Etno sela u BiH

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Etno sela u BiH

Post by Mala_Mu » 05 Jun 2016, 13:38

Image
Etno selo Čardaci i vodeni park "Ribica" svake godine okupe hiljade gostiju iz cijele Bosne i Hercegovine, Evrope, ali i drugih zemalja svijeta.

Od malog porodičnog biznisa i mini hidroelektrane, danas su Čardaci nezaobilazna destinacija prilikom prolaska kroz Vitez.

Prije dvanaest godina počela je izgradnja mini hidroelektrane koja je 2006. godine puštena u pogon kao prva privatna hidroelektrana na Balkanu. Nakon elektrane izgrađen je ribnjak za potočku i kalifornijsku pastrmku, a 2010. godine otvoren je restoran sa bogatom ponudom hrane i pića. U razgovoru za Klix.ba direktor turističko-ugostiteljskog kompleksa Čardaci Nikola Šakić je kazao kako je u početku bilo pet zaposlenih, a da je danas zaposleno 38 osoba, dok se svake sezone broj zaposlenih poveća za najmanje 20 radnika.

Image

"Prije šest godina smo napravili restoran kapaciteta 120 mjesta i terasu sa 150 mjesta, a iste godine je napravljena i prva faza bazena 'Ribica'. Zatim smo prešli na obalu rijeke Lašve gdje je počela izgradnja etno sela i pivnice i svake godine od tada povećavamo svoje smještajne kapacitete. Trenutno imamo 80 ležajeva i cilj nam je taj broj zaokružiti na stotinu", kazao je Šakić.

Među gostima koji sada svakodnevno tokom cijele godine posjećuju etno selo Čardaci su i turisti iz arapskih zemalja koji imaju posebne zahtjeve.

Image

Image

"Imamo dosta gostiju iz cijele Evrope i drago nam je što su prepoznali kvalitet našeg etno sela. Svakodnevno imamo i goste iz Bosne i Hercegovine, ali i goste iz arapskih zemalja, koji su malo zahtjevniji od svih drugih. Ipak, imamo

različite mentalitete, ali je dosta teško zbog njihove kulture prilagoditi se nama i našoj kulturi", dodao je Šakić.

Etno selo Čardaci nalazi se na takvom geografskom položaju da je omiljeno mjesto odmora i turista koji "slučajno" odluče odmoriti u Vitezu na putu prema Travniku, Jajcu, Sarajevu i drugim bh. gradovima. Šakić je još kazao kako nisu mogli vjerovati da će Čardaci imati toliku posjećenost, zbog čega su se odlučili razvijati iz godine u godinu.

Image

"Sve se slučajno razvijalo iz godine u godinu. Kada smo napravili restoran htjeli smo ponuditi dodatni sadržaj pa smo napravili bazene. Zatim smo došli na ideju etno sela i smještajnih kapaciteta gdje smo imali 45 ležajeva, a onda smo imali poslovne goste pa smo napravili i salu za sastanke i konferencijsku dvoranu sa stotinu mjesta. Kako se posjeta gostiju povećala i tokom zimskih mjeseci, ukazala se potreba za obogaćivanjem zimske ponude, pa smo se slijedom zakona potražnje odlučili na izgradnju Spa&Wellness centra, čime smo turističku sezonu proširili na čitavu godinu", izjavio je Šakić za Klix.ba.

Image

Image

U etno selu Čardaci u toku su proširenja ugostiteljskih objekata, a u kratkoročnim planovima je i proširenje restorana za još 90 mjesta. Uporedo, domaćini će se potruditi i ove godine tokom ljetne sezone svim gostima omogućiti uživanje u ljetnim danima i noćima.


Image

Image

klix.ba

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Etno selo Čardaci omiljeno mjesto domaćih i stranih turi

Post by SPINERKA » 05 Jun 2016, 13:46

;)


Image
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Etno selo Čardaci omiljeno mjesto domaćih i stranih turi

Post by Venera » 05 Jun 2016, 15:49

Mene malo zbunjuju eco etno sela,kao selo iz canka : Da li su doticne lokacije replika,znaci kopija nekadasnjih sela?
U Dalamciji postoji niz etno-sela ,ai su to sela koja su originalna,a koja su danas uz kooperaciju Turstickog Zavoda za Turizam HR, obiljezena sluzbeno kao eco i etno sela za aktivne posjete turista. :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Etno selo Čardaci omiljeno mjesto domaćih i stranih turi

Post by Maja » 06 Jun 2016, 11:57

Ma replika. Zato mi se i ne svidjaju. Vidi se da je sve vjestacko.

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Etno selo Čardaci omiljeno mjesto domaćih i stranih turi

Post by fruit » 06 Jun 2016, 12:17

Ja volim ovakva mjesta..mnogo je tu truda i ljubavi ulozeno...
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Etno selo Čardaci omiljeno mjesto domaćih i stranih turi

Post by Chloe » 06 Jun 2016, 13:14

Pošto volim etno sela često navratimo u Čardake, lijepo je ali ....

... ali naše Čardaklije više imaju "dušu", mini selo, slađe i zaostalije. :srce
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Etno selo Čardaci omiljeno mjesto domaćih i stranih turi

Post by Mirelam » 06 Jun 2016, 13:43

Chloe wrote:Pošto volim etno sela često navratimo u Čardake, lijepo je ali ....

... ali naše Čardaklije više imaju "dušu", mini selo, slađe i zaostalije. :srce
Cardaklije mjesto gdje svake godine sjednem da popijem domacu krusku i pojedem heljdine ustipke. Nekad grah, nekad telecu corbu , nekad corbanac a ako se zadesi i pura jos bolje. Jedne godine i cetri dana boravka obilazeci Krajinu. Preporucujem.

Inviato dal mio SM-G361F utilizzando Tapatalk

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Etno selo Čardaci omiljeno mjesto domaćih i stranih turi

Post by Venera » 06 Jun 2016, 14:31

Maja wrote:Ma replika. Zato mi se i ne svidjaju. Vidi se da je sve vjestacko.
Maja wrote:Ma replika. Zato mi se i ne svidjaju. Vidi se da je sve vjestacko.
Majo,imamo jednak stav,a npr. u Danskoj ,ne mogu se sad sjetiti konkretno lokacije ( mislm da je DK),su sakupljali stare kuce iz cijele drzave i napravili su nasalje,hornoloskim redosljedom.Udjes u naselje od najstarije gradjvine i tako redom setas ,udjes u objekat ,dvoriste i tako do najmladje kuce i dovrista. Genijalno :D

Vidjela sam tvoje fotke ostatka starih gradova u Hercegovini. :cool
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Etno selo Čardaci omiljeno mjesto domaćih i stranih turi

Post by Vladimir RUS » 06 Jun 2016, 18:31

Sad svi imaju etno-selo. Eno u selu do mog čovjek otvorio mini-etno selo. Spojio šumu koja je do njegove kuće i kafane koja nije radila od 90 i neke, uredio kafanu u etno restoran i reklamira kao etno kutak za odmor od gradske vreve. :valja

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by Mala_Mu » 21 Oct 2018, 15:06

Bajkovit ambijent u Semberiji: Etno selo Stanišići je jedinstven spoj tradicije i netaknute prirode
Image
Etno selo Stanišići nalazi se na izlazu iz Bijeljine i već duže od desetljeća privlači prolaznike koji tu zastaju da se odmore uz cvrkut ptica, žubor potoka i rad vodenica. Jedinstven je spoj tradicije i netaknute prirode, a zbog građevina koje podsjećaju na srednjovjekovne dvorce zaboravit ćete u kojem vremenu živite.

Ovo etno selo ideja je Borisa Stanišića koji je, želeći da sačuva predstavu o vremenu i kulturi življenja s kraja 19. i početka 20. stoljeća, u semberskoj ravnici napravio planinsko selo.

"Sve je počelo onako kako sam želio i htio, jer mi je dragi Bog uslišio želje i molitve. Ništa ne radim bez Božijeg amaneta, jer sam svjestan prisustnosti Boga ili Allaha. Nisam pametniji od drugih, ali imam osjećaj da se Božija ruka spustila na mene i rekla mi 'pravi to'", počeo je svoju priču Boris Stanišić.

Image

Image

Image

Rođen je u Zenici, porijeklom je vezan za selo Brgule kod Vareša, a veći dio života proveo je u Sarajevu. S tim u vezi pitali smo ga zašto je na kraju odlučio doći u Bijeljinu.

"Poslije rata mi je Semberija djelovala kao produktivan dio BiH i mislio sam da tu mogu nastaviti živjeti. Osjetio sam da bih tu mogao započeti neki biznis i 2000. godine sam ovdje kupio zemlju. Bio sam relativno mlad, supruga i ja smo čekali treće dijete, a rat koji nikome nije ništa dobro donio je tek prošao. Rekao sam sebi 'Proklet bio i ko ga je počeo i kome treba, ja sad odoh negdje blizu granice tako da u svakom trenutku mogu s djecom otići negdje'. Semberija je bila idealna zbog blizine rijeke Drine. Kupio sam tri duluma zemlje, a okolo nije bilo nijedne kuće. Samo kukuruzište, pšenica i zob", ispričao je prisjećajući se.

Image
Image
Image

Od kućice za odmor do etno sela

Prvobitno je, priča nam, želio napraviti planinsku kućicu od drveta koja će služiti za odmor. Kako je to privlačilo pažnju prolaznika, tako je i Stanišić došao na ideju da napravi komercijalni objekt.

Image

"Imao sam želju da napravim sebi kolibicu, a tokom izgradnje su ljudi zastajali da vide šta se to u Semberiji pravi od drveta, jer ovdje niko ništa nije gradio od drveta. Shvatio sam da to mogu unovčiti pa sam umjesto kuće za odmor napravio ugostiteljski objekt koji je dobro poslovao. Ovo je magistralni put i ljudi su zastajali i dolazili, a u trenutku kada je mjesto postalo premalo da primi sve goste počeo sam razmišljati o širenju kapaciteta. Jednog dana mi je došlo nešto kao priviđenje i rekao sam svojoj porodici da ću napraviti etno selo. 'Napravit ću nešto što će u ovoj monotonoj Semberiji svakodnevno privlačiti stotine fotoaparata', rekao sam im, a da nisam bio svjestan šta sam rekao", ispričao je.

Image

Na papiru je, prisjeća se, nacrtao nekoliko kućica, jezero, vodenicu i zvonik, a nakon dva mjeseca počeo je gradnju.

"Prijedlozi arhitekata mi se nisu dopadali pa sam radio prema svojoj viziji. Nikada mi niko nije rekao šta da uradim, sve što vidite ovdje rezultat je mojih ideja i inspiracije. Nikada nisam zamislio sve do kraja i sve sam radio parcijalno. Kako sam zarađivao, tako sam se i širio kupujući zemlju od svojih komšija. Svakim dulumom koji sam kupovao rađala se nova ideja, jer nije vrijedilo maštati o nečemu što nije moje", rekao je.

Svijet u malom

Etno selo Stanišići danas je svijet u malom. Čine ga vodenice, mljekarnik, kovačnica, kameni bunar, ambar i autentične drvene kuće s prikazom pokućstva i narodnih nošnji. Jedan dio sela je svjetovnog karaktera, a čini ga apartmanski kompleks sastavljen od drvenih kuća - brvnara. Drugi dio sela je duhovnog karaktera, a predstavljen je srednjovjekovnom arhitekturom građenom u kamenu, koja je zapravo skup replika historijskog i religijskog značaja. Tri kamene građevine koje podsjećaju na srednjovjekovne dvorce zapravo su savremeni hoteli u kojima možete odsjesti.

Image

"Ja sam pravoslavac, ali poštujem sve vjere i nacije tako da su ovdje svi dobrodošli. Ljudi to osjete i vjerovatno je to razlog zbog kojeg imamo goste sa svih kontinenata", rekao je.

Sve vrijeme naš razgovor prekidaju posjetioci koji se na ovo bajkovito mjesto uvijek iznova vraćaju.

"Suština je u tome da vas ljudi cijene i poštuju. Ja više od toga i moje porodice ne mogu poželjeti. Na ulazu u etno selo je plakat na kojem je moja porodica. To ne može svako staviti. Ja mogu, jer oni su moj ponos i najveći uspjeh. Bogatstvo i sve ovo je sporedna stvar", poručio je Stanišić na kraju razgovora.

Image

Napuštajući etno selo Stanišići krenuli smo semberskom ravnicom prema Sarajevu, ostavljajući iza sebe duh jednog vremena koje Boris Stanišić nastoji sačuvati od zaborava.

klix.ba

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by Chloe » 21 Oct 2018, 15:39

NATURA ART - Lohovo, Bihać

Turističko naselje Natura Art projekat sa ciljem razvoja postojećeg turističkog potencijala Nacionalnog parka „Una“ i njegove okoline, kao i upoznavanja ljudi s ljepotom i bogatstvom ovog kraja. Nalazi se na ulazu u Nacionalni Park Una iz pravca Bihaća, u naselju Lohovo.

Turističko naselje Natura Art je smješten na veoma interesantnom dijelu rijeke Une a svojim sadržajem predstavlja bosansku tradiciju s akcentom na ovaj dio Krajine gdje su mlinovi i vodenice stoljećima mljeli pšenicu i kukuruz. Stara kovačnica daje prikaz nekadašnjih alata kojim su se kovale alatke za rad na seoskim domaćinstvima.

Za naše najmlađe posjetioce izgradili smo i prvo eko dječije igralište. Da bi upotpunili dojam eko sela, izgradili smo i mini zoološki vrt u kojem borave domaće životinje, koje su pristupačne svim našim posjetiocima.

Ukoliko se odlučite da provedete noći u apartmanima našeg Eko sela uživat ćete u pogledu na slapove i brzake ljepotice i jedinstvene rijeke Une. Apartmanski smještaj namijenjen je za sve vidove turističkih odmaranja te osim opuštajuće atmosfere uz miris domaće bosanske kafe, pomiješan s mirisom naše rijeke Une. Naše luksuzne apartmane (4+2) prilagodili smo vama i obezbjedili vam kuhinju, dnevni boravak, kupatilo, terasu, Wi-Fi internet, LCD TV. Ukoliko odlučite uživati u našem najluksuznijem apartmanu možete sebi i svom društvu pripremati roštilj, jer se u sklopu apartmana nalazi i pecara.

Naš ambijent smo upotpunili i bogatom gastronomskom ponudom sa neizostavnom Unskom pastrmkom, kao specijalitetom sela.

Svojim gostima u našem restoranu nudimo bogatu paletu tradicionalne bosanske hrane. Jela spremljena s ljubavlju, okusom neprevaziđena, učinit će Vaš boravak u ''Naturi Art'' savršenim trenucima.

Perspektiva turističkog naselja Natura Art je promocija tradicije ali i kroz razne projekte koji su pred nama, stvaranja novih umjetničkih djela, umjetnika koji će u ovom prelijepom ambijentu moći izraziti svoja umjetnička nadahnuća. Želimo da ovaj dio Turističkog naselja postane nezaobilazna destinacija svim umjetnicima te njihovim udruženjima kako bi zajedno čuvali tradiciju za buduće generacije.

„Natura Art“ je samo dio projekta koji se zove Turističko naselje Natura Art, a koji će imati hotel sa 100 ležajeva, tri bungalova sa po 3 apartman te prateće ugostiteljske sadržaje otvorenog i zatvorenog tipa, kao i adrenalinske staze na obližnjem šumskom području Lohova.

„Natura Art“ je idealno mjesto boravka u prekrasnoj prirodi na jednom od najljepših dijelova rijeke Une. Organiziramo grupne proslave za sve prilike, kao i prevoz do Lohova.

Opuštanje nadomak prirodi......
FB_IMG_1540128352721.jpg
FB_IMG_1540128300578.jpg
FB_IMG_1540128340976.jpg
FB_IMG_1540128378216.jpg
FB_IMG_1540128271497.jpg
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by Mala_Mu » 21 Oct 2018, 16:59

Bas je lijepo. :julia
Ja samo Stanisice posjetih. Vise puta.
Sramota znam :rumenko

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by Nice try » 21 Oct 2018, 17:04

Mala_Mu wrote: 21 Oct 2018, 16:59 Bas je lijepo. :julia
Ja samo Stanisice posjetih. Vise puta.
Sramota znam :rumenko
Nije sramota.
Sama sam posjetila samo etno selo na Rostovu i jedno ovdje blizu nas dok je bilo u izgradnji.
Ne putujemo baš često.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by Mala_Mu » 21 Oct 2018, 17:22

Nice try wrote: 21 Oct 2018, 17:04
Mala_Mu wrote: 21 Oct 2018, 16:59 Bas je lijepo. :julia
Ja samo Stanisice posjetih. Vise puta.
Sramota znam :rumenko
Nije sramota.
Sama sam posjetila samo etno selo na Rostovu i jedno ovdje blizu nas dok je bilo u izgradnji.
Ne putujemo baš često.
Putovanja su luksuz kod nas. :julia
A ni ja nisam maksuz isla, imam tamo rodbinu pa kad kod njih odem.
Prelijepo je stvarno. I u onom vozicu sa slike sam se vozila :hihi

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by greeneyes » 21 Oct 2018, 17:25

Etno selo Cardaci je super mjesto :ok tu dole niz stepenice-gdje je ova kuca s desne strane se nalazi pivnica kod Crnog Macka. Veliki sank, pica kakvog ti volja i rock pjesme. Bude i lajv svirki bar jednom sedmicno. Pa eto, vjerovatno sam tu vcrs pa ako ko navrati-bujrum na po jednu(ali fakat jednu-sutra radim) :valja
Samo sabura

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by Chloe » 21 Oct 2018, 17:26

Nije sramota.
Bila sam dva puta Vitezu Čardacima, u našim Čardaklijama x puta... A samo jednom samo bila u Naturi i mob i banka biili prazni da ni fotke nisam mogla napraviti.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by Nice try » 21 Oct 2018, 17:26

Mala_Mu wrote: 21 Oct 2018, 17:22
Nice try wrote: 21 Oct 2018, 17:04
Mala_Mu wrote: 21 Oct 2018, 16:59 Bas je lijepo. :julia
Ja samo Stanisice posjetih. Vise puta.
Sramota znam :rumenko
Nije sramota.
Sama sam posjetila samo etno selo na Rostovu i jedno ovdje blizu nas dok je bilo u izgradnji.
Ne putujemo baš često.
Putovanja su luksuz kod nas. :julia
A ni ja nisam maksuz isla, imam tamo rodbinu pa kad kod njih odem.
Prelijepo je stvarno. I u onom vozicu sa slike sam se vozila :hihi
O tome ti pričam.
Ko to ne bi posjećivao sva lijepa mjesta redom, da se uvijek može. Finansije, zauzetost, svašta nešto se ispriječi.
Zatim i kad možeš negdje ići, kod mene djeca npr. hoće samo u Mostar, Čapljinu ili na more. Kakvo etno selo :grana :valja
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by Chloe » 21 Oct 2018, 17:33

Ja sam u Čardacima bila dva puta da baš obidjemo sve a onako brzinski nekolikoputa, samo kafa nedostatku vremena, ali to i ne računam kao neku posjetu
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by Lanci » 21 Oct 2018, 18:02

greeneyes wrote: 21 Oct 2018, 17:25 Etno selo Cardaci je super mjesto :ok tu dole niz stepenice-gdje je ova kuca s desne strane se nalazi pivnica kod Crnog Macka. Veliki sank, pica kakvog ti volja i rock pjesme. Bude i lajv svirki bar jednom sedmicno. Pa eto, vjerovatno sam tu vcrs pa ako ko navrati-bujrum na po jednu(ali fakat jednu-sutra radim) :valja
Predivno,kada god sam u bih mom prelijepom najdrazem gradu travniku❤️❤️❤️ Cesto odemo bas prelijepo 😋
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Moni
Na probnom
Na probnom
Posts: 6
Joined: 09 Dec 2018, 21:46
Status: Offline

Re: Etno sela u BiH

Post by Moni » 09 Dec 2018, 22:27

meni su sva preljepa

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests