to drugacije nego Uber ali sa vremenom se nadamo da bi nas portal mogli toliko u zrak da podignemo, da bi i pojedini ljudi mogli mimo normalnog posla mozda nesto i na prevozu da zarade..

Interesuju me vasa iskrena misljenja sto se tice ovog portala.
Mislim da tu ne treba biti ciste zarade vec dijeljenja troskova. Nek se ovo procuje medju studentima bice dovoljno.
Ne zaboravite na vase troskove sajta i ostalog, morate ih necim pokriti.

Troskove sajta ce se nekad pokriti reklamama kad portal prozivi. Sad za sad nismo toliko fokusirani na zaradu. Broj 1 je da dijelimo troskove.. A Portal nam takode sluzi kao referncija nasoj programerskoj firmi. Znaci zarade netreba da bude nek izlazi samo u 0 prvo vrijeme..
WWW.PREVOZNIK.BA
DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO, POŠALJIMO STVARI PRIVATNO

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by KOMESAR » 22 Jul 2015, 18:21

Prevoznik.ba wrote:Imam za tebe sivi kamion crvene boje :-)
Jel moze..
Ono, bolje bi bilo da je plavi kamion,ali to nije toliko bitno.Reci mi samo koji je tip kamiona:šticar,sandučar,kiper,šleper,...da pripremim adekvatnu opremu.

p.s.
Kome ću platiti,šoferu ili vama.Ako se plaća vama, kako?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Prevoznik.ba
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 06 Jul 2015, 16:32
Status: Offline

Re: www.prevoznik.ba - DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO

Post by Prevoznik.ba » 23 Jul 2015, 07:48

KOMESAR wrote:
Prevoznik.ba wrote:Imam za tebe sivi kamion crvene boje :-)
Jel moze..
Ono, bolje bi bilo da je plavi kamion,ali to nije toliko bitno.Reci mi samo koji je tip kamiona:šticar,sandučar,kiper,šleper,...da pripremim adekvatnu opremu.

p.s.
Kome ću platiti,šoferu ili vama.Ako se plaća vama, kako?

Najbolje bi ti bilo da ides na Portal i da objavis da trazis transport..
A posto sam ja zaposljen u jednoj od EU najveci spedicija, mogo bi ti i ovako pomoci.
1. Koja vrsta robe
2. kolicina robe / tezina
3. kad treba da se vozi

ako nemogu ja licno da ti pomognem, proslijedicu ti brojeve ljudi (Ako je transport u mom segmentu). Mi samo radimo sa obicnim ceradama.

A sto se tice placanja transporta preko prevoznika.ba tu se dogovaras sa covijekom koji vozi. Mi nemamo nista sa tim dogovorima..
WWW.PREVOZNIK.BA
DIJELIMO TROŠKOVE, PUTUJMO ZAJEDNO, POŠALJIMO STVARI PRIVATNO

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests