Bugarska

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Bugarska

Post by Heidi » 11 May 2019, 09:18

Ove godine smo se moja banda I ja odlucile za Bugarsku. Letimo do Sofije, onda autom uz obalu. :ples
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6790 times
Status: Online

Re: Bugarska

Post by Julia-Klara » 11 May 2019, 12:24

Kad idete?
Pocetkom jula imam jedan petak slobodan, pa sam kontala doci... Ili cu u Holandiju ako ne budes kuci :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Bugarska

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2019, 10:12

Heidi wrote: 11 May 2019, 09:18 Ove godine smo se moja banda I ja odlucile za Bugarsku. Letimo do Sofije, onda autom uz obalu. :ples


Kao Zrće, ali mnogo jeftinije: Novo evropsko hit mjesto na moru, u kome kafa i pivo koštaju 1,50 KM, a tekila još manje...


Image


Uz Zrće i Magaluf na Majorci, i Sunčana plaža u Bugarskoj postaje sve popularnije mjesto za danonoćno partijanje i ispijanje alkohola u potocima.


Iako godinama ta zemlja na jugu balkanskog poluotoka nije bila pri evropskom vrhu posjećenijih destinacija, krvna slika turizma pomalo se mijenja – i to zahvaljujući dekadentnom ljetnom odredištu u koje su se zaljubili prvenstveno mladi Britanci, piše Punkufer.hr.


Slunchev Bryag (Sunčana plaža) nalazi se na Crnom moru, a popularnost duguje niskim cijenama.

Image


Kafa ili pivo u kafiću koštaju 6 kuna (nešto više od 1,50 KM), a ni cijene vina nisu pretjerane. U nekim se kafićima na akcijama može popiti 10 tekila za manje od 40 kuna (oko 10,50 KM), a za solidan ručak valja izdvojiti manje od 50 kuna (oko 13,00 KM).


Oni koji priželjkuju mirno ljetovanje Sunčanu plažu trebali bi izbjegavati, jer bi im se odmor mogao pretvoriti u kaos. Mladi koji piju do iznemoglosti, plešu goli po klubovima i hodaju bosi po razbijenom staklu uobičajen su prizor, baš kao i racije u popularnim noćnim barovima.


Image


Bez obzira na to smatrate li uništavanje u alkoholu na Sunčanoj plaži dobrim ili lošim odmorom, Bugarska ima što ponuditi – moderna skijališta, lijepu prirode, finu hranu, kao i znamenitosti.

(depo.portal)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Bugarska

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2019, 10:15

online

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests