Šminkanje

Savjeti kako da izgledamo ljepše :)
User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3081 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by Chloe » 01 Aug 2019, 14:37

:hm prije da me ne privlači. Lijena uopće nisam. :misli
I kad odem zbog nekih posebnih prilika, profićima u ruke, tražim prirodni look.
Npr. ne mogu sebe zamisliti sa crvenim lakom za nokte, prenapadno mi. Tako mi i previše šminke djeluje kao "teret" ... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81205
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10195 times
Been thanked: 7052 times
Status: Online

Re: Šminkanje

Post by Julia-Klara » 01 Aug 2019, 14:40

Ah, meni je lak SVEEEE :string
Nema kakve boje ne stavljam - zuta, narandzasta, crvena, crna , ljubicasta, svijetloplava :jupi

Kod profesionalca nisam nikad isla, niti bih, jer vidim sta urade zenama :valja neka hvala... Meni je sve to previse nekako, i potpuno te razumijem.
Meni problem bude ponovo se navici na moje sminkanje, a kamoli da se cijelo vece gledam pod profesionalnom sminkom.

Samo svoj pos'o, Chloe, neka se druge sminkaju, mi smo lijepe i ovako :spanac
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by storm » 01 Aug 2019, 14:49

Slažem se, da ima žena koje ne znaju odabrati jačinu šminke, šminku svojoj fizionomiji lica, modnog stila, dobu dana...
Ali brate, da je ljepše nenasminkano, nego fino našminkana žena, mi je čista bezveznarija...
A isto je to kao i sa odjećom... Dzaba ti košulja od 1000€ ako je sebi ne znaš odabrati, dok netko super izgleda u majici za 3€.
Zasto se onda kupamo, friziramo, oblačimo, brijemo? Sve je to šminka, da se svidimo okolini, make up je samo završni touch i ne znam čemu toliko kritika dosta velikog dijela ljudi...
Ako je nekima mrsko, u redu...
Ali ne kakiti drugima da je bezveze, jer ste ispunili sve ostale levele šminkanja da bi se svidjeli okolini... Nadam se barem :hihi

Uhhhh kad se ja picnem :p
Screenshot_20190801_143353.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81205
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10195 times
Been thanked: 7052 times
Status: Online

Re: Šminkanje

Post by Julia-Klara » 01 Aug 2019, 14:56

Ko je reko ista takvo? Bezze , hoces da se svadjamo.
Da mislim kao sto si rekao ne bih se nikad sminkala :cudi A sminkam se, samo sto sad ne ide.
naravno da sam sebi ljepsa sa tamnijim obrvama, bez crvenila u licu, sa duzim trpavicama.
Ono negativno se odnosilo u bepostreno tetoviranje obrva, bespotrebne mjestacke trepavice.
Ali opet, ko voli nek' izvoli

I trepavice su ti bezveze :rug pretpostavljam da je ovo slika dok si jos plesao u "Labudjem jezeru" :kafa Ali ti je kreon fenomenalan, i ja se tako sminkam :julia
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80473
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7153 times
Been thanked: 11596 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by spacebound » 01 Aug 2019, 14:58

Julia-Klara wrote: 01 Aug 2019, 14:27 Bas... Jos ih ruzno naprave, pa boze sacuvaj ... I sve iste :) Nekako mi se sva fizionomija lica promijeni, sta ja znam .
Ja sam sebi drugacija cim malo potamnim obrve,a mogu zamislit kakva bih prikaza bila da ih istetoviram :valja
Obrve, mozda, i najvise mogu ukrasit ili narugafetit lice.
Ja svoje za 20 sekundi sredim, gel u maskari i samo malo olovkom mahnem s pocetka, ono malo praznine sto ima i da im definisem pocetak, a razlika je i te kako.

Image


Tetoviranje :jok Bas je ruzno i neprirodno, a ja ne volim neprirodan izgled
Exchan ❌️

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by storm » 01 Aug 2019, 15:00

Julia-Klara wrote: 01 Aug 2019, 14:56 Ko je reko ista takvo? Bezze , hoces da se svadjamo.
Da mislim kao sto si rekao ne bih se nikad sminkala :cudi A sminkam se, samo sto sad ne ide.
naravno da sam sebi ljepsa sa tamnijim obrvama, bez crvenila u licu, sa duzim trpavicama.
Ono negativno se odnosilo u bepostreno tetoviranje obrva, bespotrebne mjestacke trepavice.
Ali opet, ko voli nek' izvoli

I trepavice su ti bezveze :rug pretpostavljam da je ovo slika dok si jos plesao u "Labudjem jezeru" :kafa Ali ti je kreon fenomenalan, i ja se tako sminkam :julia
Pa hoćete me ubijediti, što bi se meni trebalo svidjeti... :oo

Noo svadja :jok

Hvala, hvala, Nurejev i ja, pa dugo nikoga.

:merlin
:valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18016
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4100 times
Been thanked: 5647 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by Vanilla » 01 Aug 2019, 15:00

Al' perete na ruke :grana
Niko vas ne tjera da se šminkate, šta ste se raskukale :grana

Hajmo malo o šminci, a :trepka
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3081 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by Chloe » 01 Aug 2019, 15:01

spacebound wrote: 01 Aug 2019, 13:31 E cuj, zamolit da se odmakne da ne kvari sliku :grana I ja se malo i rijetko sminkam ali nikad slicno ne dozivjeh.
Koristim i ja šminku, al' minimalizam, prirodni look.

Dnevne fotke nisu problem,
koliko te noćne kad koriste i jaču šminku onda haos odudaram od njih. Baš bode oči. :D.

A one k'o iz magazina ... :inasab Trepuške duugeeeee (umjetne) ... :trepka
Sve imaju ekstenzije ili sad pletenice itd. Kulerke teške ... :ok

Sad kad idemo, ponesem kameru, ja fotkam i svi sretni ... :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81205
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10195 times
Been thanked: 7052 times
Status: Online

Re: Šminkanje

Post by Julia-Klara » 01 Aug 2019, 15:02

Vidi i ove :klara
Ama zeno, sve bih dala da mogu onu zelenu kremicu na lice da se ne rumenim ko seoska mlada :why Ali bi bila na maramici vec na prvom cosku, ni do metroa ne bih uspjela doci :valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81205
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10195 times
Been thanked: 7052 times
Status: Online

Re: Šminkanje

Post by Julia-Klara » 01 Aug 2019, 15:03

e vala Chloe, kad bi mi iko rekao da se odlaknem jer kvarim sliku vise me nikad ne bi vidio :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18016
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4100 times
Been thanked: 5647 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by Vanilla » 01 Aug 2019, 15:07

Julia-Klara wrote: 01 Aug 2019, 15:02 Vidi i ove :klara
Ama zeno, sve bih dala da mogu onu zelenu kremicu na lice da se ne rumenim ko seoska mlada :why Ali bi bila na maramici vec na prvom cosku, ni do metroa ne bih uspjela doci :valja
Znam, razumijem.
Meni odgovara: ljeti malo trepavice i prozirni sjaj i to je to :ok
Navečer ili kad su posebne prilike malo jače :D
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3081 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by Chloe » 01 Aug 2019, 15:12

Julia-Klara wrote: 01 Aug 2019, 15:03 e vala Chloe, kad bi mi iko rekao da se odlaknem jer kvarim sliku vise me nikad ne bi vidio :cudi
Aaaa, ne mogu svojih se odreći ... :D. Ne uzimam im to za zlo. One se vole dotjerati, srediti, i imaju smisla i stila.
Ne izgledaju ni vulgarno ni jeftino. :D
A i meni je bolje da nisam vidjljiva među njima ... Tako da je to ok. :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81205
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10195 times
Been thanked: 7052 times
Status: Online

Re: Šminkanje

Post by Julia-Klara » 01 Aug 2019, 15:13

Ok

meni moji kad bi rekli da se odmaknem jer im kvarim sliku pokakala bih i njih i sliku :rug
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by ina » 01 Aug 2019, 15:18

Jutros sam izasla samo sa drecavim karminom.
Ponekad mi se uopste ne sminka. :D
Svijest ima sidrište.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by Duminjo » 01 Aug 2019, 16:05

Sminka je ko i odjeca. Treba se sminkati onako kako se covjek/zena osjeća i nasminkati da bi se osjećali udobno u toj "odjeci".
Svaka zena treba da se sminka, neka manje neka vise. Svi mi volimo vidjeti lijepo i cisto lice, ujutro kad ustanemo pa ono prirodno..ljepota. A bogami, volimo i kad se, da izvinete, napucate. Koliko god krili, volimo vas prosetati i kao trofej (ne znam koliko ovo zvuci glupo al je istinito 🙈).. Pa volimo kad drustvo podje stidljivo komentarisati "dobra ti ova, kako uopšte hoce sa tobom, kako si je zajebo" ..pa vidis nekad i neki pokret ili u očima kako bi ti je, neko iz tog drustva, rado i skinuo sa nišana al glupo mu da izusti. Sve to godi i prija. Eto covjeku Nesto bude drago 😁 A sve ovo, bez neke sminke, tesko bi islo. Ne Nemoguce, samo tesko..

Mnoge zene prave gresku kada se sminkaju ili oblace zbog drugih.. Njoj ne valja, ne svidja joj se al eto, pred izlazak, drugarica je uvjerava kako joj je dobro i kako je sve super, kako blista, kako je ovakva i onakva.. Glupost. Kad takva izadje u narod, osjeti se nelagoda na njenom licu. Podje se vrpoljit, postane nervozna.. Onda dzaba sva ta sminka i dzaba sve to sto se napucala. Onda izgleda kao obicna papanka iako to nije. Samo je poslusala drugaricu. (ne govorite svojim drugaricama da blistaju ako ne blistaju. U trenutku im dajete Moral i ohrabrenje da budu Nesto što nisu. Poslije dodje pad koji Često i zaboli. Budite Bar Malo umjerene i pustite drugarice da gledaju Malo same u ogledalo).
Nedavno neki grupni izlazak. Dolazi "djevojcica" ko bombona. Stikla, haljinica, frizura, sminka.. Ma tip top sve.. Nakon samo sat vremena, sva se ona "uneredila".. Nervozna, drpa se, nije uopšte u tonu sa drustvom. Svi se smiju i Zezaju, ona ko zombi, sama za sebe Nesto. Kruzi okolo očima kao da je nesto ukrala, kao da se krije.. Ode u WC i izlazi sa svezanom kosom. Umila se, skinula sminke koliko je mogla i opet za hastal. Bilo Malo bezveze. Nije se sigurno pet minuta spremala. Ulozila je ona dosta za taj sat vremena patnje i ostatak noci za zaborav, jer joj je drugarica rekla da blista.
Oblacite se i sminkajte onako kako samo vi tada i u tom trenutku zelite. Tada cete biti najljepse.

Na temu
volim one drecave crvenkaste karmine sa manje sminke na očima (tamnije oci) i crnu, dužu, bujnu kosu.. Mada je dobar i konjski rep.. 🙈
I nokte srednje duzine iste boje kao Karmin.
I ne volim previše nakita na ženi.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by alcapone » 01 Aug 2019, 16:40

Covjek bi rekao da se i ti sminkas,sta napisa :D.
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by Sheval » 01 Aug 2019, 18:46

Putujući Svijetom...sklapam neki pejsaz u kojem se trudim da povezem neke stvari.
Pa tako zamijetih i ovo.
Mi, na Balkanu, ne samo na Balkanu, u cijeloj juznoj Evropi, itekako smo skloni sminkanju.
Ali ne samo lica, svega...kuca, auta, svatova, sprovoda, sebe, slike nasih zivota...i stvarno je to tako. Volimo naglasavanje...sad je li to lice ili nesto drugo, nebitno...volimo to. Volimo biti primjeceni po svaku cijenu.
E sad...pravim usporedbu, kao i u mnogo čemu drugom, sa Norveskom.
I primjetim, tu se zene gotovo nikako ne sminkaju...a zenu u stiklama mozes vidjeti tek na nekoj svecanoj veceri, ili subotom navecer.
Klasicni "outfit:)" Norvezanka je casual, opustena varijanta, bez trunke šminke. Takvih je 99% Norvezanki. Skroz opustene, sto bi u nasem narodu rekli, cool:)
Samo sportski.
I onda pogledam kuce, groblja, svatove...isto je tako, skromno, bez prevelikih ukrasa i isticanja...zlobnici bi rekli, monotono.
Ali ima veze sve ovo, cini mi se da ima:)

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by Duminjo » 01 Aug 2019, 19:30

Sheval wrote: 01 Aug 2019, 18:46 Putujući Svijetom...sklapam neki pejsaz u kojem se trudim da povezem neke stvari.
Pa tako zamijetih i ovo.
Mi, na Balkanu, ne samo na Balkanu, u cijeloj juznoj Evropi, itekako smo skloni sminkanju.
Ali ne samo lica, svega...kuca, auta, svatova, sprovoda, sebe, slike nasih zivota...i stvarno je to tako. Volimo naglasavanje...sad je li to lice ili nesto drugo, nebitno...volimo to. Volimo biti primjeceni po svaku cijenu.
E sad...pravim usporedbu, kao i u mnogo čemu drugom, sa Norveskom.
I primjetim, tu se zene gotovo nikako ne sminkaju...a zenu u stiklama mozes vidjeti tek na nekoj svecanoj veceri, ili subotom navecer.
Klasicni "outfit:)" Norvezanka je casual, opustena varijanta, bez trunke šminke. Takvih je 99% Norvezanki. Skroz opustene, sto bi u nasem narodu rekli, cool:)
Samo sportski.
I onda pogledam kuce, groblja, svatove...isto je tako, skromno, bez prevelikih ukrasa i isticanja...zlobnici bi rekli, monotono.
Ali ima veze sve ovo, cini mi se da ima:)
U mom selu se dva posto djevojcica sminka. A gospodje 60+,70+ i dalje, redovno na frizuru, cakle se od krema i šminke. Ako se neka djevojcica našminka, kao da odudara od vecine. Tako isto i kod nas, ako se ne našminka, nekako je na neki nacin odmah Malo drugacija.. Jebiga, rijetko ko voli da bude crna ovca i da ga gledaju cudno/drugacije.
Cure se sminkaju, neka se sminkaju i trebaju.. Samo neka ne prigone 😂

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by Sheval » 01 Aug 2019, 19:32

Duminjo wrote: 01 Aug 2019, 19:30
Sheval wrote: 01 Aug 2019, 18:46 Putujući Svijetom...sklapam neki pejsaz u kojem se trudim da povezem neke stvari.
Pa tako zamijetih i ovo.
Mi, na Balkanu, ne samo na Balkanu, u cijeloj juznoj Evropi, itekako smo skloni sminkanju.
Ali ne samo lica, svega...kuca, auta, svatova, sprovoda, sebe, slike nasih zivota...i stvarno je to tako. Volimo naglasavanje...sad je li to lice ili nesto drugo, nebitno...volimo to. Volimo biti primjeceni po svaku cijenu.
E sad...pravim usporedbu, kao i u mnogo čemu drugom, sa Norveskom.
I primjetim, tu se zene gotovo nikako ne sminkaju...a zenu u stiklama mozes vidjeti tek na nekoj svecanoj veceri, ili subotom navecer.
Klasicni "outfit:)" Norvezanka je casual, opustena varijanta, bez trunke šminke. Takvih je 99% Norvezanki. Skroz opustene, sto bi u nasem narodu rekli, cool:)
Samo sportski.
I onda pogledam kuce, groblja, svatove...isto je tako, skromno, bez prevelikih ukrasa i isticanja...zlobnici bi rekli, monotono.
Ali ima veze sve ovo, cini mi se da ima:)
U mom selu se dva posto djevojcica sminka. A gospodje 60+,70+ i dalje, redovno na frizuru, cakle se od krema i šminke. Ako se neka djevojcica našminka, kao da odudara od vecine. Tako isto i kod nas, ako se ne našminka, nekako je na neki nacin odmah Malo drugacija.. Jebiga, rijetko ko voli da bude crna ovca i da ga gledaju cudno/drugacije.
Cure se sminkaju, neka se sminkaju i trebaju.. Samo neka ne prigone 😂
To je dio naseg folkrola, to smo mi
Sta sad:)

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Šminkanje

Post by Sheval » 01 Aug 2019, 19:33

Ja samo znam, da ne volim vidjeti zenu rakuna.
Plase me:)

Post Reply

Return to “Ljepota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests