Bosanske piramide

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42181
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13800 times
Been thanked: 12342 times
Status: Online

Re: Dr. Osmanagić najavljuje spektakl u Visokom: Đoković, Divac i NBA zvijezde stižu na turnir u dolinu piramida

Post by Masamune » 29 Apr 2021, 10:31

Kad ostale države uzimaju milione na takvim stvarima koje su fake i bajke onda možemo i mi.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Dr. Osmanagić najavljuje spektakl u Visokom: Đoković, Divac i NBA zvijezde stižu na turnir u dolinu piramida

Post by insomnia » 29 Apr 2021, 10:34

Hocel Đokaj opet Koronu donijeti ko prosli put?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Dr. Osmanagić najavljuje spektakl u Visokom: Đoković, Divac i NBA zvijezde stižu na turnir u dolinu piramida

Post by Krokodil Behko » 29 Apr 2021, 10:36

ironman wrote: 29 Apr 2021, 10:30 Sve sto donosi lovu u dzep gradjanima Visokog ili BiH podrzavam.
Moze area 51,moze Loch Ness, da ne pricamo o religijskom turizmu.
Zasto ne bi moglo Visoko?
Inace aBd drugi dan Bajrama sam u Visokom..

Treba reosnovati crkvu bosansku, dobar je to brend. Kolone vjernika i vreće para
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26580
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13851 times
Been thanked: 14128 times
Status: Offline

Re: Dr. Osmanagić najavljuje spektakl u Visokom: Đoković, Divac i NBA zvijezde stižu na turnir u dolinu piramida

Post by ironman » 29 Apr 2021, 10:42

Krokodil Behko wrote: 29 Apr 2021, 10:36
ironman wrote: 29 Apr 2021, 10:30 Sve sto donosi lovu u dzep gradjanima Visokog ili BiH podrzavam.
Moze area 51,moze Loch Ness, da ne pricamo o religijskom turizmu.
Zasto ne bi moglo Visoko?
Inace aBd drugi dan Bajrama sam u Visokom..

Treba reosnovati crkvu bosansku, dobar je to brend. Kolone vjernika i vreće para
Valja prezivjeti,a taktike su razne,upravo sam vidio pripadnika romske manjine koji je stavio rusak na ledja ,pustio bradicu i stavio kacket te masku na bradu i na raskrsnici prodaje palome maramice,naravno ne otkrivajuci identitet....
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Dr. Osmanagić najavljuje spektakl u Visokom: Đoković, Divac i NBA zvijezde stižu na turnir u dolinu piramida

Post by Hurija » 29 Apr 2021, 10:47

Kako će održati turnir ,vec sam čula da se u sklopu kompleksa ne poštuju uopste mjere vezane za pandemiju,eto posla za Inspekciju.


🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dr. Osmanagić najavljuje spektakl u Visokom: Đoković, Divac i NBA zvijezde stižu na turnir u dolinu piramida

Post by Taare » 29 Apr 2021, 11:20

Odlična vijest. Ko god voli bosnu, jednostavno mora podržati ovog čovjeka.
Svi mi se morete obratit

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5570
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 136 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Dr. Osmanagić najavljuje spektakl u Visokom: Đoković, Divac i NBA zvijezde stižu na turnir u dolinu piramida

Post by bosnjakinja » 29 Apr 2021, 11:23

bilo nebilo piramida meni je on dobar

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 07 May 2021, 17:52

ENES BEGOVIĆ – OVO JE BUDUĆNOST RAZVOJA VISOKOG I BiH
Poznati estradni umjetnik, izvođač narodne muzike, ali i čovjek koji je i sam rođen u Visokom, Enes Begović, ovog četvrtka, 6.maja, boravio je u posjetu Kompleksu Ravne. Nakon obilaska tunela Ravne i parka „Ravne 2“ s nama je podijelio i svoje impresije.
- Rođen sam nedaleko odavdje, ovo mi je drugi zvanični posjet i zadovoljstvo mi je, te bih iskoristio priliku da se zahvalim dr. Osmanagiću na svemu onome što radi ovdje i njegovom ogromnom zalaganju da pokaže svijetu šta to ovdje imamo. Danas kad sam došao i vidio toliki broj ljudi, ali i te veličine poput Novaka Đokovića, shvatimo da treba svi da se udružimo i podržimo Semira. Ovo je direktno poziv i za državne organe da konačno shvate potencijal koji ovdje imamo i da konačno svi počnemo da ulažemo u ovaj projekat, jer ovo je nešto što je budućnost Bosne i Hercegovine, budućnost razvoja Visokog, turistička destinacija koja će sigurno postati svjetski poznata. Ovo je nešto zaista fenomenalno. – zaključio je Enes Begović.


Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 07 May 2021, 17:54

DR.SC. FUAD HADŽIKADUNIĆ – NADAM SE DA ĆE DRŽAVA PODRŽATI JEDAN OVAKO ZNAČAJAN PROJEKAT
U posjeti Fondaciji i Kompleksu Ravne u četvrtak 6.maja 2021.godine, po prvi put je boravio dipl.inž.maš i dekan Mašinskog fakulteta u Zenici dr. sc. Fuad Hadžikadunić. Nakon posjeta lokacijama uz prezentaciju dr. Semira Osmanagića, dr. Hadžikadunić je podijelio svoja iskustva o lokacijama, ali i važnosti ovog projekta.
- Više je razloga zbog kojih smo došli, počašćeni smo ovim što smo vidjeli i čuli od uvaženog dr. Osmanagića. Prvi razlog dolaska je da naš student koji je imao ideju da napravi nešto što je vezano za ovo područje, taj suvenir uruči dr. Osmanagiću. Drugi razlog je da osvjedočimo, posebno ja koji nisam bio ranije ovdje, u ono što je naučno dokazano, a što je najbitnije, mi dolazimo iz akademskog miljea, i to je ono što daje potpunu težinu i značaj ovome što uvaženi doktor provodi, dakle na naučnim temeljima i dokazima, prvo nama, a onda i svijetu dokaze da je ovo ovdje kreacija ili posljedica visokih civilizacijskih dostignuća koja su još uvijek neotkrivena. Želim da se zahvalim u ime akademski zajednice, mislim da imam na to pravo, što dr. Osmanagić na temeljima nauke kreira sve ovo što smo do sada vidjeli i ono što će se otkriti i na tome možemo biti zahvalni dr. Osmanagiću i njegovim saradnicima. BiH treba da na koljenima bude zahvalna, to je moje lično mišljenje, na ovome što je otkriveno i što dalje slijedi. Apelirao bih svim državnim institucijama da pomognu ovaj projekat koji je značajan za sve nas. Prijatno sam iznenađen i motiviran da ponovo dođem, posebno s porodicom, a ono što smo saznali nas je prijatno iznenadilo. Želim dr. Osmanagiću i saradnicima dobro zdravlje i još mnogo rezultata uz nadu da će i država i svi koji mogu, prepoznati i pomoći jedan ovako značajan projekat. – izjavio je dr.sc. Fuad Hadžikadunić.



Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55533
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 5576 times
Status: Offline

Re: Dr. Osmanagić najavljuje spektakl u Visokom: Đoković, Divac i NBA zvijezde stižu na turnir u dolinu piramida

Post by Duminjo » 28 Jun 2021, 16:06

Rum wrote: 29 Apr 2021, 10:21 Image
Novak Đoković, Vlade Divac i regionalne NBA zvijezde na jednom mjestu – turnir u basketu 3×3 sa humanitarnim karakterom održat će se ovog leta u Visokom, što za Nova.rs otkriva Semir Osmanagić.

Da li Bosanske piramide i njihova okolina imaju blagotvorno dejstvo po tijelo i duh, kako jedni veruju, ili je sve obmana, što drugi smatraju, ovaj put nije najvažnije.

Osmanagić je došao na ideju da sa najvećim sportistima regiona, aktivnim i bivšim asovima, napravi turnir za pomoć djeci bez roditeljskog staranja.

Osnivač fondacije „Arheološki park – Bosanska piramida Sunca“ ugostio je prošle godine i Novaka Đokovića, i Vlada Divca, pa je dobio pravi sportski vjetar u leđa za nove akcije.

„Hoćemo u avgustu da organizujemo humanitarni turnir u basketu 3×3. Taj sport postaje jedan od najpopularnijih, ekipa Srbije je bila i svjetski prvak. Već pravimo teren po FIBA standardima, 15 puta 11 metara sa adekvatnom podlogom. Ideja nam je da pozovemo regionalne NBA košarkaše kao što su Jokić, oba Bogdanovića, Vučević, Nurkić, pa Teodosića, Musu, i one penzionisane poput Divca, Rađe, Kukoča… Ne znamo ko će biti dostupan sredinom avgusta, ali ko god da dođe, ako ih bude petoro-šestoro od 30 pozvanih, bićemo jako zadovoljni“, otkriva Osmanagić za Nova.rs.

Kako nam je dan ranije najavio, vjeruje da će moći da ugoste i Novaka Đokovića, i to po povratku sa Olimpijskih igara, jer su u planu termini oko 10, 11. i 12. avgusta.

„Turnir će biti izrazito humanitarnog karaktera i hoćemo prve godine da pozovemo djecu bez roditeljskog staranja iz domova u BiH i Banjoj Luci, sve o našem trošku. Kao da im to bude jedna ekskurzija od tri dana kod nas. To su djeca koja nemaju ono što je najvažnije – roditeljsku ljubav. Na trenutak bismo pokušali našom pažnjom da nadomjestimo to. Provešćemo ih kroz naše piramide Sunca i Mjeseca, tunele Ravne, da osjete arheološki i energetski značaj, da vide naš prelijepi park Ravne 2. Kada se djeca nađu u prilici da se druže i slikaju sa takvim sportskim velikanima, to će pamtiti cijeli život“.

Ne želi da se zadrži samo na tome, već ima daleko veće planove.

„Želimo da to postane tradicionalan turnir, da nam svake godine dolaze djeca iz Beograda, Novog Sada, Zagreba, Splita, Podgorice, Skoplja, Ljubljane… Da to bude regionalni događaj koji će nas spajati na lijep način“.

Jasno je da su Đoković i Divac svojim posjetama bacili posebno svjetlo na Visoko i Bosanske piramide, a sada je došao trenutak da teniski as za vrijeme Serbia Opena uzvrati gostoprimstvo.

„Nažalost, zbog cijele situacije su svi bili u izolaciji. Javio mi se telefonom, pozdravio nas je jednom i na terenu iz glavne zgrade dok sam bio na tribinama, poželio nam je dobrodošlicu, da uživamo i prenio pozdrave porodice“.


:o


User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55533
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 5576 times
Status: Offline

Re: Dr. Osmanagić najavljuje spektakl u Visokom: Đoković, Divac i NBA zvijezde stižu na turnir u dolinu piramida

Post by Duminjo » 28 Jun 2021, 16:13

"Hvala svima što ste došli, bez obzira na to što nisam bio najavljen. Hvala Semiru Osmanagiću i Novaku Đokoviću, koji je jedan od prvih koji su me pozvali da dođem na piramidu, što je malo ironično, s obzirom na to da sam odavde. Žao mi je što nisam ranije došao i ne bih volio da budem napadan, ali ovo je fascinantno. Ništa slično nisam vidio", kazao je Nurkić, dodavši:

"Volio bih kad bi svi Bosanci i Hercegovci došli, jer je ovo nezaboravno iskustvo. Škole iz BiH trebale bi slati djecu da vide ovo mjesto. Očaran sam onim što sam vidio."



Na pitanje da li će pozvati i svoje saigrače da dođu u Visoko i posjete piramde, Nurkić je kazao:

"Ne bih o imenima, ali u toku NBA sezone sam već imao pitanja o piramidama. Znate moj odnos s glavnom zvijezdom ekipe (Damian Lillard), u planu je njegov dolazak i nadamo se da će to biti realizovano, ako ne ove, onda naredne godine."

Na kraju, Nurkić je rekao da ga se najviše dojmio koncept organizacije koji je vidio.

"Najviše me se dojmio koncept svega jer rijetko gdje viđate da postoji nešto ovakvo. U nekom smo teškom vremenu i ne može se platiti čovjeku da pokrene nešto ovakvo. Zanimljivo je, tuneli, park, šest piramida. Svi ljudi ovdje imaju svoje priče. Najdraže mi je da doktor Osmanagić nije rekao da se ovdje liječi, da su iznad doktora...", istaknuo je Nurkić.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55533
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 5576 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Duminjo » 28 Jun 2021, 16:15

Kad bi Osmanagic osnovo stranku, ubio bi brašno u konkurenciji :valja

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 28 Jun 2021, 16:16

💪🏾💪🏾💪🏾
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 28 Jun 2021, 16:17

Duminjo wrote: 28 Jun 2021, 16:15 Kad bi Osmanagic osnovo stranku, ubio bi brašno u konkurenciji :valja
DABOME ahahha neka svaka cast Semiru
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Bego
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3332
Joined: 11 May 2019, 05:16
Has thanked: 179 times
Been thanked: 1236 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Bego » 28 Jun 2021, 17:06

Duminjo wrote: 28 Jun 2021, 16:15 Kad bi Osmanagic osnovo stranku, ubio bi brašno u konkurenciji :valja
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Krokodil Behko » 29 Jul 2021, 20:07

online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by insomnia » 29 Jul 2021, 20:23

Kod mene dajdza fura te nekake alternativne medicine. Neki dan pricam sa sestrom kae doso i iznajmio kucu u Visokom da se dobro napuni jonima 😁
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
EmirTr
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 251
Joined: 28 Jul 2021, 11:58
Has thanked: 65 times
Been thanked: 160 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by EmirTr » 05 Aug 2021, 08:53

Mene je zaista zanimalo o čemu se tu radi, kontaktirao sam Fondaciju putem e maila i profesor Osmanagić je vrlo rado pristao da razgovara. Koga zanima ova tema mislim da je dosta zanimljiv razgovor:


User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 26 Aug 2021, 15:28

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 26 Aug 2021, 15:35

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests