Tuzlanski aerodrom

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski aerodrom

Post by sann » 01 Apr 2016, 00:37

Pitajte Jonya :DD

Zaposjeo ga i ne pusta nikog! :oo
Vise je vojni...
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Tuzlanski avio bum

Post by Krokodil Behko » 25 Oct 2016, 09:49

Image
Od 30. oktobra ove godine, putnici iz BiH moći će letjeti i u London s Aerodroma Tuzla. Bit će to deseta destinacija do koje se može stići iz Tuzle.

U martu iduće godine u tuzlansku bazu će stići i novi avion, a planirano je i otvaranje 36 novih radnih mjesta, kao i povećanje prometa za trenutne destinacije.

Ovime će se sa Aerodroma Tuzla omogućiti letovi do još šest evropskih destinacija, najavljeno je iz Wizz Aira.

Od kraja oktobra ove godine, putnici će tako iz Tuzle moći slijetati na londonski aerodrom Luton, a od marta 2017. u Bratislavu, Köln, Friedrichshafen, Nürnberg i Växjö.

U prvih devet mjeseci ove godine kroz Tuzlanski aerodrom je prošlo 231.000 putnika. Planom rada očekuje se rekordan broj putnika do kraja godine, između 305 do 308 hiljada, potvrdio je Rifet Karasalihović, direktor Međunarodnog aerodroma Tuzla.

Potpisivanjem ugovora sa Wizz Air-om za baziranje još jednog aviona krajem marta 2017. godine smanjeni su kapaciteti terminalne zgrade aerodroma, tako da je u toku izrada idejnog rješenja za njenu rekonstrukciju i proširenje.

Plan je da se projektira i izgradi zgrada koja nesmetano može obavljati servis putnika i prtljaga za oko 700 do 800 hiljada putnika na nivou godine. Ovime će se moći opslužiti dva aviona u jednom satu.

Za ovu investiciju aerodrom će kroz kreditna sredstva osigurati pedeset posto novca, a za preostali iznos bit će potrebna pomoć federalne i kantonalne Vlade.

Od 30. oktobra ove godine, putnici iz BiH moći će letjeti i u London s Aerodroma Tuzla. Bit će to deseta destinacija do koje se može stići iz Tuzle.

U martu iduće godine u tuzlansku bazu će stići i novi avion, a planirano je i otvaranje 36 novih radnih mjesta, kao i povećanje prometa za trenutne destinacije.

Ovime će se sa Aerodroma Tuzla omogućiti letovi do još šest evropskih destinacija, najavljeno je iz Wizz Aira.

Od kraja oktobra ove godine, putnici će tako iz Tuzle moći slijetati na londonski aerodrom Luton, a od marta 2017. u Bratislavu, Köln, Friedrichshafen, Nürnberg i Växjö.

U prvih devet mjeseci ove godine kroz Tuzlanski aerodrom je prošlo 231.000 putnika. Planom rada očekuje se rekordan broj putnika do kraja godine, između 305 do 308 hiljada, potvrdio je Rifet Karasalihović, direktor Međunarodnog aerodroma Tuzla.

Potpisivanjem ugovora sa Wizz Air-om za baziranje još jednog aviona krajem marta 2017. godine smanjeni su kapaciteti terminalne zgrade aerodroma, tako da je u toku izrada idejnog rješenja za njenu rekonstrukciju i proširenje.

Plan je da se projektira i izgradi zgrada koja nesmetano može obavljati servis putnika i prtljaga za oko 700 do 800 hiljada putnika na nivou godine. Ovime će se moći opslužiti dva aviona u jednom satu.

Za ovu investiciju aerodrom će kroz kreditna sredstva osigurati pedeset posto novca, a za preostali iznos bit će potrebna pomoć federalne i kantonalne vlade.

Inače, prema oficijelnim statističkim podacima za 2015. godinu. Aerodrom Tuzla je na godišnjem nivou zabilježio 259.074 putnika. U odnosu na 2014. godinu broj prevezenih putnika povećan je za 71,2% čime je Aerodrom Tuzla dostigao 23% ukupnog broja prevezenih putnika u BiH (1.130.023).

Vodeći je Aerodrom Saraje s udjelom od 68%, Mostar 7% i Banja Luka 2%.

(SB)
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tuzlanski avio bum

Post by Konsultant » 25 Oct 2016, 11:04

:aplauzz Mozda mali broj putnika, od neceg se mora startati :cool Tako je i aerodrom Zadar krenuo, sada su vec respektabilni.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80754
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9941 times
Been thanked: 6772 times
Status: Online

Re: Tuzlanski avio bum

Post by Julia-Klara » 25 Oct 2016, 12:44

Bratislava :jupi
Jos mi i odgovara...Navece kasno krenem iz Praga, spavam u busu, sacekam dva-tri sata do polijetanja i eto me :D
Milina!

:jupi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Tuzlanski avio bum

Post by STrendzer » 25 Oct 2016, 13:33

Bravo,ovakve vijesti su dobre za cut... :ok

moja mahala..

User avatar
biha
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 776
Joined: 23 Nov 2014, 12:28
Has thanked: 39 times
Been thanked: 46 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski avio bum

Post by biha » 25 Oct 2016, 19:03

Dali neko zna sve destinacije TZ-???

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Tuzlanski avio bum

Post by STrendzer » 25 Oct 2016, 20:02

mislim da imas sve na netu,znaci odes na stranicu te kompanije i malo pogledas..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Tuzlanski avio bum

Post by storm » 25 Oct 2016, 20:04

Da se sa autocestom požuri...mogli bi pokupiti dobar promet i od zg i bg :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35629
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski avio bum

Post by Venera » 25 Oct 2016, 21:53

pa mogli su napisati o aerodormu u Londnu,s obzirom da ih ima vise , ovako,opet ne znam,gdje bih sletjela u Londonu :kafa

Nadam se da su poceli kalitetnije odrzavati avione :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski avio bum

Post by Hannibal » 25 Oct 2016, 21:54

statebriga wrote:pa mogli su napisati o aerodormu u Londnu,s obzirom da ih ima vise , ovako,opet ne znam,gdje bih sletjela u Londonu :kafa

Nadam se da su poceli kalitetnije odrzavati avione :kafa
Pise brada moj
🐽

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35629
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski avio bum

Post by Venera » 25 Oct 2016, 22:26

sat vrmena voznje od Londona,a aerodorm Luton nije dio Londna :kafa

Getwick <> Luton 113 km :kafa

Heathrow <> Luton sat i po voznje :kafa

nimsa sigurna da se moze krositit Oyster kartica za javni transport

https://www.milesfaster.co.uk/informati ... nsfers.htm

:kafa

svi koji su bili u Londonu ce razumejto o cmeu pisem :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski avio bum

Post by Mutevelija » 25 Oct 2016, 22:27

razumijemo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski aerodrom

Post by Krokodil Behko » 02 Nov 2016, 16:31

Pogledajte budući izgled Tuzlanskog aerodroma: Višemilionskom investicijom do većeg broja putnika

Image
S obzirom na sve evidentnije povećanje broja putnika sa Međunarodnog aerodroma Tuzla ukazala se potreba za širenjem prostornih kapaciteta.



Shodno spomenutom, u narednom periodu započet će se sa realizacijom tri projekta višemilionske vrijednosti, a koji se tiču rekonstrukcije i proširenja putničkog terminala tuzlanskog aerodroma, zatim zgrade Granične policije BiH te zgrade Uprave za indirektno oporezivanje BiH.

Do kraja ove godine očekuje se da će kroz Tuzlanski aerodrom proći 305.000 putnika, a za 2017. godinu prema trenutnim planovima predviđeno je da usluge koristi između 500 i 600 hiljada putnika.

Upravo zbog toga se ukazala potreba za rekonstrukcijom i proširenjem putničkog terminala Međunarodnog aerodroma Tuzla.

"Mi želimo da u jednom vršnom satu opslužimo 400 putnika u odlasku i isto toliko u dolasku te da zadovoljimo sve potrebe koje naš strateški partner, odnosno aviokompanija Wizz Air od nas zahtjeva i nama nameće", kazao je direktor Međunarodnog aerodroma Tuzla Rifet Karasalihović.

Rekonstrukcija i proširenje putničkog terminala predstavlja investiciju u iznosu od blizu 4.500.000 KM.

"Od toga 50 posto će obezbjediti Međunarodni aerodrom Tuzla kroz kreditna sredstva, a 50 posto sredstava ćemo zahtjevati i potraživati od budžeta Tuzlanskog kantona i Federacije BiH", dodao je Karasalihović te naglasio da radovi na rekonstrukciji i proširenju putničkog terminala neće utjecati na redovno odvijanje letova.

Ministar trgovine, turizma i saobraćaja TK Mirsad Gluhić kazao je da će tuzlanskia aerodrom u 2017. godini dobiti obrise koji će moći parirati evropskim aerodromima.

"Realizacija projekata će ići veoma brzo zbog ekspanzije putnika koji imaju protok na Međunarodnom aerodromu u Tuzli", naglasio je Gluhić.

Prema riječima premijera Tuzlanskog kantona Bege Gutića, povećanje broja usluga koje nudi ovaj aerodrom dovele su do toga da se mora krenuti u proširenje kapaciteta.

"Raduje nas da u svim aktivnostima koje Vlada TK planira kada je u pitanju izgradnja Međunarodnog aerodroma Tuzla na neki način prati i Uprava za indirektno oporezivanje BiH. Raduju najave koje smo već ranije dobili od direktora uprave Mire Džakule da i oni planiraju izgradnju objekta u vrijednosti od dva miliona KM u kojem će biti smještene sve potrebne službe za rad na Međunarodnom aerodromu Tuzla koji je i međunarodni granični prelaz", istakao je Gutić te naglasio da se do kraja ove godine očekuje raspisivanje tendera, a finansijska sredstva za izgradnju spomenutog objekta već su obezbjeđena.

S druge strane, na Međunarodnom aerodromu Tuzla u toku je realizacija projekta nadogradnje prilaznih svjetala na pisti.

"Što se tiče samog postavljanja prilaznih svjetala mi smo izvršili iskop kompletnog kanalisanja, tako da očekujemo da će sredinom ovog mjeseca biti postavljene sve svjetiljke", napomenuo je Karasalihović.

Podsjetimo, pored putničkog, na tuzlanskom aerodromu trenutno se vrše i kargo operacije.

U junu ove godine ponovo je uspostavljen kargo saobraćaj, a za prevoz namirnica animalnog porijekla zadužena je aviokompanija Turkish Airlines-Cargo sa kojom je menadžment tuzlanskog aerodroma potpisao ugovor.

Od 2. juna do 30. oktobra kroz 66 letova prevezeno je blizu 3.700 kilograma svježeg mesa.

"Do kraja mjeseca novembra mi očekujemo ukupno 90 letova i otpremu 4.700 kilograma mesa", istakao je Karasalihović.

Sa Međunarodnog aerodroma Tuzla trenutno se obavlja prevoz putnika na deset destinacija, a od marta naredne godine bit će uspostavljeno još šest novih linija, što će u konačnici činiti blizu 40 letova sedmično.

(klix)
online

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski aerodrom

Post by Calla » 28 Feb 2017, 18:23

bilo bi odlicno da te sve svjetiljke rade sto kazu da su ih postavili mnogi avioni u jesen i zimi zbog guste magle otkruze po dva sata nad Tuzlom i odu opet do Beograda ili Madarske zato sto nema dovoljno svjetlosti da slete u TZ ..(ogroman gubitak vremena)
A zaista ce se ovaj mali aerodrom isplatiti ,
tuzlaci su sretni da je od vojnog napravljen civilni pogotovo danas to tuzlacima dolazi u prilog gdje je polovica bosanskog stanovnistva u inostranstvu ...
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski aerodrom

Post by Krokodil Behko » 18 Jul 2018, 09:53

IDEMO SVI ZA PARIZ ZA MALE PARE: Wizz Air uspostavlja nove aviolinije iz Tuzle, među njima Pariz, Milano, London...


Image

Međunarodni aerodrom Tuzla je na svojoj Facebook stranici objavio da će Wizz Air uskoro uspostaviti nekoliko novih aviolinija iz ovog grada.

Kako su naveli, aviolinije će biti uspostavljene sa Parizom, Milanom, te Hamburgom ili Hannoverom, dok će u red letenja ponovo biti vraćene linije za London i Oslo.

Postojeća dva bazna aviona nisu u mogućnosti odraditi sve ove dodatne linije, pa Wizz Air uvodi i treći bazni avion na Tuzlanskom aerodromu, saopšteno je.

“Trenutno, u jeku sezone, aerodrom obara sve dosadašnje rekorde sa ukupno 275.000 putnika u odlasku i dolasku. U 2018. godini i dobio je status ‘regionalni’ aerodrom”, saopštili su sa Tuzlanskog aerodroma, dodavši da je popunjenost sadašnjih letova oko 98 posto.
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35629
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski aerodrom

Post by Venera » 18 Jul 2018, 14:36

Krokodil Behko wrote: 18 Jul 2018, 09:53 U 2018. godini i dobio je status ‘regionalni’ aerodrom”, saopštili su sa Tuzlanskog aerodroma, dodavši da je popunjenost sadašnjih letova oko 98 posto.
a sto je bio status prije doticnog statusa :lupa :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski aerodrom

Post by Nice try » 18 Jul 2018, 17:10

Možda,kantonalni :hihi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski aerodrom

Post by Mutevelija » 18 Jul 2018, 18:34

Eto taman me rodica zvala u Pariz, reko ne mogu sramota je da ja luksuzijam po Parizu
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
civor
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 288
Joined: 06 Mar 2016, 08:10
Location: Sarajevo
Mood:
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski aerodrom

Post by civor » 12 Nov 2019, 22:50

Prije mjesec dana sam koristio usluge tuzlanskog aerodroma,
šta da kažem, avionske karte za 3 osobe do Berlina i nazad, plus tamo smještaj sa 3 noćenja(20 min pješke od Potsdamer platza), jelo i piće ta tri dana, kao i ostali troškovi posjete Berlinu, uz to prevoz sopstvenim autom Sa -Tz i nazad, pa plaćen parking kod aerodroma , sve skupa to izašlo koliko bi koštao samo let do Berlina i nazad iz Sa, još uz presjedanje!
Jedina mana Wizzair-a je sto si pomalo ograničen sa prtljagom, ako nemaš namjeru doplaćivati, ali to mi je najmanji problem kod ovih "sitibrejkova" !
Vidim svoju majku kako sikter kuva ajvar bajram vakuf bojler rahatventil kahvu starome babajku , čarobniceeee....

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Tuzlanski aerodrom

Post by Calla » 04 Jun 2021, 12:12

Mutevelija wrote: 18 Jul 2018, 18:34 Eto taman me rodica zvala u Pariz, reko ne mogu sramota je da ja luksuzijam po Parizu
Sramota jel 🥱 meni je Paris, Amsterdam, Luxemburg, kao tebi do Beograda, Zagreba, Ljubljane I ne vidim nikakvu sramotu potrositi novac na putovanja 🌺
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests