Kaladont i četkica za zube

Savjeti kako da izgledamo ljepše :)
Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Ideja » 11 Apr 2012, 12:34

Imam uvijek jednu mekšu i jednu tvrđu četkicu za zube ali i električnu i naizmjenično ih koristim. Nisam izbirljiva što se tiče izbora kalodonta jer nemam problema sa desnima ili osjetljivošću zuba. U dvadesetima sam primijetila da mi svi zubi osim jedinica i dvojki lagano mijenjaju boju tj. gube bjelinu pa sam koristila neke kreme za izbjeljivanje ali nije ništa pomoglo pa sam odustala. Treba biti sretan da imaš još uvijek vlastite zube :zubi
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by nezaboravna » 17 May 2012, 18:12

75 % ljudi GRIJEŠI: Doznajte kako PRAVILNO PRATI ZUBE i sačuvajte lijep osmijehZdravlje | 17.05.2012. - 14:36:03
--------------------------------------------------------------------------------

Kako prati zube većina je ljudi naučila od svojih roditelja još u djetinjstvu, no iako znaju da postoji učinkovitije tehnike, ne žele mijenjati svoju, potvrdila je studija

Iako zube peru redovito, tek svaki deseti to radi pravilno, otkrilo je istraživanje švedske Akademije Sahlgrenska na Sveučilištu u Göteborgu na ljudima u dobi od 15. do 80. godina.

Oko 75 posto pogrešno pere zube, a najviše griješe oni od 35. do 44.godina, piše The Huffington Post. Najčešće griješe u duljini, učestalosti te količini paste što rezultira nakupljanjem plaka i kvarenjem zuba. Uzrok tome je tehnika naučena još u djetinjstvu, a iako znaju da postoje nove i učinkovitije, 80 posto njih je zadovoljno onom koju su naučili od roditelja, prenosi 24sata.

- Ljudi najčešće peru zube jer je to društvena norma i jer se osjećaju svježe, a ne kako bi spriječili propadanje zubi. Tehnike pranja zubi naučili su od roditelje, i ne odustaju od njih, iako znaju da se može i bolje – tvrdi autorica studije Pia Gabre.

Kako pravilno prati zube

Zube perite najmanje dva puta na dan, ujutro nakon doručka i prije spavanja. Perite najmanje dvije minute i to laganim kružnim pokretima. Krenite od kutnjaka tako da četkicu za zube držite pod kutom od 45 stupnjeva i lagano se približavajte prema sredini. Kružni pokreti uklanjaju plak na zubima.

Isti postupak ponovite i s unutrašnje strane zubiju, a središnji unutrašnji dio perite tako da četkicu postavite okomito na zube i perete laganim kružnim pokretima. Na taj ćete način spriječiti nakupljanje plaka među zubima. Osim prednje i stražnje strane zubi, nemojte zaboraviti i vrhove. Četkicu postavite okomito na zube i perite kružnim pokretima, savjetuje u video-tutorialu tehničarka za oralnu higijenu Carol Hirt
1zubi-300x199.jpg
:D :D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Zubi

Post by paparaci » 28 Oct 2012, 01:26

Koliko puta dnevno ih perete? Kako ih sve njegujete? Znaci, koristite li posebne paste za zube, konac, vodu za ispiranje usta,....? Jeste li mozda isprobali elektricne cetkice? Ako jeste - kakva su vam iskustva?


Licno 1-2 puta dnevno operem zube ono bas kako treba. jednu 2-3 puta dnevno samo caskom preletim (obicnom) cetkicom bez kaladonta, kako bih skinuo naslage. nekad im posvetim malo vise paznje s tim sto ih ocistim detaljno izmedju sa koncem :zubi

ima jednu dvije godine kako sam poceo koristiti elektricnu cetkicu. stvarno je super. daleko je bolja od ove obicne, jer mnogo bolje cisti i odrzava zube. na pocetku mi je bilo neobicno, ali sam se brzo navikao.

sta sam takodjer primijetio, jeste, da vise nemam tako cesto upalu desni, otkako koristim ovu elektricnu.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by niska grana » 28 Oct 2012, 20:53

Ponekad se ne mogu oteti besmislenom utisku da su u boljem stanju što im čovjek poklanja manju pažnju....3 x dnevno, a u zadnje vrijeme najradije koristim one najjednostavnije, komunističke četkice, tipa Zirodent. Sve ostale a i sve ostalo više od toga, izuzevši konac i slučajeve kada je nekome u opisu posla da se ljudima osmjehuje po cijeli dan, djeluje mi pomalo bzrano.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20666 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Rum » 11 Aug 2013, 12:22

U samo dvije minute: Izbijelite zube korom od banane!

Dva minuta je potrebno da ovo voće pomogne u izbjeljivanju, zbog brojnih vitamina koje sadrži.  -


Image

Bijeli zubi san su svake žene, a kako bi se mogli smijati neodoljivo trebalo bi da izbjegavate kafu i cigarete, uz obavezno redovno pranje zuba. Ali, postoji još jedno prirodno, besplatno i efikasno sredstvo koje se krije u vašoj kuhinji, a koje je najbolji prijatelj vašeg osmijeha.

Pokušajte izbijeliti zube korom od banane. Unutrašnjim dijelom masirajte zube i desni u trajanju od barem dva minuta, te nakon toga operite zube pastom.

Vrlo brzo ćete primijetiti kako su vaši zubi blistavi. Kalijum, kalcijum, magnezijum i vitamin D, koji se nalaze u kori od banane su odlični za zube, a i pomažu u njihovom izbjeljivanju. -
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Bambi » 12 Aug 2013, 12:46

Jučer imala bananu,kud se ne sjetih ovoga :plavi

Ma meni najbolje štima kaladont Plidenta,nije ni Aquafresh loš,a Colgate po meni ništa ne valja :cudi
A četkica mi je mekana :hihi
Konac ne koristim... :oo

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Lanci » 29 Aug 2013, 17:02

Prvo svako jutro operem zube I svaki put nakon obroka I naravno pred spavanje uvijek,a koristim obicnu ostru cetkicu I colagate pastu
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

Ruana
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Ruana » 29 Aug 2013, 19:26

Uopste ne pratim koji kalagont uzimam, nekad djeca po pakovanju ili ako izadje kakav novi. Cetkicu medium znaci ni tvrdu ni mehku.
Perem zube dva puta, kad ustanem i kad podjem spavat.

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Ledena » 29 Aug 2013, 20:13

cetkica Oral-B, do sad mi najbolje odgovara,.
a kaladont Signal white now
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Divlja_u_srcu » 13 May 2015, 09:04

oral b četkica a kaladont colgate crveni, čisto sranje..Hajd reko da probam, vidjela u roku sedam dana bjelji zubi :grana čista laž i jos posla mi napravi, sve plave fleke u lavabou ostaju od njega i na cetkici :lupa te peri zube te i lavabo istovremeno :zid
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Maja » 13 May 2015, 10:41

Moja oprema

Image

Image

Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80770
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6785 times
Status: Online

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Julia-Klara » 13 May 2015, 10:46

sljedeca cetkica koju kupujem je ravna od Curaproxa
kupovala sam ove anatomske, te duze dlake,pa krace,pa gumene,pa ovakve i onakve
budalastina
kupila najobicniju ravnu cetkicu i imam osjecaj da mi najbolje ocisti i zube i "dzepove"

paste koristim dvije - Lacalut (paradontoza) i Aquafresh ili tako nesto
plus Curaprox vodu za usta (i paradontozu), koja se ne smije koristiti redovno
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Divlja_u_srcu » 13 May 2015, 10:50

I ja sam koristila ljubičasti Listerine dok nisam počela dobijati smeđe fleke na zubima, i zubarka mi je rekla da je to od Listerine i savjetovala da prestanem. Plus da sebi jos kupim električnu četku (posto sam koristila tvrde i grubo prala). Kako sam odbacila Listerine i kupila električnu četku nit imam fleke nit kamenca, jos su mi bijelji zubi :zubi
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Konsultant » 13 May 2015, 10:52

Curaprox je dobro jer je meka, a gusta. Ono sto joj je mana, ne moze se zavuci izmjedju zuba. Najbolje koristiti 2, curprox + standardnu neku koja vam pashe. Samo nemojte koristiti tvrde jer skidaju gledj.

Divlja, koji model el. imas?

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80770
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6785 times
Status: Online

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Julia-Klara » 13 May 2015, 10:54

ja sam skoro gledala emisiju u kojoj su poredili elektricne i obicne cetkice za zube, i ispostavilo se da obicne puno bolje ciste zube (usta) nego elektricne

i na kraju rekose da je elektricna cetkica samo marketinski trik kojima farma-industrija uzima novce od ljudi

ja sam pricala sa svojim zubarom vezano za pranje zuba, te pitala koja je pasta najefikasnija, a on mi rece da su uglavnom sve iste, osim onih koje su napravljene sa striktnom namjenom (paradontoza), i da se zubi ustvari najbolje ciste sodom bikarbonom :D
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by vila » 13 May 2015, 10:59

kakva električna...ni slučajno
obična četkica,najobičnija pasta(osim u slučaju paradentoze) i konac za zube
sve ove gluposti su više manje baš gluposti

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Konsultant » 13 May 2015, 11:02

Meni je isto dr rekao kao iste su el i rucne. Ima tu jedan detalj koji ne kazu. El. cetkice mogu postici veci broj obrtaja, bolje poliraju uz uslov da su vlakna mekana. Inace se fino poliranje kamena/metala radi uz veci broj obrtaja sa sto meksim materijalom.
Pitah dr. kako mogu vratiti ostecenu gledj kaze nikako. Meni je preporucio Sensodyne i Paradox. Ne znam, mozda je najbolja kombinacija 2 cetkice i 2 paste.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by vila » 13 May 2015, 11:08

Konsultant wrote:Meni je isto dr rekao kao iste su el i rucne. Ima tu jedan detalj koji ne kazu. El. cetkice mogu postici veci broj obrtaja, bolje poliraju uz uslov da su vlakna mekana. Inace se fino poliranje kamena/metala radi uz veci broj obrtaja sa sto meksim materijalom.
Pitah dr. kako mogu vratiti ostecenu gledj kaze nikako. Meni je preporucio Sensodyne i Paradox. Ne znam, mozda je najbolja kombinacija 2 cetkice i 2 paste.
ne znam na šta misliš pod poliranjem...ali oštećenu zubnu caklinu ne možeš ispolirati
ja uvjek koristim mekšu gušću četkicu koja mi traje jedno 15 dana jer perem zube energično :roll
i konac je super stvar jer ni jedna četkica ne može očititi između zubi..
važnije od vodica,vrste paste i skupoće četkice je redoviti posjet stomatologu :ooo
nije stomatolog bauk...
Last edited by vila on 13 May 2015, 11:16, edited 1 time in total.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Divlja_u_srcu » 13 May 2015, 11:10

ja vjerujem u električne..uvjek sam sa običnom grubo prala, brzo i sto pre da završim.
na ovoj imam sat i moram ih prati 2 minute, ni vise ni manje..imam dve četkice, jedna obična a druga polira..poslje ovog obična nikad meni neče u ruke. :zubi
konac ne trebam koristiti jer četkica to odradi.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80770
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6785 times
Status: Online

Re: Kaladont i četkica za zube

Post by Julia-Klara » 13 May 2015, 11:29

:D cetkica to nikad ne odradi kao konac :djed jedino ako imas toliko razmaknute zube da cetkica moze iscackati sve kako treba

posto ja imam velike dzepove (vila zna o cemu pricam), plus genetsku paradontozu (tata i njegova strana) imam cetkicu koja cisti zube ispod zubnog mesa... preporuceno mi je da to radim jednom sedmicno ,ali ja zaboravim :andjeo
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Ljepota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests