Karmini

Savjeti kako da izgledamo ljepše :)
User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by Zagorka » 04 Nov 2013, 12:40

ma ne to srećo,i ja sam nekad tu pastu uzimala(u vrijeme moje opsjednutosti savrsenim zubima),to nije nista,nego su no+vello saloni za njegu ljepote i zdravlja,pa uključuju fotoepilaciju i milion jednu drugu stvar,i jedino se u tim salonima i dobiju nekakvi rezultati obično.....ovo sve sa polica-vehto,prije će kućni pripravci pomoći.....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by Luna. » 04 Nov 2013, 12:50

Zagorka wrote:ma ne to srećo,i ja sam nekad tu pastu uzimala(u vrijeme moje opsjednutosti savrsenim zubima),to nije nista,nego su no+vello saloni za njegu ljepote i zdravlja,pa uključuju fotoepilaciju i milion jednu drugu stvar,i jedino se u tim salonima i dobiju nekakvi rezultati obično.....ovo sve sa polica-vehto,prije će kućni pripravci pomoći.....
valja to, a ne valjaju ove trakice.. to valja i stvarno budu bjelji zubi.. e sad koliko je to uopste zdravo za zube - ne znam.. oni ce rec da ne smeta, bitno je da naplate...
ja sam odustala od tih budalestina. moji su zubi bijeli a ja isto htjela da budu jos bjelji.. necu vise nista da diram...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by Zagorka » 04 Nov 2013, 12:52

sve smo mi tako blesave,da nam je još bjelje,još bolje......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81247
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10210 times
Been thanked: 7065 times
Status: Online

Re: Karmini

Post by Julia-Klara » 04 Nov 2013, 13:18

kada mi je moj stari zubar u Njemackoj pokazao da je postoji samo jedna PRIRODNA nijansa svijetlija od mojih odustala sam od svega toga :)
zub kao zub se moze izbijeliti ali,ako imate plombu ili navlaku tesko da mozete i njih , osim ih zamijeniti nakon izbjeljivanja

ja sam sa svojima zadovoljna, znajuci da je mama ostala bez svih zuba u drugoj trudnoci, ja sam na konju

karmini :grana pa poznato je da samo sa crvenim karminom zubi izgledaju bjelji, sve ostalo im daje neko zutilo :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2021, 18:00

ŽENE SU ODUŠEVLJENE: Aplikacija s kojom u trenu možete pronaći svoj savršeni ruž


Image

Chanel predstavlja Lipscanner, novu generaciju make-up aplikacije za usne. Originalni skener boje koji je u potpunosti razvio Chanel, omogućava vam da trenutno pronađete Chanelov ruž koji odgovara vašim željama, na temelju nijansi i vizuala koji vas inspiriraju. U samo dva klika, Lipscanner prepoznaje izabranu boju, predlaže Chanelovu interpretaciju iz kataloga proizvoda kuće i omogućava vam da ga odmah isprobate na usnama s virtualnom make-up aplikacijom.

Inspiracija bojama nema granica, možete je pronaći na internetu, društvenim mrežama, u magazinu, na ulici, plakatu, komadu odjeće ili na usnama prijateljice.

Skenirajte željenu boju i Lipscanner će vam predložiti najsličniju nijansu iz Chanelove linije ruževa. Ako je vaša inspiracija lice, Lipscanner će, također, odrediti teksturu ruža, od mat do sjajnog. Prvi na svijetu, ekskluzivno za brend, temeljeno na dvostrukoj ekspertizi: u bojama i teksturama ruževa za usne modne kuće te u vrlo specifičnoj aplikaciji umjetne inteligencije u make-upu.

Lipscanner mehanizam prepoznavanja u Aplikacija nudi intuitivno, besprijekorno i brzo iskustvo, omogućavajući korisnicama da skeniraju bilo koju boju te vizualiziraju Chanelovu interpretaciju sebe, uspoređuje skeniranu boju s čitavom kolekcijom Chanelovih ruževa u pravom vremenu kako bi pronašao željeni proizvod. Aplikacija nudi intuitivno, besprijekorno i brzo iskustvo, omogućavajući korisnicama da skeniraju bilo koju boju te vizualiziraju Chanelovu interpretaciju sebe.

Snimite fotografiju s aplikacijom ili izaberite već postojeću fotografiju nakon čega će Lipscanner identificirati lice te detektirati i izdvojiti usne. Istog trena, umjetna inteligencija analizirat će boju i teksturu postojećeg make-upa te predložiti Chanelov ruž koji odgovara vašim željama.

Skenirajte željenu boju i Lipscanner će vam predložiti najsličniju nijansu iz Chanelove linije ruževa(Foto: Zadovoljna.hr)

Značajka aplikacije "Virtual Try On" omogućava vam da isprobate predloženi Chanelov make-up proizvod na usnama te da snimite selfie za uspomenu. Više od običnog virtualnog make-up iskustva, Lipscanner nudi mogućnost transformiranja testiranja u stvarnost nudeći link na željenu nijansu na stranici chanel.com.



Kao prvi skener boje kojeg je razvio Chanel, Lipscnaner je rezultat višemjesečne suradnje između CX Lab-a i Chanel Makeup Creation studija. Trebalo je nekoliko mjeseca za dizajniranje algoritma ekskluzivnog za Chanel koji će imati analitički kapacitet na temelju desetaka tisuća fotografija lica. To je proces učenja koji i dalje traje i koji će biti integriran u buduće Chanelove kolekcije ruževa.

S najvećim standardima i preciznošću, Lipscanner prepoznaje i predlaže proizvod koji najviše odgovara, uzimajući u obzir ton kože i oblik usana. Brzina analize i lakoća korištenja omogućava vam da se fokusirate na ono što je najvažnije, zahvaljujući visokoj kvaliteti Chanelova virtualna make-upa: procjena predloženog ruža kada ga nanesete na vlastite usne, u željenoj nijansi i finišu.

Više od 400 ruževa
Prirodni, ružičasti, narančasti, crveni i tamnoljubičasti… 5 skupina boja, svaka dostupna u svim teksturama: sjajnoj, metalik, satenskoj i mat.

Chanel Makeup Creation studio razvio je svaku postojeću boju i teksturu da virtualizira više do 400 Chanelovih proizvoda za usne, svi dostupni za trenutno virtualno isprobavanje. Zaista temeljiti rad koji je omogućio obogaćivanje Lipscanner "Virtual Try On" tehnologije na jedinstven način.
online

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by Sibila » 03 Sep 2022, 12:07

Ne znam vala vise...karmini su lijepi ali tezak su.

Skidaju se sa usana....moras bas vodit racuna...cak i bolji kvalitetni....
Imam par...sestra mi dala dva svoja este louder i jedan chanel....
Bolji su nego ove jeftinje varijente ali moras pazit...obnavljat....



Sjajevi pogotovo....vise ih volim ali spadaju sa usana kroz jedno 10 min.nanosenja...



.u zadnje vrijeme ne stavljam nista...samo istaknem oci..malo rumenila....labelo ili vazelin stavim da ne budu suhe usne..

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22571
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12957 times
Been thanked: 12598 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by Dori » 03 Sep 2022, 12:26

Meni je J.Lo uvijek savršena sto se šminke tiče….Boje koje koristi, sjene, karmini :ok
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31938
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19303 times
Been thanked: 16707 times
Contact:
Status: Offline

Re: Karmini

Post by Morgen » 03 Sep 2022, 12:41

Ja preporucujem ovaj, imam maltene sve boje, omiljena je central pink
3BAB5035-D336-4144-9CD6-855874CA9AEC.jpeg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by Sibila » 03 Sep 2022, 12:50

Dori wrote: 03 Sep 2022, 12:26 Meni je J.Lo uvijek savršena sto se šminke tiče….Boje koje koristi, sjene, karmini :ok
Jeste...ona je meni i sa oblacenjem vrh..

I rihana recimo....

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22571
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12957 times
Been thanked: 12598 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by Dori » 03 Sep 2022, 12:59

Sibila wrote: 03 Sep 2022, 12:50
Dori wrote: 03 Sep 2022, 12:26 Meni je J.Lo uvijek savršena sto se šminke tiče….Boje koje koristi, sjene, karmini :ok
Jeste...ona je meni i sa oblacenjem vrh..

I rihana recimo....
Ali ne kad je trudna bila :D.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Karmini

Post by ina » 20 Jun 2023, 16:34

Bude mi mrsko a i ne volim se često šminkati ljeti.
Ne odustajem ipak od karmina. Imam gotov sve ove.

karmini.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Svijest ima sidrište.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by gospođa Brams » 25 Jan 2024, 12:14

Image

Ovaj Diorov mi je najbolji crveni ruz kojeg sam imala. Tako je lagan i ugodan na usnama, a jako postojan

Sve se vise vracam klasicnim ruzevima u sticku, jedno vrijeme sam koristila iskljucivo tekuce. Al evo jedan me bas razocarao. Dugo koristim Maybelline superstay matt tekuce ruzeve, imam 5-6 nijansi i obozavam ih, i sad sam jedva cekala probati novu verziju Superstay vinil, kao sjajna verzija, kupila sam nijansu Red hot, ali nisam zadovoljna ni bojom ni postojanoscu 😭 uzasno se preslikava na zube, bila sam pod stresom cijelo vrijeme nosenja 🙈
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22008 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by Zanki » 26 Jan 2024, 08:13

Tekuči nisam nikad koristila, u biti san nekakav klasičar što se kozmetike tiće in general i njega lica i dekorativna, koristim iste stvari godinama, dok ne zapnem za nešto zanimljivije...
Tako san ruž za usne godinama GoSh i još ga ne bi minjala, počela san i istu boju koristiti već neko vrime, e to mi dosadi al mi se ne da razmišljati i izabrati šta drugo, užasna san dama 🙈😁
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Karmini

Post by srculence7 » 29 Jan 2024, 00:43

Retko ih koristim, ne volim usta isticati, samo oči :trepka
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Post Reply

Return to “Ljepota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests