Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Krokodil Behko » 02 Nov 2012, 19:58

Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Image

Sarajevo će u skoroj budućnosti dobiti hotel koji pripada poznatoj svjetskoj grupaciji Hilton Hotels, doznaje Oslobođenje iz pouzdanog izvora.

Zgrada ovog reprezentativnog zdanja, kako se sada razmišlja na nadležnim mjestima, trebalo bi da bude locirana na prostoru današnjeg parkinga kod Mosta Suada i Olga na Vrbanji.

Ko stoji iza ove investicije izvor spomenutog lista nije otkrio, ali tvrdi da je u pregovorima oko toga bio uključen i Nedžad Bubica, vlasnik firme Lake d.o.o.

Hoteli iz ove kompanije nalaze se u osamdesetak zemalja svijeta i ima ih više od 540. Kompanija je osnovana 1919. kupovinom jednog malog hotela, a šest godina kasnije je nikao Dallas Hilton.

Image

- Podsjećamo na to da je Lake d.o.o. izgradio objekat na Skenderiji u kojem je sada sjedište delegacije Evropske unije i Ambasade Njemačke u BiH. Izvor nam je stavio na uvid dokument pripremljen za Gradsku upravu, koji će biti dostavljen i Općini Centar na izjašnjavanje, u kojem smo pronašli upravo Hilton hotel. Riječ je, dakle, o prijedlogu izmjena Regulacionog plana Gradski centar “Marijin Dvor”, i to područja poznatog kao kvadrant B.

Tako se u Regulacionom planu označava prostor koji se nalazi od mosta Vrbanja do mosta Skenderija, onda ide ulicom Hiseta do sadašnje građevine All Shidi, te tom ulicom (pored Skupštine BiH) vodi do mosta Vrbanja – piše Oslobođenje, navodeći i da se jedna od izmjena plana odnosi se i na postojeću, oronulu zgradu Električne centrale.

(Doznajemo.com/Oslobođenje)
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by Zagorka » 02 Nov 2012, 21:48

i kao da gledam da ce cijena nocenja biti kao u radon plaza hotelu,ili i veca :grana
nek' prave sta hoce,meni najjaci hotel holivud,na ilidzi :ok
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by Krokodil Behko » 02 Nov 2012, 21:54

Ima u SA i jeftinijih prenoćišta. Ima ih na Stupu dosta. Ma nekakvih hotela i motela
kojima je teško i popamtiti imena. Uglavnom za manje pare se može prenoćiti i doručkovati. Naveeni hoteli su skupi a ništa jeftinija nije ni Evropa. Mislim na hotel Evropa :oo
Bristol je izgleda, stao na noge. Čim je Klintonka tu prenoćila. Tu je i Grand na Velešićima.
Dobro je lociran. Odmah iznad Ž. stanice. Ipak meni su planinski hoteli najprivlačniji.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by Zagorka » 02 Nov 2012, 21:57

Aha,imas i braću Mujić :noga :noga





:oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by STrendzer » 02 Nov 2012, 22:01

hotel Hilton je dobar za imidz i prestiz grada Sarajeva...u njemu i ne treba da spava svaki klosar..sve i svaki hotel ima svoju klijentelu koja se uglavnom i najcesce selektira sama po sebi,tj. "dubinom dzepa"...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by Zagorka » 02 Nov 2012, 22:01

pa to jest bureKe,podrazumijeva se,ali znas onu:"i tata bi sine" :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by Krokodil Behko » 02 Nov 2012, 22:02

E kod Mujića nije nešto. Znam žensku koja nešto radi tamo oko tog hotela ili benzinske.
Kaže bogme da im je poskupo to sve sa hranom. Inače izgleda samo SA gradi hotele
i to je šteta. Nema turizma bez maštovitih hotelijera :ne
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by Zagorka » 02 Nov 2012, 22:06

kakvi mujići,kad bi svako gazda bio,ih....... :oo
nego,grade se hoteli i po drugim gradovima BiH,i restorani,i kafici,i disko-klubovi.....ima toga,niče samo...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by STrendzer » 02 Nov 2012, 22:08

Zagorka wrote:pa to jest bureKe,podrazumijeva se,ali znas onu:"i tata bi sine" :oo
znam zagorce,al ako ne ide onda je to tako,i vazi ona narodna;"cuti i pokrij se po usima i samo pari oci"! :plavi :p

i ja bi mnogo sto-sta al neJma.. ;)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by Zagorka » 02 Nov 2012, 22:11

burek67 wrote:
Zagorka wrote:pa to jest bureKe,podrazumijeva se,ali znas onu:"i tata bi sine" :oo
znam zagorce,al ako ne ide onda je to tako,i vazi ona narodna;"cuti i pokrij se po usima i samo pari oci"! :plavi :p

i ja bi mnogo sto-sta al neJma.. ;)
znaci,pred'o si se i samo paris oci.........nista ni od tebe dakle.....a ja mislila ti uporan :sjedi


:oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by STrendzer » 02 Nov 2012, 22:18

znaci,pred'o si se i samo paris oci.........nista ni od tebe dakle.....a ja mislila ti uporan :sjedi


:oo
ma kakvi predat,nema price,samo se drzim realnih mogucnosti i jasno mi je da nikad u zivotu necu biti predsjednik USA.. ;) :oo :plavi

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by Zagorka » 02 Nov 2012, 22:22

Yebo ga ti burece,ne trebam biti predsjednik sad-a da mogu platiti nocenje u nekom hotelu,i to hotel u BiH,nije na nekom egzoticnom otoku sa zlatnom ogradom :zubi

Ako se ne mogu najesti fino,izici negdje,tu i tamo pocastiti se necim finim,bolje da sebi odmah avansiram dzenazu,yebes zivot,neces ih ponijeti sa sobom....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by STrendzer » 02 Nov 2012, 22:37

Zagorka wrote:Yebo ga ti burece,ne trebam biti predsjednik sad-a da mogu platiti nocenje u nekom hotelu,i to hotel u BiH,nije na nekom egzoticnom otoku sa zlatnom ogradom :zubi

Ako se ne mogu najesti fino,izici negdje,tu i tamo pocastiti se necim finim,bolje da sebi odmah avansiram dzenazu,yebes zivot,neces ih ponijeti sa sobom....
malo sam se zezo na svoj racun,al ne skuzi ti mene skroz :D. ..nema veze...idemo dalje...

mah zagorce u prosli utorak prenocio sam u hotelu u gradu-Luxemburgu,nije bio los ali nije ni nesto posebno za 94 € koliko me kostao sa doruckom..
hocu reci,niti zalim novca a niti ga nesto posebno cuvam,volim tako neke obicne finije stvari ali ne ono prenapuhano..a ima tako dana da rado "ugadjam" sebi.. :D.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by Zagorka » 02 Nov 2012, 22:42

Pa bom ugađaj :zubi ,kad se moze,kad ne moze malo manje ugađamo,i tako to....sve je to zivot

Nasi hoteli su daleko bolji i kvalitetniji,evropski hoteli-vrlo cesto razocarenje....i HR ima fine hotele,a cak i Njemacka ima lose,hotel kao 3 zvjezdice,a krevet k'o vojni bkt :lupa
Prica mi zena sto smo jedanput putovale istom agencijom(nikad vise)da je u Parizu,ona i muz imali plasticnu tus-kabinu.....ej,plasticnu :grana
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by STrendzer » 02 Nov 2012, 22:55

Pa bom ugađaj :zubi ,kad se moze,kad ne moze malo manje ugađamo,ia tako to....sve je to zivot



zagorka,ako mogu volim sto-sta,ako ne mogu onda cutim i gledam(to je ono moje ,pokrij se po usima i cuti hahahha)..normalno..

da,nasi hoteli nisu losi,bolji su nego sto se o njima misli...i u pravu si da su u Europi mnogi hoteli ustvari nista a bio sam u prilicno mnogo zemalja u raznim hotelima,nekad prije 2 godien i po cijeloj juznoj Njemackoj-besplatno,i vecina njih nisu ono sto mi ustvari ocekujemo od hotela..
posebna prica su hoteli u Francuskoj i jos extra-Pariz..tu su tako losi standardi za hotele da je to za nepovjerovat,prosle godien u Maju sam bio tamo,bilo je katastrofa a noc kosta 140€...prvu noc sam bio u tako losem hotelu da sam se odmah zalio i sutradan su mi dali drugi neki hotel koji je bio nesto bolji,sve je do onoga distributora(u ovom slucaju Neckermann) koliko se oni trude ili hoce da gostu bude dobro...uglavnom,nude hotele onako "odoka",niko nista ne provjerava da li stima ono sto neki hotel tvrdi za sebe i tako to laufa cijelo vriejme...i nisam jedini,vecina ljudi koje sam sreo u Parizu su bili nezadovoljni hotelksim smjestajem...ali smo i vecina se samo nasmijali na to i odmahnuli glavom jer u Pariz se ide gledati ljepote grada a ne buljit u hotelskoj sobi u zidove ili plafon...i vjeruj mi da vecinaljudi znaju da je tamo standard hotela jako los ali ipak svi idu tamo..
to je Pariz ... :klanja

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Centar Sarajeva dobiva superluksuzni hotel "Hilton"

Post by Zagorka » 02 Nov 2012, 23:26

Jest,ali ne idu svi u sve gradove turisticki,nekad i poslovno ;)
Ako nemas neta u sobi-yebes ga odmah,ako k'o insan ne mozes provariti dorucak,i sok koji je 60% voda(gledas kako donalijevaju :grana ),ako grijanje nije dobro,ako nemas zaluzine,ili paravane,a svjetla ti udaraju u prozor,ako se zidovi nisu okrecili ima 10 godina,ako imaju tepison u kojima grinje steknu praunucadi,yebes ga.....
Ej,sampona nema,platis muski,i oni ti daju neki saFuncic :D. ruglo,a onaj za prati ruke tecni sapun isto razrijedjen vodom.....pa slusala sam kaze ne radi tus,peres se čučeći pod cesmom,ma yebo to :D.
Mozda su nas ovi nasi hoteli razmazili,drze nas na dlanu,a higijena i sve,ogledas se....
U Holivudu na Ilidzi u sauni imas dvd-dalje da ne pricam....
A nisu to neke velike pare,aman, negdje oko 55 eura......
Pa dorucka,izaberi :klanja
A i u HR imam najljepsa iskustva....i Beograd je sasvim,savim,ok :ok
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by STrendzer » 02 Nov 2012, 23:40

mnogo toga sma prosao i vidio...i zato volim ovo dole najvise,nema buba-svaba,nema prljavo,novi toaleti,nova kupatila untra da se ogledas,tv,wi-fi,mikrovalna,sporet na gas,posudje svo imas,terasa okruzena zelenilom da ne vidis komsiju kad on "tare" svoju dragu :oo ;) ..itd...i naravno ako je dostupno,jer ovoga nema bas svuda u svijetu ili ne bas toliko..
2012 011.JPG

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Zagorka » 02 Nov 2012, 23:42

Nije tebi ruzno,(vidim ja slike)i zato sam te prekinula kad si kukao :stop
Suti bogati,ti sto kukaju,najbolje im je.... :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by STrendzer » 02 Nov 2012, 23:50

ma kakva kuknjava,ne kukam ja,samo sam relativiro moju situaciju ili moje mogucnosti...,sto znaci,nije mi lose-hvala Bogu ali moze uvijek bolje..
ma znas kako to hoda.. ide ide pa stane :oo :D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Krokodil Behko » 06 Nov 2014, 17:13

Nacionalni spomenik BiH u novom ruhu: Pogledajte kako će izgledati renovirani Hotel 'Zagreb'

Image

Nacionalni spomenik BiH - Hotel "Zagreb" koji predstavlja dio urbane historije centralnog dijela Sarajeva, počinje da dobiva svoj stari izgled. U punom jeku izvode se unutrašnji i vanjski radovi.



Tehnički direktor firme Neimari d.o.o, koja je izvođač radova Sedžad Mizdrak kazao je Agenciji Fena da se radovi izvode u punom jeku te da trenutno završavaju krov i fasadu.


- Što se tiče vanjskih radova, planiramo završiti krov i fasadu prije početka padavina, a paralelno razvodime elektro i vodovodne instalacije - istakao je.


Najavio je da planiraju završiti objekt do kraja godine.

Image

- Svaku ciglu smo uzeli i oprali te je ponovo vratili na fasadu objekta. Sve je građeno originalnim ciglama radi zadržavanja originalnog izgleda hotela - zaključio je.


Historijska građevina - Hotel "Zagreb" u Sarajevu posjeduje veliku ambijentalnu i dokumentarnu vrijednost u okviru gradske ambijentalne cjeline Titove ulice i Marijin-Dvora. Objekt je građen tokom prve faze austrougarskog perioda kao historijsko ostvarenje. Doživio je radikalnu transformaciju u periodu između dva svjetska rata te je objekt usklađen s aktuelnim estetskim stremljenjima.

Image

Iako se iz današnje perspektive takve aktivnosti vezane za graditeljsko naslijeđe čine neprihvatljivim, pojedini objekti na kojima su izvršene te vrste transformacija danas imaju veliku historijsku i dokumentarnu vrijednost.

Image
online

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests