Tetovaže i piercing

Savjeti kako da izgledamo ljepše :)
User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Tetovaže i piercing

Post by MorningStar » 18 Sep 2021, 19:25

Incredible, sto bi rekli...
Image :aplauz
Anger, Jealousy, Resentment: A Hannya tattoo may indicate that the wearer is unforgiving. It is for this reason that the tattoo is so popular among the Yakuza (the Japanese mafia). A Yakuza member who wears this wants people to know that he shows no mercy and is a formidable force to be reckoned with.

Pure Evil: If the mask is painted red, it indicates that the woman has lost control of herself and has turned into a demon completely. Someone who sports a red Hannya mask tattoo has probably gone too far over to the dark side.

Passion and Love: The Hannya represents a woman that is overcome with intense and passionate emotions associated with love. The wearer might have had a history of unrequited love or betrayal. A Hannya tattoo could also represent someone who tends to give all of herself in a romantic relationship—all or nothing.

Good Luck: In traditional Japanese culture, the Hannya symbol is used as a talisman to scare and ward off evil spirits and to bring good luck. Some superstitious people carry around a miniature Hannya mask on a keychain for protection, so getting a permanent Hannya tattoo on your body is a convenient way to take this talisman with you wherever you go.
Judge of Good and Evil: The Hannya is the female version of the Oni (male demon). In Japanese folklore, the Oni punishes people by spreading disease. This may explain why the Hannya mask tattoo is popular among yakuza gang members as they often punish their enemies.

Wisdom: Because the word Hannya is a Japanese term for "wisdom," hannya mask tattoos are a reminder to the wearer to be prudent in their romantic relationships.

Tormented Female Spirit: The Hannya is a symbol of the human struggle between good and bad—the Hannya is sad but becomes evil when she lets her sadness turn into resentful anger. The mask could be a representation of a woman who is perpetually haunted by emotional conflict.

Haunted Past: If you have a memory that haunts you but serves as a valuable lesson, the Hannya tattoo could be a representation of that. Some people also believe that the Hannya could prevent the past from repeating itself. The tattoo could also symbolize a difficult and emotional period in your past that you have conquered.

Theater: A performer of traditional Japanese plays might get this tattoo to symbolize their profession and love for theater and Japanese culture.


Hannya Tattoo Colors and Their Meanings
You might have seen the Japanese Hannya mask in different colors.

Color Intensity

One belief is that the deeper the color of a Hannya mask, the angrier or more malicious it’s supposed to be.

A Hannya mask with a lighter complexion means that the wearer is not yet a demon. The horns are usually smaller too. A lighter-colored Hannya tattoo means that the wearer is still human but is experiencing turmoil beneath the surface.
A darker red represents someone who has already been through a hellish emotional past.
A deep dark red is symbolic of someone who is filled with rage and is out for vengeance.

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51223
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20889 times
Been thanked: 20623 times
Status: Online

Re: Tetovaže i piercing

Post by Shadow » 18 Sep 2021, 19:35

:happy
79aa9e614ebd24312ff707bb9ebd23da.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Mirno more

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Tetovaže i piercing

Post by Julia-Klara » 19 Sep 2021, 10:46

Ja moje oziljne ne planiram prekrivati, bar ne ove velike.
Mozd anekad ovaj mali od porta hocu, ali noga i stomak jok.
Neka ih
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: Tetovaže i piercing

Post by ironman » 07 Dec 2021, 18:26

dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Tetovaže i piercing

Post by MorningStar » 07 Dec 2021, 18:30

Komplet ledja sam isarao.... 6 sesija po 2-3 sata.... :ooo Al je mrak - umjetnicko djelo.

Evo veoma slicno ovoj:
Image

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Tetovaže i piercing

Post by Beni » 07 Dec 2021, 19:03

Haram :valja
Fuck you a friendly note to start the day

Mon
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4266
Joined: 10 Jan 2021, 18:55
Has thanked: 3417 times
Been thanked: 3981 times
Status: Offline

Re: Tetovaže i piercing

Post by Mon » 07 Dec 2021, 20:11

Moj dragi ima full sleeves, ledja, obje noge od gleznja do koljena i stomak :srce
Ja nemam tats ali imam piercing 🤪

User avatar
lilith1
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5046
Joined: 11 Nov 2020, 11:46
Has thanked: 509 times
Been thanked: 1869 times
Status: Offline

Re: Tetovaže i piercing

Post by lilith1 » 07 Dec 2021, 20:12

Mon wrote: 07 Dec 2021, 20:11 Moj dragi ima full sleeves, ledja, obje noge od gleznja do koljena i stomak :srce
Kako je krenuo i ovaj moj će biti sav 🧐
I ja ću doduse 👀 volimo oboje tattoo i to. Meni je lijepo vidjet tetovaze ali tetovaze zaista sa znacenjem nekim dubljim i to. Nije samo da je nasarano.
You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
Know when to walk away and know when to run
You never count your money when you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin' when the dealing's done

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Tetovaže i piercing

Post by MorningStar » 07 Dec 2021, 20:13

Mon wrote: 07 Dec 2021, 20:11 Moj dragi ima full sleeves, ledja, obje noge od gleznja do koljena i stomak :srce
Ja nemam tats ali imam piercing 🤪
Planiram sad da napravim prelaz sa ledja kao ruke od demona pa prema stomaku... :DD

Mon
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4266
Joined: 10 Jan 2021, 18:55
Has thanked: 3417 times
Been thanked: 3981 times
Status: Offline

Re: Tetovaže i piercing

Post by Mon » 07 Dec 2021, 20:21

MorningStar wrote: 07 Dec 2021, 20:13
Mon wrote: 07 Dec 2021, 20:11 Moj dragi ima full sleeves, ledja, obje noge od gleznja do koljena i stomak :srce
Ja nemam tats ali imam piercing 🤪
Planiram sad da napravim prelaz sa ledja kao ruke od demona pa prema stomaku... :DD
Samo hrabro.. :ok
Da cujes kada pocnemo diskusiju zasto piercing a ne tats...:valja

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Tetovaže i piercing

Post by MorningStar » 07 Dec 2021, 20:22

Mon wrote: 07 Dec 2021, 20:21
MorningStar wrote: 07 Dec 2021, 20:13

Planiram sad da napravim prelaz sa ledja kao ruke od demona pa prema stomaku... :DD
Samo hrabro.. :ok
Da cujes kada pocnemo diskusiju zasto piercing a ne tats...:valja
Suti jednom sam se dobro zafrkao... odma nastavio nakon dva dana - a ledja upaljena gore i krenu on... zzzz - puknem stolicu onaj naslon ispred od bola i slomim covjeku joj joj :lupa :oo

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

U zemljama EU zabranjeno tetoviranje u bojama, ljudi se bune: Koje debilno pravilo

Post by CikCikCikPogodi » 04 Jan 2022, 12:23

Image

Od danas 4. januara na teritoriji Evropske unije tattoo majstorima je zabranjeno pravljenje tetovaža u bojama, koje, kako tvrde stručnjaci - sadrže kancerogene hemikalije.

Zabranjeno će biti oko četiri hiljade hemikalija koje se koriste u proizvodnji trajne šminke i tinte u boji, navodi The Independent.

Nova pravila odobrena su prije godinu dana, a EU je dala 12-mjesečno prijelazno razdoblje tattoo umjetnicima i industriji šminkanja da izmijene svoje recepte.

Najveći problem su pigmenti plave i zelene boje kojih ima u 60 posto tinte za tetoviranje.

Ipak, tattoo majstori tvrde da nikad dosad nisu imali problema sa bilo kakvim reakcijama.

"Nisam imao nikakvih žalbi na recimo alergijske reakcije, a pogotovo ne karcinom ili slično. Ne postoji nikakva relevantna studija na svijetu koja bi povezala boju iz tinte za tetoviranje s time", ispričao je vlasnik salona za tetoviranje hrvatskim medijima.

Tattoo majstori ističu i da su zabrinuti jer će ova zabrana naštetiti njihovom poslu, ali i da niko ne shvata koliko je ovo ozbiljna industrija.

"To ljudima izgleda kao zafrkancija ali to je ozbiljna industrija. Ljudi će to nastaviti raditi i dalje, samo po stanovima i bez regulative", rekao je vlasnik.

Na negativne reakcije naišli smo i na društvenim mrežama, gdje su ovo pravilo proglasili "debilnim", ali i dali usporedbu sa trenutnom situacijom i pandemijom.

"Kako ćete to kontrolisati, možda nekim tattoo potvrdama?", "Sram ih bilo, zabranjuju ono što ide na kožu, a primoravaju na ovo što ide pod kožu", "Prije će ljudi umrijeti od pandemije i vakcine, nego ja od svojih tetovaža", "Koje debilno pravilo", "Zato su moje crno-bijele", pisali su.

"Ja imam Beroša i covid tetovažu - zbog zdravlja", našalio se neko spomenuvši hrvatskog ministra zdravstva.

Neki od njih osvrnuli su se i na konzervasne koje svakodnevno unosimo putem hrane.

"Zanimljivo, potpuno iste hemikalije su dozvoljene u hrani. Slobodno proučite o kojim se konzervansima radi. Dakle, ne smijete taj hemijski spoj unijeti preko kože, ali ga bez problema možete koristiti u pasiranom paradajzu, konzervi gljiva i sl.", jedan je od komentara.

"Zašto onda nisu zabranjeni u hrani? Trujete nas glupostima i onda se kao brinete za naše zdravlje", glasi drugi komentar.

Izvor: Klix.ba

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: U zemljama EU zabranjeno tetoviranje u bojama, ljudi se bune: Koje debilno pravilo

Post by The 51st State » 04 Jan 2022, 12:31

treba skroz.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31215
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 5013 times
Status: Offline

Re: U zemljama EU zabranjeno tetoviranje u bojama, ljudi se bune: Koje debilno pravilo

Post by Matan » 04 Jan 2022, 12:38

Nemam nista protiv tetovaze, ali ja gledam kod mene u firmi..
tetoviraju se i mladi i stari..
to je trenutno trend, koliko ima to smisla, nek svatko za sebe odluci..
ali kad udjes u godine, vrlo ruzno izgleda..
ok, neka mala tetovaza, ali cijelo tijelo, je za mene licno bezveze..
ali, ko sam ja..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: U zemljama EU zabranjeno tetoviranje u bojama, ljudi se bune: Koje debilno pravilo

Post by Julia-Klara » 04 Jan 2022, 12:50

Ne daju u boji? Nista :cudi radicemo klasicne :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: U zemljama EU zabranjeno tetoviranje u bojama, ljudi se bune: Koje debilno pravilo

Post by CikCikCikPogodi » 04 Jan 2022, 12:52

animals wrote: 04 Jan 2022, 12:38 Nemam nista protiv tetovaze, ali ja gledam kod mene u firmi..
tetoviraju se i mladi i stari..
to je trenutno trend, koliko ima to smisla, nek svatko za sebe odluci..
ali kad udjes u godine, vrlo ruzno izgleda..
ok, neka mala tetovaza, ali cijelo tijelo, je za mene licno bezveze..
ali, ko sam ja..
najgore je zensko cim napuni 18 odma cijela ruka ili noga tetovirana, bas i roditelji imaju previse para izgleda, jedna drugarica cim je napunila 18 tetovirala zvijezde i vuka na guzici

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: U zemljama EU zabranjeno tetoviranje u bojama, ljudi se bune: Koje debilno pravilo

Post by Julia-Klara » 04 Jan 2022, 12:53

aha

Distressed about losing access to Pigment Blue 15:3 and Pigment Green 7, a petition to ‘save the pigments’ has garnered over 175,000 signatures.
The REACH has given ink suppliers time until January 4, 2023 to come up with alternatives for just these two pigments.

Thanks!

CCCP - sta tebe briga gdje se, kako i kad neko tetovira :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31215
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 5013 times
Status: Offline

Re: U zemljama EU zabranjeno tetoviranje u bojama, ljudi se bune: Koje debilno pravilo

Post by Matan » 04 Jan 2022, 12:54

CikCikCikPogodi wrote: 04 Jan 2022, 12:52
animals wrote: 04 Jan 2022, 12:38 Nemam nista protiv tetovaze, ali ja gledam kod mene u firmi..
tetoviraju se i mladi i stari..
to je trenutno trend, koliko ima to smisla, nek svatko za sebe odluci..
ali kad udjes u godine, vrlo ruzno izgleda..
ok, neka mala tetovaza, ali cijelo tijelo, je za mene licno bezveze..
ali, ko sam ja..
najgore je zensko cim napuni 18 odma cijela ruka ili noga tetovirana, bas i roditelji imaju previse para izgleda, jedna drugarica cim je napunila 18 tetovirala zvijezde i vuka na guzici
Pokusacu svome malom, reci da to ne radi..
slabo nesto vidim da se skolovani ljudi tetoviraju..
mislim da su nogometasi, u zadnje vrijeme prosirili taj trend..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: U zemljama EU zabranjeno tetoviranje u bojama, ljudi se bune: Koje debilno pravilo

Post by CikCikCikPogodi » 04 Jan 2022, 12:55

animals wrote: 04 Jan 2022, 12:54
CikCikCikPogodi wrote: 04 Jan 2022, 12:52

najgore je zensko cim napuni 18 odma cijela ruka ili noga tetovirana, bas i roditelji imaju previse para izgleda, jedna drugarica cim je napunila 18 tetovirala zvijezde i vuka na guzici
Pokusacu svome malom, reci da to ne radi..
slabo nesto vidim da se skolovani ljudi tetoviraju..
mislim da su nogometasi, u zadnje vrijeme prosirili taj trend..
On kad sebi bude poceo zaradivati pare, neka radi sa njima sta god hoce.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31215
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 5013 times
Status: Offline

Re: U zemljama EU zabranjeno tetoviranje u bojama, ljudi se bune: Koje debilno pravilo

Post by Matan » 04 Jan 2022, 12:57

CikCikCikPogodi wrote: 04 Jan 2022, 12:55
animals wrote: 04 Jan 2022, 12:54

Pokusacu svome malom, reci da to ne radi..
slabo nesto vidim da se skolovani ljudi tetoviraju..
mislim da su nogometasi, u zadnje vrijeme prosirili taj trend..
On kad sebi bude poceo zaradivati pare, neka radi sa njima sta god hoce.
Ma ja mu sigurno to necu platiti..
a sta ce biti, ne znam..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Post Reply

Return to “Ljepota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests