Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by IM_ex » 10 Nov 2014, 20:47

"Marriott" - Sarajevo :ok
Image
Trenutno se radi na opremanju unutrasnjosti, a otvorenje hotela je planirano do kraja godine.
Zadivljujuci detalji: liftom do u garaze, prozorska stakla u sobama sezu od poda do stropa
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by Maja » 21 Jul 2015, 01:07

Image
Jedan od najvećih svjetskih hotelskih brandova u četvrtak otvara svoj drugi hotel u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Nakon hotela Residence Inn by Marriott, koji je otvoren u novembru prošle godine, na sarajevskoj Skenderiji će uz prigodnu svečanost biti otvoren i Courtyard by Marriott predviđen za komforan boravak klijenata koji bh. prijestolnicu posjećuju u poslovne svrhe.

Courtyard odražava osvježavajući evropski dizajn, a sobe su dizajnirane kako bi gostima pružile udobno i stilsko okruženje te boravak uz integrisanu tehnologiju. Lokacija hotela je idealna s obzirom na blizinu diplomatsko-konzularnih predstavništava te administrativnih i kulturnih institucija.
Image

Image

Image

Image
Za razliku od Residence Inna koji nudi samo doručak i noćenje, Courtyard će nuditi uslugu na bazi punog pansiona sa restoranom, bar lobby kafeom, terasom na krovu i cateringom za vanjska događanja.

"Svečana ceremonija je zakazana za četvrtak, zvanice očekujemo oko 20 sati, a svečano presijecanje vrpce je zakazano za 20:30", rečeno je iz Marriotta za Klix.ba.
Image

Image

Image

Image

Svoje prisustvo potvrdili su brojni ambasadori i zvaničnici u BiH, direktor kompanije Lake Hospitality d.o.o. Nihad Bubica, predstavnici Marriott Internationala i generalni menadžer Kayhan Kilt.

"Hotel ima sedam spratova, 130 soba i dva velika apartmana. U hotelu postoje četiri tipa soba od kojih bismo izdvojili Business King sobe sa malo drugačijim konceptom. Izgrađene su dvije konferencijske sale, mala i velika u kojoj može biti primljeno do 130 učesnika. Sale nose imena 'Dean' i 'Torvill' po plesačima na ledu koji su izveli popularnu tačku 'Bolero' na Zimskim olimpijskim igrama 1984. godine", objasnili su iz Marriotta.

Pored fitness sale izdvaja se restoran sky bar ''S One'' koji je smješten na krovu i koji će moći koristiti i građani koji ne odsjedaju u hotelu. Restoran vodi kuhar koji ima veliko iskustvo u svjetski poznatim lancima hotela, a cijene hrane će biti pristupačne i ne više od standardnih cijena u drugim gradskim restoranima.


Image

Image

Image


Image

Image
Image

Image
Poslovna filozofija Marriotta, pored služenja zajednici, bazira se na zapošljavanju visokoprofesionalnog kadra koji ima izgrađenu reputaciju kako bi gostima ponudio vrhunsku uslugu. U hotelu je do sada zaposleno više od 60 osoba, a pokrenuta je saradnja isključivo sa domaćim kompanijama.

Grupaciju Marriott je prije 80 godina osnovao John Willard Marriott. Naslijedio ga je sin John Willard Marriott Jr. koji je nastavio razvijati kompaniju, strukturno je diferencirati i učiniti različitom od drugih, uvodeći nove brendove u skladu sa savremenim tržišnim trendovima.

klix.ba

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by Julia-Klara » 21 Jul 2015, 21:06

pa ne svidja mi se
nekako puno nepotrebnog namjestaja u bezveznoj boji
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
supersonic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 862
Joined: 09 May 2015, 12:13
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by supersonic » 21 Jul 2015, 21:20

dobro , kupatilo :sex
Are u player or pretender..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by Julia-Klara » 21 Jul 2015, 21:23

da,jedino tus kabina valja
ali da je za sex i nije :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by navika » 21 Jul 2015, 22:27

Meni se zavjese svidjaju, one se dvije boje bash fino kombinuju.
Ja imam tako nesto u dnevnoj samo kod mene je maslinasto zelena i vanila.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by greeneyes » 21 Jul 2015, 22:36

navika wrote:Meni se zavjese svidjaju, one se dvije boje bash fino kombinuju.
Ja imam tako nesto u dnevnoj samo kod mene je maslinasto zelena i vanila.
Jesi to ti, mama? :sok :D.
Samo sabura

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by navika » 21 Jul 2015, 22:39

:D.

User avatar
supersonic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 862
Joined: 09 May 2015, 12:13
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by supersonic » 21 Jul 2015, 22:48

navika wrote:Meni se zavjese svidjaju, one se dvije boje bash fino kombinuju.
Ja imam tako nesto u dnevnoj samo kod mene je maslinasto zelena i vanila.
e da je tu drug spreca sad bi on rekao dobre su zavjese i samo sluze da se mozes sa njima obrisati poslje :sex :valja :valja

da je njega dovuci ovde to bi bio lom :DD
Are u player or pretender..

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by greeneyes » 21 Jul 2015, 22:54

Spreča je legenda, al' njega ni s puškom ne možeš dotjerati s Klixa. :valja
Samo sabura

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by ina » 21 Jul 2015, 22:57

Nimalo opustajuce. Boje teske.
Svijest ima sidrište.

User avatar
supersonic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 862
Joined: 09 May 2015, 12:13
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by supersonic » 21 Jul 2015, 23:04

greeneyes wrote:Spreča je legenda, al' njega ni s puškom ne možeš dotjerati s Klixa. :valja
pustio korijene :valja
Are u player or pretender..

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by SPINERKA » 30 Oct 2015, 16:03

Julia-Klara wrote:da,jedino tus kabina valja
ali da je za sex i nije :cudi
ni meni ne lici na mjesto za sex, al hotel lijep , elegantan i........ meni se svidja kombinacija boja. umirujuce, lezerno.
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by Krokodil Behko » 30 Oct 2015, 18:05

SPINERKA wrote:
Julia-Klara wrote:da,jedino tus kabina valja
ali da je za sex i nije :cudi
ni meni ne lici na mjesto za sex, al hotel lijep , elegantan i........ meni se svidja kombinacija boja. umirujuce, lezerno.
Kakve su u Fahrinom hotelu? Možel se fino i jeftino? :sex
online

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Calla » 02 Nov 2015, 23:13

ova grupa Mariotta je odradena po principu MOTEL ONE po svim drugim evropskim gradovima .prioritet je naglasen u malim uskim sobama male kupaone male dvorane za dorucak ,mini recepcija ovakav kakav je za jednu do dvije noci hotel je super praktican ,
za maksimalno opustanje ugodaj ili atmosferu ova grupacija ne moze dostici vise od 3 zvjezdice po evropskom standardu!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Calla » 02 Nov 2015, 23:19

U slicnom rangu mogu pohvaliti i City Boutiqe Hotel u Sarajevu ,!direktno u centru pored pijace
sobe su slicno koncepirane kao i u Mariott cak ,imaju i prelijepu terasu za dorucak na 5 spratu
4**** usluga fantasticno ljubazna (recepcionarke recepcionari su prva liga od prvog do zadnjeg)
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by SPINERKA » 03 Nov 2015, 03:06

Krokodil Behko wrote:
SPINERKA wrote:
Julia-Klara wrote:da,jedino tus kabina valja
ali da je za sex i nije :cudi
ni meni ne lici na mjesto za sex, al hotel lijep , elegantan i........ meni se svidja kombinacija boja. umirujuce, lezerno.
Kakve su u Fahrinom hotelu? Možel se fino i jeftino? :sex
:sok cuj njega,, ti se bavis tim sportom-ilegalno--Image
Image

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Courtyard: Zavirite u novi hotel u centru Sarajeva

Post by Pasaga » 03 Nov 2015, 06:17

Krokodil Behko wrote:
SPINERKA wrote:
Julia-Klara wrote:da,jedino tus kabina valja
ali da je za sex i nije :cudi
ni meni ne lici na mjesto za sex, al hotel lijep , elegantan i........ meni se svidja kombinacija boja. umirujuce, lezerno.
Kakve su u Fahrinom hotelu? Možel se fino i jeftino? :sex
...Behko ba...samo ih palis bezzzeee..... :D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

BiH prva na listi zemalja s najboljim hotelima u Evropi

Post by Krokodil Behko » 08 Mar 2016, 23:18

Image
Da li ste znali da BiH ima najbolje hotele u Evropi? Zašto je ova vijest nedavno neke iznenadila, a nekim bila potvrda da smo na dobrom putu i da naše gostoprimstvo zaista osvaja goste sa svih meridijana.

Iznenađeni su bili oni koji su se možda pitali kako mi da budemo najbolji, kada se evropske metropole diče luksuznim hotelskim zdanjima kroz koje godišnje prođu milioni turista. Ocjena je stigla od portala "Trivago", a recencije i utisci njegovih posjetilaca na kraju su rezultirali da na prvo mjesto dođe BiH sa rejtingom 84,63, ispred Lihtenštajna, Monaka, Austrije...

Među top 10 su i Albanija, Crna Gora, Mađarska, Slovenija i Slovačka, a Hrvati su se našli na 12. mjestu.

Ako je utisak gosta bio presudan da svoj glas da nekom hotelu u BiH, a onda to zbirno doprinjelo laskavoj prvoj tituli - šta nam to govori? Imamo "brend" - iskreno, neusiljeno gostoprimstvo ili kako će reći naš sagovornik - "ovo malo duše".

Asja Hadžiefendić Mešić, PR Turističke zajednice Kantona Sarajevo, kaže u razgovoru za "eKapiju" da bez obzira što se suočavamo sa neuvezanom turističkom ponudom, utisci gostiju su odlični. Kada dođu u BiH, turisti kaže dobiju više od očekivanog, pogotovo u smještaju.

- Mi praktično imamo sve nove objekte, jer se prethodnu deceniju radilo na obnavljanju smještajnih kapaciteta. Ima onih objekata koji žive od stare slave, ali je ponuda bazirana na modernim i novim hotelima. Izgrađeno je dosta malih porodičnih hotela, koji su okosnica kvalitetne ponude. A lijepa riječ i gostoprimstvo su svakako ono po čemu smo naširoko poznati - ističe Hadžiefendić Mešić.

Ističe da se nedostaci koji se jave u ugostiteljskoj i hotelskoj ponudi lako mogu kompenzovati dobrom uslugom, izlaskom u susret za svakog gosta. Zato, kaže, ne sumjnja da vlasnici i menadžeri hotela ne čine sve da zadrže svoje goste.

- Turistička ponuda Sarajeva i BiH se usmjeravala ka potražnji i tu je dominirao privatni sektor. U hodu su se privatnici uklapali u svjetske trendove i vremenom kreirali sve one sadržaje koje imaju i druge metropole.

Prema njenim riječima, mali hoteli sa 40,50 ležajeva čine 90% ponude u Kantonu Sarajevo, dok su 10% hosteli. Od velikih hotela u Sarajevu i okolini, tu je samo jedan - "Hollywood" na Ilidži sa 800 ležajeva, a drugi sledeći je kaže sa 250.

- Sada imamo samo tri hotela sa 5 zvjezdica, a velika je potreba za luskuznim hotelima, koji su inače puni. Činjenica je da nemamo još odgovor na elitni turizam. Turisti iz skandinavskih zemalja, ali i oni iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Kuvajta, Bahreina žele izuzetne uslove - dobar smještaj, avanturu, adrenalin, dobru saobraćajnu povezanost sa izletištima, planinama itd.

Asja Hadžiefendić Mešić najavljuje da Turci planiraju graditi hotel visoke kategorije u sarajevskoj opštini Novi Grad, da će grupacija "Al Shiddi" do kraja godine otvoriti hotel u centru grada, a grade se i rizorti u okolini Sarajeva.

- Za razliku od RS koja ima definisanu Stategiju razvoja turizma, FBiH još nema. Poneka lokalna zajednica ima. Nama nužno treba zaokružena cjelina, da znamo u kom pravcu idemo. Da na primer jasno definišemo kakve centre želimo na planinama Igman i Bjelašnica. Za dobru ponudu na tim planinama model javno-privatnog partnerstva bio bi i te kako primjenljiv - zaključuje Asja Hadžiefendić Mešić.

Direktorka Turističke organizacije RS (TO RS) Nada Jovanović kaže da i Banjaluka vapi za hotelima visoke kategorije, koje npr. imaju Jahorina ili etnoselo Stanišići. Ističe da nije iznenađena ocjenom koja je stigla od "Trivaga".

- S obzirom na to da su recenzije bazirane na utiscima gostiju, ne iznenađuje ova ocjena, jer nas turisti vole zbog pristupa ka njima. Obično govorimo kako nemamo obrazovan kadar u hotelima i restoranima, ali ga ipak imamo. Neki su slali svoje zaposlene u Italiju ili na Zlatibor da se dodatno obuče. I te kako se radi na edukaciji - ističe Jovanović.

Kaže da turistička sezona u RS traje tokom cijele godine, jer turisti pristižu zvog različitih sadržaja. Prednost je što kad dođe u određeni grad turista vrlo brzo i lako može obići susjedne zanimljive destinacije. Dobra hrana, zanimljive rijeke i adrenalinski turizam, kao i netakntuna priroda su neki od najjačih utisaka zbog kojih se turisti vraćaju kod nas.

- Gdje god da odsjednu sigurno se uvjere u ljubaznost i susretljivost - zaključuje direktorka TORS-a.

Živjeti turizam

Sve analize i objašnjenja otkud BiH najviša ocjena sa "Trivaga" Edvard Kapetanović iz ilidžanskog hotela "Hollywood" sažeće u tri poznate riječi "ovo malo duše". Neko ko je proveo mnogo godina u turističkoj djelatnosti, zna šta ostavlja utisak na gosta.

- Možete imati hotele okovane zlatom, ali ako nemate dobar kadar, sve propada. Gost pamti kako se osjećao, a ne u kakvom krevetu je spavao. Ljudski faktor je najbitniji, jer je turizam prije svega psihološki fenomen. Zato je duša ključna.

Ističe da bez obzira što dobijamo dobre recenzije, ne smije se ostati na ovome. Stručno usavršavanje i bogaćenje lepeze usluga je nužno. A hotel "Hollywood", koji ima epitet najvećeg u BiH, upravo je pionir u širenju turističke ponude.

- Ugostiteljstvo traži ulaganje i zato mi živimo turizam - kaže za kraj Kapetanović.

U svjetskom turizmu prošle je godine zabilježeno rekordnih 1,2 milijarde međunarodnih dolazaka, što je 50 miliona ili 4,4% više nego u 2014. godini, a na listi zemalja koje su zabilježile najznačajniji rast turističkih posjeta nalazi se i BiH, podaci su Svjetske turističke organizacije (UNWTO).

BiH je tokom prošle godine posjetilo 28,2% više turista u odnosu na 2014. godinu, zbog čega se našla ispred egzotičnih država poput Paname, Tajlanda i Sejšela.

Ako neko možda i kaže da se pretjeruje kada se često naglašava gostoprimstvo (jer se to valjda podrazumijeva), drugi će na to reći da i dalje čuvaju pisma gostiju tokom Olimpijskih igara 1984. kada je Sarajevo bio svijet. Ljudskost je konstanta, a sve ostalo u turizmu je učenje i napredovanje.


(ekapija)
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: BiH prva na listi zemalja s najboljim hotelima u Evropi

Post by Mutevelija » 08 Mar 2016, 23:20

Čuj to da ovo nije satira?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests