Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12123 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by Maja » 12 Jun 2020, 10:45

Za vidopad Blihe nisam cula. Kod nas blihanje znaci prosipanje vode tj rasipanje vodom. Ne blihaj! :oo

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by respo » 12 Jun 2020, 10:46

tuzlak1212 wrote: 12 Jun 2020, 10:41
respo wrote: 12 Jun 2020, 10:40

gdje je ko napisao da se tretira turistickom lokacijom? napisah da mi je zanimljiv taj dio
citaj bolan tuzlak citaj
Pa citaj sta sam quote jbt prije nego pocnes kucat novi post :lupa
procitao i dobro ti behko rece ima se sta vidjeti
ni skakavac nije neko posjeceno mjesto pa je na spisku
sigurno ima vise posjetilaca ratni tunel nego pola ovih mjesta sto su nabrojani pa ga nema na spisku
i sta znaci tursiticka lokacija u biti
koliko turista mora posjetiti to mjesto da bi se zvalo turistickom lokacijom
gdje je mjesto ubistva ferdinanda a to je mozda i najposjecenije mjesto u drzavi pored medjugorja a sve je to izostavljeno

a ti ako volis i zelis tebi turisticki moze biti i obilazak dobrinje jer nemaju svi iste afinitete kad je u pitanju istrazivanje posjeta i sl
nekome su stadioni zanimljivi a nekome klubovi nekome prirodne ljepote a nekome nesto deseto
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3792
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by tuzlak1212 » 12 Jun 2020, 10:46

Laser wrote: 12 Jun 2020, 10:45 Joj što ne mogu ovih šupačkih snimaka iz drona za reklamne svrhe.

Pa nismo ptice, ljudi smo. De snimi iz naše perspektive.
I ja gledam jel ovo forum il reklamni blok turistickih agencija :rol

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by Čupava » 12 Jun 2020, 10:47

20 déjà vu. :kafa
.

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by respo » 12 Jun 2020, 10:48

Maja wrote: 12 Jun 2020, 10:44 Pa ovaj vodopad Skakavac je u prasumi Perucica. Znam da ima i kod Sarajeva Skakavac al mislim da je ovaj iz Perucice. Ne znam, ne mogu ponovo gledati.
ovaj na slici je kod sarajeva a za taj drugi skakavac nemam pojma ni da postoji
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120351
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Online

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by Krokodil Behko » 12 Jun 2020, 10:50

respo wrote: 12 Jun 2020, 10:48
Maja wrote: 12 Jun 2020, 10:44 Pa ovaj vodopad Skakavac je u prasumi Perucica. Znam da ima i kod Sarajeva Skakavac al mislim da je ovaj iz Perucice. Ne znam, ne mogu ponovo gledati.
ovaj na slici je kod sarajeva a za taj drugi skakavac nemam pojma ni da postoji

Pa u prašumi je. Nisu ga još uvijek pronašli.
online

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by respo » 12 Jun 2020, 10:52

uvijek_kontra wrote: 12 Jun 2020, 10:45
respo wrote: 12 Jun 2020, 10:37
zaboravili su kurve sa lasvanske petlje
arizona pijacu
kurve sa stupske petlje
kurve sa one petlje kod vogosce :)
I sta je sad tebi krivo, ni njima se nisi svidio il ti nisu ni dale?

Kakvim nebulozama kvaris bas dobru temu, sram da te bude.

krivo mi sto nemam vise svojih devojaka tamo
citaj na sta sam dao ovakav odgovor pa onda komentarisi
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by respo » 12 Jun 2020, 10:53

Krokodil Behko wrote: 12 Jun 2020, 10:50
respo wrote: 12 Jun 2020, 10:48

ovaj na slici je kod sarajeva a za taj drugi skakavac nemam pojma ni da postoji

Pa u prašumi je. Nisu ga još uvijek pronašli.
to kao ona plemena po amazoniji
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12123 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by Maja » 12 Jun 2020, 10:53

:rol ne bih taj sarajevski posjetila ni da mi placaju. ON D ADR HEND....ovaj u Perucici je zakon. Kao i sav taj kraj tamo.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120351
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Online

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by Krokodil Behko » 12 Jun 2020, 10:55

Maja wrote: 12 Jun 2020, 10:53 :rol ne bih taj sarajevski posjetila ni da mi placaju. ON D ADR HEND....ovaj u Perucici je zakon. Kao i sav taj kraj tamo.

Nema Radimlje, haman je zabetonirali uzepeovci definitivno.

Jel ono bio neki slučaj, prije petnaestak godina, da je neki divljak razvalio stečak, ukalupio i napravio križ od njega?
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by carobnjak N » 12 Jun 2020, 11:11

pa ima tu nekih mijesta koja ne znam baš spadaju li u top destinacije ...npr most u Goraždu, šta'š tamo ići mahsuz ?
onda ovaj već pomenuti vodopad Skakavac , to je piknik izletište , na koje ne preporučujem ići običnim autom , to je za terenca put.

u Bihaću , Štrbački vodopadi lijepo mijesto ali isto put za terenca i to dosta dug jer se sporo vozi, a bolji je put do manjih vodopada
kod Kulen Vakufa. Japodski otoci, baš opuštajuće , imaju i kućice na drvetu za iznajmiti, prenoćiti .

Nisam vidio Boračko jezero ovdje ...ili jesam , ne znam
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by Chloe » 12 Jun 2020, 12:03

carobnjak N wrote: 12 Jun 2020, 11:11 pa ima tu nekih mijesta koja ne znam baš spadaju li u top destinacije ...npr most u Goraždu, šta'š tamo ići mahsuz ?
onda ovaj već pomenuti vodopad Skakavac , to je piknik izletište , na koje ne preporučujem ići običnim autom , to je za terenca put.

u Bihaću , Štrbački vodopadi lijepo mijesto ali isto put za terenca i to dosta dug jer se sporo vozi, a bolji je put do manjih vodopada
kod Kulen Vakufa. Japodski otoci, baš opuštajuće , imaju i kućice na drvetu za iznajmiti, prenoćiti .

Nisam vidio Boračko jezero ovdje ...ili jesam , ne znam

Bez obzira na teren, mislim da danas niko od ne ide nigdje dok ne provjeri pristup, teren, ponudu..
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by respo » 12 Jun 2020, 12:17

u biti kod nas bi trebao i rimski most biti turisticka atrakcija (mada sad ne znam koliko su bas rimski mostovi rasprosranjeni pa da bude "unikat") a mi ga smatramo samo eto neko izletiste i ne gledaju ljudi most
zatim ajfelov most na skenderiji
niko na njega ne ide zato sto je ajfelov nego samo predje na drugu stranu ili ako ima kakva postavka na njemu pa se obidje (takodjer ne znam koliko je on napravio mostova pa da vidimo koliko je "unikatan")

ps. evo sad sam malo trazio i na svijetu postoji 22 mosta koje je on konstruisao i jos 3 koja su ranije srusena
sad ne znam koliko je on bitan i poznat osim tornja pa da ga "slavimo" al bi mogli napraviti neku vrstu atrakcije
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by insomnia » 12 Jun 2020, 13:22

respo wrote: 12 Jun 2020, 12:17 u biti kod nas bi trebao i rimski most biti turisticka atrakcija (mada sad ne znam koliko su bas rimski mostovi rasprosranjeni pa da bude "unikat") a mi ga smatramo samo eto neko izletiste i ne gledaju ljudi most
zatim ajfelov most na skenderiji
niko na njega ne ide zato sto je ajfelov nego samo predje na drugu stranu ili ako ima kakva postavka na njemu pa se obidje (takodjer ne znam koliko je on napravio mostova pa da vidimo koliko je "unikatan")

ps. evo sad sam malo trazio i na svijetu postoji 22 mosta koje je on konstruisao i jos 3 koja su ranije srusena
sad ne znam koliko je on bitan i poznat osim tornja pa da ga "slavimo" al bi mogli napraviti neku vrstu atrakcije
Osim tornja je npr napravio i kip slobode
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by insomnia » 12 Jun 2020, 13:24

Osim toga nema bas dokaza da je stvarno on projektovao taj most u Sarajevu. Njemu se i po Francuskoj pripisuje pun kurac stvari koje nije radio
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by Mutevelija » 12 Jun 2020, 13:56

U Travniku nema ko.nije bio eno imam I frulu iz travnika.kad sam bio dijete :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by respo » 12 Jun 2020, 13:59

insomnia wrote: 12 Jun 2020, 13:22
respo wrote: 12 Jun 2020, 12:17 u biti kod nas bi trebao i rimski most biti turisticka atrakcija (mada sad ne znam koliko su bas rimski mostovi rasprosranjeni pa da bude "unikat") a mi ga smatramo samo eto neko izletiste i ne gledaju ljudi most
zatim ajfelov most na skenderiji
niko na njega ne ide zato sto je ajfelov nego samo predje na drugu stranu ili ako ima kakva postavka na njemu pa se obidje (takodjer ne znam koliko je on napravio mostova pa da vidimo koliko je "unikatan")

ps. evo sad sam malo trazio i na svijetu postoji 22 mosta koje je on konstruisao i jos 3 koja su ranije srusena
sad ne znam koliko je on bitan i poznat osim tornja pa da ga "slavimo" al bi mogli napraviti neku vrstu atrakcije
Osim tornja je npr napravio i kip slobode
vidio sam napravio konstrukciju i jos svasta nesto al eto po tornju je najpoznatiji
citam da je vecina njegovih gradjevina u opasnosti od nestanka tj da su skoro dosli na granicu upotrebljivosti
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by Hannibal » 12 Jun 2020, 14:08

ja sam bijo na 11 il 13 od 50, zaboravih sad tacno
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by Mutevelija » 12 Jun 2020, 14:27

Najbolje je biti u Gradačcu :mmm
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Koje od ovih 50 top turističkih lokacija u Bosni i Hercegovini si posjetio/la

Post by Chloe » 12 Jun 2020, 15:25

respo wrote: 12 Jun 2020, 12:17 u biti kod nas bi trebao i rimski most biti turisticka atrakcija (mada sad ne znam koliko su bas rimski mostovi rasprosranjeni pa da bude "unikat") a mi ga smatramo samo eto neko izletiste i ne gledaju ljudi most
zatim ajfelov most na skenderiji
niko na njega ne ide zato sto je ajfelov nego samo predje na drugu stranu ili ako ima kakva postavka na njemu pa se obidje (takodjer ne znam koliko je on napravio mostova pa da vidimo koliko je "unikatan")

ps. evo sad sam malo trazio i na svijetu postoji 22 mosta koje je on konstruisao i jos 3 koja su ranije srusena
sad ne znam koliko je on bitan i poznat osim tornja pa da ga "slavimo" al bi mogli napraviti neku vrstu atrakcije
Meni je Rimski most fascinantan. Kad sam pošla u obilazak, brzinski sam netom potražila neku info više o njemu.

Most je zanemaren po mom mišljenju, voda puna smeća, neuredno ... a može se urediti bez nekih većih sredstava, pa bar da je čisto.


Ova mi je reportaža psolužila kaop izvor info tada

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ri ... -rimljanin
Last edited by Chloe on 12 Jun 2020, 18:29, edited 1 time in total.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests