Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Savjeti kako da izgledamo ljepše :)
gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by gospođa Brams » 20 Feb 2020, 18:06

Malo sam proucavala proizvode koji su curly girl method approved, jer oni su stoposto bez sulfata, silikona i parabena
Isla sam vidjeti proizvode dostupne u Europi i kod nas
Nasla sam marku NATURE BOX, njihovi proizvodi su na toj listi, znaci trebali bi biti ZAISTA bez tih svih sranja... ovdje (u HR) ih se moze naruciti preko stranice Notino. Narucit cu si (cim potrosim ove koje sad imam) sampon, regenerator, masku i leave-in sprej za kosu. I valjda ce onda to biti to.
Kosa mi sve ljepse izgleda sa svakim pranjem po curly girl method, i polagano joj se vraca prirodna valovita tekstura :)
Preporucujem svakom tko je prirodno valovit/kovrcav
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by gospođa Brams » 24 Feb 2020, 08:36

Razdijelila sam ovih dana cijelu policu proizvoda za kosu :D. Od sampona, regeneratora, sprejeva, krema i pjena za kosu, sve sta sam god imala je sadrzavalo neki od losih sastojaka za moju kosu. Neki u nevjerojatnim kolicinama :D.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by gospođa Brams » 25 Feb 2020, 12:16

Nisam normalna
Nasla sam na Beauty Bayu cijelu liniju proizvoda Shea Moisture, sampon, regenerator i gel za oblikovanje kovrca, sve 100% bez stetnih sastojaka i jos namijenjeno bas za kovrcavu kosu i debelu dlaku
Ja cu poludit, opet cu narucit, a ove nisam skoro ni otvorila, a oni imaju besplatni tracked shipping iznad 50e pa uvijek uzmem i jos nesto radije da platim neki jos proizvod nego shipping, i svaki put tako potrosim...nek me netko zaustavi :why
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by uvijek_kontra » 25 Feb 2020, 12:29

Dok skontas sta ti najbolje odgovara, prestat ces i narucivat razlicite stvari. I nije da imaju rok pet dana. :oo

..ako nista, kad nestane para nestace i narucivanja preparata. :valja Ma radis zato da mozes kasnije trosit, sta te briga.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by gospođa Brams » 25 Feb 2020, 12:34

Ovaj moj tip kose je stvarno zahtjevan, nije ni ravna ni kovrcava nego nesto između, i jos je debela dlaka, teska, uopce covjek ne zna sta bi s njom, i stvarno nikako na zelenu granu...normalni ljudi jednostavno uzmu sampon koji im lijepo mirise :D. A ja evo stalno isprobavam i nikako pronac neku kombinaciju koja joj pase. Mislim da cu narucit i ovo sto sam nasla pa kud puklo :grana
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by Heidi » 25 Feb 2020, 12:51

Kod mene uskoro sve Made by Heidi.
Natural linija za njegu koze ce se zvati Body of Stardust :star


Reklama:
Za mirisnu I barsunastu kozu. To je moj identitet.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by gospođa Brams » 06 Mar 2020, 13:26

Narucila sam ovaj

Image

Planiram ga koristiti jednom mjesecno za clarifying, nije dobar za cesto pranje, ali ima sastojke koji dobro ciste kosu i micu "build up" koji se napravi s vremenom (i nema sulfata)
Shea moisture sampon koji sam uzela od kokosa jako lijepo mirise, kao i gel :love
Planiram jos uzeti Cantu aktivator kovrca i Nivea pjenu za kovrce (nemaju stetnih sastojaka)
Imam Taft pjenu koja ima silikona pa ide u smece, kao i Nivein curl primer :place
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by gospođa Brams » 06 Mar 2020, 13:35

https://www.curlsbot.com/

Ovdje mozete upisati/pejstati sastojke proizvoda za kosu ako vas zanima ima li sulfata/silikona/parabena
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by gospođa Brams » 10 Mar 2020, 23:48

Znaci ovaj gore sampon mi je vratio kosu u zivot. Ne mogu vjerovati. Prvi put nakon dugo vremena imam lijepe prirodne loknice :love
Oprat cu jos jednom s njim a onda ga nastavit koristit jednom mjesecno, jer nije za cesto pranje.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by Nora Ibsenova » 01 Jul 2020, 01:00

Eh, moram o jednom proizvodu ispisat se.

Prvo sastojci:

- glicerin, čist, proziran, bez mirisa sastojak koji se gooooooooooodinama koristi za njegu kože. Glicerin se koristio i prije pojave popularnih i skupih krema koje svašta obećavaju i sadrže skupocjene proizvode ali samo na etiketi, na spisku sastojaka su obično ispod 1 posto, ali im je glicerin pretežno u vrhu. Nema štetnih dejstava, ne iritira kožu, ne izaziva upale, iritacije i bubuljice (s tim da, kao sa svime, postoji i mali broj ljudi koji su alergični na glicerin) a ima ulogu humektanta, što znači da privlači čestice vode iz zraka i veže ih za kožu, samim tim hidrirajući.

- cetearyl alcohol, iako znamo da alkoholi znaju isušivati kožu, to nije slučaj sa "masnim" alkoholima kao što je ovaj. Za šta se koristi? Koristi se da bi spriječio vodene i uljane sastojke da se ne razvdoje u kremama. Osim toga, i osim što je siguran za korištenje, koristi se i kao emolijent. Emolijenti vežu vodu za sebe i drže je u koži, dajući koži umirujuće dejstvo. Na koži stvara zaštitni sloj koji čuva vodu od isparavanja, spriječava čestice prašine da uđu u pore, i plus zaglađuje kožu a sve to bez da začepi pore.

- stearic acid, zasićena masna kiselina, netoksična, stabilna u većini jedinjenja, dovoljno govori da je dozvoljena upotreba ove kiseline i u hrani. Obično se u kozmetici koristi kao baza za ostale sastojke, stabilizuje jedinjenje, čini ga gušćim, a ujedno omekšava kožu i daje blagi osjećaj hlađenja ako se koristi u većim količinama.

- caprylic acid jak antibakterijski, antifungalni, antiupalni sastojak, također se može osim topikalne primjene unositi u organizam, a koristi se za tretiranje raznih kožnih oboljenja, gljivičnih infekcija, pa čak i holesterola.

- dicaprylyl ether, ulje dobiveno iz biljaka, ne masti kožu i ne ostavlja mastan film, potpuno siguran a koristi se kao emolijent u kozmetici.

- petrolatum, ili popularno obični vazelin, slično kao i za glicerin, siguran, humektant

Ostali sastojci su ispod 1 posto, i svi su sigurni (možda ne NAAAAAAAAJBOLJI I NAAAAAAAAAJSKUPLJI, ali potpuno sigurni i u jako malim količinama)

Osim parfema nisam našla nijedan sastojak koji bi bio "zabrinjavajući". Možda zbog toga ne bi odgovarala ljudima sa ekstra osjetljivom kožom lica.

A sve to u kremi koja košta 1.90 za 80ml proizvoda. Jest, DVIJE MARKE.

Image
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

nida
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9371
Joined: 27 Mar 2019, 14:36
Has thanked: 228 times
Been thanked: 747 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by nida » 07 Jul 2020, 09:48

Ova krema je za deset. Imam je... i nema sanse da bih kakvu drugu kupila.

Uopste ne ostavlja trag, upije se odmah. Ruke mekane.

A od Natura boxa imam sprej za hidrataciju, nekako mi od njega kosa bude teska, tako da ga maleckoj prskam po kosi, jer joj se zamrsi (kosa joj je u loknicama).

Sad ovaj serum od Dove-a koristim za vrhove. Dobar je.
Kosa mi je jako suha, i bas je fino smeksa.
the most beautiful thing you can wear is confidence”

Yenna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3944
Joined: 24 Nov 2019, 15:12
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by Yenna » 07 Jul 2020, 09:55

Ubjedljivo najbolji regeneratori ovog ranga. A probala sam sve recenzirane. :lud

Ne maste kosu, a duboko hrane.
aloe-02.jpg
5b5ef874c7dab.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by gospođa Brams » 07 Jul 2020, 19:28

Jako je dobar i leave in regenerator Garnier Aloe Vera, miris je bozanstven

Ja za njegu i definiranje kovrca redovito koristim gelove. Dosad sam koristila Taftove, ali buduci da zelim sto vise inkorporirati prirodnu kozmetiku u svoju rutinu, pocela sam sama praviti gel, od sjemenki lana. Lijepo definira, omeksa i njeguje kovrce

Image
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Sastojci preparativne i dekorativne kozmetike

Post by Nora Ibsenova » 11 Oct 2020, 23:57

Koji tvrdi sapun koristite za tuširanje?
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

Post Reply

Return to “Ljepota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests