Sami na putovanju

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Sami na putovanju

Post by toxic » 03 Dec 2018, 17:19

Putoholicari.. citam da su solo putovanja sve popularnija pa me zanima sta vi mislite.

Putujete li radije sami ili u drustvu?
Koje su prednosti i mane solo putovanja, a koje ako imate drustvo?

Meni se ranije desavalo da se iscudjavaju kad kazem da idem na more sama :D
Kakva su vasa iskustva?
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Salko » 03 Dec 2018, 17:20

Nisam nikad isao sam na odmor, kada idem sam poslom dosadno vala...
"ignorance is bliss"

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by toxic » 03 Dec 2018, 17:46

mad_max_ba wrote: 03 Dec 2018, 17:20 Nisam nikad isao sam na odmor, kada idem sam poslom dosadno vala...
A kad nije vezano za posao?
Pretpostavljam da putujete porodicno. Imate li problema oko dogovaranja gde cete, kako cete?
Sputavate li jedni druge, ili imate prostora da svako radi sto zeli bez obzira sto ste tamo negde zajedno?
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Čupava » 03 Dec 2018, 18:03

Isla sam svakako, sa roditeljima, sama, sa bratom i sestrom... prijateljicama ..svaki od tih odmora je bio lijep na svoj način ...

Sada je već druga priča, kad kazem curici da idemo u Bosnu na odmor koluta očima i ronda već od januara mjeseca... :D.

Razumije ja nju potpuno da joj se tamo ne dopada, tako da odmor podjelim na dvije različite destinacija, jedan dio ljeti u BiH, a drugi negdje drugo, u zimskom periodu...ovisno za sto budemo raspoložene ...
.

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Lanci » 03 Dec 2018, 18:17

Dok sam imala prlike isla sam sama🤭i sad dok mi je potrebna samoca zelim da se odmorim nebitno gdje samo da mirno odmorim onda poslije mogu god I kad god drugi hoce😁
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by lejlamo » 03 Dec 2018, 18:36

toxic wrote: 03 Dec 2018, 17:19 Putoholicari.. citam da su solo putovanja sve popularnija pa me zanima sta vi mislite.

Putujete li radije sami ili u drustvu?
Koje su prednosti i mane solo putovanja, a koje ako imate drustvo?

Meni se ranije desavalo da se iscudjavaju kad kazem da idem na more sama :D
Kakva su vasa iskustva?

nisam sama odlazila na putovanja, a bih.....
ali nekako uvijek želim to slobodno vrijeme i priliku za odlazak negdje iskoristiti sa partnerom ili s nekim iz porodice....i bude mi ugodnije u dvoje, kada imam još nekoga uz sebe za lutanje po nepoznatim mahalama i sokacima...no, ne bih imala ništa protiv da sama odem na neka mjesta poput Pripyata...i na planinu bih najradije sama, samo...nije baš najugodnije iz raznoraznih razloga.

pratim nju... :srce

https://www.youtube.com/channel/UC18yEU ... 9A-d9xnVdA


Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Merlin246 » 03 Dec 2018, 19:11

Ja gdje god sam sama u javnosti uhvati me neka panika, cudan osjecaj neki. Ne mogu sama ni kavu popiti u kaficu a kamoli da putujem sama. Uvijek mi ljepse kad je samnom netko 😌al ne svatko ni bilo tko

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Cvrle » 03 Dec 2018, 19:25

Ne znam... Ali jednostavno ne mogu zamisliti putovanje sama. Volim putovanja, ali puno je ljepse i bolje kad je u drustvu.
Ne bih mogla sama putovati.
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Bla » 03 Dec 2018, 19:27

nije mi strano :hm
loko često, a ino sam znao, ali tih nekoliko puta nisu nikakvo pravilo.

u samostalnom "no srklet" režimu otkako se intenzivnije družim s kamerom mogao bih meščini biti stalno, da nije nekih drugih stvari.
međutim, možda su one baš te koje i pojačavaju osjećaj užitka u samoći. pa kada bi se desilo, možda i ne bi bilo to to. :hm

e sad, ovo što lejlamo pomenu planinu, muvanje po istim nerijetko upražnjavam sam, ali uz određena ograničenja, tj. ili je jednodnevno i ako je lokacija gdje nema čobana, onda mi nije problem, ali ako ima, onda nastojim da se ne udaljavam daleko od zaklona auta jer imam ružna iskustva s psima i ne bih volio nasamo da se više srećem s istima oči u oči.

za samostalne višednevne ture po planini nisam uspio stisnuti petlju. :hm mada su i one polusamostalne, jer nam je obično samo identičan cilj od auta do mjesta gdje će se spavati, a onda nakon buđenja svako ide na svoju stranu. pa nam se opet poklopi isti cilj tek u povratku, da se dođe do auta.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Maja » 03 Dec 2018, 19:54

Postoje mjesta na koja bih zeljela otputovati sama i ona koja bih posjetila s nekim.
Na mjestima koja imam zelju obici uzduz i poprijeko, istraziti, fotkati, tudje prisustvo bi mi samo smetalo. Nista gore kad se zelis npr pentrati na neku kulu, munaru ili otici na neko nepristupacno mjesto a onaj bi radje da sjedite u restoranu i jedete cevape (primjer). Pa i kad te prati imas stalno taj pritisak da obavis sto prije to sto imas da se ovaj ne dosadjuje.

Na mjesta na koja bih isla iz nekog razloga, tipa na more zbog kupanja, na skijanje ili na neke festivale i sl... tu bih rado s nekim.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Socrates » 03 Dec 2018, 20:11

Kao sto Crvena reče, zavisi od vrste putovanja, a i ne mora. :hm

Zavisi i od unaprijed određenog cilja putovanja.

Dodam poslije.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Socrates » 03 Dec 2018, 21:09

Ako ideš na more sam, problem je kako ostati sam. :hm

Eto, meni jednom doslo da se odmorim od svega. Od ljudi, od svijeta, od Weltschmerza. Idem sam. 14 dana. Bukirao resort na Majanskoj Rivijeri, sve ukljuceno, imaju i talijanski, japanski restoran, steakhouse. :apl

Samo plivanje, ronjenje i sta ti ja znam. :jupi

Chichén Itzá, još neki hramovi, pećine sa podzemnim ljekovitim vodama, posjeta autentičnim Maya selima, pješačenje (hiking), itd. :pusi

Spremio i knjige koje ću čitati. :djed

Let, kulira Socrates. Čita i sluša klasičnu muziku. Strogo kuliranje.

Prvi dan, sretnem neku klapu iz Colorada, i sa njima udri svih četrnaest dana. Nit' sam knjigu ijednu pročitao, nit' se sjećam da li sam se penjao na vrh one Mayanske građevine, jer sam bio pod uticajem opojnih sredstava.

Plivao i ronio jesam, al' i to je nešto mutno ostalo u sjećanju.

Mislim da je ovaj iz jedan iz Colorada imao i neki manji nesporazum sa lokalcima u obliznjem selu. Niko ne voli Amere, al' sam ja izvadio situaciju jer sam Kanadjanin. :D. Ko će drugi. Što smo mi uopste išli u to selo/gradić?

Ne odmorih se ja od ljudi tog decembra.
. . . . . . . . .

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Merlin246 » 03 Dec 2018, 21:20

Ja kontala sad ce reci upoznao neke ZGODNE ZENE pa se vrh proveo s njima, kad onoo... :grana
Last edited by Merlin246 on 03 Dec 2018, 21:26, edited 1 time in total.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Socrates » 03 Dec 2018, 21:23

Pa rek'o sam klapa. Dalje ne treba opisivati. Bilo ih je sest-sedam.

Žene ne zovem trebama. To mi je primitivno nekako. :cudi
. . . . . . . . .

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Merlin246 » 03 Dec 2018, 21:30

Zvao si ti zene ovdje svakakvim imenima, koliko me sjecanje sluzi :hihi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Socrates » 03 Dec 2018, 21:31

Ako misliš na Kolindu, ona se teško kvalifikuje kao žena. :D. Ona je političarka. :ćitire
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Chloe » 04 Dec 2018, 10:14

Nisam baš putovala sama osim službenih odlazaka koji su kratki i nije mi problem provesti dan dva sama.

Ono što Maja kaže, i samoća ima svoje prednosti kod fotkanja ili ako želim razgledati a drugi sjediti opet je samoća bolja solucija.
E sad koliko dugo bih mogla baš biti sama negdje, ne znam ... nisam probala. :hm Dovoljno mi je na par sati se izgubiti i lunjati po šumama
da se odmorim.

Porodični odmori su priča za sebe, iu biti su najljepši i najzamorniji. Između djece je velika razlika u godinama s tim inetresovanja, pa se trudimo da svako dobije nešto za svoju dušu, a da smo zajedno. A nekako sam ja uvijek pokretač, organizator i ako podbacim ne valja. Apartmanima dajem prednost jer mi je ugodnije kad smo uhrpani a i lakše ih "kontroliram".

Sa rajom ... :hm pa već sam više svoja, jer mislim samo o sebi. Moja su pravila da smo skupa al' ne nužno u svemu, svaka zadovolji svoje želje i potrebe, jedino su večere i noćni izlazak zajednički. Npr. u posjeti Bg dvije kolegice nisu nikako bile u grupi sa vodičem nego furale svoje, jedna je drugi dan provela u kupovini, dok ja nisam zavirila ni u jednu trgovinu osim po vodu i neke grickalice ... ali, sve smo bile zadovoljne sa vikendom, što je najvažnije.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Salko » 04 Dec 2018, 10:31

toxic wrote: 03 Dec 2018, 17:46
mad_max_ba wrote: 03 Dec 2018, 17:20 Nisam nikad isao sam na odmor, kada idem sam poslom dosadno vala...
A kad nije vezano za posao?
Pretpostavljam da putujete porodicno. Imate li problema oko dogovaranja gde cete, kako cete?
Sputavate li jedni druge, ili imate prostora da svako radi sto zeli bez obzira sto ste tamo negde zajedno?
sve radimo zajedno :cudi

nezz čudno bi mi bilo da radimo nešto svak za se, jedini problem imamo da nadjemo adekvatan smještaj a nekako mi je svejedno gdje idemo, važnije mi je da idemo skupa...
"ignorance is bliss"

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Julia-Klara » 04 Dec 2018, 11:35

Taman kad sam pomislila napisati kako nisam nigdje putovala sama, skontam da jesam.
3 sedmice Svicarske - sama. Jedan vikend dosla prijateljica pa smo obisle Cirih, ali inace bila sama.
US - takodje uglavnom sama, ne racunajuci business vecere i ljude koje sam MORALA gledati svaki dan na poslu.
Odem ja to tako sama negdje, cisto da odmorim mozak, dan ili dva.

Na odmore uglavnom idem sa sestrom, navikla sam s njom. Ona na svojoj ja na svojoj strani plaze, jednom ili dva puta dodje do mene "da s eohladi" u hladovini. Ja citam ili meditiram, odmaram dusu i mozak.

Ne volim guzve, ne volim galamu, ne volim grupno izlazenje, kleberenje
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by storm » 04 Dec 2018, 11:38

Nikad sam :jok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests