Češljanje

Savjeti kako da izgledamo ljepše :)
User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by Peggy Sue » 14 Oct 2013, 10:09

Pasaga wrote:
Peggy Sue wrote:
Maja wrote:Peggy je li imaš kovrčavu kosu? Obično se oni ne češljaju jer im onda kosa ne liči ni na šta.
Aham.. Prirodno frčkavu i rijetko kad se feniram, jer oduzima previse vremena a frizura traje 1 dan :( Tako da se ne cesljam :cudi
..onda ti treba bar dan da se iscesljas.... :plavi
Pa ne treba, jer se ne cesljam :cudi

Osim kad je perem, tj kad je mokra i na njoj je maska za kosu.. Rasčešljam, saperem i sušim difuzerom zbog lokni :)
Image

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by Rabiosa » 02 Oct 2014, 23:34

Ne cesljam se.
Jedino kod tusiranja kad stavim regenerator ili masku.
Aktiviram se na dodir.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by Mala_Mu » 17 Jan 2016, 23:33

Peggy Sue wrote:Češljanje? Šta je to?

Češljam se jednom u 4 dana i to kad perem kosu... Dok je maska na njoj... Rahat sam :)

Potpis :ooo

Eventualno je sa cetkom malo dovedem u red ili neko ulje.. a cesljanje samo prije kupanja i u toku..

Druga stvar kad peglam kosu, onda je svaki dan , sat namjestam , cesljam :ooo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by Hannibal » 17 Jan 2016, 23:45

Ja kosu samo rukom bacim
🐽

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by SPINERKA » 18 Jan 2016, 00:41

:ćitire
Petadra :cool
Image

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by Ideja » 18 Jan 2016, 10:20

Mala_Mu wrote:
Peggy Sue wrote:Češljanje? Šta je to?

Češljam se jednom u 4 dana i to kad perem kosu... Dok je maska na njoj... Rahat sam :)

Potpis :ooo

Eventualno je sa cetkom malo dovedem u red ili neko ulje.. a cesljanje samo prije kupanja i u toku..

Druga stvar kad peglam kosu, onda je svaki dan , sat namjestam , cesljam :ooo
:D. ne mogu zamisliti da nekoliko dana ne počešljam kosu, nema šanse. A i nekako kontam da je za vlasište zdravije da svaki dan malo izgrebem :oo
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by Biba » 18 Jan 2016, 14:34

Sa mnom bila u bolnici zena. Cetiri dana se nije pocesljala. Ja bas imam tanku i slabu kosicu, al da ju ne pocesljam bila bi ko plasilo
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by Čupava » 22 Apr 2016, 09:35

Češljam samo mokru kosu, nakon pranja a to je 2x sedmicno..
.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Kompletan vodič kroz četke za kosu

Post by Mala_Mu » 11 Jun 2016, 00:38

Image
Da li vam se kosa pretvara u talase kada želite lokne ? Da li zapinje, mrsi se i petlja kada je mokru češljate ? Vrlo često za sve ovo nije krivac kosa, već vaš izbor četke/češlja !
Kao i svaka druga alatka, četke i češljevi imaju svoju tačnu namenu. Ne možete istim češčljem raščešljavati i tapirati kosu !

Zato, pogledajte naš vodič kroz ovu tematiku !

Ravna četka sa otvorima - Služi za nežno raščešljavanje mokre kose, uklanjanje čvorića i samim tim skraćivanje vremena sušenja.

Image

Ravna četka sa mešovitim čekinjama - Savršena za raščešljavanje suve kose. Ona će ravnomerno rasporediti prirodna ulja kose i, pospešiti cirkulaciju u folikulima. Savršena je kada želite neposlušnoj, jakoj i gustoj kosi da date oblik.

Image

,,Veslo'' ili ,,reket'' četka - Imate puno kose, a malo vremena ? Ovo je prava četka za vas. Savršena je za ravnu ili kovrdžavu kosu koju želite da zagladite i učinite urednom. Ipak, ako želite da date dodatni volumen kosi, ovu četku nikako ne koristite.

Image

,,Okrugla topla'' četka - Volumen, volumen, volumen ! Ovo je četka koja se najčešće koristi kada želite kosi da date volumen. Obično je u upotrebi tokom feniranja. Ima ih u različitim dimenzijama, a vi treba da izaberete onu koja odgovara vašoj dužini kose - kraća kosa = manji obim četke. Obično je napravljena od kermike ili turmalina sa šupljinom u centru.

Image

,,Okrugla ventilaciona'' četka - Štedi vreme svaki put ! Ova četka omogućava konstanti protok vazduha i time pomaže kraće sušenje. Ipak ne računajte na ovu četku ukoliko želite da oblikujete kosu, jer njene čekinje nisu dovoljno jake pa da usmere kosu.

Image

Češalj sa širokim zupcima - Ovo je ubedljivo najbolji izbor za češljanje vlažne kose. Mokra kosa je osetljiva i slaba i ako je češljate nekom od prethodno navedenih četki velike su šanse da ćete je izlomiti i oštetiti.

Image

Češalj za tapiranje - Ukoliko volite da tapirate kosu i na taj način joj dajete volumen, nabavite češalj ili četku spcijalizovanu baš za to. Četka je obično uska, jer za efkiasno tapiranje treba raditi manje pramenova i ima usko zbijene čekinje.

Image

Češalj ima jedan niz usko zbijenih zubaca, ali se naizmenično smenjuju duži i znatno kraći kako bi se kosa pri korenu bolje natapirala. Ovaj češalj na drugom kraju obično ima i deo sa širokim zupcima koji služi da se natapirani deo blago i površinski raščešlja.

Image

* Kada tapirate kosu nikada ne povlačite gore-dole, već samo u jednom smeru - ka korenu dlake. Tako ćete sprečite oštećivanje kose i omogućiti njeno kasnije raščešljavanje !

Održavanje četki

Pošto se naša kosa svakodnevno prlja, a tu istu kosu svakodnevno i češljamo, četke i češljevi se takođe prljaju. Samim tim na njima se stvaraju bakterije koje preko kože temena mogu dospeti u koren dlake i tako je oštetiti ili, jednostavno, ubrzati mašćenje i prljanje vlasi. Zato je neophodno da svoje četke i češljeve redovno čistitie i održavate. Evo nekoliko načina da to radite:

1. Posle svakog češljanja prstima izvucite dlake iz četke. Steknite tu naviku, obavljajte je rutinski, posle završenog friziranja i četka će biti čista i uredna.

2. Povremeno je detaljno i brižljivo oslobodite nakupljenih krupnih i sitnih dlaka, vlakana sa odeće i drugih čvrstih i vidljivih nečistoća tako što ćete je “pročešljati” češljem sa sitnijim zupcima. Ovo možete raditi svakih nekoliko dana, kada vidite da se nakupila nečistoća.

3. Od gela, laka za kosu, pene i drugih hemijskih preparata četku ćete dobro očistiti samo pranjem. Čista voda i malo šampona će je održavati čistom. Uzmite rastvor šampona kojim inače perete kosu i očistite četku koristeći krpicu ili npr. staru četkicu za zube. Ona će lako doći i do nepristupačnih delova četke.

Image

4. Za dublje čišćenje predlažemo da ostavite četku potopljenu u rastvor koji ćete napraviti od mešavine jednakih delova šampona i sirćeta. Upotrebite bilo koje sirće koje imate u kući (vinsko, jabukovo…). Posle je isperite vodom i dobro osušite.

5. Četka za kosu će biti čista ako je s vremena na vreme istrljate sodom bikarbonom. Četku prvo pokvasiti, a zatim utrljati sodu bikarbonu. Kratko ostaviti da deluje, kako bi rastvorila nečistoće sa površine četke, a zatim je dobro isprati pod mlazom vode.
Možete za čišćenje upotrebiti i mleko za lice koje inače koristite. Nanesite ga komadom blaznice, kao što to činite kad čistite lice i dobro istrljajte. Posle toga četku ispreite.

6. Ako ćete raščešljavati masnu kosu, perut ili ostatke laka četka će se ozbiljno zaprljati. Da bi ste to sprečili, na čistu četku treba staviti komad gaze, tako da “iglice” četke prođu kroz rupice na tkanini. Kad se na četki nataloži prljavština ili perut, izvucite gazu. Tako će četka ostati čista, a na gazi će ostati prljavština.

Saveti

- Ako imate mogućnosti ne koristite istu četku za svakodnevno češljanje i za feniranje. Već posle dan ili dva kosa se zaprlja i umasti, a istom četkom ne treba fenirati čistu kosu bez prethodnog čišćenja.

- Potražite u salonima i kozmetičkim radnjama sredstvo za čišćenje četki, ako vam predložene metode čišćenja ne odgovaraju.

Upozorenja

- Četku sa osnovom od drveta ne potapajte u vodu, jer će dužim stajanjem nabubriti i četka će biti oštećena.

- Nemojte koristiti razne hemikalije jer bi mogle oštetiti materijal od kog je četka izrađena.

- Držite četku u kutiji ili fijoci, a ne na mestu na kojem će skupljati prašinu i dodatno se prljati.

mogujatosama.rs

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Kompletan vodič kroz četke za kosu

Post by Tokmak » 11 Jun 2016, 13:40

ja koristim samo obicni cesalj za kosu,brt... :ovaj
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kompletan vodič kroz četke za kosu

Post by SPINERKA » 11 Jun 2016, 13:56

hm

Image ovu imam--oko 20 godina -super je ali -jako skupa--

ghd- :ok ne cupa kosu
Image
Image

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kompletan vodič kroz četke za kosu

Post by Luna. » 11 Jun 2016, 14:39

Image

Najbolja cetka.
Nema te kosu, koju nece rascesljat.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Kompletan vodič kroz četke za kosu

Post by Hannibal » 11 Jun 2016, 14:45

Ja je samo malo pocesljam, pegla ostalo ispravi
🐽

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Kompletan vodič kroz četke za kosu

Post by Pasaga » 11 Jun 2016, 18:27

:D. ...od rata se nisam pocesljo.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: Kompletan vodič kroz četke za kosu

Post by srculence7 » 11 Jun 2016, 20:15

Da mi je da me neko drugi češlja, nije bitno kojom četkom :D.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Kompletan vodič kroz četke za kosu

Post by Mala_Mu » 11 Jun 2016, 23:48

srculence7 wrote:Da mi je da me neko drugi češlja, nije bitno kojom četkom :D.

Ja uvijek mamu tjeram da me ceslja :D. Barem kad je tek operem, al dosadi joj brzo :(

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Kompletan vodič kroz četke za kosu

Post by Mala_Mu » 11 Jun 2016, 23:50

Inace i ja koristim ovakvu

Image

Al bas mislim uzeti sebi onu kao kod Lune. Trazila u cm-u, dm-u nemaju bas takve

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7037 times
Been thanked: 11343 times
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by spacebound » 12 Jun 2016, 12:34

Ja ne cesljam mokru kosu nit je trljam peskirom.Kad je operem umotam u peskir, ostavim tako pola sata, onda stavim regenerator, osusim pa tek kad je skoro suha cesljam.Cesljanjem mokre kose i trljanjem peskirom kosa se ostecuje.Kad je osusim na redu je peglanje.Iduce cesljanje je narednog jutra.Cesljanjem se prirodno ulje raznosi po cijeloj kosi pa je preporucljivo vise puta dnevno se cesljat.Ja to ne mogu jer sam se onda dzaba peglala. Cesljam se cetkom, cesljic koristim za peglanje.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by srculence7 » 12 Jun 2016, 13:09

spacebound wrote:Ja ne cesljam mokru kosu nit je trljam peskirom.Kad je operem umotam u peskir, ostavim tako pola sata, onda stavim regenerator, osusim pa tek kad je skoro suha cesljam.Cesljanjem mokre kose i trljanjem peskirom kosa se ostecuje.Kad je osusim na redu je peglanje.Iduce cesljanje je narednog jutra.Cesljanjem se prirodno ulje raznosi po cijeloj kosi pa je preporucljivo vise puta dnevno se cesljat.Ja to ne mogu jer sam se onda dzaba peglala. Cesljam se cetkom, cesljic koristim za peglanje.
Ako ćemo već o tome šta nije dobro za kosu, onda izbaci peglanje ;)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Češljanje

Post by Nole » 12 Jun 2016, 13:36

Meni je češljanje suvišno...čim je operem i obriišem penu na kosu i onako mokru očešljam...posle kad je suva, češljao, ne češljao isto mi : D

Post Reply

Return to “Ljepota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests