Bosanske piramide

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Biba » 19 Feb 2016, 19:37

Ak pomazu kod odvikavanja od pusenja, doskakutam tamo :spanac :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by mehaning » 19 Feb 2016, 19:40

Ako su mogli Hercegovci sa Gospom toliki biznis napraviti, ne vidim da nebi mogli i sa piramidama... :djed

Što im ne iznajmite... :cudi

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by greeneyes » 19 Feb 2016, 19:42

Vi't' ćemo ko će se smijati kad se piramida otkrije, te se nadju posmrtni ostaci Rame faraona. :kafa
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120152
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Online

Re: Bosanske piramide

Post by Krokodil Behko » 19 Feb 2016, 22:29

mehaning wrote:Ako su mogli Hercegovci sa Gospom toliki biznis napraviti, ne vidim da nebi mogli i sa piramidama... :djed

Što im ne iznajmite... :cudi

O tome bi bila riječ. Turizam je u općini Visoko odskočio za 1000%
online

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by SPINERKA » 16 Jun 2016, 17:27

Image

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Bla » 16 Jun 2016, 17:45

Dešava se masovna ubleha. :cudi
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Hannibal » 16 Jun 2016, 19:36

Sema je majstor ublehe, svaka mu cast. Valjo je visokom
🐽

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Nole » 16 Jun 2016, 19:46

Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120152
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Online

Re: Bosanske piramide

Post by Krokodil Behko » 23 Nov 2016, 17:59

Piramida sa Antarktika. :sok

Image
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120152
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Online

Re: Bosanske piramide

Post by Krokodil Behko » 30 Apr 2017, 17:38

Oni tvrde da su se izliječili zahvaljujući blagodetima bosanskih piramida u Visokom: Ovo je njihova priča...

Image
Među više od 3.000 volontera iz 62 države koji su do sada o svom trošku dolazili u Visoko kako bi “raskopavali najveću svjetsku misteriju”, bila je i Veronika Vrankova iz Slovačke. Imala je problema s plućima koja su funkcionirala sa svega 47 posto kapaciteta i na preporuku specijaliste za plućne bolesti Petera Hajduka iz Praga otišla je u Visoko.

Nekoliko puta je boravila u tunelima bosanskih piramida i dr. Hajduk je konstatirao da njena pluća rade sa 84 posto kapaciteta. Odmah se prijavila i nekoliko puta dolazila je da volontira u Visokom.

Sevim Mujevia iz Istanbula muku je mučila sa visokim pritiskom koji je stalno iznosio 220/135 i lijeka nije bilo. Čula je za bosanske piramide, došla i njen pritisak je postao normalan – 140/90.

Jezero s čistom vodom

To su samo dvije od ko zna koliko stotina i hiljada ispovijesti živih svjedoka ljekovitosti bosanskih piramida.

- Nema nikakve sumnje da bosanske piramide i tuneli demonstriraju ostatke nepoznate visokorazvijene civilizacije. Boravak u tunelima izaziva vrlo jake pozitivne mjerljive efekte na emocionalnom i fiziološkom stanju ljudi. Razina energetske aktivnosti pokazuje da se radi o blagotvornim energijama - , zaključak je ruskog profesora Konstantina Korotkova, vodećeg svjetskog stručnjaka za snimanje energije prostora i živih bića. On je sa nuklearnim fizičarom iz Rusije Olegom Smirnovim proveo nekoliko dana u Visokom i istraživao piramide.

- Ovo je ogromno otkriće koje se može mjeriti s otkrićem grobnica u Egiptu ili piramida Maja i Asteka - , rekao je profesor Korotkov.

Mnogi svjetski stručnjaci, nakon brojnih naučnih istraživanja, proglasili su bosanske piramide za najveće svjetsko lječilište.

Antropolog dr. Semir Osmnagić koji je 2005. godine otkrio piramide i krenuo u njihovo istraživanje i otkopavanje na svakom svom predavanju, a održao ih u stotinjak država, saopćava:

– Bosanske piramide u Visokom su najstarije lječilište na svijetu.

Dosadašnja istraživanja pokazuju da su one stare najmanje 25.000 godina i da su starije od egipatskih što potpuno mijenja povijest civilizacije. Ispod njih nalaze se još uvijek misteriozne prostorije, a otkriveno je i jezero s nevjerovatno čistom vodom u kojoj nema bakterija, algi, gljiva, mikroorganizama, mahovine niti blata!

Lijek za mnoge bolesti

Inače, otkriveno je pet piramida i svaka je dobila ime – Sunce, Mjesec, Zemlja, zmaj i ljubav. Piramida Sunca najviša je na svijetu – visoka je 220 metara. Poređenja radi, čuvena Keopsova piramida visoka je 145 metara.

Otkud ljekovitost u tunelima bosanskih piramida? Dr. Osmanagić kaže da su dosadašnja istraživanja domaćih i inozemnih naučnih autoriteta pokazala da se izvor elektromagnetne energije nalazi na dubini od 2.440 metara.

One su svjetsko čudo i koncentraciji negativnih iona i, prema onome što je poznato, najveća je u svijetu- iznosi 20.000 po kubnom centimetru. A niko kao negativni ioni bolje ne čiste atmosferu i organizam od bakterija i virusa. Upravo zbog toga su se mnogi ljudi sa svih strana svijeta izliječili od astme, povišenog šećera u krvi, povišenog pritiska, alergija i još drugih bolesti. Dokazi o tome postoje crno na bijelo.

- Piramida Sunca je jedna od karika kosmičkog interneta - , jedno je od otkrića dr. Semira Osmanagića koji je predsjednik Fondacije Arheološki park bosanska piramida Sunca, a potvrdili su ga brojni svjetski eksperti.

Ovog ljeta piramide će, prema najavama koje stižu, posjetiti na desetine hiljada ljudi iz cijelog svijeta, neko da vidi svjetsko čudo i misteriju, neko da se izliječi. Na njihovo čuđenje i nevjericu, ovdašnje vlasti svih razina u svim planovima i onome što rade zaobilaze bosanske piramide u Visokom.

(DP)
online

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by IM_ex » 24 May 2017, 03:45

Prije tri sedmice sam posjetila tunel Ravne, bas kad je u posjeti bila troclana ekspedicija Poljaka, koji na traktoru obilaze svijet.
Lijepo je vidjeti neocekivanu zivost u tunelu. Jedni meditiraju, drugi sjede i opustaju se u tzv. Zdravstvenoj komori (gdje je ujedno i najveca koncentracija negativnih iona), jedna grupa zasjela negdje onako, dok se jedni krecu ka izlazu iz tunela, susrecu vecu grupu(ca. 20 posjetilaca) koja je, u pratnji vodica tek zasla u tunel.
Da, lijep je i sam osjecaj znati da si pod zemljom sedamnaest metara, vec nakon nekih 15-20 m po ulasku u tunel (:
U tunelu je temperatura uvijek 12°, ljeti-zimi. Taj dan bilo je bas vrelo i bila sam u majici bez rukava. Sreca pa sam, za svaki slucaj, ponijela dzemper, inace bih u tunelu cvokotala. Kao da si u nekom drugom svijetu. Kad sam izasla iz tunela, napolju je bilo vrelo kao na plazi, kad u sezoni ucvrlji da ti pamet razmuti. Da, opet kao neki drugi svijet.
Onda sam se uputila u nedavno otvoreni Arheoloski park Ravne2, prepustila se uzitku koji pruza taj prostor s nestvarnim mirom i ljepotom, kao i mnostvom detalja i umjetnina kojima je obogacen, disala punim plucima, uzivala, pomalo fotografisala, ... elem, prelijepo provedenih nekoliko sati (:
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Nice try » 24 May 2017, 08:17

Krokodil Behko wrote:
Oni tvrde da su se izliječili zahvaljujući blagodetima bosanskih piramida u Visokom: Ovo je njihova priča...

Image
Među više od 3.000 volontera iz 62 države koji su do sada o svom trošku dolazili u Visoko kako bi “raskopavali najveću svjetsku misteriju”, bila je i Veronika Vrankova iz Slovačke. Imala je problema s plućima koja su funkcionirala sa svega 47 posto kapaciteta i na preporuku specijaliste za plućne bolesti Petera Hajduka iz Praga otišla je u Visoko.

Nekoliko puta je boravila u tunelima bosanskih piramida i dr. Hajduk je konstatirao da njena pluća rade sa 84 posto kapaciteta. Odmah se prijavila i nekoliko puta dolazila je da volontira u Visokom.

Sevim Mujevia iz Istanbula muku je mučila sa visokim pritiskom koji je stalno iznosio 220/135 i lijeka nije bilo. Čula je za bosanske piramide, došla i njen pritisak je postao normalan – 140/90.

Jezero s čistom vodom

To su samo dvije od ko zna koliko stotina i hiljada ispovijesti živih svjedoka ljekovitosti bosanskih piramida.

- Nema nikakve sumnje da bosanske piramide i tuneli demonstriraju ostatke nepoznate visokorazvijene civilizacije. Boravak u tunelima izaziva vrlo jake pozitivne mjerljive efekte na emocionalnom i fiziološkom stanju ljudi. Razina energetske aktivnosti pokazuje da se radi o blagotvornim energijama - , zaključak je ruskog profesora Konstantina Korotkova, vodećeg svjetskog stručnjaka za snimanje energije prostora i živih bića. On je sa nuklearnim fizičarom iz Rusije Olegom Smirnovim proveo nekoliko dana u Visokom i istraživao piramide.

- Ovo je ogromno otkriće koje se može mjeriti s otkrićem grobnica u Egiptu ili piramida Maja i Asteka - , rekao je profesor Korotkov.

Mnogi svjetski stručnjaci, nakon brojnih naučnih istraživanja, proglasili su bosanske piramide za najveće svjetsko lječilište.

Antropolog dr. Semir Osmnagić koji je 2005. godine otkrio piramide i krenuo u njihovo istraživanje i otkopavanje na svakom svom predavanju, a održao ih u stotinjak država, saopćava:

– Bosanske piramide u Visokom su najstarije lječilište na svijetu.

Dosadašnja istraživanja pokazuju da su one stare najmanje 25.000 godina i da su starije od egipatskih što potpuno mijenja povijest civilizacije. Ispod njih nalaze se još uvijek misteriozne prostorije, a otkriveno je i jezero s nevjerovatno čistom vodom u kojoj nema bakterija, algi, gljiva, mikroorganizama, mahovine niti blata!

Lijek za mnoge bolesti

Inače, otkriveno je pet piramida i svaka je dobila ime – Sunce, Mjesec, Zemlja, zmaj i ljubav. Piramida Sunca najviša je na svijetu – visoka je 220 metara. Poređenja radi, čuvena Keopsova piramida visoka je 145 metara.

Otkud ljekovitost u tunelima bosanskih piramida? Dr. Osmanagić kaže da su dosadašnja istraživanja domaćih i inozemnih naučnih autoriteta pokazala da se izvor elektromagnetne energije nalazi na dubini od 2.440 metara.

One su svjetsko čudo i koncentraciji negativnih iona i, prema onome što je poznato, najveća je u svijetu- iznosi 20.000 po kubnom centimetru. A niko kao negativni ioni bolje ne čiste atmosferu i organizam od bakterija i virusa. Upravo zbog toga su se mnogi ljudi sa svih strana svijeta izliječili od astme, povišenog šećera u krvi, povišenog pritiska, alergija i još drugih bolesti. Dokazi o tome postoje crno na bijelo.

- Piramida Sunca je jedna od karika kosmičkog interneta - , jedno je od otkrića dr. Semira Osmanagića koji je predsjednik Fondacije Arheološki park bosanska piramida Sunca, a potvrdili su ga brojni svjetski eksperti.

Ovog ljeta piramide će, prema najavama koje stižu, posjetiti na desetine hiljada ljudi iz cijelog svijeta, neko da vidi svjetsko čudo i misteriju, neko da se izliječi. Na njihovo čuđenje i nevjericu, ovdašnje vlasti svih razina u svim planovima i onome što rade zaobilaze bosanske piramide u Visokom.

(DP)
Za svaki slučaj,neka i lječilišta :hihi
Ako popularnost piramida zakaže...
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120152
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Online

Re: Bosanske piramide

Post by Krokodil Behko » 08 Jul 2017, 09:24

Nakon boravka u tunelima Bosanske piramide nestali mu simptomi Parkinsonove bolesti


Image

Rastko Ćop iz Slovenije doživio je tragediju kada mu je u saobraćajnoj nesreći poginuo sin. Stres je aktivirao Parkinsonovu bolest s kojom se Rastko bori već dvanaest godina. Prošle godine je prvi put došao u Visoko i posjetio tunele Ravne.

- Od tada više nemam tremora, vratila mi se funkcija govora, lice koje je bilo ukočeno sada je opušteno i ponovo se mogu smijati. Tremor je u potpunosti nestao. Ovdje se napunim pozitivnom energijom. Razumijem ovu tehnologiju, Schumanovu rezonancu, elektromagnetno polje jer sam inžinjer – kazao je Rastko.

S njim je u posjetu došao i prijatelj Alojz koji je istakao da je nakon pet minuta boravka u tunelima nestala bol koju je osjećao u lijevoj nozi.

Pogledajte i poslušajte njihovo svjedočanstvo:

online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Nice try » 08 Jul 2017, 09:26

Eto mene s svekrom gore.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Chloe » 08 Jul 2017, 09:34

IM_ex wrote: 24 May 2017, 03:45 Prije tri sedmice sam posjetila tunel Ravne, bas kad je u posjeti bila troclana ekspedicija Poljaka, koji na traktoru obilaze svijet.
Lijepo je vidjeti neocekivanu zivost u tunelu. Jedni meditiraju, drugi sjede i opustaju se u tzv. Zdravstvenoj komori (gdje je ujedno i najveca koncentracija negativnih iona), jedna grupa zasjela negdje onako, dok se jedni krecu ka izlazu iz tunela, susrecu vecu grupu(ca. 20 posjetilaca) koja je, u pratnji vodica tek zasla u tunel.
Da, lijep je i sam osjecaj znati da si pod zemljom sedamnaest metara, vec nakon nekih 15-20 m po ulasku u tunel (:
U tunelu je temperatura uvijek 12°, ljeti-zimi. Taj dan bilo je bas vrelo i bila sam u majici bez rukava. Sreca pa sam, za svaki slucaj, ponijela dzemper, inace bih u tunelu cvokotala. Kao da si u nekom drugom svijetu. Kad sam izasla iz tunela, napolju je bilo vrelo kao na plazi, kad u sezoni ucvrlji da ti pamet razmuti. Da, opet kao neki drugi svijet.
Onda sam se uputila u nedavno otvoreni Arheoloski park Ravne2, prepustila se uzitku koji pruza taj prostor s nestvarnim mirom i ljepotom, kao i mnostvom detalja i umjetnina kojima je obogacen, disala punim plucima, uzivala, pomalo fotografisala, ... elem, prelijepo provedenih nekoliko sati (:
Aferim cura ... :cool
Nažalost, unutrašnjost sam propustila. Semir me skoro ubijedio da se vratim unutra s njim, bio bi uz mene i tvrdio je da bih ubrzo izgubila strah, međutim grupa drugih turista je naišla, nisam htjela s njima ići, pa sam obilazak tunela ostavila za drugi put ... :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by IM_ex » 10 Jul 2017, 22:31

Nazalost, ali, eto povoda za ponovni dolazak :D
Kad si to bila u Dolini piramida? Sto to nema izvjestaja sta si sve obisla i kakvi su utisci?
Gdje su te slicice, da vidimo :pusa
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Chloe » 10 Jul 2017, 22:38

Bila sam u oktobru 2015. godine, ne znam zašto nisam kačila fotke i pisala utiske ... :cudi ... pri ruci imam jedino jednu fotku i to ja sa žutim šljemom .... :hihi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by IM_ex » 10 Jul 2017, 22:49

Pa sto ce ti sljem kad nisi ulazila u tunel :D
A, 2015. Mislila sam da si to bila ovih dana. Moj sljem je plave boje :zubi
Inace, meni to nije bila prva posjeta tunelu, al' kako "zaribam" (strugnem, udarim) pri izlasku iz tunela, da nije sljema odnijelo bi mi pola glave :hihi
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Chloe » 11 Jul 2017, 08:17

IM_ex wrote: 10 Jul 2017, 22:49 Pa sto ce ti sljem kad nisi ulazila u tunel :D
A, 2015. Mislila sam da si to bila ovih dana. Moj sljem je plave boje :zubi
Inace, meni to nije bila prva posjeta tunelu, al' kako "zaribam" (strugnem, udarim) pri izlasku iz tunela, da nije sljema odnijelo bi mi pola glave :hihi
Jesam unišla ali sam se morala vratiti .... :cudi
Ima mali opis na nekoj od prethodnih strana. :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Hannibal » 11 Jul 2017, 08:49

aa semira biznismena evo piramide sad i lijece
🐽

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests